Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek! Hogyan szoktassam wc-re, bilire a kisfiamat? fórum

Segítsetek! Hogyan szoktassam wc-re, bilire a kisfiamat? (tudásbázis kérdés)


1 2
44. Mókicaaaa (válaszként erre: 43. - Erababa1111)
2011. szept. 13. 11:54
én nagyon féltem tőle, de hálás vagyok érte neki, próbáld meg, még most míg jó idő van!
43. erababa1111 (válaszként erre: 39. - Mókicaaaa)
2011. szept. 12. 20:01
LEHET, hogy nálunk is ez lesz a megoldás... jó ötlet!!! :)
42. d89d9f2f77 (válaszként erre: 41. - Sanka02)
2011. szept. 9. 18:58
Köszi!Ki fogom próbálni!!!
41. Sanka02 (válaszként erre: 40. - D89d9f2f77)
2011. szept. 9. 17:10
Én az első napokban nem adtam rá semmit, csak nadrágot, vagyis nem volt kisgatya. Nem a legjobb megoldás, de így könnyen letolta a nadrágját, mikor jól begyakorolta, hogy időben szól, felvettük a kisgatyát.
2011. szept. 9. 14:28
Már mi is szépen haladunk!A fiamnál az a gond hogy a kis bugyira is azt hiszi hogy pelus és ha rajta van akkor mindegy hogy hol van pisil,ha nincs rajta akkor szépen használja a bilit.Szerintetek hogy szoktassam arra rá hogy húzza le a kis bugyit???Jutalmazással?Kaki van akkor visít a pelenkáért!
2011. szept. 9. 12:55
Én nekem már szoba tiszta volt egyszer a kisfiam 2 éves kora előtt..aztán jött a bölcsi, ahol sajnos az agresszió miatt ismét pelusra szokott...sehogy nem sikerült...nagyon hálás vagyok egy pszichológus nőnek..mert mondtam neki, hogy otthon már nem adtam rá, de éjjelre meg ha mentünk valahova igen..és ő azt mondta: ilyen nincs...ha levettem, vissza már nem tehetem, se nappal se éjjel...nagyon féltem ettől a drasztikus megoldástól...mondtuk, hogy nincs pelus a boltban, nem tudunk venni...3 napig még hol bepisilt, hol bekakilt...4. napon már élvezte hogy egyedül szalad a wc-re, még csak szűkítő sem kellett, tartotta magát...
38. Sanka02 (válaszként erre: 37. - Erababa1111)
2011. szept. 9. 12:03
Csak az volt a baj vele, hogy emiatt oviba sem vették be, csak most szeptembertől. Elég későn érett meg a szobatisztaságra. Hosszú volt kivárni.
37. erababa1111 (válaszként erre: 36. - Sanka02)
2011. szept. 9. 11:11
:) szerencsések vagytok, hogy gyorsan leszoktattad... nekem nem sikerült :(
36. Sanka02 (válaszként erre: 35. - Erababa1111)
2011. szept. 7. 05:46
Azt nem mondanám. De segített abban, hogy beszéljünk a témáról mesés formában. Többször is elolvastuk egy nap. De ha csak egy kis hajlandóságot mutat a gyerkőc a bilizésre, segíthet is. A fiam nagyon makacsul ragaszkodott a pelenkához. Úgy lett szobatiszta, hogy 3,5 éves volt amikor megelégeltem, és nem vettem több pelenkát. Kb egy hétig voltak balesetek, főleg a nagydolog, meg hiszti a pelusért, de utána nem volt baleset sem.
35. erababa1111 (válaszként erre: 32. - Sanka02)
2011. szept. 7. 00:58
és nektek a könyv hatására lett szobatiszta a gyerkőc?
2011. szept. 4. 19:37
meséskönyv a gyereknek. Az én fiam nagyon szereti még ma is nézegetni. 3,5 éves, még 3 hónapja szobatiszta.
33. d89d9f2f77 (válaszként erre: 32. - Sanka02)
2011. szept. 4. 19:26
ez mese vagy nekem egy oktató jellegű könyv?
2011. szept. 4. 18:17
Ismeritek Alona Frankel: Bilikönyvét? Egy kis segítség lehet.
2011. szept. 4. 17:03

A fiam már 2x bilibe pisilt:)

a remény csillagát már látom:)

30. erababa1111 (válaszként erre: 29. - D89d9f2f77)
2011. szept. 3. 01:21
nekünk ovi lenne, de így nem fogják bevenni :(((
2011. aug. 29. 11:38
Nálunk még mindig semmi!csütörtökön indul a bölcsi ott talán!
2011. aug. 18. 10:50

mindenki másképp csinálja! :)

köszönöm a sok hozzászólást! én is a türelemre szavazok, csak vannak olyan esetek, mikor elszakad a cérna... :( de sebaj! majd belejövünk...

további sok sikert a babóknak - és szüleiknek! :))))

27. 4c1a787e8f (válaszként erre: 26. - D89d9f2f77)
2011. aug. 4. 11:21

Hát, ha nagyon unod, akkor várhatsz pár hónapot.


Nálunk akkor volt ez az olvasás, amikor már meghozták a döntést, és biliztek is szépen, úgy, hogy ment is bele, csak a kaki miatt tovább kellett ott ülni, mert azt azért nehezebben érzik, mikor jön...

26. d89d9f2f77 (válaszként erre: 25. - 4c1a787e8f)
2011. aug. 3. 20:45
Szerinted érdemes tovább csinálni vagy hagyjam és majd csak rá szokok mese nélkül is?
25. 4c1a787e8f (válaszként erre: 23. - D89d9f2f77)
2011. aug. 3. 20:05

Ilyen mesekönyves időszak volt nálunk is...

Inkább a kaki kivárásánál, mert az azért nehezebben jön, meg kell várni...

24. kszisz
2011. aug. 1. 13:39

Én is azt vallom, h erre meg kell érnie a gyereknek és felesleges erőltetni. Úgyis csak dacolni fog...Majd ha ő úgy érzi, akkor kell napirendre tűzni a dolgot. Láttam, hallottam, tapasztaltam nagyon különböző korban sikereket a bilizésről. Mellesleg nekem mindig azt mondta a védőnő, h a gyerekek általában egyszerre egy dologban fejlődnek rohamosan, olyankor minden más háttérbe szorul. Elkezdtem figyelni, és tényleg nagyon igaz!

Az én kislányom nagyon korán elkezdett beszélni, az első perctől hibátlanul ragozott, sohasem használt babanyelvet. Meg is jósolta a védőnő, h valószínűleg emiatt ő később lesz szobatiszta. Így is lett. 2,5 éves koráig hallani sem akart a bilizésről. Akkor viszont nyár lévén gondoltam egy nagyot, és bár tiltakozott, de nem adtam rá egyik du. pelenkát. Ő gyakorlatilag azóta szobatiszta. :) Az első pisinél szólt, bár a bili mellett becsurgott, de értette, érezte és nekem ez volt a lényeg. 3 nap múlva már az utcán is bugyiztunk, egy hét múlva hosszabb autós útra is bugyiban jött. Egy kezemen össze tudom számolni hány baleset történ, nem sok. De ugyanígy kivártuk az ágytisztaságot is. Most 3,5 éves és talán 2 hónapja mondhatom, h éjszakára is ágytiszta. Az ovikezdés némi visszaesett hozott ebben, de sikerrel orvosoltuk a problémát. Kivártunk, nem szenvedtünk bepisilésekkel.

Kisfiam 1,5 éves. És legnagyobb meglepetésemre elkezdte jelezni a pisit! :) Úgy látom nagyon is tisztában van a dologgal, tudja mikor mi honnan jön, ha van kedve szól, de inkább nem. :) Lusta. Én ezt most annak tudom be, h az utóbbi napokban rengeteget fejlődött beszéd téren, biztosan arra koncentrál most. Elkésve nincs, sőt! Lehet 2 hét múlva már ő is szobatiszta lesz! :P Erőltetni őt sem fogom.

Ezzel csak a különbségekre szerettem volna utalni.

Bocsi, h hosszú lettem.

2011. aug. 1. 12:56

tök fel dob hogy ilyen siker sztorik vannak!:)

én mindig csak kérdeztem hogy rá akar e ülni a bilire semmi.Most 3 este jön hozza a mese könyvet és a bilit,de csak addig ül rajta amíg mesélek.persze semmi nincs a bilibe.

reménykedem hogy majd a bölcsibe meg tetszik neki a kis wc :D

2011. aug. 1. 09:23

Nem vagyok liberális elvű szülő.

Ez az egyetlen téma viszont, amiben semmi értelmét nem láttam a szigornak.


2 évesen megpróbáltam a lányomat ráültetni. Íjjá feszítette egész testét, nem volt hajlandó ráülni, pedig még "élő bemutatót" is tartottam neki. Egyébként bölcsis volt. Aztán 2 és fél évesen teljesen magától ráült, a papa addig símogatta a hátát, amíg sikerült a produktum, és attól a naptól kezdve se éjjel, se nappal sohasem pisilt-kakilt be.


Ennek nyomán a kisfiamat, aki későbben érő tipus, már eleve nem erőltettem. Ott már volt egy kis para, mert 3 évesen még nem volt szobatiszta. Ferbuári, tehát ősztől ment oviba, addigra meg ugye annak kellett legyen. Ennek ellenére nem engedtem senkinek piszkálni, még célozgatni sem. Egyszer hazajött a bölcsiből, közölte, hogy ő mától nagyfiú, hozzam a bilit, és holnap menjünk el neki vásárolni alsónadrágot.. Onnantól kezdve ő se pisilt-kakilt be soha többet, éjszaka se...


Semmi értelmét nem látom a korai, évekig tartó szoktatásoknak, ráadásul az sohasem biztos, mindig vannak bepisilések, kellemetlenségek... Úgyhogy én a "szoktatós" szakaszt megspóroltam, megvártam, míg csinálják maguktól...


Persze, aki nem bölcsis, ott azért valami kis bemutató kell, hogy tudja, miről van szó...

2011. aug. 1. 08:46
Felesleges erőltetni! Negyedik pelenkásom van, akivel éppen a szobatisztaság határán vagyunk. A BÖLCSIBEN lehet pelenkás a gyerek, tehát addig nem kell leszoktatni róla, sőt ha most kezdi majd, és még nem 100%-os a dolog, akkor tutira vissza fog esni. Mi is így jártunk a harmadik fiammal, hiszen a bölcsiben egyszerűbb nekik bepelusozni, mint minden gyerekkel kirohangálni fél percenként. Legkisebbem most úgy áll, hogy ha nincs rajta se pelus, se ruha, (mármint az alvázán) akkor stabilan bilizik, wc-zik. Ha viszont adok rá bármit, akkor bepisil. Nem erőltetem, hiszen az idegrendszer érését nem lehet siettetni. Amikor eljön a megfelelő idő, akkor majd szobatiszta lesz, de amíg ez nincs addig a fejünk tetejére állhatunk, akkor sem lesz előbb eredménye a harcnak, csak feleslegesen idegesítjük magunkat, és stresszeljük a gyereket, amivel esetleg mégjobban meghosszabbítjuk a folyamatot.
2011. júl. 27. 21:26

ragassz virág matricát a bili aljába és "meg kell locsolnia" ,

hátha beválik :)

2011. júl. 27. 21:22

hát én már alig várom hogy elég értett legyen már a bilihez:)

remélem március 1ig leszokok mert különben nem mehet át az oviba akkor meg eret vágok!:S

2011. júl. 27. 19:19
Idegrendszeri érés kérdése ez. Kisfiamnál ez későn jött el. De azóta még éjszaka sem pisil be.
2011. júl. 27. 19:13
Kisfiam 3,5 évesen lett szobatiszta. Előtte próbáltam erőltetni teljesen feleslegesen, sőt annál jobban ragaszkodott a pelushoz. Volt olyan, hogy nem adtam rá, hát felvette magának ahogy tudta. 2 hónapja szó nélkül egyik napról a másikra let szoba tiszta.
2011. júl. 27. 17:53
Mi is most kezdjük a bölcsit.Az nem gond ha ott pelusos,de az óvónők cseszegetnek hogy szoktassam le mert így februárba nem mehet oviba.Nálunk nem használ semmi se szép szó se jutalmazás!Már tényleg el vagyok keseredve:(
15. johanna2 (válaszként erre: 14. - D89d9f2f77)
2011. júl. 27. 17:49
szia mi is keson szoktunk le 2,5 eves volt es muszaj leszoktatni mert megyunk bolcsibe .Egy szombaton levettem rolla addig is persze mondtam neki hogy szoljon ha kell pisilni de semmi szoval levettem persze ra pisilt az agyra nem szidtam le hanem hoztam a hajszaritot ,hogy szaritsam fell a pisit o alt az agyon es en meg oda tartottam a pucuhoz a szaritot hogy megsutom azota nem hordunk pelust mert fel hogy mesuttom a pucut ez is veletlenul juttot az eszembe es hatot utana mar nem akkarta fel se venni ejszaka se de nem is kellet most ha veletlenul be pisil azt mondja "bocsi nem akartam "mindent ki kell probalni lenyeg hogy ne legyel szigoru mert akkor azert se csinalja azt amit mondol .SOK SIKERT
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook