Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehet védekezni a túl sok gyomorsav ellen? fórum

Hogyan lehet védekezni a túl sok gyomorsav ellen? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
145. Guruljka (válaszként erre: 143. - Kati8)
2018. aug. 18. 16:30

Az előzőt is Neked írtam, csak arra nyomtam rá, amiben az a buta cikk szerepelt a linkben.


Ez sokkal jobb tanács lehet: [link]


és ez:


[link]

144. Guruljka (válaszként erre: 139. - Crageos)
2018. aug. 18. 16:26

"Amikor elfogyasztunk egy marhasültet burgonyával, az étel bekerül a gyomorba, ami előállítja a szükséges gyomornedveket (savasat a sülthöz, lúgosat a burgonyához). Ezek a nedvek azon nyomban semlegesítik egymást, tehát a szervezet további emésztőnedveket választ ki, ami időt és energiát igényel, ráadásul ezek is javarészt semlegesítődni fognak."


Ez így ahogy van, marhaság.

Gyomorsava mindenkinek van, a kérdés az, hogyan kerül vissza a szájüregbe.


A lúgosítás mint olyan, nem létezik, az elméletnek semmi orvosi alapja nem volt soha. (Sajnos van az a pénz, amiért pár orvos is a nevét adta az elterjedéséhez.)


Ha a nyálat csípősnek érzed, egy jó gasztroenterológust kellene keresned.

Lili85 tanácsai a 138.hsz-ban is nagyon okosak. Érdemes megfogadni.

Én még hozzátenném a testmozgást, ami a jó emésztésnek is az alapja.

143. kati8 (válaszként erre: 142. - Kati8)
2018. aug. 18. 16:13
A szabályokat betartom, lúgositó ételeket kerülöm. keveset eszek szedtem conroloc -ot. salvus víz sem használ már szinte mident kipróbáltam acsípősnyál és szájra. Köszönöm a válaszokat.
142. kati8
2018. aug. 18. 15:37
Sziasztok! Már nagyon rég van gyomorsavam vagy volt mert azt nem érzem már inkább csipős anyálam és a számat is csípi, valaki érzett már ilyen érzést?voltam gyomortükrözésen is.ott azt mondták picit van megnyílva a nyelőcsövem de az nem számít refluxnak,iszom citromot is lehet ,hogy ez nem gyomorsav a választ köszönöm szépen.
2013. nov. 18. 16:51
Sziasztok! Nekem akkor van gyomorsavam, ha nagyon sokat eszek. Ilyenkor megszoktam enni egy-két kávéskanál szódabikarbónát. És általában segít. Vagy ha nincs itthon, akkor beveszek Quamatelt, de nem mindig segít.
2013. okt. 2. 15:16

Sziasztok!

Én is mindig gyomorsav problémával küzdöttem, sok könyvet kiolvastam ezzel kapcsolatban. Az igazság az hogy az összes étel savsít, csak gyümölcsökkel és zöldségekkel lehet lúgosítani a szervezetet, legjobb a citrom. Érdemes kipróbálni mert nagyon hatásos. Egy fél citromot ki kell facsarni, és egy lendülettel meginni, kb 15 perc és elmúlik a savas érzet a nyelőcsőben. Csak szénsavmentes ásványvizet kell inni, és kerülni az üdítőt. Bátran próbáljátok ki hiszen csak előnyötökre vállik!!! :) Jahh és a salvus víz is nagyon hatásos!!! ;) üdv

139. crageos
2013. júl. 10. 15:19

[link]

Garantalom hogy fele vagy tobb emesztesi gond oka, az itt megtalalhato okok miatt vannak!!!

Sok eve kuzdottem gyomoregessel, de amiota igyekszem ez szerint etkezni vege a gyomorsavnak. De ha valaki nagyon savas akkor addig is NE igyon citromlevet, mert az nem lug, mint valamelyik idiota azt irta. Es ha kell, olyan savkotoket igyatok amik egesz nap, sot, majd ket napig hatnak.Az egyik ilyen az Omeprol

138. Lili85
2011. nov. 28. 14:10

Sziasztok!

Sok-sok tapasztalat után leírom, hogy nekem mi segített.(Reflux, gyomorhurut, illetve komoly felmaródások a nyálkahártyán)

Reggel éhgyomorra Mecsek gyomortea(ez kifejezetten gyulladáscsökkentő), napközben Salvus vizet kortyolgatni. Reggelire Probinul (pre-és probiutikum)-ot belekeverni natúr activiába, és kizárólag teljes kiörlésű kenyeret eszegetni napközben( ha meg tudod enni natúr sonkával). Ami nagyon jó fekélyre az a káposzta, ugyanis sebgyógyító.

Kerülni kell:

-kávé, másfajta gyümölcs és feketeteák,szénsavas üditők,cigi,rostos üditők.

Nagyon meg kell rágni minden falatot, és naponta 5-ször keveset enni.

-Szoros ruhák kerülendők!


Esténként hason melegvízbe belefeküdni a kádba.(elősegíti a gyomormozgást)


Remélem tudtam segíteni!

137. Lili85
2011. nov. 23. 12:01
nyers főtt krumpli+éhgyomorra mecsek gyomor tea+salvus víz és venter granulátum(ami védi a nyálkahártyát)
136. amacska
2010. okt. 29. 11:48
lenmag!!!!Köles lugosit
135. nunu
2010. okt. 28. 19:39
Pantoloc controll!!
2010. okt. 1. 14:38

[link] (3. táblázat)


Ami a lúgos részen van azt mind lehet nyomni a savasság ellen. Igen. A citromot és a meggyet is.

2010. máj. 15. 17:23

Nekem régebben savas volt a gyomrom (néha most is ha eltúlzom a kávét...) de a tej és kenyér abszolút nem segített. Lehet, hogy ideig -óráig igen, de hónapokig kínlódtam. Orvos írt fel gyógyszert rá, szedtem a Renniet, de nem szüntette meg, csak tünetileg kezelt. A patikában ajánlottak rá gyógyvizet, én a kénes Parádit választottam. A szaga, mint a záptojásnak, de jót tett. Ha visszatér a probléma, csak megcsinálok vele egy havi kúrát.

Akinek pedig savas a gyomra, mindenképpen kerülje a zsíros, fűszeres ételeket. Egyetértek!!

2010. máj. 7. 09:37

Honnan tudod, hogy sok a gyomorsavad? Ég vagy már a torkodban is érzed? Ha havonta többször is előfordul, érdemes gasztroenterológushoz menni.

Nagyon jó gyógyszerek léteznek már.

Ha esetleg refluxod van és csak eszed a savkötő vénynélküli gyógyszereket, akár fekély is kialakulhat.

Ha csak enyhe gyomorégés: igyál tejet lassan, kis adagokban, enyhén vajas kenyeret meg sajtot. Nekem bevált.

Továbbá kiválthatja stressz, túlsúly, nehéz dolgok emelése, fűszeres, zsíros ételek.

2010. ápr. 14. 15:50
Mert nem a tünetet kell kezelni, hanem a bajt megszüntetni.
2010. ápr. 14. 15:49
A bázis por segít és lúgosító ételek. Ha már sok a gyomorsav, a szervezete nagyon el van savasodva, ehhez párosulhat a szuvas fog, stb. Ha valakit érdekel, van egy jó könyvem a szervezet savasodásáról, étrend, stb.
2010. ápr. 13. 13:02
Sziasztok! Nem olvastam végig, és nem tudom valaki említette e már eddig, de ... CITROMOS VÍZ! Én már közel 10-12 éve kínlódom a gyomorsavval minden áldott reggel. Sokáig abban a tévhitben éltem, hogy a citrom savas...tévedtem..mert lúgos. Reggel megiszok egy fél- egy liter citromos vizet....vagyis délelött "elszopogatom" és hála Istennek azóta egész jó a pocak! Remélem tudtam segíteni.
128. Anka71
2010. márc. 13. 18:03

Nekem Pantoprazol nevű gyógyszert írt a házidoki. Ez volt négy hónapja, azóta szedem (napi egy szem, 40 mg), és azt sem tudom, mi a gyomorégés.

Előtte rengeteget szenvedtem, éjszaka savas felböfögés, majd megfulladtam.

Sőt, ha egy kaja kiakasztotta a gyomorsavamat, akkor utána napokig ha száraz zsemlén éltem, akkor is égett végig az egész nyelőcsövem. Borzasztó volt.

Persze, én is próbáltam savlekötőket (Malox, Antagél), aztán szódabikarbónával is próbálkoztam, ezek ideig-óráig jók voltak.

Ez a tabletta viszont nem savlekötő, hanem gyomornedv ellenálló.

Nem hittem volna, hogy így megoldja a gondomat, ez egy óriási életminőség javulás nekem.

2010. márc. 13. 17:31

Nekem tavaly július óta van túlzott gyomorsavam.Lansoptolt és motiliumot szedek,de nem nagyon érzem,hogy javulnék.

Az orvosom szerint nálam az ideg hozta ki,amit el is tudok hinni,mert ha a gyomrom végett rossz a közérzetem,érzem,hogy kezdek ideges lenni,illetve úgyis mondhatnám pánikrohamom van,hogy mi lehet a bajom.Emiatt aztán csak romlik a helyzet,többször kellett görcsoldó és nyugtató injekció végett ilyenkor bemennem az ügyeletre.

Kíváncsi vagyok,ti is tapasztaltatok-e ilyen tüneteket,és ezt hogyan próbáljátok tompítani illetve megszüntetni.

2009. nov. 15. 06:59

Danon Aktívia a megoldás!

Hihetetlen,de nálam bevált,sőt a nyáron 7 kg fogytam,és ezt ennek tudom be.Naponta hármat is megeszek..és kímélő kajákat főzök.Édes ételek kizárva,helyette golden alma.

2009. nov. 15. 03:06

Sziasztok! En 21 eves vagyok. Kb ket eve diagnosztizaltak nalam a refluxot. Szedtem tobbfele gyogyszert, de mindegyiknek kellemetlen mellekhatasai voltak. A etkezest betartom, eppen leszokoban vagyok a dohanyzasrol. Nekem sem a szodabikarbona, sem a keksz, sem a tej nem segit soha. Fogalmam sincs mit lehetne meg kiprobalni. Nem a tuneteket akarom enyhiteni, hanem rendben szeretnem tudni a gyomrom.


Udv,

B

2009. nov. 3. 22:17
1/2 keveskanal szodabikarbonat,tegyel bele,2 dl vizbe,ezt igyad mindennap.Lugositja a szervezetedet.
123. fforest
2009. nov. 3. 20:50

sziasztok.

valaki írta a szódabikarbónát...

elvileg a sütőpor ugyanaz....

valaki tud erről többet?

122. f64f0d9a69 (válaszként erre: 120. - Kiskesztyű)
2009. aug. 29. 07:55

Igen!

Ezt nem csak a nagyon drága PH csodával lehet elérni, hanem lúgos ételek fogyasztásával és sok tiszta vízzel is.

2009. aug. 27. 20:51
háztartási keksz
2009. aug. 27. 20:31
LÚGOSÍTANI KELL
2009. aug. 18. 20:29
Savlekötővel...
118. MelisUK
2009. aug. 18. 18:57
Meg kell inni egy pohár tejet, vagy néhány szem háztartási kekszet enni és vége is a savnak. A lényeg, hogy ilyenkor valami lúgosat kell fogyasztani, azaz nem citromot, narancsot, grapefruitot, salátát, ecetet stb, azaz nem savasat.
117. f64f0d9a69 (válaszként erre: 116. - 064209f635)
2009. aug. 17. 19:53

:))

Na persze! könnyű annak aki 2 helyett is eszik! :)))

Jó egészséget!

2009. aug. 17. 14:50
Nekem a hideg zsíros tejszín vált be:D
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook