Hogyan szólítson? (beszélgetés)
Miért távolságtartó a keresztnév????? Aki tudja a nevem, az már nem idegen. A gázóra leolvasó magáz, a hentes is. A gyerekem barátai a nevemen szólítanak, családtagok is a nevemen szólítanak, mi ebben a távolságtartó?????
Nem akarod, hogy tegezzen, nem akarod, hogy nénizzen, anyukázzon..... Mit akarsz??? Jaaaa a pici fiacskádat csak magadnak, távol a gonosz nőcskéktől, ezért rugózol ilyen apró szarságokon is. Különben nyugodt lennél ês tudnàd, hogy bemuatkozásnál ìgy szólnál:
Nádháziné Kovács Jolán vagyok, Petike anyukája, te meg szólíts csak fenséges anya királynőnek!
Minden szóbajöhetőt kizártál. Marad a hölgyem, vagy az asszonyom ;)))
De most komolyan, kaptál egy keresztnevet a szüleidtől. Miért nem szereted másoktól hallani? Miért van rendben a kollégádtól és nincs a fiad barátnőjétől?
Ne feszülj erre rá ennyire, egyszerűen csak gondold végig, mitől éreznéd jól magad, és kérd, hogy szólítson úgy. Én 90 éves koromban is imádni fogom, ha nemtől, kortól függetlenül mindenki Michelle-nek szólít. Mert imádom. Itt néhányan Misinek hívnak, van aki Mich-nek, ez is rendben.
Nálunk is van hasonló helyzet azzal a nehezítéssel, hogy még nyelvi korlátok is vannak.
Mivel az én nevem, becenevem az ô anyanyelvén kiejteni probléma, nehézkes, egyelôre maradtunk a hivatalos nemzetközileg elfogadott teljes néven, de az meg 4 szótagos.
Etikett van, csak sokan @nak rá.
Azt hiszik, ha felrúgják a "szabadság és a modernség nevében, akkor ôk menôk és lazák.
Akár tetszik, akár nem, a láthatatlan hierarchia akkor is létezik.
azt szeretném, hogy egy kedves családi hangulatban tudjunk beszélni egymással,
ha néniz az távoli, ha a kereszt nevemen szólít az szintén távolságtartó és nem is találom helyesnek, mikor a fiam és az unokám oly közel vannak hozzám,
a megszólítással is legyen olyan érzés, hogy családban vagyunk
Ok, ne nénizzen, ne mamázzon, ne tegezzen, ne magázzon, nem a barátnôd, nem a kolléganôd...
ne szolítson a keresztneveden...
Akkor hogy köszönjön, hogy szólítson?
A magyar nyelv nagyon alkalmas az árnyalatok kifejezésére, de ez az elvárásod meghaladja az én nyelvismereti és alkalmazási képességeimet.
Akkor mi ? :)
Tudom,írtad.
Nem az van "minden" mögött,hogy a fiamnak UJ barátnője van ? Egy újabb potenciális meny jelölt?
Fogadd el úgy ,ahogy szólít,mert egyenlőre Te még csak a barátja anyukája vagy.Ha sehogy nem szólít,csak tessékel,annak is oka van.Ez legyen az ő gondja.
igen, igazából nem is a tegezés a gond, mert illedelmesen magázott
(nem úgy mint volt menyem, aki első találkozáskor, bemutatkozáskor bedugta az ajtón az orrát, hogy sziasztok)
bocsánat, bocsánat, muszály volt mennem, de itt vagyok nem tüntem el
látod pont ezt nem akarom, hogy kerülje a megszólítást mert kínban van, hogy mit mondjon, de nem akarok anyja lenni, de nem is egy olyan valaki, mint a kolléganő ...Ági
A magyar nyelv nagy előnye, hogy egy kis ügyességgel jobb nyelvérzékkel ki lehet kerülni a megszólitást. ( én az udvarlási fázisokban anyósaimat nem szólitottam sehogy)
"anyukának" - ne, mert nem biztos, hogy lesz belőle anyós.
Nénizés - csak ha elég nagy a korkülönség az anyós és a barátnő között. ( nálam 30 év a határ, de csak régi ismerősöktől és gyerekektől tűröm el hogy nénizzenek )
Csak a keresztnév- ez igy leirva OK, de ha egy 40-50-es nőt egy sokkal fiatalabb Sárikázik Szilvikézik vagy éppen Lottikázik, eppen van valami lekicsinylő.
Tehát - ne szólitson sehogy, ha meg nem képes jól megfogalmazni a megszólitást vagy mondnivalóját, akkor remélhetőleg a parti se nagyon fog összejönni.
És még nem a menyem, addig ne tegezzen.
nekem ez olyan távolságtartó, arról nem is beszélve hogy egy 70 éves asszonynak azt mondja a fiatal hogy pl. Anna, szerintem ez nem jó
ne hívjon anyukának, abból csak egy van, de pont ezért indítottam a fórumot
De olvasta, vagy született intelligenciával rendelkezik, esetleg a szülei jól adták neki át a viselkedési szabályokat. :) Pont jól írta le. Az idősebb ajánlja fel, hogy tegeződjenek.
Ahogy a férfinak illik megvárni, hogy a nő engedélyezze a tegezést. Persze ez inkább munkahelyekre vonatkozik, de azért így illik, kivétel, amikor a főnök férfi, a nő az idősebb ,ebben az esetben olyan ez, mint egyenrangú kereszteződésben a jobbkéz szabály.
További ajánlott fórumok:
- Fórumozás, de hogyan?
- Te is szerető vagy? Hogyan éled meg a dolgokat?
- Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá?
- Ti mennyi pénzből éltek havonta és hogyan viselitek az esetleges pénzügyi nehézségeket?
- Tudom, hogy fogynom kell, de nem tudom, hogyan kezdjek hozzá.
- Te hogyan becézed a párod?