Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehet védekezni a túl sok gyomorsav ellen? fórum

Hogyan lehet védekezni a túl sok gyomorsav ellen? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
55. moncsicsi83 (válaszként erre: 54. - Sissy73)
2007. dec. 2. 08:43
Szia! Mi volt a tükrözésen? Túlélted? Milyen volt? Mi lett az eredmény? Nagyon kíváncsi vagyok! Remélem nincsen semmi gond. Nekem szerencsére ilyen tüneteim a gyomorsavval nincsenek. Nekem egy kicsit mások. A gyomorsavam felfelé jön (valószínűleg nem zár rendesen a gyomorszáj) és a nyelőcsövemet marja.. Néha szorító fájdalmat érzek és levegőt is alig kapok, de szerencsére egyre ritkább az ilyen! Próbálom a csokit, fűszeres, forró, koffeines dolgokat kerülni és már nincsenek ilyen tünetek!
2007. nov. 8. 09:11
Sziasztok!Én multhét pénteken ugy jártam,hogy iszonyatos görcseim lettek hírtelen!Fent a gyómromnál kezdödött a fájdalom egész le alulra hátra a végbélig.nem tudtam mi bajom mi fáj konkrétan.Viszon nem szüntek a fájdalmak és egyre erösebb és elviselhetetlenebb lett.Jőtt a mentő.Addigra 3-gyógyszer,fájdalomcsilllapitó bennem volt.Bevittek,de csak nőgyógyászatilag vizsgáltak meg.Kérdeztem az ügyeletes orvost akkor lehet a gyómrom.Aztmondta mivel jobban lettem igy felesleges itt ülnöm 6-órát mert ugyis hazaküld.Menjek körzetihezmajd,de addig még elöttem volt egy csomó nap.Aznap este ügyelet megint mert fájt,de csak tompán.Azt mondta ha nem múlik másnap reggelre akkor menjek el egy gasztro orvoshoz.De hétvége volt.Na jött a hétfő,a körzetiaki el is küldött.De nem az sztk-ba mentem végül hanem van egy ismerős annak pedig egy jó órvosa.Este el is vitt hozzá.Azt mondta azonnal az elmondottakra,hogy refluxés gyómorsav,de pénteken azaz holnap gyómortükrözés,vérvétel.Ezután vércukor terhelés és glukoz vizsgálatok.Mert ha egy kisi falatot is eszem szinte mindig felfújodok ami már nagyon idegesit.Igy hátjobb ha elmész a gyómortükrőzésre moncsicsi83!Ne járj igy soha!Annyira fájt!A sav is tud ekkorafájdalmat okozni,az orvos mondta,de sajnos tapasztaltam is:(.Én is izgulok,söt kisitmár félek is a gyómortükrözéstől,de inkább elmegyek minthogymégegyszer akkora fájdalmat érezzek.Igy kapok rá gyógyszert.Puszi nektek.Sziasztok.A Salvus vízet én is iszom már.De nem tudom pontosan,hogy kell és hol kell tárolni.Hűtöben??Sziasztok.
53. moncsicsi83 (válaszként erre: 50. - Badonyimariaeva)
2007. szept. 22. 02:49
Na ez az, hogy gyomortükrözésre nem tudom rászánni magam! Az orvos pedig azt mondta következő lépésnek, de én félek!!!!!
2007. szept. 21. 08:04
Én citrom nélküli teával lúgosítom magamat.
2007. szept. 21. 04:55
Kerülni kell a savas, ill. savat fokozó ételeket. Én, ha mégis ég a gyomrom, szódabikarbónát szoktam bevenni, az azonnali eredményt produkál. Szem. szerint úgy vagyok vele, egyébként is rengeteg gyógyszert szedek, erre aztán már nem fogok...:)
2007. szept. 20. 22:11
Éveken keresztül gyomorsav problémám volt,van.Mindent kipróbáltam amit csak lehet,de a sav megmaradt.A reni tablettától úgy felpüffedt a hasam,hogy ügyeletre kellett elvinni.Végül gyomortükrözésre küldött a szakorvos és ott írták fel a lansone tablettát.Azóta semmi baj a savammal,pedig nagyon sok citromos teát megiszok minden nap.
49. moncsicsi83 (válaszként erre: 48. - Marcsy006)
2007. szept. 20. 21:40
Oké, akkor szerintem én is kipróbálom :)
48. marcsy006 (válaszként erre: 47. - Moncsicsi83)
2007. szept. 18. 16:39
Nem én szedem,de a férjem azt monja nagyon jó rá.
47. moncsicsi83 (válaszként erre: 46. - Marcsy006)
2007. szept. 16. 08:17
az neked bevált?
46. marcsy006 (válaszként erre: 45. - Moncsicsi83)
2007. szept. 16. 07:56
A Rennie/Reni/ vény nélkül is kapható.
2007. szept. 15. 23:01
Ezeket a bogyeszokat csak doki írja fel, vagy vény nélkül is lehet venni?
2007. szept. 13. 17:11
A Ranitidin tényleg jó rá,a férjemnek az orvos írta fel.Szerintem minden gyógyszertárban kapható.
43. pufika
2007. szept. 13. 12:29
Nekem Umared gyógyszert írt az orvos, ettől kevesebb savtermelődik. Ha még is ég a gyomrom, bekapok egy Renit. Nekem is bevállt a banán és a tzöldségek, mondjuk a paradicsom.
42. moncsicsi83 (válaszként erre: 41. - 1a50c86bb0)
2007. szept. 9. 10:52
neked az alma nem bántja a gyomrodat? A keksz meg nem mindig segít :(
2007. szept. 9. 01:44
1 alma, vagy valami keksz, annak, aki szereti.
40. moncsicsi83 (válaszként erre: 39. - 2c0bd9b733)
2007. szept. 8. 22:21
Salvus vizet hol lehet venni?
2007. máj. 16. 10:33
Eleve kizártam az étrendemből azokat az ételeket/italokat amiktől tudom h sok lesz a savam, ha pedig véletlenül mégis lesz savam salvus-vizet iszom. Attól néhány percen belül elmúlik, és rengeteg gyomorbajra jó.
2007. máj. 16. 08:18

Sziasztok!

Nekem az a problémám van, hogy a gyümölcslevek után mindig savam van. Pedig imádom őket. :))

Mit csináljak, hogy ne legyen savam a gyümölcslevek miatt?

Tudom igyak vizet. :DD

37. cskata (válaszként erre: 34. - Mókica)
2007. máj. 13. 20:29
köszi, rákeresek!:)
36. Mókica (válaszként erre: 35. - Magyaragi)
2007. máj. 12. 11:34

Szerintem elősször természetes úton kellene megpróbálni, nem rögtön szedni valamit...nem?

Csak ha figyeli a kajákat, már az segithet neki...keress rá a neten,találsz erről leirást!

2007. máj. 12. 08:50
Nagyon savasít: fehér kenyér, tészta, cukor, gabonák. Nagyon jól lehet lúgosítani az ezüst kolloiddal, tiszta vízzel, citrom levével, de csak leszűrve a tiszta levet meginni minden étkezés előtt 20-30 perccel, csak úgy, magában. A rostja már savasít.
34. Mókica (válaszként erre: 33. - Cskata)
2007. máj. 12. 03:24
itt van fennt egy cikk erről, nagyobb csoportokba osztva le van irva mi hova tartozik:)
33. cskata (válaszként erre: 32. - Aebal)
2007. máj. 12. 00:46

tudnál sorolni pár lúgosító ételt vagy élelmiszert?


anyukámnak is túl sok a sava, és mostanában már a gyógyszeradagját is meg kellett emelni..:( jobban örülnék valami "természetesebb" eszköznek a savcsökkentésre..

32. aebal
2007. ápr. 27. 14:37
lugosító ételeket eszem
31. emagdi
2007. ápr. 26. 15:30
zabkorpa tablettát lehet, hogy érdemes lenne kipróbálni
2007. ápr. 26. 15:13
Az orvosom álltal felírt gyógyszert szedem,de előtte megtükrözték,ami nagyon rossz volt.
29. Erás (válaszként erre: 9. - Birogaby)
2007. ápr. 20. 21:57
Én azt szedem ( Ranitidin-B), receptre kapható.
28. Icus
2007. ápr. 18. 07:44
Kerülöm azokat az ételeket, amik sav túl tengést okoznak. pl. évek óta nem rágozom!
27. Camay (válaszként erre: 8. - Moncsicsi83)
2007. ápr. 18. 06:24
En nem szoktam tenni bele semmit. 1 liter vizhez adok 3 citrom levet, es azt iszom, amikor szomjas vagyok. Mar egy jo ideje, hogy nincs semmitol savam barmit eszek.
2007. ápr. 17. 08:35

Nekem a tejtől is visszajön a gyomorsav a torkomba...

Viszont mióta nem eszem annyi zsírosat és cukrosat, hanem sok gyümölcsöt és zöldséget, azóta érdekes módon nagyon ritkán volt túl sok gyomorsavam. Nem lehetetlen, hogy az almaecetes víz is segített (gondolom, hasonló alapon hatott, mint a már emlegetett citromos víz), de azt csak pár napja iszom, és nem tudom megítélni. Mindenesetre kifejezetten jóselik a gyomromnak, megnyugtatja, ami meglepett, mert erre nem számítottam. De nem árt vigyázni, itt a honlapon olvastam már olyanról, akinek kikészítette a gyomrát az almaecet.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook