Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam vissza kisfiamat a saját ágyába? fórum

Hogyan szoktassam vissza kisfiamat a saját ágyába? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
65. ebba518fdb (válaszként erre: 63. - Drnéni)
2010. ápr. 7. 23:13
igyekszünk mindenben így állni hozzájuk, és ennek meg is van a "jutalma", mert nagyon okos, nyitott gyerekek, akikkel minden meg lehet beszélni és én ezt mind annak tudom be, hogy amennyire csak lehet partnerként viszonyulunk hozzájuk, még a legproblémásabb szitukban is.. :-)
64. ebba518fdb (válaszként erre: 62. - Drnéni)
2010. ápr. 7. 23:10
húú, megvan dvd-n ?? akkor utána nézek, mert nekünk is kell, nagyon szeretjük.. :-)
63. drnéni (válaszként erre: 61. - Ebba518fdb)
2010. ápr. 7. 22:33
Szerintem nagyon szuperul csináltátok!
62. drnéni (válaszként erre: 52. - Ebba518fdb)
2010. ápr. 7. 22:28
Én kívüéről tudom mind a három dvd-t!
61. ebba518fdb (válaszként erre: 60. - 7c79ff1565)
2010. ápr. 7. 20:33
jó bizony.. :-) mármint mellettük aludni.. :-) nálunk az "átszoktatás" úgy működött, hogy apró lépésenként haladtunk, akkor, amikor ők is hajlandóak voltak a változásra.. :-) ha nem, akkor vártunk még pár hetet és mindig újra bepróbálkoztam.. :-) először Matyi kapott egy új ágyat (már két hónappal előtte elkezdtem emlegetni neki, hogy lesz új ágyikója, mire megkapta, már nagyon várta), amit összetoltunk a miénkkel, és ugyanúgy aludtunk mint addig, de Matyi már mégis csak a saját ágyán.. :-) a következő lépés, hogy arrébb raktuk az ágyat, de nem túl messzire.. :-) ezután már a szoba másik sarka következett, és innen egyenes út vezetett a saját szobájukig.. :-) nem volt gond.. :-) egyetlen egyszer "esett kétségbe" Matyi, de mondtam neki, hogy ha hív, azonnal ott termek, nem lesz egyedül.. :-) ennyi elég is volt neki, mert megnyugodott.. :-) Ákos könnyebb eset ebből a szempontból is, mert mindenben utánozza Matyit.. :-) Ákos egy éves volt, mikor kimászott az utazó ágyból, úgyhogy még aznap s.o.s lett egy kétszemélyes fotelágya.. :-) azt egyből birtokba is vette, és azóta is ott alszik..:-) szerintem az a "titka" az átszoktatásnak, hogy nem szabad erőltetni, inkább úgy kell trükközni, hogy ő maga akarjon a helyére költözni.. :-)
2010. ápr. 7. 19:01
én nem vettem magamhoz kicsinek (persze ne úgy értségtek, persze h sokat nálam volt, de nem feküdtem le vele a mi ágyunkba úgy h ott is aludjon). Volt időszak olyan pár hónaposan, hogy oda kellett vennünk, mert sírt, de mikor elaludt, mindig visszatettük. mjad hozzászokott ehhez. Ha nem megy így leszoktatni, próbálj kreatívságokat becsempészni a szobájába v az ágyába, h élvezze h az az övé lefekvéskor is:-) ha nagyon ragaszkodik hozzátok, ne engedj, bármilyen nehéz is, egy két alkalom sírás után már észreveszi h miért nem mehet a ti ágyatokba alukálni (ne sirasd nagyon, ha nem bírod, menj oda vígasztald.. vhol olvastam v védőnő mondta, h ilyenkor próbálj időt húzni, ha sír mert a saját ágyába van, várj egy kicsit, és napról napra később menj be hozzá v valami ilyesmi.. előbb utóbb összejön.) nekem szerencsére hamar leszokott róla. Csak most meg úgy hiányzik:-( Jó érzés mellette aludni..
59. 5f6073c825 (válaszként erre: 58. - Ebba518fdb)
2010. ápr. 7. 18:49
:)))))))))))))))))))))))))))))))))
58. ebba518fdb (válaszként erre: 54. - F8db0709b8)
2010. ápr. 7. 15:21

azért mert valaki együtt alszik a gyerekével még nem jelenti azt, hogy betegesen ragaszkodik hozzá sőt még kikapcsolódni is tud az illető, bármilyen morbid is a számodra.. :-) egy-egy hozzászólás alapján nem látsz bele mások életébe, akkor miért ítélkezel?? de még ha bele is látnál sem lenne tiszted ítélkezni.. de mindegy is részemről lezártnak tekintem a "vitát".. :-)

a fikázásról meg csak annyit, hogy te vagy egyedül aki ide fikázni jön.. :-) jó étvágyat a vacsihoz és kellemes pihenést, kikapcsolódást arra a két gyerekmentes napra.. :-) lehet, hogy rád is fér, talán nyugodtabb leszel, amikor újra haza mész.. :-)

57. 5f6073c825 (válaszként erre: 54. - F8db0709b8)
2010. ápr. 7. 13:17

Én nem fikáztalak, Te viszont igen azokat, akik együtt alszanak a gyerekeikkel...és ez itt a baj, csinálja mindenki úgy, ahogy jó neki. Nekünk így tökéletes!!!! Szerinted viszont az a tuti, ahogy Te csinálod, hát nem biztos!!!

Azt nem tudtam, hogy beteg vagy - mindenkinek megvan a maga gondja!

Kérdezd meg őket, hogy szeretnének-e Veled (Veletek) aludni vagy fürödni??????

Na de mindegy, hagyjuk, úgy látom meddő ez a vita.

56. M_Marcsa (válaszként erre: 51. - Drnéni)
2010. ápr. 7. 07:46
Tetszik ez így.
55. M_Marcsa (válaszként erre: 50. - Drnéni)
2010. ápr. 7. 07:46
Igen, azért írtam az "ezek ellenére", mert más a normákról beszélt.
54. f8db0709b8 (válaszként erre: 44. - 5f6073c825)
2010. ápr. 7. 06:18

Tudod elég bunkó vagy!

Nem jó kedvemből vagyok velük egész nap,bár ezt nem kérdezted,mert én úri nő vagyok.Elhiheted hogy nem vagyok az,csupán beteg vagyok és itthon dolgozom,bár ezt sem kérdezted!

Egyébként 2 kiegyensúlyozott lányom van,nem értem ezzel mi a gondod,egyébként ha a 2 lányomat kérdeznéd,ök is biztos kinevetnének ,mert ilyen tesó biztos nem kéne nekik!:P

Tisztázzuk le!Engem nem érdekel kivel és hol alszol,csupán nem értem hogy lehet betegesen ragaszkodni non.stop 24 órában a gyerekhez.Néha kell a kikapcs.és számomra az esték jelentik azt!

Ma megyünk párommal vacsizni,addig bébiszitter lesz velük,és hogy tudd jövőhéten itt hagyom öket kerek 2 napra...na most fikázz ezt hogy merem!:)Szép napot!

2010. ápr. 6. 20:55
Próbáld a szobáját minnél barátságosabbá tenni sok játékkal,fényekkel,a falon aranyos figurákkal,húzz egy széket az ágya mellé,mondj el neki 1 szép mesét,vagy meséld el az aznap történteket,lehelj egy csókot az arcára,mond el neki mennyire szereted és már alszik is .A lényeg szeresse a szobáját és ha kell legyél mellete !
52. ebba518fdb (válaszként erre: 51. - Drnéni)
2010. ápr. 6. 20:48

:-)


Mi is szeretjük azt a mesét.. :-)

51. drnéni (válaszként erre: 41. - Ebba518fdb)
2010. ápr. 6. 20:14
Ezt mondja a Kis királylány is a lányom kedvenc meséjében: "Ti nagyok vagytok, és mégis együtt alusztok, én meg kicsi vagyok, és mégis egyedül kell aludnom. Hadd maradjak itt, lééééécccciii!"
50. drnéni (válaszként erre: 46. - M_Marcsa)
2010. ápr. 6. 20:11
Nem ezek ellenére! Pont ezért! (Bár gondolom, te tisztában vagy vele, de fontos, hogy más is tudja!)
49. ebba518fdb (válaszként erre: 46. - M_Marcsa)
2010. ápr. 6. 17:27

"Ezek ellenére, az oviban az óvónő szerint a legkiegyensúlyozottabb gyermek."

pont ezek miatt (is).. :-)

48. ebba518fdb (válaszként erre: 47. - M_Marcsa)
2010. ápr. 6. 17:25

Szia!


Mi is szoktunk együtt fürödni.. :-) Bár sajnos egyre ritkábban, mert már nem férünk el a kádban.. :-) bár a fiaim "csak" másfél éves korukig szopiztak, de a testi kontaktus továbbra is nagyon fontos szerepet tölt be az életünkben.. :-) az én tapasztalatom is az, hogy minél "közelebb" vannak a gyerkőcök a szülőhöz, annál kiegyensúlyozottabbak.. :-)

47. M_Marcsa (válaszként erre: 46. - M_Marcsa)
2010. ápr. 6. 16:47

Ezt igazán nem neked szántam, csak a fürdőzést...



Ellenpéldának szántam, hogy a normák nem biztos tökéletesek...

46. M_Marcsa (válaszként erre: 43. - Ebba518fdb)
2010. ápr. 6. 16:45

ó, nagyon jó az együtt fürdés. Nagy, habos vízben.

Sőt, meztelenül is szokott látni, nem bújkálok ejsze otthon...

Sőt, 3 éves koráig szopott...

Ezek ellenére, az oviban az óvónő szerint a legkiegyensúlyozottabb gyermek.

45. ebba518fdb (válaszként erre: 44. - 5f6073c825)
2010. ápr. 6. 11:19
:-D
44. 5f6073c825 (válaszként erre: 42. - F8db0709b8)
2010. ápr. 6. 11:08

Jó Neked, hogy egész nap együtt lehetsz a gyerekeiddel (manapság az ilyen úrinő...), én viszont nem, sőt, 8-10x éjszakázom is egy hónapban tehát délután 5-kor elmegyek itthonról és másnap reggel 7-kor jövök haza.

Nekünk csak 2 szobánk van, az is hitelre, ez jutott, de nem azért alszunk együtt, mert nincs hely.

Legyél boldog a 3 szobáddal, de az általad itt leírtak alapján nagyon-nagyon nem szeretnék a gyereked lenni...... és nem az alvás-téma miatt.

Biztos jó nekik, ahogy csinálod? Vagy csak Neked-Nektek??????????????????????????????????????

Ja, pihentető alvás megvolt, annál pihentetőbb nincs is, mikor a két fiúhoz bújhatok :)))

Szép napot mindenkinek!

2010. ápr. 6. 10:41

mi baj van az együtt fürdéssel?? :-)


na de most komolyan.. :-) pusztán kíváncsiságból miért ellenzed ennyire ezt a dolgot? mármint az együtt alvást.. bár valamiért úgy érzem másban is a "merev elvekhez" ragaszkodsz.. én szívesen beszélgetnék veled ezekről a dolgokról, mert érdekel, hogy más mit, miért, hogyan csinál, még ha az "ellentáborba" is tartozik..:-)


pl miért baj, ha mások másképp csinálják?? szerintem te vagy aki nem képes ezt elfogadni.. :-) nem baj, ha másképp csinálod, de nem kell az ellenkezőjéért a másikat lehurrogni.. :-)

a férjeddel való együtt alvással, pedig csak az érzelmi igényekre céloztam, pontosabban arra, hogy a gyerkőcöknek is van ilyen és nem értem, hogy miért nem lehet ezt elfogadni .. :-) van aki igényli, van aki nem.. :-) a lényeg, hogy felismerjük és kielégítsük ezeket az igényeket, úgy ahogy mindenkinek jó.. :-)


üdv. morca

42. f8db0709b8 (válaszként erre: 39. - Ebba518fdb)
2010. ápr. 6. 10:16

Gratulálok a védőnődhöz,gondolom ha az együtt alvást így tolerálja,akkor nem ellenzi az együtt fürdést sem,nehogy kihagyjál 30 percet a gyerek életéből!:)


Mindegy,mindenki maga csinálja,maga alakítja,nektek így jó nekem úgy.

Nem hinném,hogy ezen vitázni kellene,csak nem értem miért tiltakoztok,feltették a kérdést,megírtam véleményem,és nem úgy fest,hogy itt bár ki is változtatni akar a jelen helyzetén.

Ez egy olyan fórum lett,tanácsot kérek,de úgy sem fogom megfogadni,mert nekem így jó.

A párommal alszom egyébként igen,miért TE nem?

Attól függetlenül,hogy a lányaim külön szobában alszanak,igenis megvan köztünk a kapocs,és ez így van jól.Egész napomat velük töltöm,ez is helyes.

Na és azt se felejtsük el,hogy lehet lakás miatt vannak egyesek így összezsúfolva,mert nincs elég szoba,én megtehetem 3szobás lakásban,hogy mindenkinek külön birodalma legyen,nem hinném,hogy hibát követek el azzal,hogy a lakás minden helyiségét kihasználjuk.

Szerintem ez is felesleges fórum lett,hiába a szabad vélemény nyilvánítás,ha csak 2 ember van azonos véleményen,a többiek pedig az ellentábort képezik,mert nem tudják felfogni,hogy másképp is lehet csinálni!

Részemről ennyit,jó alvást mindenkinek és legfőképp pihentetőt!:)

41. ebba518fdb (válaszként erre: 19. - F8db0709b8)
2010. ápr. 6. 00:46
Csak még egy gondolat, és én sem kötözködésből.. -) Te egyedül alszol külön szobában, vagy a férjeddel együtt egy ágyban..?? És ha együtt alszotok miért is..? (persze a házaséletet leszámítva) Ugye jó hozzábújni, netán kellemes biztonság érzetet ad?? (és még sorolhatnám) Miért ne igényelhetné ugyanezt egy gyerek?? Vagy a gyereknek ne legyenek igényei, érzelmei, csak "működjön", ahogy a szülőknek megfelel?? Hogy is van ez??
40. ebba518fdb (válaszként erre: 33. - F8db0709b8)
2010. ápr. 6. 00:19

"Majd 10 év mulva kiváncsi leszek hogy boldogultok!"


Én már most is nagyon jól boldogulok köszönöm.. :-) Tudod miért? Mert nem "követelek" a fiúktól, hanem kompromisszumokra törekszem.. :-) De ez annyira fölösleges vita.. Nem kell másokat azért "elítélni", mert másképp gondolkoznak mint te.. :-)

39. ebba518fdb (válaszként erre: 28. - F8db0709b8)
2010. ápr. 6. 00:10
Szerintem az az egészséges, ami egy családban mindenkinek jó.. :-) védőnőre is válogatja ám, hogy mi a véleménye az együtt alvásról.. :-) az én védőnőm, például kifejezetten támogatott ebben.. :-)
38. ebba518fdb (válaszként erre: 16. - 5f6073c825)
2010. ápr. 6. 00:01

Sziasztok!


Két fiam van, a nagyobbik 3,5 éves, a kisebbik 21 hónapos.. :-) A nagyobbik fiam 8 hónapos korától együtt aludt velünk, kb másfél éves koráig, amikor is új ágyat kapott, a tesó érkezése végett.. :-) nagy örömmel fogadta, és szívesen költözött át a mi ágyunkból, minden probléma nélkül, persze akkor még a mi szobánkban maradt.. :-) fél évvel később megszületett a pici és akkor úgy láttam, hogy nagy szüksége van Matyinak a szoros közelségre, ami ugye napközben nem volt mindig megoldható, így bepótoltuk éjszaka.. :-) én ajánlottam fel neki a lehetőséget, és ő boldogan élt a lehetőséggel, így újra velünk aludt.. :-) mivel Ákos (a kisebb) sokáig szopizott, reggelre ö is sokszor közöttünk ébredt.. :-) bár már nem alszunk egy ágyban, sőt már a saját szobájukban alszanak, a mai napig összebújunk és úgy alszanak el, középen én a két oldalamon pedig a fiúk.. :-) soha nem kellett "átszoktatnom" őket, hanem szép fokozatosan változtattunk az alvási szokásainkon, mindig belecsempészve valami "különlegességet", aminek a hatására szívesen váltottak.. :-) nem erőltettem soha semmit, vártam, figyeltem és amikor úgy láttam megértek egy újabb apró változtatásra, akkor cselekedtem.. :-)

engem is sokan megszóltak a környezetemben az együtt alvás miatt (is), de nem foglalkoztam velük.. :-) a mi életünk, úgy éljük, ahogy nekünk jó.. :-) én nem látok ebben semmi kivetni valót és nem gondolom, hogy hatással lehet a házaséletre.. :-) ha mégis, akkor ott már eleve problémák voltak.. :-)

37. drnéni (válaszként erre: 34. - Globus)
2010. ápr. 5. 19:25
Nézzétek meg! Kirááály!
36. 5f6073c825 (válaszként erre: 28. - F8db0709b8)
2010. ápr. 5. 17:27

Ja, a védőnőket meg inkébb ne méltassuk, nekem soha, semmilyen segítséget nem nyújtottak -szerintem másnak sem -, fölösleges, hogy egyáltalán vannak. Egészségügyis vagyok, úgyhogy belülről is látom a dolgokat. Kidobott pénz őket fizetni, f.ngjuk sincs a gyerekekhez!!!!!

De Te neveld Őket a védőnő irányelvei szerint, biztos boldog, kiegyensúlyozott gyerekek lesznek

:((

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook