Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan telnek a mindennapok idős, vak, süket kutyával? fórum

Hogyan telnek a mindennapok idős, vak, süket kutyával? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
143. 6897bca198 (válaszként erre: 142. - Guruljka)
2018. jan. 20. 19:16
Igen, sokat adtunk egymásnak. Szerintem ő adott többet, én igyekeztem viszonozni :-) Annyira huncut volt, mikor mentem érte a világ végére, azaz Gyálra. Kertes házba született, de jó idő volt február végén. Többen voltak testvérek, mindegyik rohangált, ő meg a kerítésnek támaszkodva aludt, vagy inkább úgy csinált. Volt a nyakán/mellkasán fehér folt, mintha nyakkendő vagy mellény lenne, Morzsikámhoz hasonlóan. Nos az alvásnak végeszakadt,amint elindultunk.Másfél órás út, 3x szálltunk át BKV-járatokon, 1 szemhunyásnyit nem aludt. Akkor kellett volna gyanút fognom :-) de jó, hogy nem tettem. Ja, anyja tacsi, apja dobbermann. Mindkettő kiváló természetét örökölte, de így szerettük.
142. Guruljka (válaszként erre: 141. - 6897bca198)
2018. jan. 20. 19:10

Sok mindent adtatok egymásnak.


És végül is a tacskóbénulást is elkerültétek. Pedig szép kort ért meg Tapi.

141. 6897bca198 (válaszként erre: 140. - Guruljka)
2018. jan. 20. 18:46
Csak kutyásnak mertem/merem mondani, mások azt hiszik valami nincs rendben a fejemben :-) Pl.körömvágáshoz le kellett nyugtatni + szájszij. Az időpont előtti, vagy aznap reggelre több helyre lepakolt, egyébként nem. Tudta, ha x ruhában, cipőben megyek el, akkor később jövök, kikisért az ajtóig. Ha csak leszaladok valamiért "otthonkában" nyugodtan feküdt a helyén. És annyira, de annyira vigyázott rám, őrzött. Ha vendégségben voltunk valahol, a vendégszoba előtt a házigazdát, főleg a kutyáját nem engedte közelíteni. Most tettem fel 1 képet, egy ismerős elvitt minket nyaralni, a házigazda kutyája csak a gazdájával jöhetett a saját kertjükbe :-). Nagyon kedves vendéglátók voltak. Azt is elnézték neki, hogy ki szeretné fogni az aranyhalakat a kerti tóból. Biztos írtam már valamikor, 2 hónaposan jött hozzám. Az első mérgezés miatt ment el 4 évesen, a névnapomon. Rá 2 hónappal ajánlotta ezt a rosszcsontot a fiam.
140. Guruljka (válaszként erre: 139. - 6897bca198)
2018. jan. 20. 18:27

Értem.


Vannak azok az erős szálak... És ők annyi, de annyi mindent tudnak.

139. 6897bca198 (válaszként erre: 138. - Guruljka)
2018. jan. 20. 18:15
Közös döntés volt ez, Ő volt a kezdeményező :-) Tegnapi nap olyan lazítósnak volt tervezve. Szabadnapot kértem, mert délelőttre volt időpontom orvoshoz. Erre a napra időzített. Tudom, mindenkinek a saját kutyája a legszebb, legokosabb. Egy egyéniség volt, mint egyébként mindegyik. 2 éves korában kérdeztem a menyemtől, lehet- e távolsági buszon kutyával utazni. Lehet, mondta, de vannak a kutyák és van a Tapi. Úgy ment el a drágám, ahogy élt, harcolva.
138. Guruljka (válaszként erre: 137. - 6897bca198)
2018. jan. 20. 16:18
Jól döntöttél.
2018. jan. 20. 13:47
Elment :-( Csütörtök este 10-kor még nem aludtam, Ő igen,a mellettem lévő fekhelyén. 11 után kicsivel mintha kopogtak volna. Felkapcsoltam a villanyt, iszonyú rángógörcse volt, minden testrésze ütődött a padlóhoz. Kb. fél óra múlva jött az állatorvos, éjfél után 10 perccel átment a szivárványhídon. :o((. Talán úgy gondolta, megvárja, míg elalszom, s majd ő is? 4 lábon járó csoda volt. Daganat volt a lépén, agyvérzés és/vagy agydaganat, a riasztó tünet meg epilepszia. Nem mertem halogatni, nem akartam annak kitenni, hogy távollétemben történjék 1 roham.
2018. jan. 13. 17:53
Köszönöm, igyekszem. Ma egész nap csak fekszik/alszik. Lehet ő is kimerült velem együtt, éjjel 2-kor még nem aludt, csak járkált, inkább csoszogott :-)
135. Guruljka (válaszként erre: 134. - 6897bca198)
2018. jan. 13. 16:40
Édes kisöreg. Segíts neki, ahogy tudsz.
2018. jan. 13. 09:05

No még egyszer: "Bár csak ennyi lenne az aggódás tárgya, hogy nem hall/lát jól."

2 napja hátsó lábaira rogyik, majd első lábai is kicsúsznak. Kicsit dülöngél. Állatorvos annyit mondott, feltehetően gerincbaja van. Mondtam, ne kerteljen, kicsit konkrétabban. Háááát, lehet kezdődő tacskóbénulás :-( Adott 1 injekciót, + a porcvédő mellé most Milgamma kapszulát is kap. Lépcsőnél felveszem. Nem vagyok teljesen nyugodt, de bizakodunk.

133. cukilányka (válaszként erre: 132. - Guruljka)
2018. jan. 9. 21:00
Bízom benne :)
132. Guruljka (válaszként erre: 131. - Cukilányka)
2018. jan. 8. 21:10
Megoldod biztosan, ahogy a jobb elhelyezését is remekül megoldottad. :D
131. cukilányka (válaszként erre: 130. - Guruljka)
2018. jan. 8. 20:55
Értem mit mondasz. Biztos önzőnek tűnök, talán kicsit az is vagyok. De! Fejben-lélekben rendben kell lennem, hogy tudjak neki segíteni, és természetesen segíteni szeretnék neki, hiszen szeretem, imádom. De kizökkentem az egyensúlyomból, túlaggódom a dolgokat és nincs rajtam egy gomb sem hogy ki tudjam kapcsolni az agyam, a gondolataimat. Mindig is ilyen voltam, aggódtam a jövő miatt, hogy mi lesz, hogy lesz.
130. Guruljka (válaszként erre: 129. - Cukilányka)
2018. jan. 8. 19:57

Szögezzünk le valamit.


Kölyökkorától fogva a TE kutyád. És ha megöregszik, akkor is ő marad ő.


Csak te félsz- megint félsz a kutyáktól.


Egy nagyothalló ember nem veszít el minden hangot. Ez a kutyáknál is nagyjából így lehet.

Próbálgasd, a magasabb vagy a mélyebb hangokat hallja-e jobban, és találjatok ki "együtt" egy olyan hangjelet, amit még jól meghall.


Lehet, a tompa hangokat (lépések zaja, ajtócsukódás) nem hallja, de a többi kutya magas hangú ugatását igen. Nagyothalló anya mellett nőttem fel. :D


Az lenne a lényeg, hogy ne magadat nézd. Ott a kisöreged, aki egész életében a társad volt, és most bajban van, beszélni viszont szavakkal nem tud. segítened kell neki, hogy fennmaradjon a kommunikáció.

129. cukilányka (válaszként erre: 128. - 6897bca198)
2018. jan. 8. 19:39

Kertesházban vagy panelban laksz?


Sok olyat olvastam hogy az öreg kutyák félelmükben, bizonytalanságukban haraphatnak.


Az én kutyám nagyon ijedős, félős típus kiskorától.

Jelenleg még elképzelhetetlennek tartom hogy hazamenjek és megugat a kapun keresztül, mert esetleg nem, vagy nehezen ismer meg.

Vagy hogy nem veszi észre hogy hazaérek (mert alszik), bemegyek a kapun, felébred, azt hiszi idegen vagyok és elindul felém ugatva.


Én régen iszonyatosan féltem a kutyáktól, amióta megvan Ő, nem. De mivel még nincs tapasztalatom az idős kutyákkal, nem tudom elképzelni milyen lesz később a már most félős kutyám.

Hogy nyúljak hozzá hogy ne ijedjen meg, figyeljek a hirtelen mozdulatok kerülésére, mi lesz ha nem ismeri meg a saját gazdáját, stb.. :(


Megcsináltuk a kinti házát, másik helyre tettük és azóta mindennap bent van amíg mi dolgozunk. Ahogy hazaérünk, bejön velünk.


Egyébként ha egy kutya rosszul vagy egyáltalán nem hall jól, az utcában lévő kutyákat sem hallja?

128. 6897bca198 (válaszként erre: 125. - Cukilányka)
2018. jan. 8. 17:27
Több, mint egy éve 10-ből 9-szer nem veszi észre, mikor hazajövök. Lepakolok, előveszem a pórázt, belopakodok ;-) a szobába. Van, hogy diszkréten kopogok az ajtón vagy motyogok hangosabban, míg fel nem kel az ágyából. Bár csak ennyi lenne az aggódás tárgya, hogy nem hall/lát jól.
2018. jan. 7. 20:33
Kezeld kisöregként, mint egy öreg rokont. Azzal is hangosabban kell beszélni, néha nem ismer meg... ilyen ez.
126. Guruljka (válaszként erre: 125. - Cukilányka)
2018. jan. 7. 20:32

Hagyd már békén, minek költögetnéd?

Majd észrevesz, ráér akkor örülni.

125. cukilányka (válaszként erre: 121. - Guruljka)
2018. jan. 7. 20:13

Fhuu ne is mondd :(

Inkább arról van szó hogy még nem volt idős kutyám, úgymond megszoktam hogy itt van velem, nekem, miközben azért öregszik és változnak a dolgok. Most még "csak" hangosabban kell neki szólni, de a héten nem ismert meg a kapuban. Félek a változásoktól!


Olyat is olvastam hogy nem hallja a kutya amikor a gazdi hazaér mert annyira alszik pl. Na olyankor mi a célszerű, felébreszteni és a frászt hozni rá vagy hagyni hogy magától felkeljen és észrevegyen?

124. cukilányka (válaszként erre: 123. - Guruljka)
2018. jan. 7. 19:10

Ahhaaam.

Kapu előtt szagról biztos megismer a kutyám?

123. Guruljka (válaszként erre: 122. - Cukilányka)
2018. jan. 7. 19:01
értem, de ha közben félsz, hogy odakap, akkor a félelem szaga bezavarhat nála.
122. cukilányka (válaszként erre: 120. - Guruljka)
2018. jan. 7. 18:58
Azért tartanám oda a kezem hogy megismerjen, kapuban.
2018. jan. 7. 18:23
Még a végén kiderül, hogy bevonzottad, amit kiszíneztél magadnak.
120. Guruljka (válaszként erre: 119. - Cukilányka)
2018. jan. 7. 18:22

Az azért nem valószínű, hogy minden érzékszerve egyszerre mondja fel a szolgálatot.


Minek tartod elé a kezed? Várd meg, hogy megszagoljon.


Inkább lassúnak tűnik a kutyád, de beszélhetsz az állatorvossal is. Őneki egy ilyen vizsgálatra vannak jó módszerei.

119. cukilányka (válaszként erre: 117. - Guruljka)
2018. jan. 7. 18:02

Nem jó a hallása. Ha kinyitom az ajtót és szólok neki, nem figyel, többször kell szólnom neki mire meghallja és rám néz. :(

Félek hogy nem fog megismerni a kapuban, vagy megkap ha odatartom elé a kezem. Most még jó, mert hall valamennyit, de később ha még ennyit sem fog, nem tudom mit csinálok. Szagról valamelyik nap nem ismert meg, ott álltam előtte a kapuban.

2018. jan. 7. 17:43

De csak a biztonság kedvéért. Szinte minden kutyával előfordul ilyen baki, fiatalon is.


Van ennek az ellenkezője is: messziről közeledő idegent téveszt össze ismerőssel vagy családtaggal, és ugrabugrál, az illető meg marhára nem érti, mi baja a kutyának. (A három éves kutyám kifejezetten megijesztett egy vadidegen nőt, aki hasonló színű ruhát viselt, mint anyám szokott.)


Úgy tudom, pár tíz méteres távolságban csak színfoltokat látnak, a szaglásuk segít a legtöbbet a felismerésben.

117. Guruljka (válaszként erre: 116. - Cukilányka)
2018. jan. 7. 17:39

De ha a hangodat megismerte, akkor a hallásával nincs baj.

A kutyák látása alapból nem éles, és valószínű, hogy számára szokatlan öltözet volt rajtad, és a szél sem kedvező irányból fújt, nem vitte oda a szagodat.


Nem árt lassan megszokni, hogy az orra felől kezdd a mozdulatot, amikor hozzáérsz. Vagy keress olyan mozdulatot, érintési módot, ahogy senki más nem ér hozzá, hogy tudhassa, te vagy az.

2018. jan. 7. 17:29

Sziasztok. Rég nem írtam ide!

Egyik nap a kutyám nem ismert meg amikor hazaértem, ugatott a kapuban mintha idegen lennék. Előtte mindig magas hangon ugatott, abból tudtam hogy már megismert messziről és tudja hogy jövök haza. Most viszont álltam a kapu előtt és ugatott mintha idegen lennék. Szóltam neki hangosan,na akkor megismert...

Mi lesz később ha esetleg teljesen elmegy a hallása?

Másik: olvastam hogy az idős kutyák bizonytalanok lesznek, és félelmükben haraphatnak is, pl ha hirtelen hozzáérsz és már nem lát, nem hall úgy mint régen. A kutyám most is ijedős nagyon...

Kinek mi a tapasztalata?

Nem szeretnék félni a saját kutyámtól.

115. Guruljka (válaszként erre: 114. - Cukilányka)
2017. dec. 8. 17:59
Nincsenek ilyen fogalmaik.
114. cukilányka (válaszként erre: 113. - Guruljka)
2017. dec. 8. 17:14

Valóban érzik ők is!

Az tudatosodik bennük, hogy öregednek és múlik az idő?

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook