Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam le 9 hónapos lányomat, hogy ne csípjen, karmoljon? fórum

Hogyan szoktassam le 9 hónapos lányomat, hogy ne csípjen, karmoljon? (tudásbázis kérdés)


21. Kormica (válaszként erre: 20. - Bionom)
2009. júl. 20. 01:04
ahogy mondod! A gyerekeket nevelni kell, szeretettel, de következetesen. Már a Bibliában is leírták, hogy aki szereti a gyerekét, az nem tartóztatja meg a vesszőt tőle...
20. bionom
2009. márc. 5. 15:05

Szerintem akármennyire is nem trendi, valahogy mégiscsak úgy kéne működnie a világnak, hogy mi neveljük a gyermekünket és ne ő bennünket!

Amikor a picibabák még nagyon picik és hajat húznak, akkor legjobb, ha megfogjuk a kezüket, és megpróbáljuk kinyitni, és fájdalmas, rosszalló arckifejezéssel, de gyengéden és szeretttel megdorgáljuk, hogy "Ezt nem szabad, ez fáj anyának!"

Megmondom őszintén, nehezen tudtam volna elképzelni, hogy a 8 hónapos gyerekem (aki akkor már állt, s kint volt az első 2 foga) harapjon.

Én akkor dobtam egy hátast, amikor egy távoli ismerősünkkel találkoztunk egy esküvőn, ahol a 6 éves gyerekkel gügyögtek, a gyerek cumizott (nem, nem a Gáspár Vircsi), és úgy "altatták" (miért is kell "altatni" egy 6 éves nagy culát?), hogy az anyja cickóját simogatta és haját pödörgette... hát szegény nő nagyon kripli volt, a kis boszorkány keze meg mindig tele hajjal. Ha egy éves lett volna, még istenúccse, elnézem neki... de suliba készült. Ja, és senki nem volt értelmi fogyatékos a családban, sem ő, sem a szülők. Látszólag! :-D

De a gyerek közveszélyes volt, mert ha hajat látott, tépett. Ha lefogtad, harapott. Ha megszorított a kezét, telitorokból, dermesztően sikított. Nagyon gáááz!

Kérdeztem, hogy a gyerek milyen gyakran áll sarokba, bezavarták-e már a fürdőszobába a hisztije miatt, rácsaptak-e már a kezére, vagy amikor olyan hercig módon földhözvágja magát, hogy a környezetében mindenkinek kiesik a protkója a dermedtségtől... tehát pl. ad absurdum hideg zuhanyig eljutottak-e már, akkor sértődöttne közölték, hogy ők nem kínozzák, nem verik és nem terrorizálják a gyereket. Tényleg nem. A szálirány ugyanis fordított! No comment! :-I

A gyerek már most olyan antiszociális, hogy borítékolom pár hét után a "speciális oktatási intézménybe" történő eltanácsolását! :-(

Hogy ki a hibás?! Hát nem a cumizós, rugós, karmolós, tépős, sikítós 6 éves gyerek!!!

2008. márc. 20. 20:52
Az én kisfiam 8 honapos,o is csipdes,elosszor még nem annyira zavart,de most már elég erosek a kezecskéi.2 héttel ezelott fogtam magam és visszacsiptem és hozza tettem,hogy "nem szabad csípni,azota ritkábbra vette magát nálam,ha meg is esik elég ha kimondom a szot.De mindenki mást megcsíp és élvezi
2008. márc. 20. 19:53
Amikor a fiam ennyi idős volt, Ő harapott. Kértük, hogy ne tegye, de annál nagyobbakat harapott, és jókat nevetett, amikor látta, hogy fájdalmat okoz. Én egy hirtelen jött ötlettől vezérelve megfogtam a kicsi kezét, és azt mondtam, hogy ezt harapd meg. Megtette. Persze sírva fakadt, hogy fáj. Megmagyaráztam neki, hogy nekem ugyanúgy fáj, mint neki. Soha többet nem harapott. Vagy próbáld meg ezt, saját magát csípje, karmolja, vagy próbáld ki Maya58 tanácsát. Ezt is jónak tartom.
2008. febr. 16. 22:36
kinővi
2007. okt. 18. 15:35
Én az unokámat ugy szoktattam le ,hogy utánoztam ,ha csipett én is ! Elöször azt mondta nem fáj ,de mikor Ő erősen csipett én is ! Mikor mondta fáj ,mondtam Nekem is ! Pár nap múlva nem csipkedett ! Na persze kiis van írva nálam csipni ,harapni verekedni és hisztizni szigorúan TILOS! A nagyobbik unokám rettentően hisztis volt ! Nagy betűvel kiirtam a FILINEK HISZTIZNI SZIGORÚAN TILOS ! Nem is hisztizett ,mert a szabályokat bekell tartani !:))) Mert ha valaki hisztizett akkor csoki egész héten nem járt !
2007. okt. 8. 20:50

Szia krucifix!

Én is megpróbáltam ezt a módszert, visszahúzni a haját (persze nem nagyon csak éppen hogy egy picit) ráncolta a homlokát, nyöszörgött egy kicsit majd elkezdett rugdosódni, pofoszkodni és mégjobban megtépte a hajam. Úgyhogy ez nekem nem jött be. Egy párszor ezt még eljátszottuk, de semmi eredmény, igy lemondtam róla hogy valaha is megtudnám értetni vele hogy nem szabad ilyet csinálni. (mivel én csak a keresztanyukája vagyok és nem a szülője). A szülei persze továbbra is ráhagyják a gyerekre. Az anyuka továbbra is úgy pelenkázza és úgy altatja , hogy közben a gyermek tépi az anyja haját. Ígyaztán soha nem is lehet leszoktatni erről, akárki is próbálkozik vele. SAJNOS!!!

2007. okt. 5. 15:05
Az én fiam 2 éves és a nyáron kezdte el harapdálni a kezünket, hogy engedjük el,őt ne fogjuk a kezét az utcán. Persze az autók jöttek mentek. Hát rászóltunk eréjesen, hogy nem, nem engedjük el. Persze visított. Na aztán odahaza is kezdte ha valami nem úgy volt ahogy ő akarta, és egy idő után már a haj húzogás is jött, meg persze a csipkedés is. Na aztán mikor be tellt a pohár nálunk is, abszolult ösztönösen, hirtelen jött reakciónk az volt, hogy vissza haraptunk neki, persze finomabban, de hogy érezze hogy ez nem kellemes, meg vissza húztuk a haját, meg vissza csipkedtünk neki. Talán 2-szer csináltuk meg, azóta se csinálja. Rájött hogy nem jó ez így.
2007. szept. 25. 19:19
Ben fiam elkezdett harapni... :P megoldásként nem használt, hogy rászóltam, ezért mikor a szájába nyomta az ujjam, befogtam az orrát. Pár ilyen után már nem harapott...
12. e093cc56ee (válaszként erre: 11. - Maja780208)
2007. szept. 25. 15:19

A barátnőm kisfia aki most 19 hónapos szintén előszeretettel tépázza az emberek haját. Csak sajnos az anyuka észre sem vette de szerintem pont ő szoktatta rá a kisfiát a hajhúzásra. Mikor altatja, odadugja a haját gyereknek, az meg addig babrál vele, addig húzgálja míg el nem alszik. De a pelenkázásnál sincs másképp. Amíg az anyuka tisztába teszi, (ugye ilyenkor mindig kell valami a kezébe, hogy megnyugodjon, mert már nagyon nemhezen tűri)ilyenkor is odaadja a haját a gyereknek- és erre megnyukszik. Az még csak hagyján, hogy az anyukájának tépi a haját, de ez már sajnos nem elég a gyerkőcnek. Most már mindenkinek megtépi a haját aki él és mozog és hosszú a haja. A szomszéd kislány hajától kezdve- a boltos nénihajáig mindenkiét. És az a baj hogy nem is szól rá az anyukája. Ha az anyuka látja hogy a gyermeke készül valakinek a haját meghúzni, mindenkinek azt mondja hogy: "Csak meg akarja símogatni". Csak nem értem miért mond ilyet, amikor szerintem ő maga is pontosan tudja, hogy nem magsímogatni, hanem meghúzni akarja a hajat a gyerkőc.


Bár még csak 19 hónapos de szerintetek bevesznek ilyen rosszaságot az ovodába?


Még ha rá is szoktatják majd a szobatisztaságra, az altatásnál továbbra is megmarad ez a rossz szokása. És továbbra is igényelni fogja a hajtépést.(egyébként születése óta így altatja az anyukája)

Egy kicsit tartok attól, hogy kirakják majd a szűrét az oviból, mert mindenkinek nekimegy és mindenkinek megtépi a haját.

2007. szept. 14. 11:36
AZ ÉN LÁNYOM A HAJAMAT HÚZTA A CICIBIMBÓMAT MARKOLTA MEG HA FEL AKART RÁM KAPASZKODNI.IIIISTENI!!A HAJHÚZÁSRA MEGCSÍPTEM A KÉZFEJÉT MONDVÁN ,HOGY NEM SZABAD.LESZOKOTT!A MELLEM MÉG MINDIG JÓ KAPASZKODÓ HIÁBA ISMÉTELGETEM A NEM SZABAD,ANYÁNAK FÁJ-T.EGY-KÉT ÉV ÉS A TÉRDEMIG ÉR.APA JÓT DERÜL RAJTA.HMM
10. win (válaszként erre: 9. - 984ff08d0b)
2007. máj. 18. 14:57

"A párom hülyének nézett, mit kiabálok összevissza, mondtam neki ezek után ha puszit kap egyben tökön is rúgom, talán úgy megérti milyen érzés megmarkolt cicivel szoptatni..."

:DDDDDD


Csúcs vagy!


A kiabálás válik be nálunk is, meg az is, hogy megfogom a kezét. Bár az én fiam olyan kis mimóza lélek, hogy ha rákiáltok mindig elsírja magát. Sőt, néha akkor is, ha az esti homályban, mikor nem szoktam nagyon beszélni hozzá, egyáltalán hangosan megszólalok.

2007. máj. 18. 14:27

Nem értik miért bántod, csak élvezik, hogy felkiáltasz! hehh, tényleg nagyon jó :(

A fiam 6 és fél hónapos, és csipkedte, marta a mellem szopizásnál, persze visítottam, mint akit nyúznak, hát ez nagyon remek móka, anyu ilyen hangokat is tud? Kb. 2 hét alatt szokott le róla, egyrészt irtóra meguntam, egyre dühösebb lettem és a kezdeti szelídségem is eltűnt, nem magaráztam már, egyszerűen elordítottam magam a gyerek feje felett, hogy: Ez fáj anyának, azonnal hagyd abba, engedd el! A szomszédok gondolom hülyének néztek, ő meg annyira megijedt, első két alkalommal elsírta magát szegényem, persze felvettem, megölelgettem és magyaráztam neki, hogy nyugi, de nem bírom tovább, hogy csipkedsz...Nem ütöttem a kezére, de határozottan megfogtam a csuklóját, hogy tudja, hova kell figyelnie, mi bajom van. Most, ha nagyon belemerül a cicibe és megpróbálja megmarkolni, elég, ha megsimítom a kézfejét és annyit mondok halkan: Óvatosan. És már le is lazul a babakéz :))

A párom hülyének nézett, mit kiabálok összevissza, mondtam neki ezek után ha puszit kap egyben tökön is rúgom, talán úgy megérti milyen érzés megmarkolt cicivel szoptatni...

2007. ápr. 29. 12:09
A hajhúzogatáson már mi is túl vagyunk.Tényleg,ez eszembe sem jutott.Talán a csipkedés is így kimarad majd.Csak hát nagyon tud fájni idônként,de ezt neki hiába mondom!Abban meg nem hiszek,hogy vissza kell adni neki,ebben a korban még nem hiszem,hogy megértené,anya miért is okozott neki fájdalmat.
7. win (válaszként erre: 6. - Birogaby)
2007. ápr. 29. 10:48

Engen is "üt" a gyerek!:))))

Szerintem látja, hogy rekciót tud kiváltani a cselekedeteivel, és ezt próbálja újra előidézni. Pl. én egy darabig küzdöttem, hogy ne húzza a hajam, persze nem nem ment. Aztán magától leszokott róla. Szerintem, mivel nem tudják, hogy milyen (fájdalmas) következményei vannak a ténykedésüknek, nem is igazán lehte leszoktatni őket róla.

2007. ápr. 29. 09:29

Köszike,egész jól megvigasztaltatok!:) Már van két fogacskája,de érdekes módon szopizás közben nincs különösebb gond,volt egy idôszak,hogy nagyon karmolt,de az elmúlt,harapni sem harap.Még!!! Lehet,hogy az ezután következik?!

Inkább a csípés zavar,mert hiába szólok rá,vagy mondom,hogy ez fáj,még kacag is hozzá,úgy élvezi,és újra megcsip.

2007. ápr. 29. 03:29
en, ha a fiam olyat csinalt, ami nem tetszett vagy fajt, rogton letettem a karombol a kiaagyra, jarokaba, foldre. + elmondtam neki, hogy miert teszem le. eleg hamar leszokott a harapasrol. hasonloan szoktattam le, amikor a mellbimbomat kezdte el harapdalni szoptatas kozben kb 10 honaposan. ha ragta a mellem, abbahagytam a szoptatast. ket nap alatt leszokott rola. utan tobb, mint ket eves koraig szoptattam az egyre "fogasabb" fiam, de soha semmi fajdalmat nem okozott.
2007. ápr. 28. 19:09

Az én fiam most 5 évesen szokott le erről. De most már nagyon jó gyerek.

KITARTÁS!! Már csak 4 év és 3 hónap :-)

2007. ápr. 28. 18:56
A fiam volt ilyen...de idővel leszokik róla.
2007. ápr. 28. 14:22
Az én lányomnak is volt ilyen időszaka. És megvigasztallak, én nem tudtam leszoktatni róla:-)Azért mindig rászóltunk, és kicsit meglegyintettük a kezét, sőt, én volt, hogy "vissza is adtam" neki,de nem igazán használt.Önmaga egyszercsak elhagyta, és mintha elvágták volna, nem csinált ilyet többet. Idővel elmúlik...
2007. ápr. 28. 12:48
Hogyan szoktassam le 9 hónapos lányomat, hogy ne csípjen, karmoljon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook