Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Házilag gyártott arcmaszkok, pakolások, krémek - Miből, hogyan csináljátok? fórum

Házilag gyártott arcmaszkok, pakolások, krémek - Miből, hogyan csináljátok? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. febr. 25. 17:06

Sziasztok!


Tud valaki olyan recepteket, amely Shea vajat, mangó vajat,kakaóvajat és ehez hasonló alapanyagokat használ?

Szeretnék természetes anyagokból krémeket és szappant készíteni magamnak.

2010. márc. 27. 17:41
setleg aki acne-val, pattanásokkal küzd, tehet az arctejbe, vagy tonikba 2-3 csepp teafaolajat. Fertőtlenítő, gyulladáscsökentő hatású... ráadásul nemcsak bőrre jó a teafaolaj :))
2010. márc. 27. 17:32
*vigyázzatok
2010. márc. 27. 17:32
Helló! Szájra biztos jó a méz, de vogyázzatok, ha arcra használjátok, vízelvonó hatása is van.. szal ha arcra felkenitek, csak mértékkel
2009. febr. 13. 13:46

Ezeket találtam, jónak tűnnek. Nem próbáltam még egyiket sem, de az biztos, hogy a kész mélytisztító krémemben mandulaőrlemény van, és nagyon jó.



Dió és mandula bőrradír


Ha nem rágcsáltuk el az összes diót és mandulát, kitűnő bőrradírt készíthetünk belőle! Két evőkanál tejet langyosítsunk meg és morzsoljunk bele egy élesztőt. A diót és mandulát tegyük zacskóba és nyújtófával törjük apróra. 1 evőkanálnyit szórjunk az élesztőhöz és még melegen vigyük fel az arcunkra. 20 perc múlva dörzsöljük le, majd langyos vízzel mossuk le a maradékot.



Arcradír mandulás csokiból


Eltávolítja az elhalt hámsejteket és egyúttal feltölti tápanyagokkal a bőrt ez finom édesség. Szükségünk lesz hozzá 1 evőkanál darált mandulára, 2 evőkanál mézre, 1 teáskanál citromlére és 10 dkg (1 tábla) felolvasztott étcsokira. Az összetevőket összekeverjük és még langyosan az arcunkra kenjük, jól belemasszírozzuk a bőrbe. 15-20 perc után lemossuk.



Élesztőpakolás


Regenerálja az arcbőrt és radírként is funkcionál. Elkészítése egyszerű: 1 db friss élesztőt 2-3 evőkanál langyos tejjel vagy 2 evőkanál uborkalével kikeverünk és az arcunkra kenjük. 15-20 perc alatt megszárad, ekkor ledörzsöljük, a maradékot pedig tiszta vízzel lemossuk.

2007. nov. 4. 14:10
40. Donyta
2007. okt. 10. 09:48
Arctísztító szivaccsal, körkörös finom szappanos (Dove) dörzsöléssel eltávolítjuk a felső hám-szaruréteget. Jól leöblítjük. Fris élesztőből, egy tojás sárgájából, egy t.kanál mézze, és pár csepp friss citrommal, masszát készítünk. Meleg illatos fürdőzés közben, (lazítás) felkenjük a maszkot a nyakra és dekoltázsra is! 20-30 percig fent hagyjuk, majd kellemesen meleg vízzel lemossuk. Arcunk friss puha sima és kellemes bársonyos érzetet kelt. Nagyon jó a vitaminbevitele, és a hidratálás szempontjából. Utána csak egy lehetfinom, vitaminos hidratálót tegyünk fel! A másik: mindent ugyanúgy tegyünk mint az előbbinél, csak a tojás sárgája felét tegyük bele, a másik felét friss uborkalevével pótóljuk. Még nagyobb a vízhiány pótlása!
39. Inken
2007. aug. 19. 12:06
Már megkaptam :)
38. opium (válaszként erre: 37. - Inken)
2007. aug. 18. 13:52
Kérjed Anteától. :)
37. Inken (válaszként erre: 36. - Opium)
2007. aug. 17. 16:20
Na akkor küldjétek el nekem is az oldal címét! Kíváncsi vagyok :)
36. opium (válaszként erre: 35. - 1a50c86bb0)
2007. aug. 13. 17:37

Hmm... ilyen formában nem is gondoltam erre.


Amellett, hogy azt mondom erről kár lemaradni és valahol jár is a hiszékeny mezei embernek ez az infó, megértelek.

35. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 34. - Opium)
2007. aug. 13. 17:27
Azoknak szoktam megadni, akiket erdekel a tema es valoban tajekozodni akarnak, nem reklamozok feleslegesen, annal is inkabb mert semmi erdekem nincs ebben es korrekt sem lenne a portal uzemeltetojevel szemben.
34. opium (válaszként erre: 33. - 1a50c86bb0)
2007. aug. 13. 17:13

Köszi az információkat!

Szerintem sokan örülnének neki, ha közzé tennéd annak az oldalnak a linkjét, amit levélben kaptam tőled. Nagyon jó!

33. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 32. - Opium)
2007. aug. 12. 23:59

Shea vajat utoljara L'Occitane-ban vettem. 25 euro korul volt, a Hauschka kremet 5200 Ft korul lattam magyar oldalon, de gyogyszertarakban is lehet kapni, en azt jobban szeretem, mint netrol vasarolni.

Nekem ezek hasznalnak, bar en a testapolasban mindig igyekszem a legtermeszetesebb megoldast valasztani. Az osszetevoket pedig mindig nezni kell, de nezz utana, hogy mi a karos es mi nem.

32. opium (válaszként erre: 31. - 1a50c86bb0)
2007. aug. 12. 23:29

Na látod, pont a labello összetevőit nem jutott eszembe megnézni. Lehet elolvasás után ki is dobom majd :)


A citromra én is gondoltam, csak nekem úgy rémik az összehúzó hatású. Még nem próbáltam, de hamarosan kifogom.

Én nem rágom a számat, de valami hasonló, ajak tönkretevő pótcselekvésem nekem is van.


Ezeket a vajakat hol lehet kapni?

Rózsakrém gondolom egy vagyonba kerül.. (ha csak a belőle készült illóolaj árát veszem figyelembe)


Köszi!

31. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 29. - Opium)
2007. aug. 12. 22:52
Ajakra shea vajat vagy Hauschka rozsakremet szoktam rakni. A labellok tartalmaznak olyan anyagokat, amiket jobb mellozni. Amugy van egy kellemetlen szokasom, ragom a szamat, igy igazan tudom, hogy mi az ami hasznal.
30. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 27. - Inken)
2007. aug. 12. 22:47

Probald ki a shea vajat. Nehezen kenheto, de valoszinuleg tobbet fog hasznalni, mint a felirt krem. Nekem enyhen zsiros a borom, de meg sminkeles elott is shea vajat teszek az arcomra. A legidealisabb borapolo. Az pedig nagy tevedes, hogy zsiros borre nem lehet nehezebb keszitmenyeket hasznalni, en meg olajakat is kenek magamra (csak termeszeteseket), nem szabad a bort szaritani, apolni kell. Persze olajat akkor erdemes rarakni, ha az ember aznap nem lep ki a lakasbol, tekintettel hogy a csillogast az arcon meg nem hoztak divatba.


Opium, probald ki, hogy keves asvanyvizbe nyomsz egy pici citromlevet. Azzal torold at ott az arcod, ahol kipottyosodott, fel fogja frissiteni, es kevesbe fogja szaritani, mint az arctonikok, es az sem hatrany, hogy nem fog annyi ketes anyagot tartalmazni, mint a bolti keszitmenyek. ;)

29. opium (válaszként erre: 28. - Inken)
2007. aug. 12. 22:21

A nagy melegeben azt vettem észre, hogy sokkal érzékenyebb lett az arcbőröm, többet izzadtam is ugye, és gondolom több szennyeződés is került rá, mint általában és a homlokomon keletkeztek apró, pattanásszerű (de nem pattanás) pöttyök. Tusfürdővel szoktam arcot mosni, de az kevés. Azért gondoltam valami pórustágítóra, csak épp ötletem nincs mi lehetne az. Fene tudja miért, de tonikot nem akarok venni. Amúgy száraz a bőröm.

Talán neked pont azért vált be a méz, mert ahogy Antea írta, valószínűleg szárít és egy zsíros bőrnél az nem annyira zavaró.

Nekem ajkakra sem vált be a méz sajnos, azt régebben próbáltam. Annyira szárazak, hogy itthon is folyamatosan használnom kell a labellot...

Valaki írta egy fórumban korábban, hogy a sok folyadék fogyasztás jót tesz, és tényleg, amikor én is több vizet ittam naponta, kevésbé volt száraz az ajkam.

28. Inken
2007. aug. 11. 21:20
Nekem a méz pedig nagyon bejött... fürdéshez is szoktam néha, meg ha a szám kiszárad fogkefével megdörgölöm (persze ha nem nagyon durva) aztán bekenem mézzel és marha jó lesz. Eddig semmi negatívat nem tapasztaltam, de majd figyelek! Mostmár kíváncsi vagyok :)
27. Inken (válaszként erre: 26. - Opium)
2007. aug. 11. 21:18

Olyat én se igazán tudok ami a tonikot helyettesítené, nekem inkább radír kell. A bőröm zsíros nagyon viszont a legfelsőréteg (ha ezt így mondják) száraz és hámlik. Tehát radírozok aztán vastagon felkenem a bőrgyógyász által felírt krémet... Attól viszont pattanásos leszek... de még mindig jobb mintha hagynám.

Erre tud valaki valamit mondani/ajánlani?

26. opium
2007. aug. 11. 17:48

Jó tippek, egyet már kipróbáltam, de ezek mind radírok.

Engem olyasmi érdekelne, ami nem első sorban hámlasztó, hanem ami az arc tonikot helyettesítheti. (ha van ilyen egyáltalán)

2007. aug. 11. 14:42
Szia!Nagyon ajánlom a kévézaccot.Hidratálós szappannal,vagy vm jó minőségű tussfürdővel habosítsd be a bőröd,és a zaccal radírozd le.Az arcodra is használhatod ha nem érzékeny.Aztán hidratáló krémmel kend be magad.
24. opium (válaszként erre: 23. - 1a50c86bb0)
2007. aug. 11. 10:03
A mézzel nekem sem volt túl sok pozitív tapasztalatom, semmilyen jótékony hatást nem gyakorolt a bőrömre. Azt hittem a bőrömel van gond és ez egyéni próblémám. Ezek szerint nem...
2007. aug. 10. 17:28

A mez ugy mukodik, mint a glicerin, nem art nagy mennyisegben hanyagolni, inkabb csak keveset keverni azokhoz a maszkokhoz, pakolasokhoz, amiket felvisztek. Belulrol vonja el a vizet a kulso retegekbe, igy belulrol szarit.

En iszapot, aloe vera levet szoktam keverni ezzel, azzal a konyhabol. Ez a ket anyag kivalo a bornek. De tiszta iszapot kell hasznalni. En anno a Holt-Tengertol hoztam magammal nagy mennyiseget.

22. Inken
2007. aug. 10. 13:45

Körmökre: (fehérítés)

Keverj össze citromlevet és mézet (fele-fele arányban), majd kend fel jó vastagon a körmeidre. Lábra és kézre is, időnként dörzsöld át őket. Majd olyan 5-10 perc múlva mosd le!

A citrom fehérít, a méz meg hidratál/táplál.


Mennyiséget nem mondok döntse el mindenki maga mennyire van szüksége :) Nekem nagyon bevált!

21. Inken
2007. aug. 10. 13:36

Töredezett hajvégekre:

3 dl sört keverj össze

1 tojássárgájával (ha rövid a hajad, elég kettő). Ezt masszírozd a hajadra, majd 5 perc múlva öblítsd le. A tojás fényesíti, a sör táplálja és dúsítja a hajszálakat.


(Aztán a sör miatt alaposan öblítsd ki!)

20. Inken
2007. aug. 10. 13:28

Dinnyepakolás:

A sárgadinnye belsejét átpasszírozzuk, levét zabpehellyel, tejjel összekeverjük, az arcra felkenjük. Frissítő hatású.

19. Inken
2007. aug. 10. 13:28

Mézes pakolás:

Méz, tej, élesztő keverékét az arcon hagyjuk 10 percig, majd langyos vízzel lemossuk.

Kisimítja a bőrt.

18. era69h (válaszként erre: 15. - Opium)
2007. aug. 7. 22:16
Olyan jó is!
17. Inken
2007. aug. 7. 15:07

Striákra, akinek van.

Sima testápolóba (ne ilyen túl színezett túl szagosított:)) E-vitamin olaj és azzal kenni a combot, feneket, mellet, hasat.

De az olaj E vitamin fajta elég spéci, szóval drága mulatság...

Halványítja a friss szakadásokat, és megelőzi az újakat. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook