Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan szoktassam le a spánielem a cipőrágásról? fórum

Hogyan szoktassam le a spánielem a cipőrágásról? (beszélgetős fórum)


3. Encsy75 (válaszként erre: 1. - Endris)
2009. ápr. 18. 18:01
Nekünk is spánielünk van,2 éves korára nötte ki.Mi minden ilyesmit elpakoltunk előle.Sok kutyajátékot vettünk neki.De nálunk csak az aproságokat pl.cipő,gyerekjáték stb.rágta szét.Egyéb dolgok mint a virágok azokat nem bántotta.A spánielek nagyon játékosak,nagy a mozgás igénye.
2009. ápr. 18. 17:02
Nálunk a legjobb megoldás a "rágcsa" biztosítása volt. Csont, fadarab, gumilabda, mindegy, csak legyen egy vagy több saját játéka. És minél többet foglalkozni vele, beszélni hozzá. Következetesen tiltsátok a cipők, zoknik, stb. rágcsálásától, megérti, hidd el. Jó módszer, ha pl. összecsavart újsággal versz rá egyet, ez nem fáj neki, viszont a hangját utálja, hamar megtanulja, mi az a "nem szabad" - közben persze mondd is neki, hogy összekapcsolja a kettőt. Én azt vettem ézre, tudja, hogy nem szabad, csakhogy így akarja kikövetelni a figyelmünket. Úgyhogy minél kevesebbet hagyd egyedül. Ha muszáj, akkor pakolj el lehetőleg minden csábítót előle. Kb. 1 éves korára "kinövi" cipőrágcsálást. Én legalábbis ezt tapasztaltam. Esetleg egy fél pár zoknit vagy papucsot hagyhatsz neki, ha egyedül marad, emlékeztesse a szaga a gazdira. De akkor csakis azt szabad rágcsálnia! Sok sikert!
2009. ápr. 18. 16:45
Segítségeteket szeretném kérni. Van egy 7 hónapos spániel kutyám és nem tudom hogyan szokassam le arról, hogy állandóan mindenki cipőjét rágja. Ha odacsapok egy kicsit azt is játéknak veszi. Még soha nem volt kutyánk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook