Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan, miből főzöl húslevest? fórum

Hogyan, miből főzöl húslevest? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
36. forrest2010 (válaszként erre: 32. - 123e772adb)
2015. nov. 13. 17:55
én is , de csak 2 karikát , v 2 szeletet + nagyon szeretem benne a lestyánt , de abból is csak keveset
35. fincsi5 (válaszként erre: 34. - 3b097083af)
2015. nov. 13. 17:28

Csak kíváncsi voltam, igaz-e?:)

Nekem Anyukám mondta mindig; ne törjétek a levest.D

34. 3b097083af (válaszként erre: 27. - Fincsi5)
2015. nov. 13. 17:24
Hallottam, de nekem fontos, hogy a leves szep legyen, ne zavaros... a hus ize masodlagos.
33. 123e772adb (válaszként erre: 31. - Geranna7)
2015. nov. 13. 17:06
engem is érdekel. Holnap húsleves lesz. :)
32. 123e772adb (válaszként erre: 28. - Nefaria)
2015. nov. 13. 17:05
Na én meg gyömbért szoktam. Most jut eszembe. Isteni ízt ad neki! :)
31. geranna7 (válaszként erre: 30. - Fehérke111)
2015. nov. 13. 16:53
Ezt a petrezselymes-tojásos tölteléket pontosabban leírnád? Köszi.
30. fehérke111 (válaszként erre: 29. - Fehérke111)
2015. nov. 13. 12:59

Ki ne felejtsem: levesbetétként szeretjük még a kelkáposzta levélbe tekert, petrezselymes-tojásos tölteléket, jó szorosan körülkötözöm cérnával, és ez megfőhet a levesben is. Ha baromfiféléből készül a leves, akkor a madár májával is dúsulhat a töltelék.


Még egy ötlet, ezt itt a hoxán ajánlotta valaki: paprika-paradicsom télen nincs, ezért a nyári időszakban egy jókora zöldpaprikát kicsumázva, megtöltötte petrezselyem és zellerlevéllel, egy-két paradicsommal és ami még esetleg belefér, ezt lefagyasztani, és egy-egy darabot téli időszakban bele lehet tenni a levesbe. Kipróbáltam, tényleg jó! Túlságosan degeszre nem érdemes tömni a paprikát, hogy ne repedjen szét, de nagy baj akkor sincs, mert úgyis leszűrjük a levest.

2015. nov. 13. 12:49

Egyfajta húsból főzöm, nem szoktam keverni, bár állítólag ízesebb, finomabb úgy a húsleves.

A tyúkhúslevesnek, galamb-, gyöngyös- vagy fácánlevesnek több idő kell, mert az "öreg", több éves jószágból finom, de a házi, saját nevelésű madár húsa mindenképpen tömörebb, azt rágni kell, ha megpuhult, akkor is :-)))

Mindig hideg vízben teszem fel a húst, héjas vöröshagymával, jó sok fokhagymagerezddel, egész borssal. A húslevesben főtt fokhagyma nagyon finom pirítósra kenve :-). A baromfiból készülő húslevesbe teszek néhány szem szegfűszeget is, a vöröshagymába szurkálva - nagyon finom és kellemes ízt, illatot ad neki - bár ez leginkább a pulykánál érvényesül.

A zöldségeket (sárga- és fehérrépa, zeller, karalábé, ha van, akkor egy-két kellevél) csak a vége felé teszem hozzá, amikor már csak annyi kell, hogy a zöldségek megpuhuljanak. Nálunk nagyon kelendő zöldség is, nem szeretjük, ha szétfő.


Ha disznóból vagy marhából főzöm, akkor mindenképpen csontos hús kerül bele, ha nagyon bőkezű vagyok :-), akkor disznó tarja, de karajcsont, karajvég mindenképpen. Marhafarokból nagyon jó leves készül, a hűtőben másnapra rendes kocsonya lesz a maradékból. Velőscsont is kerül bele, velő pirítóson mindkettőnél külön műsorszám.

A disznó- és marhahúsleveshez teszek néhány szem köménymagot is.

A főtt húsok mellé sokféle főzeléket, szószt

lehet adni másodikként, egy kis főtt krumplival is kiegészítve.


Levestészta nálunk nem nagyon megy, inkább a sok zöldség. Ha mégis, akkor grízgalus a menő, amit egy kis külön levesben főzök ki.

2015. nov. 12. 21:42

Én a főzés végén kicsike őrölt szerecsendiót teszek bele. Nagyon fimon lesz tőle, próbáljátok ki :)


Amúgy hideg vízbe csont+husi, 1 fej hagyma, egy-két gerezd fokhagyma, zellerlevél, petrezselyemlevél, só, marék szemes bors, így teszem oda. Kb. egy órán át főzöm, kis lángon, épphogy bugyogva, majd megy bele a fehérrépa-sárgarépa, amikor az félpuha, akkor pár szem pucolt krumpli egészben, zeller és karalábé csíkokra vágva, majd amikor minden puha, akkor megy bele a szerecsendió. Én leszűröm a levest, a belefőtt dolgokat jénaiban elrendezem, a levet pedig átszűröm, a végén egy kis vegyes zöldséget - vegeta helyett - átnyomkodok a szűrőn.

Tésztát külön vízben főzöm meg, de gy merőkanál levest a leszűrt tésztára öntök.


Én így tanultam :)

27. fincsi5 (válaszként erre: 26. - Katinkaboszi)
2015. nov. 12. 18:28

Hallottam olyat, hogy ha akkor tesszük bele a húst, mikor már a víz meleg, ízletesebb a hús, csak a leve nem olyan szép.

Valaki készítette már így?

2015. nov. 12. 18:02

Nálunk a tyúkhúsleves, vagy a csontleves a nyerő.

Mióta már nem olyan ízletes a csirkék húsa és úgy egészében minden hús, változtattam a levesfőzési szokásaimon.


Mostanában már alulra a levesesfazékbe teszem a zöldséget (srépa, petrezselyem, karalábé, zeller, z.paprika, paradicsom-nem sok egész krumpli tisztítva, hagyma egészben, legfelső héja leszedve, a többi marad, és fokhagymagerezd), a férjem kedvéért nem igazán darabolom apróra, majd erre jön a pipihusi, bármilyen része.

Utána felöntöm annyi vízzel, hogy egy ujjnyira ellepje az egészet, ebbe jön a fűszerezés, vagyis az egész bors, vegeta, petr. zöldje és elsőre magas tűzön hagyom főni, míg habozni nem kezd, akkor leveszem takarékra és lassan elkezdem leszedni a habot róla.

Mikor megvagyok, és az egész készen lett, eloltom alatta a tüzet, és legalább fél óráig hagyom pihenni.

Ekkor főzöm ki a tésztát a levesbe, vegetás vízben.

Utána leszűröm a levet és kiszedem közben a húst és a zöldséget egy tálra, amit feladok az asztalra.


Én miközben leszűrtem, bizony teszek a levébe egy kocka maggit húsleves kockát, amiból készül az egész,mert olyan íztelen manapság minden hús, kell neki a segítség egy kicsit.


A főzés befejezése előtt fél órával teszek még bele egy pici őrölt szerecsendiót és egy pici sáfrányt.


Addig kell főzni mindenféle húslevest, amíg szinte tisztának látszik már a leve, hiszen mozgatni, kavarni, nem szabad egy percig sem.


Amikor az látszik, hogy még szinte szürke a leves, az még azt jelenti, a csontjánál a húsnak nem főtt még meg teljesen.


Javaslom nem csak a marhahúshoz, de a pulykához és a többihez, csirkéhez nem, egy picike darab babérlevelet érdemes tenni.

A marhához feltétlenül rakj egy kis egész köménymagot,nem sokat.


Vigyázni kell, ne legyen sok a leve, mert akkor csak a lé van,márpedig annak át kell venni a hús és a zöldség ízét, különben olyan, mintha forró vizet ennél.

25. fincsi5 (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2015. nov. 12. 17:28
Nem lesz kissé zavaros darált hústól?
2015. nov. 12. 16:50

marha és sertés húsos csontból, valamint a fagyasztóban összegyűjtögetett mindenféle nyesedékekből.

Néha csirke far-hát is kerül bele. Vegyes zöldséggel, héjas vöröshagymával, egész fej fokhagymával és én nagyon szeretem benne a lestyán ízét.

Ritkán főzök csak egyféle húsból, akkor csak, ha pl. kifejezetten tyúkhúsleveset, vagy fácánlevest főzök- jobbára ünnepekkor.

Egyszerre mindig nagy adagot főzök, sok belefőzött finomsággal, aztán lehűtve, lezsírozva adagonként lefagyasztom.

2015. nov. 12. 16:25

Csirkemellből és csirkemájból vagy csirkenyakat teszek bele.

Burgonya, sárgarépa, petrezselyemgyökér, kelbimbó, karalábé.

Húsleveskocka, petrezselyemzöld, bors, só...

22. Böce (válaszként erre: 18. - 123e772adb)
2015. nov. 12. 16:23
Én se keverem - más-más ízvilág.
21. Böce
2015. nov. 12. 16:22

Én sem keverem, már csak azért sem, mert teljesen más a főzési ideje a marhának, mint a csirkecsontnak pl. Az utóbbi már teljesen íztelenné fő, mire a marhahús puha lesz.


A zöldségeket sem rögtön habzás után teszem, mert ha 2 v. 4 órát főnének a zöldségek (ahogy itt írtátok néhányan), akkor szerintem kb. "takonnyá" főnek, olyan puha lesz. Azt meg utálom. Így később teszem bele a zöldségeket, olyan félfővésnél.

20. forrest2010 (válaszként erre: 17. - Cucicsillag)
2015. nov. 12. 15:26
Nem pont husileves , de a férjem mindig a katonáéknál evett babgulyást emlegeti , ami a sokféle hústól , csonttól volt olyan finom , persze az mind marhahús-csont lehetett , de akkor is ízletesebb a többféléből készült ! / aztán .... kinek a pap..... /
2015. nov. 12. 15:14
antilopból :)
2015. nov. 12. 15:07

Én nem keverem a húsokat. Nincs gusztusom hozzá. De kinek mi. :) Csirkét, tyúkot, és ritkán disznóhúst használok.

Amit én teszek bele: -sárga; fehérrépa, zöldségzöldje összekötve, karalábé, egészbors, egy kisebb fej vöröshagyma. Ha tyúkból készítem, nem teszek bele vegetát, csak sót.

Levesbetét: daragaluska, apróbb szemekben.

Külön befőzöm.

17. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Csenge_)
2015. nov. 12. 14:52

Regebben csak egyfele husibol, aztan Sagi Szilard mta, minel tobb fele husi, annal izletesebb lesz es tenyleg! Most hetvegen pl.husos csont lesz benne, csirkenyak es aprolek.

Mult heten kacsa volt es sertes kombinalva :)

Nagy kedvenc a falusi tyuk husleves is -amelle pl.nem szoktam mast tenni.

Zoldsegek gazdagon :voroshagyma, fokhagyma, paradicsom, paprika, s.repa, petrezselyem, zeller, karalabe

Levesbetetnek csigateszta :)

2015. nov. 12. 14:48

Én mindig húsos karajcsontból készítem. Hideg vízben felteszem főni, habját leszedem.

Teszek bele sárgarépát, fehérrépát, zellert, karalábét, krumplit, kis darab kelkáposztát, egész paprikát, fokhagymát, vöröshagymát.

Egész bors, őrölt bors, őrölt kömény, pici pirospaprika, delikát, só.

Zeller zöldje és lestyán összekötözve.

Tésztát külön vízben kifőzöm.


Hatalmas fazékkal főzök mindig, és pillanatok alatt elfogy, imádjuk :D

2015. nov. 12. 14:33

Húslevest húsból szoktam: leginkább csirkéből, esetleg marha-szeletből


A csontlevest főzöm húsos-csontból, leginkább velős-csont, esetleg karaj-csont még bele


Egyébként ugyanazokat a dolgokat főzöm bele mindkét esetben: répa, gyökér, zeller, fokhagyma-girizd, petrezselyem, esetleg egy db-ka karalábé, amikor van, imádom bele a zöldborsót

2015. nov. 12. 14:08
Darált sertés-marha keverékből.
2015. nov. 12. 13:56

karajcsontból is szoktam

de

pulykanyak/libanyak - máj, zúza, csirkemell vegyesből is

és

marhahúsból is: legyen egy csontos rész is + a színhús


húst hideg vízbe, lassú lángon, lehabozni, mikor már nem habzik, bezöldségelni és készre főzni

Só, bors, zeller, petrezselyem, én a vegetát nem használom, de egy nagy fazékba egy bio leveskockát bele szoktam dobni, telíti kicsit az ízét

12. f742b2b47c (válaszként erre: 11. - F742b2b47c)
2015. nov. 12. 13:48
*bocsánat! a karfiol helyett karalábét akartam írni! :)
2015. nov. 12. 13:48

1 csirke egészcomb és 1 csirke farhát. 3-4 közepes sárgarépa, 2 fehér répa, 1 közepes krumpli, 1 közepes karfiol. 2 leveskocka. Ha kell még bors, pici só. Húst előtte jól megmosom hideg vízben, zöldségeket is.

Nagy fazékba beleteszem főni nagy lángon, de 10 perc után, ha forr a habot leszedem róla és aztán 1 és negyed órán át közepes-kis lángon főzöm a levest. Kóstolom közben 2x is és a végén, ha a víz nagyon elforrt akkor fél pohár vízzel pótolom.

10. D.11
2015. nov. 12. 13:21
Tegyetek bele ici-pici disznóbőrt (csak bele kell főzni) Isteni lesz!!!! :P
2015. nov. 12. 13:09
Egy egész tyúk.Habját leszedem,mikor nem habosodik akkor felzöldségelem.Jó nagy hagyma,fehér és sárgarépa,paradicsom,erőspaprika,karalábé,kelbimbó,vegeta-így nem sózom,mert az elég sós.Addig főzőm míg omlóssá nem válik a hús./Tartalékon/Kb 7-11-ig.Közben kifőzöm a levestésztát.Ha kész leszűröm.
2015. nov. 12. 13:07

Lestyánnal óvatosan kell bánni. 1 X elsokalltam, pedig csak a szára került bele, nem túl vastab, és kb 5cm - es. És " mosószerize lett ".

Paprika csumáját gyakran lefagyasztom, és az kerül bele egész paprika helyett. Párszor mellényúltam, erős paprika volt.

Húsos csont az eléggé vegyesen kapható. Csont nélküli karaj csontja is ott landol. De gondolom általába így jutunk hozzá. Volt hogy csülökcsont vettem, ezen kevés hús, de maradt a bürkéből valamennyi rajt. És bárddal félbevágattam.

Én kuktába főzöm. Nem lesz zavaros. Mert a habját leszedem. És nem a kuktába teszem fel eredetileg. Felforr, habja le, és pakolom át a kuktába. A zöldségekkel, fűszerekkel együtt.

7. 3b097083af (válaszként erre: 1. - Csenge_)
2015. nov. 12. 12:52

Hideg vizbe felteszem. Utana so, majd leszedem folyamatosan a habjat. Aztan johetnek a zoldsegek, sarga-feher repa, karalab, zeller vagy lestyan; egy eros paprika, paradicsom egesz bors, voros- es fokhagyma. A hus nalam oldalas, pulykanyak vagy bub, szelet marhahus, gyongyos, karaj- vagy oldalascsont. Kb. 2 orat fo lassu tuzon.

Amikor kesz, egy deci hideg viz bele es hagyom pihenni fel orat. Utana lemerem, teszta-galuska befoz. Minden mas kulon tanyeron, mindenki azt szed, amit szeret. Ami maradna, az megy kesobb a rizsbe.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook