Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bio vagy nem bio? Te miből főzöl kisbabádnak? fórum

Bio vagy nem bio? Te miből főzöl kisbabádnak? (tudásbázis kérdés)


2009. febr. 23. 12:48
Nincs már kisbabám, de nem bio-ból főztem.
2008. jún. 29. 10:36

Hát az én párom szerint a piaci nénikék, bácsikák a legveszélyesebbek, mert nem tudják, mikor, miből, mennyit szabad (permetezéssel kapcsolatban).


A húst anyósoméktól kapjuk, tanyájuk van, ott tartanak csirkét, disznót, marhát.

12. ALLICS (válaszként erre: 10. - Vikasz)
2008. jún. 27. 16:24

Akkor a piacon vásárolj ilyen kisebb standokon néniktől.Ők tuti az otthonról hozott jól gondozott dolgokat hozzák.


Hús:sima hentes,vagy a Sprban kaphatót veszem.

2008. jún. 27. 15:47
A szüleim kertjében ami megterem, ha kukacos még akkor is:) a húst szintén tőlük kapjuk
10. vikasz (válaszként erre: 7. - ALLICS)
2008. jún. 27. 13:53
A szüleimnek és a nagymamámnak is van kertje, csak az a baj, hogy 150 km-re vagyunk tőlük. Ha találkozunk, mindig kapunk friss zöldségeket gyümölcsöket. Ha kész leszünk a házzal én is fogok kiskertet csinálni.
2008. jún. 27. 13:51
És mi a helyzet a húsokkal? Mert itt most inkább a zöldségekről volt szó :)
2008. jún. 26. 15:26

Szia! Én nem adtambiot, csak "házikertit". Mindent inkább piacon "nénikétől" bácsikától" vásárolok, aki a sajárját árulja.

Egyébként a zöldségek, gyümölcsök nagy része a nagyszülőktől van, akik permeteznek ugyan, de nem ipari módszerekkel.

2008. jún. 26. 15:02
Amíg tél volt én is inkább bébikajákat adtam neki,de a kertben most rengeteg mindennek szezonja van,így nagyrészt azokból kap.
2008. jún. 26. 14:47

Én mindig csak őstermelőtől vásárolok,akiről tudom,h nem permetezi agyon,és tartósítót még fényképről sem láttak a zöldségek.Igaz a bébiétel készítés még remélem 5 hónapig nem lesz aktuális.

amúgy olvastam egy cikket,amiben elmondták,h a szokásos higiénés előírásokat betartva(mosás,pucolás)maradék nélkül eltönt minden vegyszer a multik zöldségeiről is.

2008. jún. 26. 14:16

Köszi az eddigi válaszokat :)

Eddig én inkább bébiételeket adtam a kislányomnak, a közelünkben nincs biozöldséges, meg a gyerekkel sem könnyű utazgatni be a belvárosba. Jobban bízom a bébiételekben, mint a zöldségesnél kapható zöldségekben.

2008. jún. 26. 13:42

Eredetileg bio zöldségeket akartam adni, de aztán valahogy nem jutottam el egy bioboltig sem. A piacon vásárolok főleg idényzöldségeket, gyümölcsöket (a banán a tipikus kivétel), aminek meg nincs idénye azt bébiételben veszem meg.

Ja az elején vettem bio rízslisztet, meg bio sómentes ételízesítőt. No meg a bio kölesgolyó is zacsiszám fogy:)

2008. jún. 26. 13:32
Hát felénk nincs bio zöldség. Bébiételből általában a bio-t veszem, bár állítólag a nem bio is bio bébiétel, mert ugyanolyan kritériumoknak kell megfelelnie mindkettőnek. Ha főzöm a főzeléket, akkor olyan zöldséget veszek, amilyen van a zöldségesnél, nálunk nincs biopiac sajnos. A gabonapép bio, netről rendelem, mert ugye felénk az sem kapható...
2008. jún. 26. 13:26

Helló!


Én eddig csak bio zöldségekből főztem Panninak.

A védőnő azt tanácsolta, hogy ha tudok beszerezni és anyagilag is megengedhetjük magunknak, akkor 1 éves koráig az ételei nagy részét bio alapanyagokból készült kaja tegye ki. Én megfogadtam a tanácsát.

Azért adtam már neki Kecskeméti bébikaját is, ami nem bio. :-)

2008. jún. 26. 13:22
Bio vagy nem bio? Te miből főzöl kisbabádnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook