Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan léphetnék a spiritualitás útjára? fórum

Hogyan léphetnék a spiritualitás útjára? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
66. grizus (válaszként erre: 65. - Eb85e22a13)
2014. okt. 23. 20:43
Nem, de azért az nem olyan sok.
65. eb85e22a13 (válaszként erre: 64. - Grizus)
2014. okt. 23. 20:43
Az sem most volt.:)
64. grizus (válaszként erre: 63. - Eb85e22a13)
2014. okt. 23. 20:41
5000 év, az nem sok. Régebbre gondoltam.
63. eb85e22a13 (válaszként erre: 59. - Grizus)
2014. okt. 23. 20:40
De volt cukorbetegseg is. Talaltak egy 5000 eves embert, es cukorbeteg volt.Megfagyott.
2014. okt. 23. 20:34
Emellett hiába próbálunk beavatkozni egy gyógyszerrel, annak a mellékhatására is zsedhetünk majd egy másikat .. és így tovább, közben szépen lenyészünk, és közben lehet csak valami lelki defekt okozta a problémát. Mert szerintem a rák kialakulásában is közrejátszhat a stressz, a szív és érrendszeri megbetegedésekről ne is beszéljünk. Persze nyilván voltak ezek régen is, de most igen nagy hangsújt kaptak. Meg olvastam egy iylet valahol, hogy oké, hogy az átlag életkor az őskorban 30 évre tehető, de ez azért ennyi, mert sokan haltak meg a születést követő időben, akit később nem ejtett el egy oroszlán vagy ilyenek, azok is megérték a mai kort. Hogy ez mennyire igaz nyilván csak az tudja, aki ott élt :D .. vagy épp időutazó.
61. grizus (válaszként erre: 60. - B90da28353)
2014. okt. 23. 20:33
Ó igen, az príma üzlet, túltesz a fegyvergyártáson is. A legnagyobb biznisz.
2014. okt. 23. 20:30
Szerintem bár kicsit durván hangzik, az élet körforgásába tartoznak a betegségek. Ez kell a természetes szelekcióhoz. Ha ez maradt volna, nem népesedik túl a föld. Bár nyilván nem csak ez kellett hozzá. De most komolyan az orvostudomány hova jutott? Lehet gyógyít betegségeket, de ezáltal újakat teremt, mutálódott vírusokat, baktériumokat, amik ellen megint harcolhat, és a kör újrakezdődik. Nem beszélve arról, hogy jó üzlet a gyógyszeripar :P
59. grizus (válaszként erre: 57. - Unom)
2014. okt. 23. 20:30
Tudtommal cukorbetegség nem volt. Ennyi depressziós, pánikbeteg, mentálisan-lelkileg beteg ember - ezek a 20-21. század szülöttei.
58. grizus (válaszként erre: 56. - Kriszta773)
2014. okt. 23. 20:28
Miért ne? Általános tévedés, hogy a korai ember az ősember, egy szőrgatyás, baltás fazon, egy hülye. Pedig nem, őseink között kvázi "istenek" voltak, nálunk jóval fejlettebb lények.
57. unom (válaszként erre: 50. - Grizus)
2014. okt. 23. 20:13
Milyen betegség az, ami régen nem volt? Rák már az ősembereknél is volt, találtak csontrákos leletet. Ötzi pedig nem az egészség mintaképe, pedig ő sem mai ember.
56. kriszta773 (válaszként erre: 50. - Grizus)
2014. okt. 23. 20:08

hát azért ha megbetegednék, inkább választanék egy mai orvost, diagnosztát, mint egy ezerévekkel ezelőttit :)

szerintem régen is ugyanúgy voltak "civilizációs" betegségek, csak éppen az adott civilizációhoz passzolva. olyan betegségekkel is küzdöttek, ami az életmódjukból fakadt, ma sincs ez másként


azt azért nem mondhatod komolyan, hogy egy sokezer évvel ezelőtti koponyaműtét az jobb és hatékonyabb beavatkozás lehetett, mint egy mostani

55. grizus (válaszként erre: 54. - Eb85e22a13)
2014. okt. 23. 20:00
Ja, nem is úgy értettem.(:
2014. okt. 23. 19:56
Nem gondoltam,h.eletunt lennel.
53. grizus (válaszként erre: 49. - Eb85e22a13)
2014. okt. 23. 19:53
Mármint hogy mi vagyok? Bulvárfogyasztó? Részben, sajnos, igen.
52. eb85e22a13 (válaszként erre: 38. - Júlia*)
2014. okt. 23. 19:52

Nalam ugyan njncs tulmisztifikalva, pont azt irtam, h.nalam ez gyerekkortol termeszetes. Masoknak nem, velem kapcsolatban.

Nekem nincs " bibliam" pl.

51. grizus
2014. okt. 23. 19:51
Én alapvetően hiszek a fejlődésben, ráadásul idealista vagyok, de ezt nem a technológiai fejlődésre értem, hanem belső fejlődésre. A látszat ellenére van fejlődés.
50. grizus (válaszként erre: 48. - Kriszta773)
2014. okt. 23. 19:51
A mai betegségek jó része civilizációs betegség, nem volt régen. De ha volt is, az akkori technológia nem volt azért annyira elmaradott. Lehet, hogy lézersebészet nem volt, de pl. az Icca köveken maradtak fenn igazi vésetek koponyaműtétről - sok ezer évvel ezelőttről. Csak ezeket a hivatalos tudomány félresöpri. Máshogy gyógyítottak mint ma, de szerintem sokkal jobban.
49. eb85e22a13 (válaszként erre: 36. - Grizus)
2014. okt. 23. 19:50

Koszi szepen! Most nem az en kajam keszul..:)

Nem is gondoltam,hogy az vagy.:)

Erdekes,mert en is szoktam " buta picsas ujsagot venni" pl.,igy hivom a noi magazinokat, vagyis inkabb a bulvar magazinokat. Kb.2 p.alatt atlapozom,es elviszem Anyukamnak. De pl.tv-t vagy 15 eve nem nezek, el is van rakva a lomtarba.

Termeszetben mi is sokat vagyunk, sajnalom,h.jon a tel,mert sajnos en nagyon fazos vagyok, igy nem is megyek szivesen telen..

48. kriszta773 (válaszként erre: 43. - Grizus)
2014. okt. 23. 19:46

nem tudom, van-e annak jelentősége a rossz dolgokat alapul és általánosságban véve, hogy például szám szerint nem volt ennyi betegség régen, ellenben a legtöbbe bele lehetett halni, olyanokba is, amiket ma egy pirula simán meggyógyít.


szerintem minden azon múlik, honnan nézed :) lehet mindent az égvilágon a rossz, a szomorú oldalról szemlélni és elemezni, de lehet a jó oldalról is


igen, a világ egyre aljasul, de ugyanakkor az emberek életminősége milliószor jobb, sokkal tovább élnek, elkerülhetnek olyan betegségeket, kórokat, amikkel szemben régen esélyük sem volt, rengeteg fantasztikus dolgot találta fel és hasznosítottak, szóval végtelenségig lehetne sorolni. én nem rínék a mai világon, hogy milyen szar, én onnan nézem, itt és most ez az egy életem van, szeretném úgy megélni, hogy az jó legyen és hasznos a számomra, vagy mások számára

47. kriszta773 (válaszként erre: 45. - Bed00b28ec)
2014. okt. 23. 19:42

jajistenkém, bocsánat, hogy a neten egy vadidegennek bármit le merészelek írni, ami csak az eszembe jut :) én ilyen vagyok, nem tulajdonítok ennek nagy jelentőséget


és bocsika, de oltári savanyúnak és butának látom a nagy felszínességemmel azt, ha leírom három szóról, hogy ez vicc, majd valaki odasavanyúskodja, hogy ezt komolyan gondolom?


HA VALAMIRŐL AZT ÍROM, CSAK VICCBŐL ÍROM, AKKOR AZT VICCBŐL ÍROM, VICCNEK SZÁNTAM, NEM KOMOLYAN. így mán érthető? :)


nyugodtan csapjál vissza, nem veszem magamra :)

46. gribedli*** (válaszként erre: 1. - B90da28353)
2014. okt. 23. 19:27

Buddha életéről bármit. Buddha ember volt (Siddharta herceg). A buddhizmus a leginkább emberközeli, sallang és csinnadrattamentes nézet. Nincs benne önsanyargatás, rugalmas. Nem tudnék róla röviden beszélni, ezért el sem kezdem, de magyarázatot találsz benne sokmindenre, de józan ész módján. Nem mond ilyeneket, hogy dögölj meg, ha gazdag vagy, vagy ha megütnek, tartsd oda a másik orcádat meg ilyenek, nincsenek kétértelműségek, hamar megtalálod a benned élő buddhát. Nincsenek követendő külsőségek sem, sőt, az élete történetéből megtudhatod, hogy maga az önsanyargatás nem vezet lelki békéhez, ezért életigenlő is. Tiszteli a vágyakat, a vágy kell belénk.


De természetesen kapsz választ arra is, hogy hogyan iktasd ki a nem nemes érzelmeidet fokozatosan, gyakorlással, önsanyargatás nélkül de mindezt úgy, hogy Buddha nem ítéli el a hibát, hiszen ő is sorra hibázott. Míg a legtöbb vallásban a kulcsszereplő mindig tökéletes mert istenség. Buddha nem volt isten.

45. bed00b28ec (válaszként erre: 25. - Kriszta773)
2014. okt. 23. 19:16

Te hogy mersz engem tök ismeretlenül savanyúnak és életuntnak nevezni?



Egyáltalán tisztába vagy a szavak jelentésévwl? vagy csak dobálod mindenkinek..

44. grizus (válaszként erre: 42. - Zakkantcsajszi)
2014. okt. 23. 19:13
Híradót nem nézek, tök manipulatív. De bulvároldalakra néha rámegyek, de hogy minek? Fertőzés, lazítás? Nem az igazi ez így.
43. grizus (válaszként erre: 40. - Kriszta773)
2014. okt. 23. 19:12
Attól függ, mennyire régen. Pl. 16.000 éve biztos nem volt ennyi betegség. Szerintem adócsalás se.(:
42. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 37. - Grizus)
2014. okt. 23. 19:12
Pontosan!Egyre jobban kitágul a látóköröd nemhogy beszűkülne.Aki bulvárt olvas meg híradót néz na annak beszűkülhet.
41. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 34. - B90da28353)
2014. okt. 23. 19:07
Ebből sosem elég :) találd meg azt amire rákattansz pl. Reiki? Èn most lettem 2-es beavatott járj előadásokra pl. Villás Béla sokat ad.De egy igazi tanító ad a legtöbbet nekem legalábbis örülök h megtaláltam .
40. kriszta773 (válaszként erre: 37. - Grizus)
2014. okt. 23. 19:06
most elgondolkodtattál, hogy vajon a régi időkben milyen "rossz" dolgok nem voltak, amik most vannak :) természeti katasztrófák, betegség, háborúk, gyilkosság, járványok, fajtalankodás, erőszak, adócsalás? de tényleg, mi az, ami nem volt jelen régen is, esetleg más formában?
39. Júlia* (válaszként erre: 38. - Júlia*)
2014. okt. 23. 19:03
Az egyszerűségében van a nagyszerűsége.
38. Júlia* (válaszként erre: 31. - Eb85e22a13)
2014. okt. 23. 18:57

Figyelem a hozzászólásokat, és nem tudom, hogy sírjak, vagy nevessek attól a ténytől, hogy mennyire túl van misztifikálva minden, ami nem anyagi. A Most hatalmát azért javasoltam bibliának, mert minden korosztály számára érthető és világos, hogy mi is az a spirituális út.

Aki erre az útra tudatosan lép, akkor mindig az ITT és MOST-ban tartózkodik.

37. grizus (válaszként erre: 35. - Kriszta773)
2014. okt. 23. 18:57

Nem, szerintem nem volt mindig ilyen. Ebből sok minden egy ránkkényszerített dolog.

Viszont a hsz-ed első felét nem értem, mintha ellentmondás lenne. Én úgy tapasztalom, hogy pont a spirituális emberek nem csőlátásúak, mármint akik tényleg azok.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook