Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy lehet védekezni a konyhai molylepke ellen? fórum

Hogy lehet védekezni a konyhai molylepke ellen? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2014. márc. 22. 14:48
Már évek óta képtelen vagyok megszabadulni tőlük, pedig már átnéztem a padlást. Bár, ha a nylonzsákot ki tudják lyukasztani, akkor lehet egy régi matrac a keltetőjük:S
2014. márc. 22. 14:14
A feromonos (felragasztható) lapcsapdák egyébként kizárólag a hím egyedekre hatnak, azokat csalogatják magukhoz, és közel sem 100 %-ban. Tehát ettől még simán tudnak petézni a nőstények. Viszont mivel kevesebb lesz a hím, kisebb a szaporulat, ezért lesz egy pár nap múlva érezhetően kevesebb molylepke, de sajnos NEM TÜNNEK EL MARADÉKTALANUL. Nekem is épp ez a gondom, hogy már vagy 2-3 hete újra és újra találunk (főként esténként) párat, olykor többet is, és utáljuk már nagyon! :-(
73. Edit42
2012. szept. 12. 21:05

Sziasztok!

Egyik kedves ismerősömnek a lakásában ( minden helyiség ) nagyon sok molylepke van. Mindenhova tettek molyirtó ragacs papírt. Sok moly ragad rá, de mintha nem akarnának elfogyni. Hol keressük a fészket. Mi hatásos ellenük.

2010. júl. 19. 19:35
Én egyszer a mákkal hoztam haza a zöldségesből. Nem használtuk rögtön fől. Elmentünk nyaralni egy hétre mire vissza jöttünk tele volt a lakás lepkével.Nagyon kétségbe estem és elkezdtem keresni.Meg is találtam a mákban a fészküket de addigra jól el szaporodtak. Egy teljes évig tartott mire azt mondhattam hogy na most már nincs egy darab se. Nagyon sokat szellőztessetek mert a zárt térben nagyon jól elvannak.Én egyszerű légy írtót használtam.
2010. júl. 19. 15:04
A lisztbe, élelmiszerekbe, pirospaprikába stb. babérlevelet teszek,illetve a spejzbe is szétszórom - úgy tűnik, segít, mert nem telepednek meg. Ahol már befészkelték magukat - szerintem - nem pusztulnak ki a babérlevéltől, de megelőzésre nekem bevált.
70. sajert
2010. júl. 19. 14:07

Jajj, meg még annyit akartam írni, hogy a nővéreméknél molylepke-bábot az összecsukott ESERNYŐBE találtak. Majd rosszul lettek. Szóval, a rohadékok mindenhol megtelepednek (előtte ők is vagy egy évig küzdöttek e témával).


Én egy bábot találtam a konyhaszekrény fiókjának az oldalán, ahol gurul... A sín annak a részére, ahol nem érintkezett a görgő. Nem élte túl a találkozoást, annyit mondhatok.

69. sajert (válaszként erre: 68. - Apci13)
2010. júl. 19. 14:04

Itt a közelünkben van egy kis bolt, ott. Hipermarketben én még nem láttam, pedig ott is mindig nézem. Ők csak legyeset árulnak.


Nekem is lassan vennem kell, mert már régi (egyébként épp ma néztem meg, hogy a muslincák is ragadnak rá, mondjuk azokat észre se vettem :-)).

68. apci13 (válaszként erre: 67. - Sajert)
2010. júl. 18. 19:33

kiraktam én is négyet a házban, de eddig még csak egyetlen egy darab ragadt oda :(

Viszont már kb 3-at agyonnyomtam a csapda közelében.

Hol vetted azt a lógatósat?

67. sajert (válaszként erre: 64. - Apci13)
2010. júl. 18. 07:07

Bábolna Biostop, ami élelmiszermolyra való nekem nem vált be. Talán ha összeszedett 3 darabot.


Ami lógatós, hasonló a légyfogóhoz molylepke fogó ragacs, na az igen. Arra tapadtak. Nagyon kevés helyen lehet kapni, pedig olcsó. Talán 100-150Ft/darab, mondjuk ez nem esztétikus, de nem érdekelt. A Bábolnás meg errefele 2 db 800Ft körül van.

66. 'szti (válaszként erre: 65. - Apci13)
2010. júl. 18. 06:59
kétféle van a ragadósból, ruhamolyra is van, meg élelmiszermolyra is. más-más feromon vonzza őket.
65. apci13 (válaszként erre: 64. - Apci13)
2010. júl. 18. 06:49
Csak neten írják, h ruhamolyok ellen vannak, a dobozára élelmiszermoly van írva :P
64. apci13
2010. júl. 17. 14:52

Én most olvastam utána és a bábolna biostop molyirtó a ruhamolyok ellen van. Nálunk tele van a ház élelmiszer molyokkal :(

Ma takarítottam ki a konyhát, és most szerzek molycsapdákat! Remélem az én molyaim is tapadnak majd a bábolnásra :)

63. napfenyvirag (válaszként erre: 62. - 0f45284c13)
2008. dec. 24. 07:04
Szívesen várlak. Sőt még fizetek is érte.
2008. dec. 23. 18:46
Takarítani kell.
2008. dec. 2. 21:37

KISLÁNYOK!!!!LEPKETEMETÉS!!!!!!!!!!!!!!!


Minden ami mag, liszt lencse bab amikor meg veszitek azonnal a mélyhütőbe tegyétek 24 órára utána jól zárható dobozba üvegbe és soha nem lesz lepkétek

2008. nov. 13. 11:41

A hét végén nekiesek a konyhának. Nem túl sok, de nekem az 3-4 is sok. S mivel "amerikás" a lakás nincs ajtó, így nem tudom honnan jönnek. A konyhaszekrényeket, jól átnézem. Köszi a tanácsot.

És ha nem találok? Vagy mit is kell pontosan keresnem?

59. gpetra (válaszként erre: 58. - Napfenyvirag)
2008. nov. 12. 18:22
Sajnos beeszik magukat mindenhova. Nálunk is tele volt a konyha nyáron, de ahogy jött az első hideg szeptemberben, eltűntek. Ha még mindig vannak Nálatok, akkor valószínű, hogy befészkelték magukat. Sajnos bármiben lehetnek. A lisztes cuccokat szeretik a legjobban, de találtunk már teafilterben is. Nekem két éve megzabálták az adventi koszorúmat és a mézeskalács díszeimet, és abból zabáltak a hernyók is. Nem lehet, hogy nem a konyhából jönnek?
2008. nov. 12. 16:22
Szervusztok. Már szinte mindent átnéztem. Naponta 4-5 molylepkével találkozom a lakás különböző részein. Segítsetek, hogy merre keressem - télvíz idején - mert tapsíkolok, de nem örömömben.
2008. okt. 26. 16:00
én a rossmanbe vettem valamilyen ragados lapokat kettö van egyben és arra ragadtak a molylepkék és már nincsenek is
2008. okt. 26. 15:47

nálam is előfordult már, naponta 5-6 lepkét agyoncsaptam, de mindig újabbak ücsörögtek a plafonon.

Kirámoltam a konyhaszekrényt, megnéztem az élelmiszereket, lisztet, stb. minden gyanúsat kidobtam.

Aztán megtaláltam a nagy "kolóniát": a hűtő mögött volt egy nagy telep, csupa báb, meg hernyó, undorító volt! Kihúztam a hűtőt, hypóval lemostam a falat. Utána pár napig még volt 1-2 példány , de agyoncsaptam őket.

Azóta egy sincs.

Nagyon kell figyelni a kajákra, liszteszacskóra, egyebekre.

Rendszeresen le kell mosni a polcokat, átnézni, mi járt le, mit kell kidobni.

55. daroki
2008. okt. 26. 15:23

Nálam is vendégeskednek mostanában molylepkék a spejzban:(A fórum legelején olvastam,hogy a dióra is jöhetnek.Na nálam kb.azóta vannak amióta kaptam egy kis diót.Azokat most kidobtam.Múltkor már mindent kidobáltam amire azt gondoltam,hogy arra jöttek.

Most úgy döntöttem,hogy biztos ami biztos alapon kifestem a spejzot:)Úgyis kell a wc-t is.

54. annaluca (válaszként erre: 52. - 78Anna)
2008. szept. 15. 20:22
+ mezőgazdasági boltokban.
53. 'szti (válaszként erre: 52. - 78Anna)
2008. szept. 15. 18:05
drogériákban, nagyobb szupermarketekben
52. 78Anna (válaszként erre: 50. - Gyöngyi)
2008. szept. 15. 15:56
hol lehet molylepke csapdát kapni?
51. 78Anna (válaszként erre: 48. - Galamb3)
2008. szept. 15. 15:55
sziasztok!pár napja fehér kukacokat találok a konyhában.lehet hogy molylepke fog kifejlődni belőle?segítsetek mit tegyek!
2008. szept. 9. 10:07
Molycsapda kapható, nem túl gusztusos, de hatásos!
2008. szept. 9. 10:05

Borzalom,borzalom...

tegnap a nagy konyhatakarításnál én is találkoztam velük pont a karamellás boci csokit nyalták befele.Guszustalanok.Én mindig takarítok hypozok de ezek mindig jönnek és zabálnak!ÁÁÁÁÁÁ...szerintem soha nem lessz vége...

2008. szept. 8. 21:23

sziasztok! Nálunk hetek óta imolylepke invázió van!El nem hiszitek ,hogy miután már mindent átnéztünk és még sem lett meg,hol találtuk meg??

A konyhaszekrény oldalában fúrt lyukakban rakta le a petéit,állati gusztustalan pondrók laktak benne!!A másik hihetetlen fészket a gyógyszeres dobozban,az ACC tasakok között találtuk meg,pedig abba nem is ment bele ,csak jó közeget adott a task felülete!

47. spatifillum (válaszként erre: 46. - Annaluca)
2008. aug. 27. 10:03

Hiába szűnt meg nálunk a dió okozta molyinvázió...van másik:S

Tegnap a rizst kellett kidobnom. Pedig a zacskó nem volt lyukas. Gondolom már az üzletbe így került.

2008. aug. 26. 20:36
Bosszantó, hogy szét tudják csócsálni a nylonzacsit. Nekünk a dió volt egyszer a fészek, azt kiirtottuk, azóta fészket nem találtam, de a molylepkés ragacsok egy hét alatt megtellnek.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook