Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan szokjak le? fórum

Hogyan szokjak le? (beszélgetős fórum)


15. tien
2023. júl. 13. 14:13

Az intelligens emberek káromkodnak,rendetlenek és későn fekszenek le.


(nem én találtam ki, ebből a rendetlenség ami nem jellemző rám😉,de csak akkor káromkodom ha van rá okom ,akkor tíz percig szó ismétlés nélkül)

14. Kacsahercegno (válaszként erre: 9. - Perzsacica)
2023. júl. 13. 12:01

Amúgy annyira nem katasztrófa, ha az ember szókincse kiterjed a trágárságokra is, nem kell valami tiltott dolognak lennie, ez is a nyelvünk része, azért van hogy használjuk. Van amikor jól esik egyet k.rvaéletezni, ha a szituáció megkívánja, de ha valakinél a bazmeg a kötőszó, az tényleg igénytelenül hangzik.


Szerintem ezen gyerekkorban mindenki átesik, nekünk emlékszem általános iskolában volt egy korszak, mikor egymásra licitáltunk a csúnya beszéddel. Azért a legtöbb embernek nem marad úgy. 😅

13. 6tyú (válaszként erre: 12. - New(l))
2023. júl. 13. 11:52
Lehet, hogy a másik éned volt az. Bár mondjuk mindkettő nem szokott hasonlóan viselkedni.
12. New(l)
2023. júl. 13. 11:34
Különben azt hittem egy pillanatra, én írtam ki ezt a fórumot tegnap, mert reggel röhögve megegyezte a főnök úr, hogy elkéne a szappan a szám környékre. 😋
11. New(l) (válaszként erre: 10. - 6tyú)
2023. júl. 13. 11:32
Bammeg ezen hangosan felröhögtem (munka közben) 🤣
10. 6tyú
2023. júl. 13. 11:30

- Józsi bácsi! Azt hallottam beszűkült a szókincse!

- F@.szt!

2023. júl. 13. 11:28

A mai világban azonban nagyon nehéz trágár szavak nélkül létezni. Mindenütt ezt hallja az ember, irodalmi szintre emelkedett a trágárság, de attól , hogy megértjük még nem kell használni is.

Sajnos a gyerekek is megkapják már kicsi korukban az első szavakat. Egyik kis rokonom , amikor 3 évesen óvodás lett az első héten megtanulta, hogy: a "fenébe isz", a második héten:" medek a picába" és a harmadikon "te bu.i" . Később ,úgy hat éves lehetett, megkérdeztem, hogy kitől tanulod ezeket a csúnya szavakat és káromkodásokat, nem a szülőktől az biztos.

A válasz: bekapcsolod a Youtube-ot, megkeresed Mucsi Zoltánt és ott tőle te is megtanulhatsz mindent.

8. 6tyú (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 13. 11:19
Bármiről is leszokni úgy a legkönnyebb, ha nem szokik rá az ember.
2023. júl. 13. 11:18

Nekem gyermekként az édesanyám adott egyszer egy életre szóló magyarázatot, amikor kisiskolás korban valami csúnyát mondtam otthon. Először azzal védekeztem, hogy dehát ők is... Akkor azt mondta, hogy tudod minket nem engedtek gyerekként iskolába járni de te már tanulhatsz, egy intelligens ember nem beszél csúnyán. Mindent ki lehet fejezni , amit csak akarsz finoman is. Csak az utcagyerekek beszélnek csúnyán, akik iskolába sem járnak és a szüleik sem foglalkoznak velük.

Ha megadod magadnak az intelligens, művelt jelzőt akkor igenis figyelni fogsz arra , amit beszélsz.

Talán először G.B.Shaw Pygmalionját olvasd el.

6. ab443a467a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 13. 09:32
Ezek felvett dolgok. A barátaid sem lehetnek különbek. Új környezet kell...
2023. júl. 13. 08:21
Hát szerintem próbálj "csak" odafigyelni. A legtöbb dolog szokás kérdése, azért csinálod úgy, mert megszoktad. Meg kell szokni valami mást, utána az lesz az alap. Én is kb. ebben vagyok, bár nem káromkodok, de az tűnt fel hogy angolul sokkal szebben, választékosabban fejezem ki magam, mint magyarul. Ami eléggé kínos. 😅 Az utóbbi időben rengeteg regényt meg szakirodalmat olvastam angolul, a munkám nagyrésze is angolul van, közben magyarul meg tisztára igénytelenül fejezem ki magam. Szóval meggyőződésem, hogy az olvasás sokat segít, csak olyat kell olvasni ami azért választékos. Meg az odafigyelés, időközben nyelvvizsgát is csináltam angolból, és úgy készültem rá, hogy ahányszor egy ügyféllel beszéltem, direkt odafigyeltem hogy mit mondok, nem csak reflexből ami a számra jött, hanem direkt próbáltam jobb kifejezéseket keresni, és egy pár hét-hónap után szerintem nagyon sokat fejlődtem. Úgyhogy most majd keresek jó kis magyar irodalmat, és ugyanezt fogom magyarul is csinálni. 😅
2023. júl. 13. 07:47

És a környezetedben is mindenki rondán beszél?

Ha igen, akkor nehezebb lesz.

Mindenképp odafigyelés!

3. tuskoledi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 13. 06:42

Sajnos engem is érint. Nálam stressz hatására történik. Felismertem a problémát, próbálok rajta változtatni; van, h sikerül, de nagyon nehéz. Próbáltam már a csúnya szavak helyett valami vicceset mondani, pl. "A kiskésit neki!", akkor elnevetgéltünk rajta, ez működhet.

Ugyanakkor az is sokszor eszembe jut, h ha nem engedem ki magamból ilyen módon a feszültséget, kvázi elfojtom, akkor megbetegszem.

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 13. 06:22

Ha munkahelyen, közösségben vagy és csúnyán beszélsz, legyen egy persely, amibe x forintot dobsz be büntetésből.

Természetesen az nem a tiéd marad, valami közös élményre kell költened, volt állítólag, aki így letudott szokni, mert féltette a pénzét, jobban figyelt. Nálad beválna-e? Fogalmam sincs.

2023. júl. 13. 00:51

Sziasztok!


Elsősorban tippekre, javaslatokra lennék kíváncsi vagy esetleg tapasztalatokra ha már volt valaki hasonló helyzetben. A kérdésem a következő lenne. Hogyan tudnék leszokni a trágár beszédről? Azt vettem észre magamon hogy nő létemre, férfiakat megszégyenítő módon tudok sokszor beszélni. Van hogy fel sem tűnik ha például valami olyat mondok… Felismertem ezt a gyengeségemet, és szeretnék rajta dolgozni hogy ez másképp legyen. Pusztán odafigyelés elég? Esetleg tanulható valamilyen úton-módon hogy tudatosan, választékosan, szépen beszéljünk? Esetleg a műveltségen múlik? Írásban a gondolkodási idő miatt tudok “normálisan” kommunikálni?


Köszi, ha kommentelsz!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook