Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan léphetnék a spiritualitás útjára? fórum

Hogyan léphetnék a spiritualitás útjára? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
36. grizus (válaszként erre: 33. - Eb85e22a13)
2014. okt. 23. 18:55

Jó főzést, jó étvágyat!

Nekem az nem tetszik, hogy bulvárdolgokkal, baromságokkal töltök sok időt. Mondjuk olyan is kell, de közben állnak a könyveim.

Amit imádok még az a zene meg a természet, ezek töltenek fel. Szóval én se vagyok életúnt.

35. kriszta773 (válaszként erre: 29. - Grizus)
2014. okt. 23. 18:54

a spiritizmussal és egyéb hasonlatos dolgokkal nekem az a legfőbb bajom, hogy totál csőlátásra bírja az embereket és elzárja a nyitottságot, nyíltságot, pedig azt hirdeti főleg fennen :) míg engem például érdekelnek a spiritiszta és mindenféle dolgok, mert találok bennük igazságot, érdekességet, mégis mindenféle irányzatra, hitre nyitott vagyok, nem skatulyázok, de ha ilyen társaságban valaki megemlít valami oda nem illőt, rögtön meg van magyarázva, az miért totál elutasított, helytelen dolog ;)


amiket te írsz, hogy beteg a világ meg anyagias - ilyen volt mindig is bizonyos szempontból, a régi időkben is. akkor sem abból állt az élet, hogy a tábortűz körül vidám táncokat járva teltek a napok, kőkemény rangsorok, küzdelmek voltak életre, halálra, érzelgősség nélkül :) jobb szeretni az életet és örülni annak, hogy van, kihozni belőle a legjobbat, a leghasznosabbat, nem? :)

34. b90da28353 (válaszként erre: 32. - Zakkantcsajszi)
2014. okt. 23. 18:52
Volt már részem terápiában, és tényleg sokat adott :). De talán nem eleget, vagy nem volt elég. Ezért keresnék olyat, amit úgymond mindig magammal vihetek, vagyis egy életre szól.
33. eb85e22a13 (válaszként erre: 30. - Grizus)
2014. okt. 23. 18:52

En nem mondok magamra semmit ilyen iranyu jellemzes gyanant. Nekem ez az erdeklodes termeszetes, mar gyerekkortol indult..,de ezen kivul sok mas is erdekel,mas temak.. Inkabb en azt mondanam magamra, hogy olyan vagyok akit sok minden erdekel.:)

Na,most pedig a gasztronomia utjara lépek, azaz elkezdek fozni..:)

De kozben, mint alt.sok nő, tudok meg 5 dolgot csin.,pl.hoxazni.: d

2014. okt. 23. 18:49
Azt írod sok a harag benned én nem könyveket ajánlanék csak habem módszereket amikkel pl.megszabadulhatsz a haragodtól depressziótol.Spirituális módszereket mint pl . Kineziológia Hellinger családállítás hipnoterápia olvass utánuk és ami a legjobban megragad azt a módszert próbáld ki .Akkor megszűnhet a harag pl. feltárul előtted kire mire haragszol és hatalmas élmény és bizonyosság lesz .Ezek a tapasztalatok egyre jpbban sodornak a spirituális világba ,saját tapasztalatból írom én mindegyikwt próbáltam és már nem állok meg egy csodás izgalmas út.Mindig azt a módszert próbáld amit a leginkább magadnak érzel.Keress tanítót aki segít de nagyon fontos h kiszűrd ki az akihez húz a szíved aki igazi tanító ő sokat segíthet neked.Sok séseéikert!Izgalmas út lesz ha kérdésed van írj
31. eb85e22a13 (válaszként erre: 14. - Júlia*)
2014. okt. 23. 18:47
Az is " hibazik" aki megmondja masnak mi " legyen a bibliaja". Ajanlani lehet, hiszen o kerte..,de akkor jo, ha ő maga valasztja ki, hogy melyik szamara a szimpatikus " tézis". Szerintem meg jobb, ha sajat alakul ki..:)
30. grizus (válaszként erre: 28. - Eb85e22a13)
2014. okt. 23. 18:44
Érdekes, mert én se merném még teljesen azt mondani. Én úgy mondom, kereső vagyok.
29. grizus (válaszként erre: 26. - Kriszta773)
2014. okt. 23. 18:43
Nem, ez a két dolog nem zárja ki egymást. Aki nem látja, hogy valami nagyon nem stimmel a világgal és tök beteg az egész és tényleg tök anyagias, az nem lát jól. Ez egyáltalán nem zárja ki, hogy meg akarja váltani a világot, sőt. Szenvedély, életerő - 21 évesen ezek csúcsra járnak, csak éppen ez érdekli őt. Helyesen.
28. eb85e22a13 (válaszként erre: 10. - B90da28353)
2014. okt. 23. 18:42

Pl.az sem veletlen, h.pont most, 21 evesen foglalkoztatnak ilyen kerdesek legjobban..

Nagyon gyakori a 21 eves korban levo szemleletvaltas, sorsfordulo. De persze van akinel ugyan szinten periodikus, de nem pont ezekre az evekre teheto. Szammisztikaban pl.kiszamithatoak a sorsfordulok, de idosebb embernel , mert nalad meg nem tul sok nagy sorsfordulo tortenhetett, amibol kovetkeztetni lehetne a kovetkezore.

Engem tobb,mint 20 eve erdekelnek a "spiritualis" dolgok, megsem mondanam magamra, meg ennyi ido utan sem,h.a " spiritualitas utjara leptem".

Ajanlanam louise l.hay: eld az eleted c.konyvet, igy bevezeteskeppen,pl.

27. grizus (válaszként erre: 24. - Kriszta773)
2014. okt. 23. 18:41
Nem kell félni a spiritualitástól. Van aki bulvárt néz, van aki meg ilyet. Van, aki mindkettőt. Ez teljesen természetes dolog.
26. kriszta773 (válaszként erre: 16. - Grizus)
2014. okt. 23. 18:40

itt nem a spiritualitás céljáról volt szó, abban, amit leírt magáról, hanem arról, hogy próbálja nem utálni az embereket és nem szenvedni az anyagias és morbid világtól. ez pedig nem egy életvidám ember képét festi le 21 évesen, amikor tele kéne lenni szenvedéllyel, életerővel, megváltom a világot érzéssel

az, hogy valaki vidám is szokott lenni és mosolyog, nem jelenti, hogy egy életvidám személyiség

25. kriszta773 (válaszként erre: 20. - Bed00b28ec)
2014. okt. 23. 18:37

nem gondolom ezt, de az tény, mint te is bizonyítod, hogy sokkal savanyúbbak, életuntabbak és egyáltalán nem nyitottak :)


ha egy vicces félmondathoz odaírom, hogy ez csak egy vicces kép, ebben mi a nem érthető? :)))

24. kriszta773 (válaszként erre: 15. - B90da28353)
2014. okt. 23. 18:34

most válsz felnőtté, teljesen természetesen, hogy tele vagy kétségekkel, keresed a céljaidat, nem tudod hová tenni az embereket, bizonyos helyzeteket, a saját reakcióidat. nem kell ahhoz nagy filozofálgatás vagy spirituális útvezető, hogy ebből kilábalj, természetes fejlődési folyamat, tanulsz belőle :)

minden emberben ott van a jó meg a rossz is, persze hogy benned is, enélkül hogy tudnál különbséget tenni? :) senki sem tökéletesen, mindenki hoz rossz döntéseket, helytelenül viselkedik. ha valaki mindig tökélyen cselekedne, mindig tudná, mikor mi kell tenni és mit fog, halál unalom lenne az élet :)

23. Júlia* (válaszként erre: 21. - 4c3a5e5783)
2014. okt. 23. 18:34
Közelítünk. :-)
22. Júlia* (válaszként erre: 4. - 4c3a5e5783)
2014. okt. 23. 18:32
Elég lenne, ha a spiritualitásról mondanál egy mondatot.
21. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 19. - Júlia*)
2014. okt. 23. 18:32
Ez nem a hitvita helye; amúgy meg olvasni sem tudott az emberek 90-95 százaléka.
20. bed00b28ec (válaszként erre: 12. - Kriszta773)
2014. okt. 23. 18:31

Mért szerinted akik angyal komunikációval foglalkoznak vagy reikisek stb azok kopaszra borotváltan meditálnak egésznap?



Nyugodj meg nem, ugyanúgy élnek mint más csak épp ez érdekli őket...

19. Júlia* (válaszként erre: 6. - 6b006fc769)
2014. okt. 23. 18:30
:-) 2000 év hazugsága, mivel az eredeti Bibliához a pórnép nem jut hozzá.
18. grizus
2014. okt. 23. 18:29

A neten is sok közösséget találhatsz, ha érdekelnek a világ dolgai, társadalmi problémák, fenntarthatóság, civilek, stb. Priviben majd írok még.

Ami nekem alapmű, az a Jóskönyv, vagyis Ji Ching, Müller magyarításában. 10 éve hűséges társam, tanítóm. Egyet ne felejts: más útja veszedelmes út! És ahogy mondják: ha találkozol Buddhával, öld meg! Ha meg tudod ölni, akkor neked ő nem igazi tanítód. Ha nem, hihetsz neki. De elsősorban magadnak higyj, saját mestereddé válj.

2014. okt. 23. 18:29
DR.Doreen Virtue angyal könyvei
16. grizus (válaszként erre: 12. - Kriszta773)
2014. okt. 23. 18:26
Nem, szerintem ezt rosszul látod. Miből gondolod, hogy nem életvidám, csak mert a szellemi út érdekli? A bölcsek szeretni mosolyogni és önfeledten nevetni. Tökre félreérted a spritualitás célját, ha ezt komolyan gondoltad.
2014. okt. 23. 18:25
Szoktam vidám is lenni :D ... csak közben azt érzem, hogy nem vagyok egészen jó ember, és ez nem valami jó érzés. Közben meg még erre rájön az is, hogy mennyire tehetetlen vagyok a világ bajaival szemben, jó ez nem az én dolgom, de sajna bennem is bennem van hogy ha senki más nem akar változtatni, akkor én minek. A közösség negatív húzó ereje. És van még mit mentálisan is érnem, de nincs erőm hozzá .. vagy hát lehet hogy van, csak demotivált vagyok.
2014. okt. 23. 18:24

Eckhart Tolle: A Most hatalma


Ha elkezdesz utat keresni, akkor hibázol, ugyanis a saját spirituális útján van mindenki. Tolle könyve legyen a bibliád.

13. grizus (válaszként erre: 10. - B90da28353)
2014. okt. 23. 18:24

Nagyon jó.

Kezdetnek Müllert javaslom. Van, aki szerint nyálas, de szerintem őszinte és tud írni. Először a Lomb és gyökér és a Kigyó és kereszt c. könyvet olvastam tőle, a kedvencem pedig a Boldogság. Engem mindig érdekelt az ezotéria, spiritualitás, de komolyabban 28 éves korom körül, 10 éve kezdtem ilyesmiket olvasgatni, és az utóbbi pár évben mélyült el igazán az érdeklődésem. Müllert meg lehet szeretni. Popper Péter is jó, sokan szeretik. Szepes Máriát sokra tartják, de én képtelen voltam olvasni, nekem iszonyú nyakatekert, zavaros. Hamvas Béla viszont igazi magasiskola, nehéz olvasmány, de nagyon rá lehet kattanni. Én is még egy csomó mindent nem olvastam tőle, úgyhogy van mit olvasnom bőven. A kedvencem tőle A láthatatlan történet, de hozzáteszem, mikor először olvastam kb. 24 évesen, akkor egy csomó dolgot nem értettem belőle még. Akiket még írtam, ők is jók, Tollét is sokan szeretik, az inkább önismeret, Drunvalo pedig szellemi tanok, az haladóbb, ne azzal kezd. De vallási úton is haladhatsz, pl. buddhizmus, új energiás dolgok, bár azt későbbre tenném. Sokan lenézik az ezotériát, mert elhitették velük, hogy ez egy gagyi dolog, miközben akik elhitették, magas fokon művelik. Vizsgálj meg mindent, magadnak higyjél. Váradi Tibor is nagyon jó, rengeteg előadása van CD-n, én is akarok tőle venni még, meg vannak könyvei, ő és társai mindenfélével foglalkoznak főleg antropozófiai alapon (Rudolf Steiner). Ha megnézed a nagyobb ezó könyvesboltokat, rengeteg jó dolgot találhatsz, így pl. Bioenergetic, Édesvíz, Elixírbolt, de a Libriben vagy az Alexandrában is sok könyv. Jó tanulást, jó utazást kívánok! Ez egy kifogyhatatlan út, csak az a baj, hogy én is inkább itt hoxázom, ahelyett, hogy olvasnék, meg néha bulvárdolgokat nézek... de ezek súlytalan dolgok, a szellemiség érdekel a legjobban.

2014. okt. 23. 18:22

és mi lenne, ha 21 évesen inkább azt kezdenéd el keresgélni, miben vagy tehetséges, hogyan szeretnél élni, mivel foglalkozni, milyen terveket, célokat valóra váltani? emellett adhatnál magadnak lazítási időt is, amiben pusztán jól érzed magad

kellemesebb és hasznosabb tevékenységek, mint kopaszra borotváltan meditálni a nem haragról és az anyagiasságról :) remélem, érted, hogy ez csak egy vicces kép, de belőled az életvidámság hiányzik, nem a hit

11. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 10. - B90da28353)
2014. okt. 23. 18:21
Gyakorold ezt a szándékot még úgy 60-70 évig, és minden rendben lesz körülötted.
2014. okt. 23. 18:12
21 vagyok, lány .. az utóbbi időben, talán amióta lekezdtem felnőni, egész másként szemlélem a világot. Próbálom elhagyni az előítéleteimet, bár ez nem mindig könnyű, nem utálni másokat. Arra jutottam, hogy nagy harag lehet bennem, de nem érzem, viszont szeretnék megbékélni, hogy felszabadultan élhessek. Szeretnék hinni, de mostanság nem megy, lehet ez kell ahhoz, hogy később megszilárduljon a hitem, nem tudom. Túl morbidnak érzem a mai világot, túl anyagiasnak. Erről is igyekszem lemondani, valamennyit előre léptem már ebben is.
2014. okt. 23. 18:08

Eckhardt Tolle, őt nem ismerem, de jónak mondják. Attól függ, milyen típusú könyveket keresel, önismeretet, szellemi törvényeket, spirituális tanokat?

Drunvalo Melkizedek.

Váradi Tibor és a Napfényes Alapítvány.

2014. okt. 23. 18:06

Hamvas Béla.

De kezdetnek Müller Péter is jó.

Tudnunk kéne Rólad valamit, hány éves vagy, fiú vagy lány, ilyesmi.

2014. okt. 23. 18:05
Keresem az utam, szeretném magam jobban megismerni, erőt meríteni. Nagyobb békében élni a világgal, hogy megtaláljam egyúttal a leki békém is. Valahol már a korábbi időszakokhoz képest előrébb léptem, de nem teljesen. Nem mondanám sziklaszilárdnak a hitem, semmiben, de szükségét érzem. Tudom, hogy más nem taníthat meg rá, csak egy iránymutatá kell, aminek a segítségével "belőhetem az útirányt".
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook