Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan reagálnál, ha 21-22 éves gyereked el akarna költözni csak az önállósodás miatt, ha anyagilag nem is jönne ki jobban? fórum

Hogyan reagálnál, ha 21-22 éves gyereked el akarna költözni csak az önállósodás miatt, ha anyagilag nem is jönne ki jobban? (beszélgetős fórum)


1 2
26. c716dc4eab (válaszként erre: 1. - D176e271c4)
2013. jan. 24. 13:26
Engedd el még ha nehéz is, mennie kell ez a dolgok rendje.
2013. jan. 24. 13:25
Én 18 éves alig multam és eljöttem,nem kényszeritettek rá,de mégis jobb az önállóság. Három éve külön élek,semmi gond nincs belőle.
2013. jan. 24. 13:23

Nos azért ez a 18 év nem a világ...

Én annyi idős koromban mint most az öcsém /22/, már rég önálló voltam, nagyvárosban, és normálisan éltem..persze, én is csináltam butaságokat a szerelem hevében, de pl az öcsém nálam sokkal "gyerekebb" olyan húzásai vannak, amitől az ember haja az égnek áll.. ha egyedül élne, akkor egy kupleráj lenne a lakása, és állandóan hülyeségeket csinálna... szóval attól hogy valaki betöltötte a 18-at, még nem felnőtt.. nagyon nem.. ahhoz meg kell érnie.

Imádom az öcsémet, végtelen sok szeretet van benne, okos, kedves, de a haverok jobban tudnak hatni rá, mint kellene... és a pénzzel sem tud bánni. Neki pl. jobb még otthon szerintem.

2013. jan. 24. 13:19
Bizonyos keretek között talán hagynék neki teret. Egyszer úgyis eljön az ideje és még mindig jobb, mintha 40 évesen történne meg, mint mostanában néhány embernél.
2013. jan. 24. 13:15

18 éves kor után már önálló ember, saját maga fele a cselekedeteiért. Amennyiben költözni akar, akkor költözik, ebben sem a pénz, sem semmi más nem akadályozza meg.


Az én gyermekem 21 volt, mikor elköltözött, mint anya, nem örültem neki, mert még nappalin tanult és az érettségijére készült. De tenni ellene nem tettem semmit. Megkérdezte a véleményünket a dologról, én és az apja is elmondtuk mit gondolunk, de azt is, ez az Ő döntése.

2013. jan. 24. 13:15

Én 18 évesen költöztem el teljesen.. de már gimiben is kollégiumban laktam, így ez a folyamat már akkor elkezdődött.. ez az élet rendje. Meg kellett tanulni beosztani a pénzt, jobban főzni, elintézni mindent egyedül... ez csak a javadat szolgálja. Ráadásul akkor kezdődik az igazi életed, amikor azt tehetsz amit csak akarsz.. felügyelet nélkül. Értem ez alatt, hogy ha elmész szórakozni, és csak hajnalban érsz haza, akkor nem kell lábujjhegyen közlekedned, vagy "elkéredzkedni" valamint azt viszel haza akit csak akarsz. /persze egészséges keretek között :D/

Amennyiben anyagilag valóban megteheted, és lenne olyan barátnőd esetleg akivel szívesen együtt tudnál lakni, ha kell, akkor hajrá :) Egyedül sem rossz, de anyagilag könnyebb valakivel...

20. pandoracic (válaszként erre: 1. - D176e271c4)
2013. jan. 24. 13:13

Megértem anyukádat,igaza van abban,hogy legkönnyebben így tudnál félretenni pénzt.

De fiatal vagy,szeretnéd élni az életed,szeretnél önálló lenni.

Anyukád helyében én támogatnám a döntésedet.Aztán ha nem úgy sikerül a különélés,ha mégsem bírnád anyagilag,akkor gondolom visszamehetnél.

Én a helyedben megtenném ezt a lépést.


Nekem most 16 éves a lányom.Szeretném hogy önálló legyen,de erőszakkal semmiképpen sem zavarnám el otthonról.

Ha ő 18 éves kora után úgy döntene,hogy szeretne külön menni,próbálnám támogatni ahogy tudom.De attól még igyekeznék vigyázni is rá.

2013. jan. 24. 13:12

Én is örülnék neki, manapság nekem úgy tűnik egyre kevesebb 21-22 éves gondolja így. Sőt... még 30 évesen is a szüleikkel élnek, mert úgy olcsóbb. :-S

Én 18 évesen az egyetem miatt költöztem külön (kollégiumba - és támogattak anyagilag akkor még erősen) azóta csak 3 hetet laktunk együtt és ez így jól is van szerintem.

18. mkriszti81 (válaszként erre: 1. - D176e271c4)
2013. jan. 24. 13:12
ennyi idősen már itt az ideje - hajrá!
17. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 10. - D176e271c4)
2013. jan. 24. 13:11

De! Megtanulsz egyedu:l élni, gazdálkodni, a dontseidért felelo"sséget vállalni a ko:vetkezményeivel egyu:tt...

Természetes, hogy van benned szabadságvágy...

E's bizonyos értelemben jó is, amikor az ember élete belefér 2-3 bo"ro:ndbe...

Kezdetekben csak a mosnivalót vittem haza. Késo"bb már azt sem, csak hazajártam...

2013. jan. 24. 13:10

Az Én gyerekem 18,5 éves volt amikor azt mondta:

"Anya Én megpróbálom", a szívem majd megszakadt, de azt mondtam "jól van kisfiam"!


Neked is azt javaslom, rajta, próbáld meg, sokkal

több leszel általa, nőni fog az önbecsülésed!!


Sok sikert a saját lábra álláshoz!! :)

15. andi6020 (válaszként erre: 1. - D176e271c4)
2013. jan. 24. 13:05
Támogatnám.
14. Ancsa19860211 (válaszként erre: 1. - D176e271c4)
2013. jan. 24. 13:05

Szerintem tegyél félre annyi pénzt, ami pár havi albi+rezsire elég lesz (ha most nem fogadnak el tőled a szüleid, a fizudból megteheted), aztán vágj bele. Ha folyamatosan keresel, úgyis menni fog, csak legyen egy kis megtakarítás, ha történne vmi, ne kelljen rögtön visszakullogni a szülőkhöz, ne mondhassák, hogy ugye, megmondtam. És igenis kell az az önállóság, férfival, vagy anélkül. Ráadásul hidd el, hogy a szülők akkor is ódzkodnának téged elengedni, ha pasival költöznél, úgyhogy ez ne legyen szempont. Az én anyukám se örült, mikor 22 évesen bejelentettem, hogy a páromhoz költözöm és örökké hálás leszek nagyimnak az akkori beszólásáért, amit anyunak mondott: "Lányom, fogadd el, hogy megöregedtél. A gyerekek elmennek, ez így megy."

Aztán persze hozzászokott a gondolathoz, és a te szüleid is hozzá fognak, mert ez az élet rendje. Sok sikert az elhatározáshoz!

13. spinneli (válaszként erre: 1. - D176e271c4)
2013. jan. 24. 13:04

Ez inkább arról szól, hogy a szülők nem akarnak elszakadni a gyerektől.

Nem szabad hagyni, nem egészséges állapot hosszútávon.

2013. jan. 24. 13:03
Örülnék neki, hogy normális gyerekem van.
11. d176e271c4 (válaszként erre: 9. - Vecus)
2013. jan. 24. 13:03
Finoman akarom közölni mindenképpen, valahol meg is értem, mivel egyke vagyok, ha pedig ez nem lenne elég, többgenerációs házban élünk, ahol a nagyszüleim is, nekik pedig én vagyok az egyetlen unoka, úgyhogy sokszor úgy érzem, ezért ez a nekem már túlzott ragaszkodás
10. d176e271c4 (válaszként erre: 8. - 5bcf1b7c01)
2013. jan. 24. 13:01
PONTOSAN ezt szokta mondani, hogy amit itt félreteszek, miért adnám idegen embernek egy olyan lakásért, ami nem is az enyém... de valahogy így meg egyre boldogtalanabb vagyok, sokszor úgy érzem, hogy megfojt ez a város
9. vecus (válaszként erre: 1. - D176e271c4)
2013. jan. 24. 12:59

Szia!


Nekem 19 éves fiam van. Bár ő még tanul de abban biztos segítenék neki hogy találjon egy normális lakást de meggátolni ebben biztos nem fogom.

Te is felnőtt ember vagy és egyszer el kell költöznöd otthonról. Ha úgy érzed hogy nálad itt az idő erre akkor ülj le a szüleiddel és beszéld meg velük a dolgot, biztos ők is megértik.


Anyukád is látja hogy felnőtt és önálló a gyereke csak azt nehéz feldolgozni hogy egyszer el is kell engedni őt. Légy belátó anyukáddal szembe és próbáld meg finoman tálalni a költözési szándékodat. :)

2013. jan. 24. 12:59

Mindketto"to:knek igaza van részben...

Pontosabban, amit félre tudnál tenni, azt elfizetnéd albérletre... Mert az o:nállóságnak nagy ára van...

2013. jan. 24. 12:57
Én is csak a függetlenedésért költöztem. Kicsit értetlenkedett anyám, hogy minek, de belenyugodott.
2013. jan. 24. 12:56
Vonattal amúgy 20 perc az út haza, és először lakótárssal szeretnék összeköltözni
2013. jan. 24. 12:56
Nekem barátnőim voltak hasonló szituban. Úgy tűnik, Te már megértél az önállósodásra, a szüleid még nem. Én bedobnám őket a mélyvízbe és elköltöznék, előbb-utóbb ez úgyis elkerülhetetlen. Én 18 évesen költöztem el otthonról, és szerintem nagyon jó döntés volt, sokkal jobb lett anyámmal a kapcsolatom azóta. Persze ha nem vagy 100%ig biztos a dolgodban, akkor várj még. De, abból amit írtál, nekem az jön le, hogy ebbe a családi fészekbe visszarepülhetsz, ha mégsem jól jön ki ez az elköltözésesdi.
4. M0ncsa (válaszként erre: 1. - D176e271c4)
2013. jan. 24. 12:54

Ez hulyeseg, hogy a ferfira kell varni. Meg kell ismerned az onallo eletet, nem csak csoborbol vodorbe ugrani. Jogos, hogy tegyel felre, de ezt meg mindig megteheted, ha meggondolod magad. A penz sem minden.


Ami a sajat gyereket illeti: mindkettonknek a filozofiaja a ferjemmel, hogy kozepiskola utan gyereknek takarodo van masik varosba egyetemre (lehetoleg minel messzebbre :D), szoval 18 evesen. Mehet koleszba, johet haza hetvegere, ha akar, de tanuljon egy kis onallosagot.

2013. jan. 24. 12:54
Ha szeretnél önálló életet élni, és van rá lehetőséged, akkor hajrá! :-)
2. d176e271c4 (válaszként erre: 1. - D176e271c4)
2013. jan. 24. 12:51

Mióta itt beszélgetek a fórumon

ezt akartam írni, bocsi

2013. jan. 24. 12:50
Sziasztok! Mióta itt beszéltek a fórumon, azt vettem észre, hogy sok anya van, ezért talán tudtok nekem kicsit segíteni ebben a témában. Mostanában gondolkodom, hogy el szeretnék költözni itthonról, azért, mert szeretnék már önállósodni, egyéb okom nincs, mert jól kijövünk, bőven el is férünk, és ráadásul nekem így anyagilag is jobban megéri (a szüleim nem fogadnak el tőlem pénzt egyáltalán, azt mondják, hogy én rakjam félre vagy költsem magamra). A szomszéd városban dolgozok, ahova jó a bejárás, bár 1-1,5 órával így is korábban kell kelnem, de ez nekem semmi úgymond. Mivel az kisváros, az meg nagyobb (megyeszékely), úgy érzem, hogy egyébként is több lehetőset adna nekem, mint a szülővárosom, a fő célom pedig ugye tényleg az önállósodás, mint írtam. Egyszer régebben felhoztam anyunak, azt mondta, hogy majd költözzek el akkor, ha "találok" férfit, akivel össze szeretnék költözni, addig meg tegyem félre a pénzt, jól megférünk itthon... Ami igaz is, nekem mégis hiányzik már az önálló élet :S Ti mit szólnátok, ha a gyereketek csak ezért szeretne elköltözni? Mert ő mindig azzal jön, hogy örüljek, hogy így mennyivel jobban kijövök anyagilag...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook