Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam le a 16 hónapos kisfiamat a tápszerröl? fórum

Hogyan szoktassam le a 16 hónapos kisfiamat a tápszerröl? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
40. egypt (válaszként erre: 38. - 72497ec515)
2013. szept. 24. 21:54
Nem, de ahhoz talán nem kell orvosi végzettség, hogy valaki tisztában legyen azzal, hogy a tej allergizál és 2-3 éves kor előtt nem ajánlják a bevezetését. Pláne ha volt már ilyen a családban.
39. egypt (válaszként erre: 37. - F6390e6b9b)
2013. szept. 24. 21:52
AZ allergia nem örökölhető, csak a hajlam, és ha egyszer megvan a családban, sokkal jobban oda kellett volna figyelni a hozzátáplálásnál, tej bevezetésénél, stb. Kár, hogy az orvosotok erre nem hívta fel a figyelmeteket.
38. 72497ec515 (válaszként erre: 36. - Egypt)
2013. szept. 23. 19:06
Te orvos vagy,vagy védönő?
37. f6390e6b9b (válaszként erre: 35. - Egypt)
2013. szept. 23. 17:59
Nem vette a diplomáját ebben biztosíthatlak.Még anno nekem is Ő volt a gyerekorvosom,legalább 40 éve gyerekeket gyógyít,van 5 gyereke neki is és nem a "nagykönyvből" gyógyít,nevel és neveltet.Igen,szerencsés vagyok hogy ételre nem allergiás,de nagyon sok mindenre az,és mind tőlem örökölte,tudom mi mindenre kell odafigyelni!!!
36. egypt (válaszként erre: 33. - 538cb6f4e7)
2013. szept. 23. 17:49

Lehet, simán allergiás lehet a tejre. (Nem biztos, hogy az lesz, de 2-3 éves korig nem javasolják a bevezetését.) És egyáltalán nem biztos, hogy enni fog, az én gyerekem is nagyon rossz evő volt, tapasztalatból mondom, hogy nem igaz, hogy a gyerek eszik, ha éhes, ezt mindig csak jóevő gyerekek anyukájától hallottam. Van ismerősöm, akinél kipróbálták, hogy eszed, nem eszed, nem kapsz mást, pár nap múlva az oviban elájult az éhségtől és kiszáradástól (de akkor sem ette meg, amit nem szeretett) és mentővel vitték kórházba.

Szerintem azt próbáld meg először, hogy napi 2 tápszerre átálljon, reggel és este, ennyi idősen ez teljesen rendben van.

35. egypt (válaszként erre: 31. - F6390e6b9b)
2013. szept. 23. 17:45
6 hónaposan??? Vette az orvosotok a diplomáját, vagy hogy szerezte? Elképesztő, milyen felelőtlen háziorvosok vannak... Aztán csodálkozunk, hogy mennyi az allergiás gyerek és felnőtt. Ha most azt akarod válaszolni, amit szoktak, hogy a tiédnek semmi baja, akkor előre mondom, hogy örülj neki, hogy kibírta, más gyerek kevésbé szerencsés, de allergia kialakulhat majd később is emiatt. (Nem kívánom természetesen, de jó esély van rá.)
34. f6390e6b9b (válaszként erre: 33. - 538cb6f4e7)
2013. szept. 23. 16:40
Ha csak ezeket adod neki nappal,és vacsira is virslit,parízert és kiegészítésnek tápszert semmi baja nem lesz,de így megszokja hogy csak este van tápszer és kénytelen enni mást mert estig nagyon éhes lesz.Ne hagyd magad,ha igazán éhes,akkor meg fog enni mindent amit eléraksz!
2013. szept. 23. 16:22

Én is szívesen adnék tejet neki de nem issza meg! :-(

Az üdítöt teát vízet pohárból issza a tápszert csak cumis űvegböl! És ha nem adok neki tápszert csak föt ételt meg tejet lesz valami baja? Vagy csak este lefekvéskor adok neki tápszert!?

32. 72497ec515 (válaszként erre: 31. - F6390e6b9b)
2013. szept. 23. 13:21
Én sem értem!! ;)
31. f6390e6b9b (válaszként erre: 29. - LiliAle)
2013. szept. 23. 12:26
3 éves koráig??Nekem betöltötte a 6 hónapot rámszólt a gyerekorvos hogy el lehet kezdeni a zsíros tejet (3,5%),túrót és mindent ami tejtermék.12 hónapos korára már azt sem tudta mi az a tápszer,azt ette amit mi.
30. 72497ec515 (válaszként erre: 29. - LiliAle)
2013. szept. 23. 11:37
És cumisüvegből itta? :O
2013. szept. 23. 11:13
Még maradjon a tápszer! Túl kicsi a tejhez. Nekem az egyik gyerek 3 éves koráig, a másik 2 évesig kapta a tápszert.
28. 538cb6f4e7 (válaszként erre: 26. - 49616e60d7)
2013. szept. 23. 11:11

Szia!

Eszik zöldséget gyümölcsot de nagyon minimális mennyiséget! Igazából gyarapodik a sulya de keveset. De mindenki azt mondja pont jó így ahogy van! :-)

27. 538cb6f4e7 (válaszként erre: 25. - F6390e6b9b)
2013. szept. 23. 11:07

Szia!

Tejpépre gondolsz? 3 doaozzal doptam ki mert sajnos azt sem ette! :-(

2013. szept. 22. 12:35

És gyarapszik a testsúlya a tápszer mellett? Barátnőm kisfia 2 éves koráig csak tápot fogyasztott, de ő nem is hízott mellette, aztán egyszer csak elkezdett normális kajákat enni.

Gyümölcsöt megeszi?

Az enyém 1 hónapja még semmi kaját nem volt hajlandó megforni, harapni, rágni, most meg a pékárukat szereti legjobban.

Folyamatosan változnak!

Szerintem egyébként 16 hónaposan már nincs szükség tejhigításra, ha egyszer bevezeted. Nekem a gyerekorvos 2,8%-os vagy 3,5%-os tejet javasolt higítás nélkül, csak az enyémnek sem kell még kakaó formájában sem :) De a tápszerben megvan minden vitamin, ásványi anyag, úgyhogy ha nem sokat eszik mellette a babád zöldséget és gyümit, akkor én nem váltanék tejre, főleg nem így, hogy nem nagyon eszik mást mellette.

2013. szept. 22. 10:36
Szia!Ha ennyire tápi "függő" a csemetéd,én azt javaslom,hogy vegyél neki pépes tápszert,az én lányomnak is nagyon ízlett és szép fokozatosan így áttért a mi ennivalónkra.Magyarázd meg neki,hogy ez is tápszer,de csak ilyet kaptál a boltban és ilyen nagy gyerekek már ilyet esznek.Nem olcsó,de tényleg finom.A sztracsisat nem ajánlom,a többi viszont szuper!!
24. 117b1693d0 (válaszként erre: 21. - Carpediem*)
2013. szept. 22. 10:14

Annyira nem egyformák a gyerekek. Az én fiam 2 és fél évesen nem evett az oviban 3 hónapig. Inkább éhezett, de megvárt, pedig egész nap ott volt. Ja, és persze, hogy "emberi" kaját nem akart enni.


A szomszédom fiát próbálták éheztetni, csak egy tejitalt kapott és szilárddal kínálták a nap további része alatt, a vége az lett, hogy két hét alatt lefogyott három kilót és bekapott valami nyomorult vírust. Valamikor 4 éves kora körül kezdett el főtt kaját enni, addig mindenféle babakaját volt hajlandó elfogadni (az üvegesekből az 1 éveseknek kínáltakat).


Szóval vannak "csaták" máshol is, nem mindenkinél gördülékeny a váltás, de egyszer megtörténik :)

2013. szept. 22. 08:35
Igen már Én is azt csínálom velünk egyik de kiveszi a tányérjából az ételt és leszorja a földre! Mostmár kb 1 hete azt csínálom ha tápszert adok neki berakom az ágyába és kimegyek a szobából persze az ajtóbol lesem hogy ne legyen baj!
2013. szept. 22. 08:23
Most nézem a teló kicsit önállósodott és helyett sem-et írt 2x is! Bocsánat, azért remélem érthető! ;-)
21. Carpediem* (válaszként erre: 20. - Timmy21)
2013. szept. 22. 08:05

ez nagyon jó!!!!

a kajáltatás részre gondolok,

próbáld ki, hisz ha azonnal nem is eszik, bizonyos időn belül úgy is megeszi.

ilyen nálunk is van, hogy ő most nem, de pl egy órára rá, nyamizik rendesen.

2013. szept. 22. 06:05

Az én fiam is 16hónapos! Mondjuk mázlim van mert nagyon jó étvágyú! Viszont nagyon figyelmen kell mert nem eszik meg bármit bárhogy!

Gondolok itt arra hogy: üvegeset teljesen elutasítja, pépeset is( már a minimálisan pèpeset is), külön neki főzöttet is!

Vagyis mindent megeszik amit mi, velünk együtt! Reggelizik, ebédel, vacsizik velünk együtt, ugyanazt!

Ha nem így csináljuk inkább nem enne!


Tápszer : mi kb 2 hónapja hagytuk el, tejre áttérve, mert már hasmenése volt tőle! Meg már az nem elégítette ki, ugyanúgy igényelte a szilárd reggelit! A fél liter tejtermék így megvan!


Ezt azért írtam le, hogy lehet megprobálhatnád azt adni amit ti ezzel, sem akkor nem lesz pénzkidobás sem! S ha nem eszik, nem rögtön tápot adni neki, hanem akkor max kis folyadék, sem kèsóbb újra próbálkozni!


Kitartás!

19. 72497ec515 (válaszként erre: 5. - Cippora)
2013. szept. 21. 22:07
Talán 16 hónaposnak nem kellene már tápszert adni szerintem ez a legjobb válasz!
18. anya4005 (válaszként erre: 12. - 538cb6f4e7)
2013. szept. 21. 22:05
A kisebbik fiam is nehezen állt át a mi kajánkra,én egyszerűen kihagytam mondjuk,a tízórait,így ebédnél már rendesen éhes volt,akár egy élő zebrát is levadászott volna. Amúgy nem hiszem,hogy ebben a korban a nagyi megtömése miatt ne enne,inkább csak kényelmes,meg (talán) kézben is van,amíg tápot kap,és jó anya kezében.
17. 117b1693d0 (válaszként erre: 11. - Carpediem*)
2013. szept. 21. 19:54
Ezt a hígítást sose értettem. Ha valaki allergiás a tej bármilyen alkotóelemére, azon a vizezés nem segít úgyse...
2013. szept. 21. 19:10
A milánois bébi kajából 1 2 üveggel megevett mostmár 1 kanállal sem! :-( A védőnöt kb 3 hónapja nem láttuk! Sok a dolga! A dr nőnk nem mond semmit! Probáljak neki föt ételt adni. Rengeteg pénzt "kidobtam" a bébi kaják tejpépek miatt mert megvettem és nem kellett neki! Ezért írtam itt is hátha van megoldás! :-(
15. Carpediem* (válaszként erre: 14. - 538cb6f4e7)
2013. szept. 21. 18:46

igen, elhiszem, sajnálom is ezt a dolgot nagyon!!!

nekünk is nagyon nehéz volt, sőt még mindig az, hogy megegye mindazt amit mi is!


Nagyon sok tépit kap, ez nem jó, de valamit viszont adnod kell, ez igaz!

Üveges babaételeket sem fogadja el, pl a 10-12 hós babáknak való üveges kajákat??

próbáltad?? hátha.

Védőnő, vagy doki mit mond?

14. 538cb6f4e7 (válaszként erre: 13. - Carpediem*)
2013. szept. 21. 18:04
Kb 4 szer 210-240 ml! Türelmes vagyok csak rossz hogy keveset eszik! :-(
13. Carpediem* (válaszként erre: 12. - 538cb6f4e7)
2013. szept. 21. 17:00

sok türelem, és további próbálkozások!!

Már ennyi idősen szerintem ha éhes akkor megeszi amit adsz neki, .

Amit te főzől abból nyugodtan minden nap valamennyit próbálj adni neki, aztán meg fogja érezni, hogy nincs már annyi tápszer!

Mennyi és hányszor eszik tápot egy nap?

2013. szept. 21. 14:38

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget!

Igazából az a problémán kb fél éve a kedves nagymama megtömte és azota nagyon minimális föt ételt eszik. Elötte mindent megevett! Most virslit banánt almát barackot krumplit hajlandó enni de ezekböl is nagyon keveset! Tejet tejbegrízt kakaot mindent probáltam de semmit nem hajlandó csak a tápszert! :-(

2013. szept. 21. 07:58

Szia :)

Hasonló koruak a gyermekeink, nálunk a bevett szokás, reggel bolti tej, illetve kakaó, vagy vaniliás tej, vagy madártej, szóval valami ilyesmi, természetesen felforralom, majd kihül és úgy.

És estére kap még 250 ml tápszert, azt hittem nem fogja már elfogadni a tápot, de még igen.

Ennyi táp még belefér két éves koráig, utánna azt is elhagyjuk.

De azt tudod, hogy ha tejet kezdesz adni neki, először negyedeld, majd felezd, és utánna ha semmi allergiás reakciója nincs akkor jöhet a rendes tej, jah és mindig felforralva.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook