Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan szoktassuk a kisgyereket fogorvoshoz fórum

Hogyan szoktassuk a kisgyereket fogorvoshoz (beszélgetős fórum)


11. rockcica (válaszként erre: 10. - 342402de6d)
dec. 5. 10:47
komolyan? Amióta kint van az első foga napi kétszer mossuk, gyönyörű szépek is, mégis most lett egy luk..
2012. dec. 27. 06:58
Rendszeres fogápoláshoz kellene inkább szoktatni.
9. Zsadi27 (válaszként erre: 1. - Sziszko69)
2011. ápr. 14. 09:01
Köszi! Nekem három fiam van, ebből a két nagyobbik - akkor volt 2 és 6 éves, simán végignézték, ahogy anyának betömték a fogát. Persze, anya igyekezett közben is a bátor hős képet közvetíteni. Utána a fogorvosnak mindketten simán kitátották a szájukat (szigorúan nem a székben), hogy belekukkantson. Lassan ismerkedünk.
2009. ápr. 11. 18:04

Nálunk 2,5 éves volt a lányom,mikor gyökérkezelésre kellett járnom. Sajnos nem volt aki vigyázzon otthon rá, így magammal vittem. Megkérdeztem a dokit, h jöjjek inkább vissza máskor, vagy bejöhet-e Zsina. Beengedte. Szegény ottjárt körbe körülöttem, és fogta a kezem,a dokinak mindig jajgatott, hogy ne bántsd anyát, nekem meg fogta akezem és simogatta, hogy anya ne félj. Nagyon rendes volt a doki néni, Zsina már teljesen a keze alá furakodott és az ő feje volt a számnál,énattól féltem hogy a doki nem fogja látni mit csinál. de szólni meg nem tudtam. A doki engedte, sőt elmesélte a lányomnak mikor mit csinál. Utána az apját kisérgette a fogorvoshoz. 3 évesen otthon egyszer elkezdett velem fogorvososat játszani, szóról szóra elmondta a gyökérkezelés fázisait: fúrás-gyógyszeres csík-gyökértömés..stb.

Mikor az oviba pedig a gyerkőcöket vitték a fogorvos nénihez a mi lányunk volt a legügyesebb,tudta hogy meg kell mutatni a fogait a dokinak, még jót is beszélgettek, hisz "régi" ismerősök voltak.

7. f90190de28 (válaszként erre: 1. - Sziszko69)
2009. febr. 28. 18:30
Nagyon jól csinálta a dokid, akinél én dolgozom Ő is így csinálja és ez így van jól. Így tuti nem fog félni a gyerkőc és nem akkor kell télleg elvinni a gyereket mikor már kell is csinálni vele valamit, mert akkor nem jó élményekkel távozik és csak ez fog az eszébe járni, mikor menni kell ismét.
2009. febr. 24. 08:33
Elkell vinni és punk-tum
2009. jan. 29. 16:38
Milyen kár, hogy az én akkori fogorvosom nem ilyen volt.. :S
2009. jan. 26. 22:16

Először 3 évesen vittem el a kislányom. Nem volt semmi, sőt, meg lett dícsérve, így jöttünk haza.

Mossa a fogát rendszeresen, remélem nem lesz baj.

2009. jan. 26. 22:11
Hát be kell valljam, igazából a dokim ötlete volt. De tényleg nagyon jól bevált. Sokszor láttam olyan gyerekeket, akiket úgy kellett lefogni mikor csak bele akart a doki nézni a szájába. Na ezt akartam elkerülni. Jelzem én is nagyon féltem gyerek koromban, egészen addig, míg ehhez a dokihoz nem kerültem. Tüneményes !!!!!!!!!
2. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Sziszko69)
2009. jan. 26. 22:08
Ez tetszik. Jól csináltad.:)
2009. jan. 26. 22:03

Sziasztok !


Csak egy hasznos jó tanácsot szeretnék adni, illetve elmesélni mindenkinek akit érdekel.

Én rendszeresen járok fogorvoshoz, igaz közel 25 éves (gyerekkorom óra) ugyan ahhoz az orvoshoz. Nagyon jó a kapcsolatom vele, és mikor terhes lettem megkérdeztem egyik alkalommal, hogy hogyan szoktassam rá a gyereket is majd, hogy ne féljen a fogorvostól. Adott egy tanácsot amit aztán véghez is vittünk. Amint a lányom megszületett, és kb. 8-10 hónapos lett, elvittem magammal. A doki játszott vele, ölébe vette, stb. Aztán ezt rendszeresen megismételtem, mindig vittem magammal amikor én is mentem kb. 3-4 havonta ellenőrzésre. Mire 3-4 éves lett, már ő kérdezgette időnként, hogy mikor megyünk megint az Ede bácsihoz. Aztán egyik alkalommal a doki beültette a székbe, és lifteztette. Következő alkalommal elkezdett játszani vele és a műszerekkel. Mindegyiket megmutogatta neki, zizegtette a fúrógépet, fújta "csikizte" a nyakát, kezét a levegőfújóval, stb. A végén már a gyerek kérte, hogy neki is "csiklandozza" meg a fogát. Azóta a lányom 16 éves lett, és minden kérés nélkül, 3-4 havonta elmegy a fogorvosomhoz.

Tudom, hogy ez orvos függő is, nekem talán szerencsém is van vele.

Szóval mindenkinek tanácsolom, hogy kezdjétek időben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook