Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan szólítson? fórum

Hogyan szólítson? (beszélgetős fórum)


99. 04424e865e (válaszként erre: 80. - Kleeri)
2017. febr. 24. 11:15
Szerintem neked az a legnagyobb bajod, hogy nem szimpatizálsz a fiad jelenlegi választottjával. Amennyiben szimpatikus lenne, akkor biztos nem gondolkodnál ezen és elfogadnád, ha a keresztneveden szólítana. Esetleg ha még a kapcsolat a kezdeti fokozatban és annyival idősebb vagy akkor a keresztneved + néni.
98. PöttyösPanka (válaszként erre: 89. - Kleeri)
2017. febr. 24. 11:14
Akkor nincs semmi probléma :) Remélem viszonozza a hozzáállásodat.
97. kleeri (válaszként erre: 95. - Michelle.r)
2017. febr. 24. 11:13
épp hogy nem szeretném kínos helyzetbe hozni, azért kezdtem rajta gondolkodni
96. kleeri (válaszként erre: 92. - Michelle.r)
2017. febr. 24. 11:12
a jó vagy rossz viszony nem a megszólításból következik, az már csak hab a tortán
95. michelle.r (válaszként erre: 83. - Kleeri)
2017. febr. 24. 11:12
Akkor kérd meg, hogy hívjon Erzsébetnek. De tényleg, hogy szólítson, ha egyszer ez a neved? Nagyon kínos helyzetbe hozod az a szegény lányt.
94. kleeri (válaszként erre: 91. - Mosolyka1111)
2017. febr. 24. 11:11
remélem így lesz, köszönöm
93. michelle.r (válaszként erre: 81. - Globus)
2017. febr. 24. 11:10
Deeeeee, én már felajánlottam. Az asszonyomat és a hölgyemet is ;)
92. michelle.r (válaszként erre: 80. - Kleeri)
2017. febr. 24. 11:09
Pedig öles lépésekkel haladsz felé.
91. mosolyka1111 (válaszként erre: 79. - Kleeri)
2017. febr. 24. 11:09

Köztük is 23 év van:) A fiú volt 26 éves, én 49, amikor a lányom hazahozta bemutatni.

Én rögtön mondtam, hogy tegezzen nyugodtan, és keresztnéven szólítson.

És nem azért ám, mert hű de laza vagyok, pont nem vagyok laza úgy alapból. Csak valahogy úgy voltam, hogy ha az én lányom hazahoz valakit bemutatni, az csak egy nagyszerű ember lehet. Tényleg így van.

Tojd le a régi menyedet, és szerintem ne lihegd túl ezt a dolgot az új lánnyal. Szerintem az ő szájából másképpen fog hangozni a keresztneved, mint az előző menyecske szájából:)

90. globus (válaszként erre: 83. - Kleeri)
2017. febr. 24. 11:06
Csak én érzem úgy, hogy múltbeli rossz tapasztalatok miatt ellenségesen várod a kislányt?
89. kleeri (válaszként erre: 87. - PöttyösPanka)
2017. febr. 24. 11:05

ebben valószínű igazad lehet, ahogy végig olvastam az egész fórumot én is úgy gondolom, hogy a legjobb az lesz, ha megvárom Ő hogyan viszonyul hozzám,


a családi részéhez én mindent megteszek, rajtam nem fog múlni

88. kleeri (válaszként erre: 67. - B598e4912b)
2017. febr. 24. 11:02

nem tudom hány éves vagy, de azt hiszem fiatal,

azért vagy ilyen gúnyos, mert úgy látom nagyon rossz tapasztalatod van

87. PöttyösPanka (válaszként erre: 80. - Kleeri)
2017. febr. 24. 11:02
Azzal kerülöd el legjobban, ha hagyod neki, hogy úgy szólítson, ahogy neki kényelmes. Különben gondolhatja, hogy olyan rigolyás vagy, hogy még azon is megsértődsz, ha a neveden szólít. Helyette inkább annak a kapcsolatnak a kiépítésén kellene dolgoznod, amit önmagában a helyes megszólítás nem alakít ki.
86. mosolyka1111 (válaszként erre: 74. - Kleeri)
2017. febr. 24. 11:01

Oké, megértelek, de az a múlt, most már lapozzál szerintem.

Ez a lányka pedig, tényleg úgy gondolom én is, ahogy sokan írják itt, ha udvarias, akkor lényegében mindegy a megszólítás. Szerintem is a keresztnév lenne a legjobb. Vagy: ha van a keresztnevednek egy kedvesen becézhető formája.

85. kleeri (válaszként erre: 81. - Globus)
2017. febr. 24. 10:59
tényleg nem szerepelt
84. kleeri
2017. febr. 24. 10:57
egyébként igen, az is közrejátszik hogyan mondja azt a nevet, mert lehet undokul és lehet kedvesebben
83. kleeri (válaszként erre: 75. - Michelle.r)
2017. febr. 24. 10:56
ez is benne van, a tisztelet, mert képzeld el mikor a menyem a kertben kiszól az ajtón hogy Eeerzsi, hát agyvézést kapok tőle, ki vagyok én a játszópajtása
82. PöttyösPanka (válaszként erre: 76. - Michelle.r)
2017. febr. 24. 10:55

Azt hinnéd, hogy felnőttünk, de sok ember sajnos megragad egy bizonyos érzelmi szinten. Neki aztán magyarázhatod, hogy ne úgy szólítson, mert nem szereted.

Nekem is volt az egyetemen valaki, akitől kaptam egy becenevet, ami megtetszett :) Talán azért, mert olyan barátságosan tudta mondani. Egy időben azt használtam.

81. globus (válaszként erre: 80. - Kleeri)
2017. febr. 24. 10:53
Asszonyom - ez még nem szerepelt :)
80. kleeri (válaszként erre: 78. - Globus)
2017. febr. 24. 10:52

igen azt hiszem tényleg minden variáció szerepelt, mégis úgy érzem, hogy valahogy egyik sem az igazi,

tudom kár ezen gondolkodni, de el akartam kerülni a rossz anyós meny tapasztalatot

79. kleeri (válaszként erre: 70. - L.luiselotte)
2017. febr. 24. 10:50
igen ez is egy kérdés, mert 23 év van köztünk, ő már nem kiscsaj, viszont én sem vagyok még szépkorú
78. globus (válaszként erre: 51. - Kleeri)
2017. febr. 24. 10:50

Az az érzésem, hogy kisarkítod a problémát. 1 generációnyi korkülönbség van köztetek, hiszen fiaddal egyidős. Ha öregnek érzed magad, akkor nénizzen. Ha nem, simán keresztnév + magázás.

Nincs más alternatíva, mindent felsoroltunk a létezők közül.

2017. febr. 24. 10:49

Amúgy érdekes dolgok ezek.

A lányom pl. a vőlegénye szüleivel úgy van, hogy az após jelölt már első családi ebéden felajánlotta, hogy tegezze őt a lányzó. (akkor még nem is jártak jegyben).

Az anyós jelölt pedig azóta sem ajánlotta fel.

Szóval após jelölt az keresztnéven van szólítva és tegezve, anyós jelölt pedig X néni, és magázva.


Ismeretségi körömben van olyan, hogy a lány szülei nem ajánlották fel a tegeződést, de a fiú (azóta már a lány férje), nem is nénizett-bácsizott. Kérdeztem a lány anyját (ő a barátnőm), hogy akkor hogyan szólít a srác? Azt mondta, valahogy úgy, hogy "Edit, legyen szíves", "Edit, megkérem".

Aztán az esküvőn felajánlotta a tegeződést, na hát azért 7 év magázódás után nem állt rá a szája a pasinak nagyon.

76. michelle.r (válaszként erre: 73. - PöttyösPanka)
2017. febr. 24. 10:49

Oké, de néhány éve kinőttünk már a gimis korból ;)


Nekem is van két osztálytársam, az egyik egy csodaszép hosszú vörös hajú csajszi, akit Lulunak neveztem el - először csak az osztály kezdte így szólítani, de már a tesói is, sőt néha így mutatkozik be.

75. michelle.r (válaszként erre: 71. - 9c485f67e8)
2017. febr. 24. 10:47

Képtelen vagyok megérteni, hogy az emberek miért nem képesek tiszteletben tartani mások kéréseit, érzéseit.


Mindkét gyerekem olyan nevet kapott, amit - gondoltam én - nem lehet becéczni. A fiam André, gondolod, nem Andriskázzák? A másik neve Eric, abból lett már Riki, Erikecske... :/ A lányom pedig Rékuci, Rékuszka és hasonlók.


A baráti társaságomban valaki rendszerint Shelly-nek szólít - valami filmben látta, hogy ez a m. becézése. Neki is hiába szólok ezerszer, hogy nem szeretem, hogy így szólít.

74. kleeri (válaszként erre: 64. - Hanami)
2017. febr. 24. 10:47
igen, hát a volt menyemről ez nem volt elmondható, semmibe sem vett, pedig a lelkem kitettem értük, segítettem ahol tudtam, persze mindig megkérdeztem hogy mit segítsek, főztem rájuk, vigyáztam a kicsire de mégsem vett semmibe
73. PöttyösPanka (válaszként erre: 71. - 9c485f67e8)
2017. febr. 24. 10:26
Érdekes ez a megszólítás dolog. Tényleg a legtöbb embernek kritikus pont, hiszen hozzá tartozik az identitásához. Viszont ebben a dologban is azt vettem észre, hogy az ember csak magának okoz bánatot, ha a világgal harcol. Arra gondolok, hogy pl a gimiben szokás volt beceneveket akasztgatni mindenkire. Ezek a legritkább esetben voltak bántóak, nem cikizésnek szánták őket. Volt egy osztálytársam, aki érettségiig harcolt az ellen, hogy a kapott becenevén szólítsák, de semmi eredménye sem lett. Nem tudott mit tenni, legfeljebb megsértődni. Én is ugyanúgy kaptam becenevet. Lehetett volna hízelgőbb is, de mivel tudtam, hogy ezzel nem a csúfolódás a céljuk, nem izgattam magam rajta, így megspóroltam magamnak 4 évnyi zsörtölődést.
72. fehérke111 (válaszként erre: 50. - Kleeri)
2017. febr. 24. 10:06
Jó, de ha a fiad barátnője esetleg nem marad a családban? Ha netán szakítanak is - előfordulhat - az ismeretség megmarad, és ha az után találkoztok az utcán, akkor is illik köszönni, esetleg néhány szót váltani - úgyhogy egyelőre mégis talán a keresztnév a legjobb választás. Ha pedig a "családban marad", akkor már lesztek olyan nexusban, hogy változtassatok, ha bármelyikőtök úgy érzi - és meg is tudjátok beszélni :-).
71. 9c485f67e8 (válaszként erre: 66. - Michelle.r)
2017. febr. 24. 09:57

Nekem nagyon fájó pont az életemben, hogy a családom soha nem szólított a saját nevemen.

Mi több, annyira elhintették a becenevemet, hogy még az idegenek is csak azon.

Hiába ugattam, hogy nekem van tisztességes, hivatalos nevem, szabad azon vagy a becézett formáján hívni.

2017. febr. 24. 09:55

vagy szólitson ahogy akar, a kiscsajok úgyis jönnek - mennek. - Tényleg mennyi a korkülönbség köztetek ? Ha komolyra fordul a kapcsolat, akkor majd visszatértek rá. (azért egy-két durva megoldást " néni, mama " ki kellene kerülni )


Láttam olyat, az is nagyon gáz, ha 30-35 éves nők játszák a tinédzsert az a 40- 50-es fiús anya előtt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook