Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan szoktassam vissza a kiskutyát a tápra? fórum

Hogyan szoktassam vissza a kiskutyát a tápra? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. 3c111cc40f (válaszként erre: 30. - Lisa65)
2010. júl. 26. 06:48
köszi
30. lisa65 (válaszként erre: 28. - 3c111cc40f)
2010. júl. 26. 06:35

Van egy nagyon jó oldal, ott segitenek neked és a kérdéseidre választ adnak. De lehet, hogy nem azonnal válaszolnak, de pár napon belül mindig megjön a válasz és nagyon sokat segit a Rita. Ez az oldal a www.neveletleneb.hu

Javaslom próbáld meg irj nekik és biztos, hogy segitenek.

A nevelést azonban azonnal el lehet kezdeni, nagyon következetesnek kell lenni, ha egyszer nem engedsz meg neki valamit, akkor azt utánna is mindig követeld meg.

29. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 28. - 3c111cc40f)
2010. júl. 25. 20:53

Tanítást kezdheted (a marad paranccsal még várj).

Könyvröl nem tudok, de ha beszélsz angolul, a youtube-on mindent megtalálsz, illetve szerintem mi is tudunk segíteni. Majd lefordítom a mi kutyasulis könyvünket, másnak is ígértem már.

Elöször a nevét tanítsd meg neki, meg azt, hogy a szemedbe nézzen, ergo rád figyeljen.

2010. júl. 25. 20:48

Tegnap kapta meg a 8 hetest, még van egy plusz a veszettség. Nem járkál más állat az udvarra, még macska sem. Hát, igen... kimentem és rongyoztam meg labdáztam vele, talán kicsit lenyugodott. Szeretném, ha rendet tanulna, de nem könnyű...


A tanitást mikor lehet elkezdeni? (ül, fekszik,marad stb..) Illetve van olyan oldal vagy könyv ahol leirják, hogyan kell tanitani?

27. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 21. - 3c111cc40f)
2010. júl. 25. 20:41

Ha most kimész hozzá vele foglalkozni, akkor azzal azt tanulja meg, hogy az ajtónak ugrás a gazdi kijövetelét jelenti és játékot. Szóval jól gondold meg! :)

Illetve: ha még nem kapta meg minden oltását és esélyes, hogy más állatokkal találkozik, akkor talán bölcsebb lenne bent tartani a teljes védettségéig! Sok sikert! Meglátod, hatalmas boldogság egy ilyen szimat!

26. Panni58 (válaszként erre: 21. - 3c111cc40f)
2010. júl. 25. 20:39

Próbálkozik. :)

Ez eltarthat még jó pár hónapig. Nagyon határozottnak kell lennetek, különben az lesz, amit ő akar. Ő lesz a falkavezér. :)))

25. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 21. - 3c111cc40f)
2010. júl. 25. 20:38
Menne oda, ahol Ti vagytok.... Ez normális. Ha azt akarod, hogy kinti kutya maradjon, akkor ne foglalkozz a próbálkozásaival, fel fogja adni.
24. mandulacska2 (válaszként erre: 18. - 3c111cc40f)
2010. júl. 25. 20:36
Ha kicsi, minél többet vidd ki. így szobatisztaságra tudod szoktatni. Szerintem ne rakj bele konzervet, a miénk is eleinte akart válogatni az elején. A konzerv szinte 90%-a csak víz. Az igazi tápanyag forrás a tápban van. Ne váltogasd túl gyorsan. Ne engedj neki ilyen könnyen. Ha nem eszi meg, akkor legközelebb. Megtanulja majd a rendet.
23. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 13. - Agnesss0129)
2010. júl. 25. 20:35

Szia!

Egy nap nem a világ, egy nap alatt Te sem szoknál bele egy kutyaházba! :) Jutalomfalat, ha belemegy, kedvenc pléd, megdícsérni, ha ott van. És türelem!

Ha a ház mellett van megkötve, akkor ne csodálkozz rajta, ha nagy ívben elkerüli! (Lehet, hogy félreértettem, emit írtál.)

Ja! És ne legyen az, amit a kutya akar, legyél Te a fönök! Egy jól megnevelt kutyával könnyebb az élet, mint egy makaccsal... :)

22. Panni58 (válaszként erre: 13. - Agnesss0129)
2010. júl. 25. 20:34

Nem tudlak biztatni... :)

A mi labink is csak a polifómot huzigálja ki a házából, pedig mi is próbálkoztunk játékkal, falattal, mindennel. Talán klausztrofóbiás :)))

21. 3c111cc40f (válaszként erre: 20. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 25. 20:34
de hát kint van az udvaron. Eddig még sohasem akart bejönni, 1 nap alatt megtanulta, hogy nem szabad bejönnie a bejárati ajtón. Ajjaj, nem birunk vele :)
20. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 18. - 3c111cc40f)
2010. júl. 25. 20:31
Pontosan. Hisztizik. :) Lehet, hogy pisilnie kell (evés után ez normális).
19. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 1. - 3c111cc40f)
2010. júl. 25. 20:30

Mint ahogy már más is írta: eléteszed, ha nem eszi meg, elveszed, majd a következö kajálásnál megkapja újra. Szerintem is ez a járandó út.


Add neki, amit a tenyésztötöl kaptál, ha az jó (minöségét illetöen, illetve, ha kölyökkaja) akkor maradj annál, ha valamiért váltani akarsz, akkor azt csak FOKOZATOSAN (a megszokottba kell egyre többet keverni az újból). A teljes átállás legalább egy hétig tartson. Ne váltogasd a kaját és föleg ne adj neki túl sok fajta mindent.

Füszereset (pörköltlé) én biztosan nem adnék, de nem vagyunk egyformák! :)

Továbbá hallottam olyat is, hogy van, aki beáztatja egy kicsit a tápot kölyökkorban, bár ellenérvet is hallottam már.

2010. júl. 25. 20:29
Most adtam neki tápot, rá sem nézett. KEvertem bele egy falatot a konzerből, úgy már ugrált érte. Most épp ugrik az ajtónak és hisztizik. Miért??
17. marel2
2010. júl. 25. 20:21
Lehet, hogy én szerencsés helyzetben vagyok. Soha nem válogat, igaz, hogy vettünk már neki olyan tápot amit nem igazán szeretett, de megette. Megfigyeltük és máskor nem vettünk abból a fajtából.
16. lisa65
2010. júl. 25. 20:16

Nyugodtan etesd azzal a táppal amit a tenyésztő is adott neki, mert ha változtatsz azt fokozatosan kell tenni, mert allergia is kialakulhat.

Nekem két kutyám van most, de életem során sok fajta és sok kölyök kutyim volt. Most egy ordasom van és egy magyar vizslám. Mindegyik megteszi ezt, ha hagyod. Ne hagyd magad, mert akkor aztán ő lesz a főnök szép lassan mindenben. Ha nem eszi vedd el, próbáld meg később. És ne adj neki semmit közben!

Nagy melegben előfordul, hogy rosszabbul esznek. Konzervet ne adj neki, mert az nem jó táperejű.

Mondjuk nekem most könnyebb, mert azért ahol két kutya van, ott féltik a sajátjukat igy megeszik.

De volt nekem is amikor csak egy kutyim volt és akkor megpróbált válogatni, de nem hagytam rá, mindig azt kapta, aztán két nap után igaz először fintorogva, de megette, rájött nincs más!

15. mandulacska2 (válaszként erre: 13. - Agnesss0129)
2010. júl. 25. 20:09
Szia. Nem tudom, mennyire lesz hasznos, de próbáld meg fokozatosan csinálni. Naponta többször próbáld vele, először csak rövid időre, utána növeld az időtartamot. A jutalomfalatot addig ne add neki oda, amíg bele nem megy. Felnőtt kutyánál már lehet, hogy lassabban megy majd, de ne add fel. Légy következetes. Más téren is próbáld visszafogni, ha rosszul viselkedik ,akaratoskodik ,ne vegyél tudomást róla. fordíts neki hátat. Meg kell tanulnia, ki az úr a házban.
14. marel2
2010. júl. 25. 20:09

Ha pár napig nem kap tápot semmi baja sem lesz. A mi kutyánk nagyon szereti a főtt ételt,a leveseket és a rizst is. De valóban fontos kis korban a megfelelő vitamin. Szerintem ez csak átmeneti helyzet, most ismerkedik az új ételekkel is. De a korának megfelelő tápot adod neki? Van Junior, kis, közepes és nagytestű kutyatáp is. De ne a nagyáruházak által kinált XXXX tápot vedd neki. Sajnos azok több bajt okoznak mint gondolnád. Van többfajta nagyon jó minőségű táp, (pl. Acana) sajnos az ára igen magas. De ha összeveted ha a kutyusod nem lesz allergiás, meg nem kap egyéb nyavalyát akkor megtérül az ára.

Még egy tanács. Próbáld most kiskorban a gyümölcsökre és zöldségekre szoktatni. A mi kutyusunk imádja az almát, körtét, barackokat, szilvát. Ha húslevest főzől nyugodtan adj neki belőle főtt zöldséggel együtt. A rizs is nagyon jó! Egy kis májacskával ..... )))) És a táp kiválasztásánál a kutyaeledelesnél próbálj többfajta korának megfelelő jó minőségü tápot venni, meglátod, hogy melyik izlik neki a legjobban. Egyébként a jó minőségü táp kg-ja kb. 900 Ft körül mozog. :((( De megéri!!!!

2010. júl. 25. 20:05

sziasztok!

nekem nem kis kutyám van,de golden rettvier és nagyon makaacs,öntörvényű.sajna el volt kényeztetve eléggé!tegnap vettünk neki egy házat és sehogy sem tudjuk bele szoktatni!hol ki kötjük,hol el engedjük mert meg sajnáljuk,de akkor is az van amit ő akar és nem megy bele!pedig a kedvenc játékát is bele tettük meg jutalom falatkákat is.azt kilopja és ujból kint van!van valami ötletetek mit próbáljunk még meg?bocsi,hogy ide irtam ezt a kérdést,csak gondoltam hátha nagyobb kutyushoz is van aki tud tanácsot adni,igaz ez nem kajás kérdés...

2010. júl. 25. 20:00
köszönöm a válaszokat. nagyon tapasztalatlan vagyok még. ki fogom próbálni amit tanácsoltatok!
11. mandulacska2 (válaszként erre: 9. - Lisa65)
2010. júl. 25. 19:57
Nem vettem észre, hogy te már leírtad ezt. :))) Teljesen egyetértek ezzel a módszerrel.
10. mandulacska2 (válaszként erre: 4. - 3c111cc40f)
2010. júl. 25. 19:57
Nekünk 7 hónapos beagle-ünk van. Szoktasd időponthoz. HA kicsi, akkor még napi 3* kap kaját. Mérd ki az adagját, amit naponta kell neki, fixálj le időpontokat, mikor kap kaját. Pl. reggel 7 óra, délben 12 óra, este 18 óra. Reggel adsz neki sima tápot. Fél óráig legyen előtte a kaja. Csak a táp. Ha nem eszi meg, fél óra múlva vedd el. Délben megint add neki oda ugyanezt, csak tápot. Fél óráig előtte, ha akkor se, akkor elveszed, este kap megint 18 órakor. Ha éhes, megeszi. Egy idő után megszokja, hogy csak időközönként kap kaját. Ne adj neki mindig jobbat, mert akkor finnyás lesz. Eleinte kísérletezhetsz a tápokkal, de csak táppal, ha tápot akarsz neki adni. Különben finnyás lesz. nekünk bevált ez a módszer, pedig a beagle-re is azt mondják, hogy makacs. Ne kényeztesd el, te vagy a falkavezér, te adsz neki kaját, ha nem kell neki, így járt.
2010. júl. 25. 19:51

semmiféleképpen ne adj neki mást, a zöldbab pedig nem is jó, mert szeles!

Nem baj ha nem eszi meg, hagyd előtte egy félórát, ha nem eszi vedd el és következő etetésre ugyan azt kináld. Van hogy kitartanak és egy-két napig nem eszik meg, de utánna már kiéheznek és megeszik! Ilyen kiskutyának a tápra van a legynagyobb szüksége. Esetleg öntsd le annyi pörköltlével, hogy felszivja a táp, de ne legyen leveses, vagy húslével, ha két napig nem eszi meg szárazon.

2010. júl. 25. 19:35
Próbálj ki másik tápot. A mi labradorunk azokat szereti, aminek csalogató illata van. Persze ebben a korban nagyon vigyázni kell, hogy megfelelő mennyiségű kálcium és vitamin jusson a kajával a szervezetébe.
2010. júl. 25. 19:33
ahonnan hoztuk azt mondták hogy muszáj tápot kapnia mert abban vannak fontos vitaminok és calcium is...
6. Panni58 (válaszként erre: 3. - 3c111cc40f)
2010. júl. 25. 19:33
Hajaj! :) A retriverek ilyenek! Időnként válogatnak.
5. 322bb776a7 (válaszként erre: 3. - 3c111cc40f)
2010. júl. 25. 19:33
igen..és ??nem akar enni???
2010. júl. 25. 19:33
Most már a kefirt lenyalja rola, a tápra rá sem néz. Ma kapott zöldbabevest, arrol is csak a levet itta. Hogyan szoktassam vissza a tápra?
2010. júl. 25. 19:32
A héten kaptunk egy 8 hetes Golden Retrivert. Előző helyén már tápot kapott, meg is ette. Mikor elhoztunk adtak vele egy keveset. Először ette, majd amikor tettem rá kefirt, utána csak ugy volt hajlandó megenni
2010. júl. 25. 19:32
?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook