Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miben aludjon a 1,5 éves kisgyerekem? fórum

Miben aludjon a 1,5 éves kisgyerekem? (tudásbázis kérdés)


14. Ancsa19860211 (válaszként erre: 13. - Trapiti)
2012. nov. 20. 19:56
Erre nem is gondoltam. Pedig kisebb korában volt is olyan hálózsákja, ami patentos volt alul.
13. trapiti (válaszként erre: 12. - Ancsa19860211)
2012. nov. 20. 15:21

Esetleg vegyél testhezsimuló pamut nacit, az más anyagú mint a harisnya, hátha azt bírnáa bőre...

Vagy a másik, a hálózsák alján lehet két nyílást csinálni a lábának, akár cipzárral, így ha akarja a lábát kidughatja, de legalább a többi része melegben van :)

12. Ancsa19860211 (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2012. nov. 20. 10:05
Hálózsákot hordott kora tavaszig, akkor a tértünk át a kezeslábas pizsikre, meg az idő is elkezdett melegedni, nyáron ugye csak egy kis rövidujjú bodyban aludt, most meg nem tetszik neki a hálózsák. Őt idegesíti, ha nem szabadok a lábai, persze, tud benne menni pár lépést, de mérgelődik, mert nem olyan. A melegebb szobát nem akarjuk megoldani, mert a mi szobánkban alszik és a párom meg én is megfulladnánk, ha melegebb lenne. Marad a réteges öltöztetés. A kezeslábas alá a zokni simán oké, csak mivel a harisnyától kipattog a bőre, ezt kéne vmivel helyettesíteni. Talán nem lenne hülyeség, ha a kezeslábas fölé húznék egy bővebb gatyót...
2012. nov. 19. 19:57
A hálózsákot ha 1.5 éves koráig nem hordott, és kicsi korától nem szokott hozzá, akkor nem fogja elfogadni. Egyébként minden megoldható benne, az én lányom simán mászkált hálózsákban...
10. trapiti (válaszként erre: 9. - Ancsa19860211)
2012. nov. 19. 19:56
Hát, ha semmit nem tűr meg magán, akkor két megoldás marad: réteges öltöztetés, zokni stb. vagy melegebb szoba.
2012. nov. 19. 19:52
Ez a téma engem is érdekel. 16 hónaposom nem tűr meg magán semmiféle takarót, max ha elalvás után ráterítem, az első fordulásig rajta van. A hálózsákot szintén nem viseli el, mert neki szokása még az ágyban meséskönyvet nézegetni ülve és a takarókra, párnákra vetni magát nagy kacagások közepette. Ezek hálózsákban nem megoldhatók. Próbáltam úgy is, hogy akkor adtam rá, mikor már kiugrálta magát és látszott, hogy álmosodik, de ezzel azt értem el, hogy kivertem a szeméből az álmot és hisztizett. Most, szintén 20-21 fokos szobában kezeslábas pizsi+alatta bodyban alszik. Néha hűvös reggel a keze, pont ezért aggódom is. Harisnyát meg pl nem adhatok rá éjszakára, mert kipattog a bőre tőle.
2012. nov. 19. 17:15
A lányom hálózsákban és pamut vagy frottír rugiban aludt, télen egy vékony body volt alatta. A polárt nem szeretem, nagyon megizzad benne. Kb. 98-104-es mérettől lábfej nélküli elöl patentos egybe pizsije volt (most már 140-es kell neki de még mindig van egybe pizsije). Mostanában már nem szereti a hálózsákot, de a takarót is lerúgja, hiába takargatom, úgyhogy jó ha kapok ilyen nagy méretben egybe pizsmát, mert a rendesből kilóg a hasa, dereka...
7. dcbc0b4041 (válaszként erre: 2. - Yda)
2012. nov. 19. 14:52
pólót vagy atlétát
2012. nov. 19. 14:51
Az enyém annyi idősen zsákban aludt. Kb óvodás volt mire a takarót vissza tudta magára húzni alvás közben.
2012. nov. 19. 13:29

Nalunk is kb. 20-21 fok van ejjel a szobajukban. Ugyhogy hasonlo. Az en fiaim halozsakban alszanak, ami eleg vastag, nem az a nyari vekony fajta. Ez ala en csak egy rugdalozo-t adok. Normal pamut kezes-labas rugdalozot. Ugy gondolom, hogy ha a halozsakjuk nem lenne ilyen vastag, akkor a rugdalozo ala meg adnek egy body-t is.

Szerintem probalj ki par felet, ejjel mindig nezd meg, hogy hideg-e a keze, fazik-e. En igy jottem erre a megoldasra, hogy kikiserleteztem, hogy hogy erzik Magukat a legjobban. Ha nem hideg a keze-laba, akkor biztos nem fazik. Bar ezt lehet, hogy csak en gondolom igy.

4. melcsi0821 (válaszként erre: 1. - Yda)
2012. nov. 19. 13:07
Az én kisfiam sem szereti a takarot! Igy én badyban és harisnyában altatom!
3. cooltim (válaszként erre: 2. - Yda)
2012. nov. 19. 12:41
bodyt.
2. yda
2012. nov. 19. 12:41

A lakásban 20 fok van éjszaka. A takarót lerúgja.


Frottír (nem bélelt) hálózsák és

polár rugdalózó is van, de mit adja alá?

1. yda
2012. nov. 19. 12:39
Miben aludjon a 1, 5 éves kisgyerekem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook