Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan süssek tortát? fórum

Hogyan süssek tortát? (tudásbázis kérdés)


2012. ápr. 30. 09:46

google-ba beírod, hogy csoki torta készítés és kiad egy csomó találatot, még videót is.

Ha meg szív alakút akarsz, akkor kell, hozzá egy szív torta sütő forma, vagy egy ügyes kéz, hogy szív alakúra vág a kész lapot.


[link]


[link]

2012. ápr. 29. 18:53
A receptek között van egy pár csokitorta leírás, ott is lehet nézelődni.
2012. ápr. 29. 18:20

Mentolkrémes torta


Hozzávalók: hozzávalók 8 főre


40 dkg mentolos krémmel töltött csokilapocska (After Eight)

9 dl tejszín

5 tojás

csipetnyi só

15 dkg finom kristálycukor

3 cs vaníliás cukor

20 dkg finomliszt

1/2 cs sütőpor

1 csapott ek kakaópor

3 cs habfixáló

mentalevél a díszítéshez

sütőpapír a tortaformához


Elkészítés:


1. Három mentolkrémes lapocskát félreteszünk a díszítéshez. Lábosban felmelegítünk 8 dl tejszínt. A maradék csokilapocskákat beletördeljük a tejszínbe, és folyamatos keverés mellett felolvasztjuk, felforraljuk, majd keverőtálba átöntve, kihűtjük, és egy éjszakára hűtőbe tesszük.

2. A szétválasztott tojások fehérjét a sóval és 5 evőkanál hideg vízzel kemény habbá verjük. Közben apránként beleszórjuk a cukrot, 1 csomag vaníliás cukrot, egyenként beledolgozzuk a tojások sárgáját, majd rászitáljuk, és beleforgatjuk a sütő- és kakaóporral elkevert lisztet.

3. A sütőpapírral kibélelt, kapcsos tortaformába öntjük, elsimítjuk, és előmelegített sütőben megsütjük, majd kivesszük, és hűlni hagyjuk.

4. Robotgép habverőjével a hűtőből kivett csokikrémet habosra felverjük, közben hozzáadjuk a maradék vaníliás cukrot és a habfixálókat.

5. A tortát széltében három egyforma vastag lapra szeljük. Az alsó lap köré visszapattintjuk a kapcsos tortakarimát. A krém 1/3-át rákenjük, majd rátesszük a következő lapot. A krém második harmadával megkenjük, és rátesszük az utolsó lapot. Óvatosan lepattintjuk, és levesszük a tortakarikát. A tortát a maradék krémmel hullámosan körbekenjük .Egy órára hűtőbe tesszük.

6. A megmaradt tejszínt kemény habbá verjük, nyomózsákba téve, habrózsákkal díszítjük a tortát. A félretett csokilapokat átlósan elvágjuk, a mentaleveleket megmossuk, és szárítjuk. Felváltva a habrózsákba nyomva díszítjük velük a torta tetejét. Tálalásig hűtőbe tesszük.

sütési hőfok:


150°C

sütési mód:

alul-felül sütés

tepsi mérete:

26 cm

10. 9f98008a3b (válaszként erre: 7. - Kriszta0930)
2012. ápr. 29. 18:14

Nem kell kiakadni!


Amúgy meg ha valamit nem csináltam még, és tudni szeretném, Én biza elmegyek egy Baráthoz vagy ismerőshöz, és végignézem a folyamatot.

2012. ápr. 29. 18:13

Tésztához:

20 dkg keserűcsoki (70-80%-os)

20 dkg vaj (nem margarin)

1,5 dl presszókávé

1 dl víz

15 dkg liszt

1 zacskó sütőpor

25 dkg (barna) cukor (sima is jó, de a barnával finomabb)

2,5 dkg igazi kakaó

3 tojás


Krémhez:

20 dkg keserűcsoki

1,5 dl tejszín

20 dkg marcipánmassza

Elkészítés: Törjük össze a csokit és a frissen főt eszprsszó kávéval meg a vajjal nagyon lassan olvasszuk meg gőz fölött vagy a mikro alacsony fokozatán.

Vigyázzunk, ne melegedjék túl, ne legyen kézzel forrónak tűnő.


Közben egy másik tálban keverjük össze a lisztet, kakaót, sütőport, a cukrot, a felvert tojásokkal és a vízzel. Öntsük hozzá a megolvadt csokis keveréket, és alaposan keverjük össze.


Vajazzunk-lisztezzünk ki egy 21 cm-es tortaformát, öntsük bele a tésztát és süssük lassú tűzön (140-150 fokon) 1,5 órán keresztül. A tészta nagyon súlyos, idő kell neki, hogy átmelegedjen és a sütőpor felemelje.

Tűpróbával ellenőrizzük, hogy átsült-e.


Ha elkezd felpúposodni a teteje, tegyünk a tortaformára nehezéket (én egy vastag vágódeszkát szoktam) és ezzel sütöm tovább.


Ha mégis púpos lesz a tortalapunk, kénytelenek vagyunk a tetejéből egy vékony szeletet levágva kiegyenesíteni, különben csak vakondtúrás tortát készíthetünk.


10 percig hagyjuk hűlni, majd vegyük le a tortaforma szélét és hűtsük ki teljesen. Mivel soká sült, a kihűlés is soká tart.

A teljesen kihűlt tortát vágjuk szét három rétegre. Melegen-langyosan tilos szeletelni, szétesik a tészta!


Amíg hül a tészta, elkészítjük a krémet:


20 dkg keserűcsoki

1 – 1,5 dl tejszín

20 dkg marcipánmassza (enélkül is elkészíthető, de ezzel isteni!!!)


Langyosítsuk meg a tejszínt és szórjuk bele a darabosra tört csokit. Gőz felett vagy a mikro alacsony fokozatán melegítve, inkább csak kézmelegen, olvasszuk össze a csokival. Ha maradéktalanul elolvadt a csoki, az egészet tegyük a hűtőbe, hogy kihűljön. Ekkor a krém megszilárdul, de azért lágy marad. A torta betöltése előtt habverővel alaposan dolgozzuk össze a krémet, amíg a belekevert levegőtől kivilágosodik és nagyobb térfogatúvá, habos szerkezetűvé válik.


Az első lapot kenjük meg a krémmel. Nyújtsuk ki porcukorral megszórt lapon a marcipánmasszát és vágjunk belőle akkora karikát, mint a tortalap (célszerű a tortaforma alját sémának használni) Fektessük rá a krémre. A második lap egyik oldalát vékonyan kenjük meg krémmel és ezzel fektessük rá a marcipánra. Így biztos nem csúsznak el egymáson a lapok.


A további rétegekkel is ugyanígy járjunk el. Végül kívülről vonjuk be a tortát a maradék krémmel, tortadarával, raffaelló golyókkal is díszíthetjük.


Ha maradt a marcipánlapból készítsünk díszítést a tetejére.


Célszerű néhány órára a hűtőbe tenni, hogy a krém ismét megszilárduljon és szállítás közben se csússzon szét a művünk.

Ancs 37 receptje



Jah hogy még sose sütöttél?


Hááát....


Ez egy baromi finom torta, Én karácsonykor megcsináltam, Nekünk bejön.

Azóta csináltam már csak csokis piskótával, és a marcipánt nem nyújtottam, hanem egy marcipánkenyeret szeleteltem a krém közé.



Piskótát tudsz sütni nem?

8. andi6020 (válaszként erre: 7. - Kriszta0930)
2012. ápr. 29. 18:12
De kedves vagy. :P
2012. ápr. 29. 18:10
tortát nem sütöttem még soha!!!!!!!!mit nem lehet ezen érteni???????
6. andi6020 (válaszként erre: 5. - Kriszta0930)
2012. ápr. 29. 18:07
A csokitorta az csokitorta, mindegy milyen az alakja, nem?
2012. ápr. 29. 18:05
még ilyet nem.
2012. ápr. 29. 18:04
Sütöttél már?
2012. ápr. 29. 18:01
Anyósomnak szeretnék anyák napjára egy szív alakú tortát sütni,de kérni szeretnék egy Tészta receptet,krém receptet(CSOKISAT)és bevonat receptet :-)
2012. ápr. 29. 18:00
Itt még idegsebész is van! :)
2012. ápr. 29. 17:59
Van itt cukrász?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook