Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassuk le a kisgyerekünket, hogy ne a szülővel aludjon, hanem egyedül? fórum

Hogyan szoktassuk le a kisgyerekünket, hogy ne a szülővel aludjon, hanem egyedül? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
28. win (válaszként erre: 26. - Pitypang)
2007. ápr. 10. 07:37

Egyetértek Veled abban, hoyg nem kell a gyereket mindenáron kitiltani a szülői ágyból. DE: az alvás igenis lehet kényelmetlen, ha a gyerek ott alszik, ezt tanúsíthatom.

Mindenki csinálja úgy, ahogy neki és a gyerekének a legjobb, abból biztosan nem lesz baj!:)

27. d@nu (válaszként erre: 26. - Pitypang)
2007. ápr. 9. 23:22

A mi esetünkben a szülő lelkének is kell a gyerek közelsége :))) Én élvezem. Nem szándékoztam rászoktatni a velünk alvásra, csak így alakult. Nem bánom. Általában nagyon jól ki tudjuk pihenni magunkat, a nyűgös éjszakákon, ha külön aludnánk sem lenne több alvásban részünk.

Gondolom, meglesznek a magunk kis csatái a külön ágy miatt, de talán, ha várunk, amíg megérik rá, akkor megoldódik magától is.

2007. ápr. 9. 21:56

Erdekes a kerdes. A nevelesi konyvek szerint aludjon a gyerek kulon, a pszichologiai temajuak szerint jo a gyerek lelkenek a szulo kozelsege, aludjanak nyugodtan egyutt. Mindegyikben van logikus erv.

Kovezzetek meg, de szerintem abszolut nem KELL kulon aludnia a szuloktol a gyereknek. Ez a modern, nyugati vilag "talalmanya", pusztan kenyelmi oka van, hogy a szulok tudjanak szexelni. :))) Na jo, biztos masert is, de azt nem hiszem, hogy ha a gyerek a szulok agyaban alszik, kenyelmetlen az alvas. Miert, az nem kenyelmetlen, hogy a ferjjel/feleseggel egyutt kell aludni?

Japanban a mai napig 1 eves koraig a vilag legtermeszetesebb dolga, hogy a baba az anyaval alszik. A csecsemohalal is jelentosen kevesebb, a baba erzi az anya kozelseget, hallja a legzeset es ez osztonzi arra, hogy ne "felejtsen el" o is lelegezni.

A Merei fele gyermeklelektan konyv szerint pl. kimondottan jo hatassal van a gyerekek szellemi fejlodesere is az egyuttalvas. Revusz majmokon vegzett kiserlet szerint az anyaval levo kismajmok kesobb onallobbak voltak mint a kulonvalasztottak.

Persze ez nem torvenyszeru az embergyerekre, en csak mondom, amit olvastam. :)

Szerintem nem kell feltetlen, mindenaron kitiltani a szulok agyabol a gyereket. 50 eves koraig meg senki sem aludt az anyjaval. ;)

25. Elviracska (válaszként erre: 24. - DODICA)
2007. ápr. 9. 12:34
Te mindenben ilyen tökéletes vagy ?
24. DODICA
2007. ápr. 3. 12:03
Eleve nem szoktatom erre rá. :))
2007. ápr. 3. 10:52

Szerintem is jobb, ha a gyerkőc a saját ágyában alszik. Mi se tudnánk magunkat kipihenni (ahogy win írta,főleg a dolgozó apák...), mert mindig azon görcsölnék(álmomban is,tudat alatt), hogy nehogy ráfeküdjek, ráhúzzam a takarót és valami baja legyen.

Az más, hogy amikor 5 órakkor felébred, oda veszem magam mellé szopizni, és akkor ott még alszunk 1-másfél órácskát együtt. Volt, hogy áttettem a kiságyba és már nem akart vissza aludni. Ha beteg, akkor természetes, hogy a szülő(k) mellette vannak-alszanak, csak utána lehet, nehezebb vissza szokni a régi kerékvágásba.

22. win (válaszként erre: 21. - Mágika75)
2007. ápr. 3. 08:26

Hát, azért azt nme mondanám, hogy nem fontos aszülő kényelmes alvása-is!;) Pl. megnézem én ma du. a férjem fejét, aki a gyerek miatt ma éjszaka kb. 2 órát, ha aludt! És egész nap veszélyes gépekkel dolgozik... :(

Én még csak elzombizok itthon valahogy, de neki ugyanúgy teljesítenie kell, mint más napokon. És: nekem is sokkal több türelmem van, ha kipihent vagyok. Egy olyan sajtkukac mellett, mint a mienk, nem árt egy tehervonatnyi belőle!

21. Mágika75 (válaszként erre: 18. - 363d535da9)
2007. ápr. 2. 14:43

Kedves Gyöngyös!


Az, hogy nem alszunk kényelmesen, egy dolog. Szerintem nem is fontos.

De, hogy mi történik a szülői ágyban és annak milyen nem látható következményei vannak.... A baj szerintem azzal van, hogy a felnőttek ágyában más "állatkák" lehetnek, mint a gyerekágy matracában. A mi ágyunkban már "felnőtt-bacik" vannak. Kell az egy gyereknek???

Én ezért vagyok inkább azon az állásponton, hogy aludjon csak a gyerek a saját ágyában.


Elvira! Jutottatok már valamire az éjszakai átmászkálással? :-)


Üdv:

Mágika

20. win (válaszként erre: 18. - 363d535da9)
2007. ápr. 2. 08:01

Szerintem ezt mindenki maga érzi, hogy neki jó-e, ha a gyereke vele egy ágyban alszik.

Én is leírtam már vmelyik fórumban: nálunk is volt, hogy magunk közé vettük a fiacskánkat éjszakára még csecsemőként, és annál borzalmasabb éjszakáink nem voltak! Másnap a férjemmel egyetemben úgy keltünk, mint akit félig agyonvertek, a gyerek is rengeteget mocorgott éjszaka. Mostanra annyira megszokta, hogy a saját ágyában kell aludnia, és a mi ágyunkban csak reggel van, ha kicsit korábban ébred, hogy ha éjjel felébred, és már nincs más megoldás és átvisszük, akkor játszani akar. Lehet, hogy ez később változni fog, és én annak sem vagyok ellene, ha pl. beteg a gyerek, akkor a szülő vegye maga mellé, mindenki megnyugvására. De ha valakinek kellemetlen, akkor megértem hogy nem szeretné.

19. MARIMAMA (válaszként erre: 18. - 363d535da9)
2007. ápr. 2. 01:14
SZERINTEM IS VAN BENNE IGAZSÁG,AKKOR HIÁNYOZNAK MIKOR MÁR KÉSŐ.
2007. ápr. 1. 18:24

Nem szeretném ha úgy éreznétek, hogy "osztom az észt", DE! Olyan nagy baj, ha átmegy éjszaka?

(Valahol egy fórumban már kifejtettem ezzel kapcsolatos nézeteimet) Ha magamra gondolok, speciel én jobban tudok aludni, ha a férjem mellettem van, igaz még ennyi év után is harmóniában élünk. Na már most egy kisgyerekben általában igen nagy a kötődés a szüleihez, a családhoz. Ha kisebb, vagy nagyobb testvérével alszik egy szobában, akkor elmagyarázhatjuk neki, hogy: mi a papával alszunk együtt, te meg a testvéreddel és így tudtok egymásra vigyázni stb.

Viszont ha egyedül alszik a szobájában, mint a legkisebb fiam, akkor ezzel nem érvelhetek! Ő meg is fogalmazza: Te is apával alszol! Ranschburg Jenő egy előadásában nagyon találóan így zárta le az együtt vagy külön alvás problémáját: Nem láttam még olyan tizenévest aki éjszaka átmászkált volna a szülei ágyába. Amint nappal annyira le lesz terhelve, hogy tökéletesen elfárad, leszokik az éjszakai kirándulásokról. Akkor fogunk rádöbbenni igazán, hogy mennyire hiányzik is az, hogy már nem olyan kicsi!!

Tökéletesen igaza van. A nagy fiaink amint iskolások lettek abbahagyták az éjszakai mászkálást. A kicsit mindezek ellenére minden este a saját ágyába fektetjük le, hogy tudja ez az ő helye, az ő szobája és ez a természetes, hogy mindenki a saját ágyában alszik, de soha nem csinálunk belőle problémát, amikor átjön! Megjelenik 2-3-4 óra körül, hangtalanul bemászik közénk, bebújik a takaróm alá és alszik tovább.

Miért olyan nagy baj?

2007. ápr. 1. 17:15
Nálam is ez a helyzet. A lányom átjárt, amikor megszületett az öccse. Most is próbálkozik, de hála istennek azonnal felébredek és visszaparancsolom az ágyába, sír kb 5-10 percet, de csak úgy hüppögve, aztán alszik reggelig. Ha nem vagyok elég szemfüles akkor bizony ott alszik mellettünk és csak reggel veszem észre. FQleg ha az apja mellé mászik be. Éjjeli fény nekünk is van, de ez sem gátolja meg abban hogy inkább hozzánk jöjjön a sötétbe. De a gyors visszafektetés módszere nagyon bejött.
16. win (válaszként erre: 13. - Elviracska)
2007. ápr. 1. 08:16
Talán tényleg fél vmitől! Nézzetek be vele elalvás előtt az ágy alá, szekrénybe, sarokba, nyugtassátok meg, hogy nincs itt senki és semmi, mert Ti elzavartátok őket, és bármikor jöttök, ha kell. Én égve hagynék neki vmi kis fényt is.
2007. márc. 31. 23:40
ÉN MIKOR KICSIKVOLTAK A GYEREKEIM MINDIG DICSÉRTEM ,HOGY MILYEN JÓ NEKI,MERT NEMZAVARJA SENKI,ÉS AZ ÖSSZES PLÜSS ÁLATKÁVAL ALUDHAT,ITT MEG NEMFÉRÜNK EL EGYMÁSTÓL,ÉS HOGY SIRNAK AZ ÁLATKÁK EGYEDŰL.MINDEN GYEREKES RÁHATÁSSAL,ÉS AMIG NEM ALUDT EL ELEINTE MESÉT OLVASTAM NEKI,MAJD EGY KICSIKE FÉNYT,BEKAPCSOLTAM,HOGY NE FÉLJEN A SÖTÉTBEN.MEGDICSÉRTEM MINDENKI ELÖTT,HOGY Ő MILYEN NAGY ÉS BÁTOR FIU.-LÁNY.UTÁNNA MÁR ,ÖRÖMMEL MENT A SZOBÁJÁBA,CSAK AZ A KIKÖTÉS HOGY MARADJAK,EGY KICSIT,MIG EL ÁLMOSODIK,MARADTAM,BESZÉLGETTÜNK.
14. Mágika75 (válaszként erre: 9. - Elviracska)
2007. márc. 28. 19:03

Szia Elvira!


Hát,... sok türelmet és kitartást kívánok!

Nem fél esetleg a sötétben? Van vmilyen kislámpa vagy foszforeszkáló bigyó a szobájában?


Lehet, hogy ez most erős lesz.... Mi lenne, ha simán visszaküldenétek az ágyába? Nem durván, de határozottan és mindig. A következetesség nem lehet célravezető? Csak ötletelek... Nem akarok okoskodni. :-)

13. Elviracska (válaszként erre: 11. - 7130b15964)
2007. márc. 28. 08:18
Nem nem akkor jövünk ki mikor csak azt hisszük ,hogy alszik.Söt mindig a mese után jó késöre még sokszor mi is belealszunk ,és utánna ahogy megébredünk jövünk ki.Megvolt magyarázva,hogy már nagy lány és aludjon egyedül,de ö megigéri ,és mikor eljön a tett akkor nem bir nélkülünk lenni.Viszont ha mamánál alszik akkor ott is igényli a mamát ,pedig mama már idös 66 éves és mégis vele kell benujon az ágyba.
2007. márc. 28. 07:25
Talán megelőzni kell a dolgot. Ha születésétől fogva külön alszik, akkor megszokja a számára sem rossz szuverenitást. Amikor már nagyobb nyilván átkéredzkedik időnként, amit lehet hagyni néha, de el kell magyarázni, hogy ő is jobban pihen a saját külön ágyában.
11. 7130b15964 (válaszként erre: 9. - Elviracska)
2007. márc. 27. 23:07

Bocs, hogy kibicelek, de nem az a baj, hogy akkor jöttök ki, amikor azt hiszitek, hogy alszik?


Szerintem "egyszerűen" meg kell értetni vele, hogy ő már olyan nagy lány, hogy simán tud a saját szobájában egyedül aludni, mint a többi barátja (akik még talán kisebbek is nála).


Ha megvárod, hogy elalszik és kiosonsz, akkor ne csodálkozz, hogy keres, amikor észreveszi, hogy nem vagy ott. Lehet, hogy nem is nagyon akar elaludni, mert tudja, hogy ha azt hiszitek, hogy alszik, akkor kijöttök a szobájából.


Szerintem fontos, hogy egyenlő partnerként kezeljétek, ne akarjátok becsapni, de ugyanakkor a saját kis szintjén legyen elmondva neki, hogy mit szeretnétek tőle.

2007. márc. 27. 22:49
Ez nagyon helyes. Mindig a saját ágyában.
9. Elviracska (válaszként erre: 8. - Mágika75)
2007. márc. 27. 19:28
Ö a helyén van ,csak valamelyikünk kell befeküdjön mellé ,és ha elalszik kijövünk,akkor utánnunk van jöve sajna :((
8. Mágika75 (válaszként erre: 3. - Elviracska)
2007. márc. 27. 19:13

Nem, nem! Nem akartam "ízé" lenni....

Csak kíváncsi vagyok, hogyan lehet rávenni, hogy ezekszerint visszamenjen a helyére.

2007. márc. 27. 17:08
Sajnos az én lányom koraszülöztt volt 1.90kg született és 3hét múlva mentünk haza 1.60 volt. A gyerekorvos jött ki és nem a gyermekgondozó és elmagyarázta, hogy a kis súly nem próbléma, csak vigyázni kell rá. Hamar utolérte a súlyát, ami nála nem volt jó, mert a tüdeje nem fejlödőtt úgy ahogy kellett. Majdnem megfulladt,a gyerekorvos azt mondta, hogy inkább még éjjel is kijön injekciót adni, de ne vigyük be kórházba, mert nem tesz jót az influenzások közt, mert az többet árt mint használ. Felváltva ügyeltünk a férjemmel, hogy ha fulladozik akkor egyből vittük ki a szabadba közben hívtuk az orvost aki 5perc alatt nálunk volt. A szobájába tettünk külön ágyat, hogy közben mi is tudjunk pihenni. Ez később is így volt amig meg nem műtötték köldök és lágyéksérvvel, mert éjjszaka többször felsírt, hogy pisilnie kell. 4 éves koráig így ment. Még utána elvárta volna, hogy a szobájába aludjon valamelyikünk, de többszöri (mesésen) el lett neki magyarázni, hogy mért kell egyedül aludnia és nem a szüleivel. Sokat meséltünk neki és imádta a halk zenét.
2007. márc. 27. 16:29
1 éves koráig külön aludt, de belefáradtam. Éjszaka sokszor ébren volt, de ha magam mellé vettem megnyugodott. Így én is aludtam éjszaka, és ő is.
2007. márc. 27. 16:23
Ha az ágyatokba engeditek akkor is úgy kell, hogy utána a saját ágyába kell vissza mennie, mert akkor mindig az marad meg benne, hogy az ágyatok "tabu a számára"
2007. márc. 27. 16:09
Egyáltalán nem szoktatnám hozzá,hogy velünk aludjon, hanem mindig a saját ágyában. Ha nagyon nyűgös akkor se szabad a saját ágyunkba fektetni, hogy majd ott megnyugszik, hanem megpróbálom simogatással, vagy halk énekléssel vagy zenével megvigasztalni. Ez nálam bevált.
3. Elviracska (válaszként erre: 2. - Mágika75)
2007. márc. 27. 15:53
Most a válaszom ,hogy én sem szoktattam söt 3 évig egyedül aludt ,aztán nem birt egyikünk nélkül aludni .Igazad van ,mindjárt gondoltam ,hogy ezt a választ kapom ,de ez valahogy más helyzet.
2007. márc. 27. 15:47

Eleve NEM SZOKTATTAM RÁ... :-)


Sok szerencsét hozzá! Várom a beszámolód, hogyan is sikerült végül... :-)))

2007. márc. 27. 15:41
Hogyan szoktatod le a kisgyereked, hogy ne a szülövel aludjon, hanem egyedül?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook