Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan léphetnék a spiritualitás útjára? fórum

Hogyan léphetnék a spiritualitás útjára? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
126. grizus (válaszként erre: 125. - Sanyinak)
2014. okt. 23. 22:31
Isten mindenhol jelen van. Főleg a lények szívében. Nincs szükségem papokra, külsőségegre, hogy istenhez szóljak. A "kötelezettség" a lelkiismeret, mindenkiben beépített tartozék. De attól még elmegyek egy misére, ha ahhoz van kedvem.
125. sanyinak (válaszként erre: 117. - Grizus)
2014. okt. 23. 22:18
Nagyon sok embertől hallottam, hogy hisznek Istenben, de nem járnak templomba, mert nem abból áll a hit, hogy a templomban kell ülni. Így aztán ha baj van, lehet kihez imádkozni, de nincs felesleges kötelezettség a mindennapokban. Legalábbis az én értelmezésemben ezt jelenti, amikor összevetem más "aktív hívőkkel".
124. unom (válaszként erre: 123. - Grizus)
2014. okt. 23. 22:16

A hit nem nemzetiség kérdése. A vallások visszaszorulnak szerencsére, ha nem támogatná őket az állam nálunk is bajban lennének.

Én meg sose leszek hívő, pedig én is magyar vagyok. Az egyik dolog, amit apám jól csinált, hogy nem engedett megkeresztelni :)

123. grizus (válaszként erre: 122. - Unom)
2014. okt. 23. 22:13

Nem érdekel! Magyar vagyok.

Lehet, hogy jó hely, de mi sose leszünk Svédország , én pedig sose leszek ateista, ez abszurdum lenne.

122. unom (válaszként erre: 120. - Grizus)
2014. okt. 23. 22:12

Nézz utána, hogy alakul az ateisták száma pl. Svédországban.

Igaz, Albániára ez nem jellemző.

121. grizus (válaszként erre: 119. - Sanyinak)
2014. okt. 23. 22:10
Na, ezt nem tőlem kell megkérdezned, nem vagyok vallásszakértő.
120. grizus (válaszként erre: 118. - Unom)
2014. okt. 23. 22:10
Egyre többen... bocs, de erről a kormánypropaganda jut eszembe meg a mustár reklámszövege... egyre többen gondolják azt is, ami én.
119. sanyinak (válaszként erre: 116. - Grizus)
2014. okt. 23. 22:08
A komoly vallás azt jelenti, hogy sok hívőt tudhat maga mögött? Vagy mitől lesz komoly egy vallás?
118. unom (válaszként erre: 116. - Grizus)
2014. okt. 23. 22:08
Te nem érted. Istenek: képzeletbeli barát, nem több. Nekem ez a véleményem, és egyre többen gondolják így. Főleg olyan országokban, ahol magas az életszínvonal, pl. skandináv országok.
117. grizus (válaszként erre: 115. - Sanyinak)
2014. okt. 23. 22:07
Keresztény vagyok, római katolikus, voltam elsőáldozó de nem járok rendszeresen templomba. Néha betérek, üldögélek. Minden vallást meghallgatok, mindből merítek. Egy időben jártam a krisnásokhoz, a buddhistákhoz, érdekel a magyar ősvallás de leginkább gnosztikusnak tartom magam, plusz szellemtudomány, antropozófia, meg úgy az egész... irtó izgalmas.(:
116. grizus (válaszként erre: 112. - Unom)
2014. okt. 23. 22:04
Értsd meg, ezen túlvagyunk. A komoly vallások egyistenhívők, mégha teszem azt Szentháromságról van is szó. Nyilván ezeknek más-más neve van, de ezek csak aspektusok. A görög istenek azok kisistenek, tulajdonképpen csak nálunk jóval magasabb szinten lévő lények. Én se választok közülük, vagy nem imádok egyiptomi isteneket. Ezek tanítók, mesterek. Szimbolikusan is felfogható, de hát maga az Isten is. Nem kell egy szakállas pasasra gondolni.(:
115. sanyinak (válaszként erre: 108. - Grizus)
2014. okt. 23. 22:02
Mit jelent az, hogy a vallások felett állsz?
114. unom (válaszként erre: 113. - Grizus)
2014. okt. 23. 22:02
Ugyanúgy, ahogy én is. Nem kell mindenkinek mindenben egyetérteni, unalmas lenne, én meg nem szeretek unatkozni.
113. grizus (válaszként erre: 110. - Unom)
2014. okt. 23. 22:01
Nem akarlak meggyőzni... nem is tudlak, nem lehet, csak a saját nézeteimet írom.
112. unom (válaszként erre: 108. - Grizus)
2014. okt. 23. 22:01
Mint írtam, egyik istenben sem hiszek, úgyhogy mindegyik vallás távol áll tőlem. Túl sok kárt okoztak már, elég volt.
111. grizus (válaszként erre: 107. - Kriszta773)
2014. okt. 23. 21:59
Elvileg azt is ki lehet javítani. Mondjuk ezek nem olcsó dolgok. De ők erre azt mondják, azért, mert ez már a bőség energiájában van. Lehet, akkor azt kívánom, legyen mindenki olyan gazdag, amilyen lenni szeretne!
110. unom (válaszként erre: 106. - Grizus)
2014. okt. 23. 21:59

Nem is szándékozom mindent és mindenkit elfogadni. Mindenki addig szabad, amíg ezzel más szabadságát nem sérti. Aki ezt nem tartja be az számoljon a következményekkel, ő se várjon elfogadást. Szeretni pláne nem akarok mindenkit, finnyás vagyok :)

Az utolsó bekezdésed: nem vagyok hívő :)

109. eb85e22a13 (válaszként erre: 90. - Kriszta773)
2014. okt. 23. 21:59

Baratokkal hasonlo a stilus , de ismerosokkel nem feltetlenul, az en kornyezetemben. Nagyon sok " fajták" vagyunk. A szellemi sotetseg nalam mast jelent. Nem gyengebb szellemi kepesseget.

A sotetsegen van a hangsuly. Mikor valaki fejlodes keptelen, nem is torekszik ra. Meg rosszabb, ha azt gondolja magarol, hogy nagy agy..

Volt egy fiu osztalytarsam. Gyengebb ertelmi kepessegu, mint az atlag. De oriasi szorgalma volt, akart fejlodni. Na, o nem sotet szellemileg, es egyalt.nem idegesitett. Nagyra ertekeltem az akaratereje miatt.

Egyebkent az ilyen stilusu kommunikaciot nem is nevezem beszelgetesnek.

Ha pl.a tarsasagomban van egy nagyon karrierista ember, akit szinte csak a penz erdekel,ami ugye az en szoges ellentetem..,nem mondom neki,hogy nagykepu, vagy egy f.sz, ilyesmi.. Inkabb kerdezgetem, hogy hogy eli meg ezt az egeszet,miert alakult ez igy nala. Alt.rogton megmondom azt,h.szamomra nehezen ertheto a dolog, ezert teszem fel a kerdeseimet,hogy megertsem, megismerjem az illetot. Ha az illeto bunko, vagy lenezi a maskepp gondolkodot, nem tudok vele mit kezdeni. Megvaltoztatni nem akarom, es o sem tud engem.

De ha szimplan csak mas gondolkodasu, eletszemleletu a masik fel,erdekesnek talalom ezt sok esetben.Sokat lehet tanulni, tapasztalatot szerezni emberismeretbol.

Persze mondjuk egy olyan emberrel aki allatokat kinoz pl.nem tudnek semmi szin alatt ,baratian elbeszelgetni. Nagyon elitelem.


Az megint mas, hogy kikkel baratkozom, vagy kit valasztok partneremnek. Nyilvan nem tudnek hosszu tavon elviselni egy nagyon mas embert, aki pl.nem szereti az allatokat, nem fontos neki az egeszsege, a pénz az istene..,stb..

De ez egy beszelgetos portal.

108. grizus (válaszként erre: 104. - Unom)
2014. okt. 23. 21:57
A vallások... ez így olyan papírszagú. Ezek merev doktrínák, ezek is ránk vannak erőltetve. Hozzám a kereszténység áll a legközelebb, Jézus miatt, de vallások felett állok. Nem kell választani, mindegyik elvezethet az istenihez. De: jó úton is lehet rosszúl járni!
107. kriszta773 (válaszként erre: 103. - Grizus)
2014. okt. 23. 21:55

á, szerintem minden kifejthető, azért ezt is leírtad röviden, a lényeget :)

de nemcsak a lelki sérülések okozhatnak megbetegedést, önmagában fizikai sérülések is. olyan veleszületett betegségek is vannak, amelyeknél egyszerűen egy hibás gén, egy kromoszóma, egy enzim hiánya okoz betegséget, azt magasabb tudatossággal sem lehet elkerülni

106. grizus (válaszként erre: 98. - Unom)
2014. okt. 23. 21:54

Nem, azért azt én is beláttam, hogy nem kell azért a gyógyszereket emiatt démonizálni. Tény, hogyha beveszem az Algopyrint, elmúlik a fejfájásom. De ha mindennap fájna, ez nem lenne elég. Valakinek, valamire jó. Tök összetett ez az egész és ez olyan izgalmas! Minden ember más és más, ami az egyiknek gyógyszer, az a másiknak méreg. Igazából a bölcsesség az lenne: mindent és mindenkit elfogadni, minden iránt részvéttel lenni. Én is csak tanulom ezt.

A homeopátiáról én se vagyok meggyőződve. De nem próbáltam. Schüssler-sót próbáltam, nem vált be, de csak egy hónapig szedtem. Egyébként abban igazad van, hogy a természetgyógyászai szerek forgalma is nagy üzlet. Na itt jön be pl. az energetika: pl. hogy az áldás egy energia, amivel negatív dolgokat jóra fordíthatok. És nem? De mindenki tudja, még ha eléggé el is feledték.

105. kriszta773 (válaszként erre: 98. - Unom)
2014. okt. 23. 21:51

a természetgyógyászati kezelések, szerek is drágák, bármiben hisz az ember gyógyítás terén, az valakinek jó üzlet :)

én a gyógyszerrel úgy vagyok, amíg nem muszáj, addig nem kell. persze vannak olyan helyzetek, amikor elkerülhetetlen, és azzal kapcsolatban vitának helye sincs, hanem tény

104. unom (válaszként erre: 102. - Grizus)
2014. okt. 23. 21:51

Szerintem a jövő tudománya a fizika.

A brittudósok a bulvár kategória, nem több.

Ha érdekel, a youtube-on elérhetőek Dávid Gyula előadásai, a mai fizikáról beszél, közérthetően, minimális matekkal.

A vallások remélhetőleg előbb-utóbb eltűnnek, filozófusok lesznek, de egyre nehezebben tartanak lépést :)

103. grizus (válaszként erre: 100. - Kriszta773)
2014. okt. 23. 21:49

Jézusom, ezt nem tudom neked itt kifejteni. Ezt csak önmagával tudom magyarázni. Az ember többet, egy magasabb szinten tud magáról, a világról, mindenről. Nézz utána.

Ha tudatos vagyok önmagam felől, a lelki sérüléseim nem jutnak el fizikai betegségig.

102. grizus (válaszként erre: 95. - Unom)
2014. okt. 23. 21:47
Tudom, hogy ez nem volt tudományos, de én is ennyit tudok. Tudhatnék többet, igen, mert érdekel, de túl sok minden érdekel és sok dologba csak belekapok, lelkesedem és nem ások le eléggé. Azt mondjuk nem értem, hogyha elismered, hogy a történelmet meghamisították, miért nem gondolsz arra, hogy a tudományos kutatásokat is? Ami zaccos nekik, azt nem hozzák nyilvánosságra, elhallgatják, zárolják, lesöprik az asztalról, nevetségessé teszik. Ez összefügg. Helyette hallhatunk angol tudosók bárgyú "felfedezéseiről". A jövő tudománya igazából nem egy fizikai tudomány, hanem egy tudomány-filozófia-szellemiség keverék, de egységes dolog.
101. sanyinak (válaszként erre: 93. - Kriszta773)
2014. okt. 23. 21:47
Dehogy halál felesleges, tök jól elbeszélgettek itt egymással... ?)
100. kriszta773 (válaszként erre: 96. - Grizus)
2014. okt. 23. 21:46
azon egészen konkrétan mit értesz, hogy magasabb tudatosság? mert ez számomra nem értelmezhető kifejezés, pláne egy betegség kifejlődésével kapcsolatban
99. unom (válaszként erre: 96. - Grizus)
2014. okt. 23. 21:45
Ha... Ezt nem tudjuk, esetleg feltételezhetjük. Test és lélek összefügg, oda-vissza, ez természetes szerintem.
98. unom (válaszként erre: 93. - Kriszta773)
2014. okt. 23. 21:44
Ahogy változik a világ változnak a betegségek is, ez természetes. A gyógyszer piszok jó üzlet, de ez nem egyenlő azzal, hogy a gyógyszer alapvetően rossz, az ördögtől való. A homeopátia legalább ilyen jó üzlet, a Boiron sem jótékonysági intézmény...
97. kriszta773 (válaszként erre: 94. - Grizus)
2014. okt. 23. 21:44

a szellemi sötétekre nem én utaltam, mondjuk én ebbe a kategóriába a szellemi fogyatékosokat gondolnám, de szerintem, aki írta, az egyszerűen a nagyon buta emberekre értette :)


abból, hogy ő azt írta, a szellemi sötétek idegesítik fel, de itt olyanok nincsenek, nem tudom, hogyan szűrted le azt, hogy én téged annak gondollak :) nem vagy kicsit túlérzékeny egy vadidegennel szemben? :)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook