Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan léphetnék a spiritualitás útjára? fórum

Hogyan léphetnék a spiritualitás útjára? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
96. grizus (válaszként erre: 93. - Kriszta773)
2014. okt. 23. 21:43
Ha magasabb volt a tudatosság, akkor fix, hogy bizonyos betegségek ki se fejlődtek, mert egyszerűen nem jutottak el az anyagba. Ez teljesen világos, de aki szerint a betegségek nem a lélekben keletkeznek, annak baromság. Most akkor ezért ne írjam le? De leírom, puffogjanak csak, talán szöget üt a fejükbe.
95. unom (válaszként erre: 92. - Grizus)
2014. okt. 23. 21:42

Az éternek nézz utána kicsit... Mikor bizonyítani akarták belefutottak a cáfolatba, Igaz, ők fizikusok voltak.

A Biblia kultúrtörténetileg fontos könyv, de ennyi. Nem hiszek benne, egyik részében sem.

Az igaz, hogy sok találmány eltűnt, de szerencsére nem minden. Az elektromos autó például egyre inkább terjedni fog, szerencsére.

94. grizus (válaszként erre: 90. - Kriszta773)
2014. okt. 23. 21:41
Bizonyára engem is a szellemi sötétek közé sorolsz. Bár nem tudod, miről mit gondolok, de mondtam két mondatot és kész, már benne is vagyok a fiókban. Elég borzasztó, hogy úgy esnek itt emberek egymásnak különféle elvek, eszmék miatt, mintha az életük múlna rajta, csak minősíthetetlen stílusban, köszönhetően annak, hogy nem látják és nem ismerik egymást. Egyébként ugyanez élőszóban, pont az interakció miatt korántsem tűnne ilyen veszekedés-jellegűnek. Utálom a veszekedést, de attól még a véleményemet el fogom mondani, lehet, hogy nem kéne, mert minek, de el szoktam.
93. kriszta773 (válaszként erre: 88. - Grizus)
2014. okt. 23. 21:37

még el sem eresztettem magam, hogy vennék vissza? :) komolyan, én meg attól dobom el az agyam nevetve, mikor számomra tökidegen emberkék rendre utasítanak, mert nem tetszik, amit írok :))))))) hát ne olvasd, vagy kapjál be egy nyugtatót, oszt jólleszel :)


pont hogy az érdekelt, amiket írtál, mert kifejtetted, mennyivel jobb volt régen a világ, és ez akkora közhely, hogy én is mindig bólogatok rá, de most elgondolkodtam azon, hogy vajon mégis miben? mert persze, rengeteg rossz van most, de régen sem úszták meg az emberek. te felsoroltál csomó dolgot, de ezt mind cáfolni is lehetett, te sem tudtál rákontrázni, ezért érdekes a dolog


lehet, te sértésnek fogod fel, de számomra például ez érdekes téma volt, mert még én sem gondolkodtam el így azon, hogy ha például a betegségeket nézzük, mennyiben más volt régen és most. hogy mi az, amit idővel nyert vagy vesztett az emberiség


persze halál fölös ilyen társaságban vitázni, beszélgetni, mert ha valaki úgy áll hozzá, hogy ez van, és kész, az mindent sértésnek és kritikának vesz

92. grizus (válaszként erre: 86. - Unom)
2014. okt. 23. 21:37

TGM-ből ki is nézem ezt.(: Én kábé egy éve tudok róla, anyámmal lelkesedtünk, hogy de jó, aztán szembesültünk a helyzettel... megérjük egyáltalán?

A Bibliából sok mindent kidobtak, eleve az Ószövetség és az Újszövetség összerakása egy tök önkényes dolog, a kettőnek semmi köze egymáshoz mint ahogy az Ószövetség istenének - Jahve -se AZ Istenhez, de ez tényleg kész regény lenne, rengeteg helyen olvasható.

A Venus projektet hirtelen nem tudom, utánanézek.

Tesla ugyebár az éterenergiát használta fel, kb. 3-4 toronyból meg lehetett volna oldani az egész világ áramellátását úgy tudom. Aminek egyesek egyáltalán nem örültek. Le is romboltak egy vagy több tornyot, illetve ő is elpusztította valamelyik találmányát, úgy tudom. Ma is vannak ilyen kutatások, pl. Iránban és jé, milyen érdekes, hogy Irán rosszfiú lett Amerika szerint. Jópár iráni tudóst likvidáltak már a különféle, elsőre hihetetlennek tűnő, eredményes kutatásaik, felfedezéseik miatt, az eredményeket pedig eltűntették.

91. unom (válaszként erre: 89. - Grizus)
2014. okt. 23. 21:33
Szerinted. Nem hiszek egyik istenben sem, úgyhogy ebben nem fogunk egyetérteni.
90. kriszta773 (válaszként erre: 84. - Eb85e22a13)
2014. okt. 23. 21:32
miért lenne ez egy nem normál beszélgetés? az természetes, hogy ha társaságban vagy, ismerősökkel, barátokkal hasonló a stílus, itt azért teljesen másmilyen emberkék gyűlnek össze. engem például a szellemi sötétség sem idegesít, mert hát istenként, vannak nagyon buta emberek is, attól még közöttük is sok jó természetű, kedves meg jószívű emberke van :) látod, téged esetleg ez a stíl idegesít, meg a szellemi sötétek, másokat meg más
89. grizus (válaszként erre: 87. - Unom)
2014. okt. 23. 21:31
Tetszik vagy nem tetszik, szellemi-sprituális világban is élünk. A szellem volt előbb, a gondolat, az ige. Ha az nincs, anyag sincs, soha, semmikor.
88. grizus (válaszként erre: 85. - Kriszta773)
2014. okt. 23. 21:30
Ne is haragudj, de amit itt előadsz, az maga a csőlátás. Egy prekoncepció alapján beraksz engem egy fiókba, miközben fogalmad sincs, hogy miről mit gondolok. Ne kérjél rajtam számon semmiféle spritizmust, mert speciel azt kevésbé művelem, inkább nézz utána, hogy az pontosan mi. Én meg sem említettem itt. Nem értem, miért esel nekem, miből gondolod, hogy én bármit is elutasítok, ha tanulásról van szó? Ellenkezőleg, nagyon is nyitott vagyok és meglehetősen kételkedő is. Egy kicsit vegyél vissza tényleg.
87. unom (válaszként erre: 82. - Grizus)
2014. okt. 23. 21:30
Az anyag nélkül sem fogod megérteni, csak a legendák szintjén. Tetszik, vagy nem, anyagi világban élünk. Arról, hogy mi az anyag, lehet vitatkozni :)
86. unom (válaszként erre: 81. - Grizus)
2014. okt. 23. 21:28

Az FNA-ról szinte semmi sem jelenik meg a médiában. Pár éve TGM vetette fel Juszt műsorában, semmi reakció nem volt. Ez egy nagyon hosszú menet lesz, eljuttatni az emberekhez, miről van szó. Ami nemrég elterjedt, beszéltek róla, a LÉT pénz, annak nem sok köze van hozzá sajnos.

A Bibliát nem tartom igaznak, csak egy régi vallási könyvnek a sok közül. Nem hivatkozási alap, esetleg teológusok közt. :)

A Venus project nekem szimpatikus, bár nem mindenben, de alapelgondolásnak jó lenne. Ráadásul teljesen ideológiamentes.

Teslát sokan emlegetik, de még sehol nem találtam leírást a találmányairól, pedig sokat kerestem, mert érdekel.

A világ változik, szerencsére. Az elektromos autó nincs jogvédelem alatt :) Mármint a Tesla-féle. Ez eddig elképzelhetetlen lett volna.

85. kriszta773 (válaszként erre: 77. - Grizus)
2014. okt. 23. 21:23

és te honnan veszed a tudományodat? :) tehát minden más tudás, tudomány az meghamisított, és hazugságokon alapul, egyedül a tiéd az igazi. erről beszélek. a valódi tudomány, a tudományos érdeklődés az nyitott. minden iránt, mert tanul belőle, felhasználja. a spiritizmus mögé bújtatott akármicsoda meg ilyen tanítványokat szül, akik totál csőlátással bírnak, elutasítva minden mást. pedig ott is az alapok nyitottak és a nyitottság felé vezetnének, de valahogy az emberek ilyenek, azt hiszik, valami extra nagy bölcsesség birtokába jutottak, és minden mást elutasítanak


szerintem a bölcs kételkedik és tanul, fejlődik, az ostoba meg vakon hisz, és ragaszkodik ahhoz a kevéshez, amije van, legyen anyagi vagy észbeli dolog

84. eb85e22a13 (válaszként erre: 80. - Unom)
2014. okt. 23. 21:19

Ugyan nem tartom magam spiritualis embernek,csak -irant erdeklodonek, de hasonlokeppen erdekelnek a tudomanyos dolgok is. Valtozo, hogy melyik van eppen eloterben az eletemben. Egyebkent en pont a kettot szeretem otvozni, es csakis ebben latom a " megoldast" egy csomo dologra.

Az viszont sz.r, hogy szinte minden topicban ez a stilus megy. Es nem arrol van szo, h.egyet kell erteni mindenkinek. Nem. Lehet valaki tok mas velemenyen, de miert kell ilyen stilusban nyomni, nem tudom megerteni.

A topicok 80% ra ez a jellemzo. Eletben is igy mukodik ez nalatok? Jo durva.. Nalam az tok normalis, ha a tarsasagomban akár gyokeresen mas gondolkodasuak is vannak..,nem osztjuk egymast, max.jol eldumalunk, nem ritkan rohogunk a kulonbozosegunkon. Ami fel tud idegesiteni engem pl.az a szellemi sotetseg. De jelen esetben itt nincs senkinel errol szo szerintem. Miert nem lehet normalisan beszelgetni?

83. grizus
2014. okt. 23. 21:13
A pl. Tesla által alkalmazott energiaforrások.
82. grizus (válaszként erre: 80. - Unom)
2014. okt. 23. 21:05
Szerintem meg a hivatalos tudomány emberei nagyképűek. Könyörgöm, hogy akarod megérteni az életet pusztán az anyagból? Sose fogod. Egyébként nem vagyok büszke rá, hogy matekból sereghajtó voltam. Általánosban még sikkes dolognak tűnt, de gimiben nagyon kínosan éreztem magam miatta. Rengeteget matekoztam és a geometriát szerettem is, a tölcsérelméletemen töprengtem sokat... de az se ment, sajnos. Bezzeg magyarból felolvasták a fogalmazásaimat, szerencsére nem voltam ott, állati égő...
81. grizus (válaszként erre: 76. - Unom)
2014. okt. 23. 21:02
Miben? Hát az FNA egy jó gondolat lenne afelé... de hogy, könyörgöm, amikor ilyen elutasítás övezi a többség részéről? Nyilván első körben olyan dolgokra gondolok, hogy ne legyen erőszak, több legyen az empátia, a tisztelet és más emberi értékek, növekedjen a tudatosság annak ezer következményével, ezáltal a bőség, az egészség és így tovább. Hogy ne pusztuljon el a Föld, mert az erősen benne van a pakliban. Sok ezoterikust nem érdekli ez, na bumm, megyünk egy másik bolygóra, de szerintem azért ezt nem lehet ennyivel elintézni. Eleve ilyen dolgok, hogy kőolaj meg földgáz mint üzemanyag, ez egy példátlan dolog. Természetesen megbukna a háttérhatalom, ez alap. Oktatás, gyógyítás, minden egész más lenne, igazi, nem hamisítvány. És igen, a Bibliában, amiből persze egy csomó dolgot kihagytak, de most azt hagyjuk, szóval benne van, hogy együtt fog feküdni a farkas és a bárány... ez lehet szimbólum is, szóval nincs több ellenségeskedés, háború... nos, hogy tetszik?
80. unom (válaszként erre: 77. - Grizus)
2014. okt. 23. 21:01

A csőloátáson kívül ez a másik jellemzője a "spirituális" embereknek, a nagyképűség. A tudomány hazudik. Igaz, nem is tudják, mit állít, mert büszkék rá, hogy reál tárgyakból sose voltak jók, de hazudik, és kész.

A történelem az hazugság, ebben egyetértünk, de nem is tudomány.

79. tavasz007 (válaszként erre: 1. - B90da28353)
2014. okt. 23. 21:00

Azt vedd meg, ami érdekel Téged, nem a kispista jóskát érdekelte.


Egy cikk, egy idézet utat mutathat...Egyik jün a másikból.

78. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 72. - Kriszta773)
2014. okt. 23. 20:57
Hagyjál már ezzel a csőlátással minket.
77. grizus (válaszként erre: 72. - Kriszta773)
2014. okt. 23. 20:56

A középkorban, de én nem arról beszéltem.

Az előembereknél a mai emberek nem fejlettebbek sem fizikailag, sem szellemileg. Szellemileg főleg nem. Látens módon talán, de talán nézz körül a világban, és látod, hogy nem. Amit Te csőlátásnak nevezel, az tudás olyasmi dolgok felől, amiket Te ezek szerint nem tudsz, és nem is igazán érdekelnek Téged, különben se hinnéd el őket. Szerintem meg ez a csőlátás, elhinni, amit a hivatalos tudomány meg történettudomány meg a többi sulykol. Ez mind egy meghamisított dolog.

76. unom (válaszként erre: 73. - Grizus)
2014. okt. 23. 20:56
Milyen lenne az a bolygó szerinted? Miben lenne jobb?
75. b90da28353 (válaszként erre: 72. - Kriszta773)
2014. okt. 23. 20:55
Most komolyan, mire vittünk a tudással? Kellene hozzá némi ész is, hogy felelőségteljesen tudjuk használni :) Én nem mondom, azért van amiben jó, hogy fejlődtünk, bár természeti szempontból jobb volt a Földnek, amíg micsak gyűjtögettünk, és vadászgattunk. Nyilván ez más a múlt, de most nem szól másról az élet, csak arról, hogy ki hogyan tud átgázolni másokon, hogy elérje a célját, a következmények figyelembevétele nélkül. Csak hát ugye minden mindenre hat, lehet nem abban a pillanatban, de hosszabb távon mindenképpen.
74. kriszta773 (válaszként erre: 73. - Grizus)
2014. okt. 23. 20:54
na ez viszont érdekes lehet, egy jövőbeli jobb bolygó, hogy miként képzelnéd el :)
73. grizus (válaszként erre: 71. - Unom)
2014. okt. 23. 20:53
Nem, velem az a gond, hogy kicsit inkább a jövőben élek ilyen szempontból. Hiszek a fejlődésben és már egy jobb bolygónál tartok, mint ami van. Persze a jelenben élek amúgy.
72. kriszta773 (válaszként erre: 59. - Grizus)
2014. okt. 23. 20:51

most viszont nincs annyi leprás, pestises, himlős, kolerás, tífuszos, vérhasas stb. jellemzően a fejletlenebb országokban terjednek hasonló járványok, és ott tutira kevesebb depressziós és pánikbeteg van, mint a fejlett országokban. ez lenne a mérce, a jobb élet? :)


látod, ez a bajom a spiritiszta és egyéb hozzáállással, ez a csőlátás, ami szerinted meg nem az :) teljes elutasítása más hiteknek, tudománynak, tényeknek, ragaszkodás valami vagy valaki által papolt dolgokhoz, amiket ha megvizsgálsz, rögtön látod, hogy nem igazak.


az is tény, hogy az ős- meg előembereknél jóval fejlettebbek a mai emberek mind fizikálisan, mind szellemileg, de persze csőlátással biztos meg lehetne magyarázni, hogy ádehogy, azok "istenek" voltak. jesszus :))))))))

71. unom (válaszként erre: 69. - Grizus)
2014. okt. 23. 20:51

Te így gondolod, de szerintem kevés az információnk, hogy tudjuk, mi hogyan volt. Én erősen kétlem a te elgondolásodat, de ettől te még hihetsz benne.

Mindenesetre én nem szeretnék a múltban élni.

70. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 61. - Grizus)
2014. okt. 23. 20:51
A legnagyobb,a prostitúción is túltesz.
69. grizus (válaszként erre: 67. - Unom)
2014. okt. 23. 20:48
Tulajdonképpen egyikünk se volt ott a mai formájában, tehát pontosan nem tudjuk. De egész biztos, hogy sok-sok évvel ezelőtt nem voltak ilyen betegségek, több okból, már eleve nem jutottak el fizikai betegségig, mert tudatosabbak voltak az emberek, emiatt az esetleges problémák nem jutottak el fizikai szintre ennyire.
68. unom (válaszként erre: 66. - Grizus)
2014. okt. 23. 20:46
Régebbi korokról még kevesebb az információnk, ezért könnyű "aranykorként" gondolni rá.
67. unom (válaszként erre: 59. - Grizus)
2014. okt. 23. 20:45

Cukorbetegség volt, csak épp belehaltak gyorsan az emberek.

A lelki betegségeket meg nem diagnosztizálták, de nem véletlenül volt minden korban annyi alkoholista.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook