Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet "szépen válni", hogy a gyerek ne nagyon sérüljön? fórum

Hogyan lehet "szépen válni", hogy a gyerek ne nagyon sérüljön? (beszélgetős fórum)


1 2
2008. dec. 12. 18:39

Ne kérj elnézést!azért vannaj a fórumok,hogy beleszóljon minenki.!!

Egyébként igazad lehet.Biztos sérülnek.Sőt!!!

Az majd csak akkor derül ki mennyire mikor elmegyünk.Mondjuk az megbeszéltük a férjemmel,hogy hozzá közel veszünk lakást,hogy bármikor jöhessenek az apjukhoz,meg a nagyszülőkhö.Nem fogunk ragaszkodni a vasárnapi apuka szerephez.De lehet hogy ez nem lesz elég:(

2008. dec. 11. 01:13
Átolvasgattam a többi hozzászólást is: így bizony nagyon nehezen fog menni, tombol a gyűlölet és itt a gyermekek könyörtelenül sérülni fognak! Nagyon sajnálom Őket, hiszen Ők tehetnek a legkevesebbet az egészről, mégis a gyermekek lesznek az áldozatok és nem a felnőttek, akik ezt előidézik! Sajnálom a gyermekeket, őszintén... Üdvözletem, és elnézést kérek, hogy beszóltam a beszélgetésbe! Üdv! :-)
29. tuti-tui (válaszként erre: 1. - Merci234)
2008. dec. 11. 01:08
Ezt remélem nem gondoltad komolyan? Szépen válni a szülők részéről lehet, de olyan nincs, hogy a gyerek ne "nagyon" sérüljön! Mi az, hogy "nagyon"? Vagy sérül vagy nem, de szinte kivétel nélkül van nyoma a gyermekek lelki világában egy ilyen nagy változásnak! Nem akartam beszólni, de sajnos csak annyit lehet tenni ilyen helyzetben, hogy mindkét szülő minél többet legyen a gyermekekkel, pótolni egyik (édes) szülő szeretetét sem lehet! Üdv! :-)
28. Merci234 (válaszként erre: 27. - Panka1980)
2008. nov. 27. 17:22

Azt a rohadt....Ez nem semmi.Őszintén nálunk is az abaj ,hogy nem kommunikáltunk.Csak mi 20 éve vagyunk együtt.Persze együtt lakunk társasház félébe anyósomékkal,sógorómékkal.El tudjátok képzelni??

Mindegy.20 év alatt let 2 !!! jól menő vállalkozása,Egy csomó viszonteladója az orszába..Pár autó..Meg mit tudom mi nem.Na.Persze mmondván hogy ő olyan sokat dolgozik..Mindig este 10 óra után jött haza.De én nem vagyok hülye láttam és hallottam hogy felmegy a tesójával az apjához.Mindennap ott söröztek éveken keresztül.Ha hazajött és mertem neki szólni,hgy van 2 gyereke meg felesége,vagy hogy kellene új függőny mert elszakadt iyg 15 év után,vagy kellene ez meg az vagy cserélje ki legyen szives 3 év után az égőt a folyósón 4-5 darab már nem égett évek óta.Már el is cattant a pofon...A 9 éves kiislányomnak kellett mindenhol hazudni hogy miért kék a szemem miért dagadt a számstb...Szegény ő vállalta az apja semétségét magára.Kezdtem baromira megunni.Persze beszélgetés a 20 év alatt annyi hogy hol a kaja.Közben már napok óta arra mentem haza hogy idejöttél a kopasz....izéddal,fogd be a szád.Besokalltam erre megtudtam szegény édesanyámnak rosszindulatú daganat van.Még ez is.Közbe a szomszédunk hadi lábon állt a barátnőjével.Elkezdtük egymást sms-be vigasztaln.Mit ne mondjak kicsit jól esett a szívemnek,hogy valaki beszélet velem ÉS NŐNEK NÉz.Kb.10 éve nem udvaroltak nekem.Pesrze 4 nap után kitudodott a dolog,Pedig csak sms-eztünk.Azóta én vagyok a világ legnagyobb k..ja.De persze ő rögtön válni.Ja és a drága férjem nagy keresztény ember ám.Misére jár minden vasárnap.csak azt nem tudja miaz a megbocsájtásDe persze nincs is miért.De legalább megtettem volna.,Azt mondja mindenkne hogy lefeküdtem a szomszéddal.De lagalább igy lenne akkor tudom mért szenvedek..Szerintem ez jó ürügy volt neki.mikor ő elment 1 hétre kiállításra azt se tudtuk melyik szállodába volt és haza se telefonál még a gyerekeknek se .egy szót se szóltunk neki mikor hazajött.Sőt ..örültünk neki.Már mindenki elhiszi neki hogy összeszürtem a levet a szomszédda.Ma meg kirúgott a vállalkozásból ahol10 éve dolgozo. Itt vagyok 40 éves 2 gyerekkel érettségi,és munka nélkül.A gyerekei s eérdeklik.Azt mondta majd ha nem tudom eltartani a gyerekeket visszajönnek hozzá.Persze a 2 gyerek ki van bukva tőle.pont nem hiányzik nekik a cirkusz.

2008. nov. 27. 16:20

Szóval az előzmények: az elmúlt éva folyamatos cirkuszokból állt. Februárban csak úgy (persze lapos és sz@r volt az egész előtte, de erre azért nem számítottam), bejelentette, hog elválik. Vagyis nem bejelentette, hanem amikor mi hazaértünk, ő felöltözött, és az ajtóból ennyit szólt vissza: elmentem, elválok. Paff

Este mikor hazaért annyit mondtam neki, átgondoltam, jobb lesz úgy mindkettőnknek. Ez volt egy csütörtöki napon. Ha nem kellett volna a szobákat festetni, akkor rögtön el is cuccoltam volna, de így maradtunk pár napig. Láttam rajta, hogy megbánta amit mondott, de nem szólt semmit. Elkezdett többet foglalkozni a gyerekkel, velem is kedvesebb lett. Beszéltünk róla, hogy melyik részről mik voltak a problémák, bár alapjában véve nálunk az a legnagyobb probléma, hogy nem tudunk kommunikálni egymással, nem tudom megmagyarázni miért. Vasárnap kértem, hogy beszéljünk, nem megoldhatatlanok a problémáink, kibékültünk. Minden szép és jó volt.

Kb. egy hónap után beállított hozzám egy fazon, és megkérdezte, tudok-e róla, hogy a férjemnek 2 éve viszonya van a feleségével. Még nagyobb paff. A nő a kollégája.

Pár napos vívódás után megint a szívem győzött az eszemmel szemben, maradtunk. Nyáron az anyjáék elutaztak nyaralni, üres maradt a házuk. Közölte velem, hogy nem foglalkozok vele eleget, és 5 napig az anyjáéknál aludt (?!). Megint én beszéltem a fejével. De már semmi se volt az igazi, belefáradtam. Aztán kb. egy hónapja jött az utolsó, amikor a kedves ex?szerető férje az ex iwiw oldaláról bejelölt a közösségi oldalon, majd visszavonta. És valami módon (nem az extől!!!???) a párom fülébe jutott, hogy az ex férje bejelölt. Mivel visszavonta, én észre sem vettem, mivel nem olvasom a rendszerüzeneteket. És ez alapján kiderítették, hogy én tartom a kapcsolatot a fazonnal, sőt. . .

Na ez betette a kaput nálam. 3 hétig még ott laktunk, de síri hangulat, különszobában alvás (és ő vonult ki). Abszolút nem értem a viselkedését. Olyan érzésem volt, azt akarta, hogy én mondjam ki a végét, most meg mégis szenved. És én sem vagyok biztos benne, hogy jól döntöttem, de ez így nem mehetett tovább. Visszagondolva nem értem, miért voltunk még együtt.

2008. nov. 27. 16:17

Sziasztok!

Tegnap a férjem közölte, hogy december 01-gyel kéri a kulcsait (az övé a lakás). Mondtam jó, de előbb elhozom a maradék cuccomat. Hat smst kaptam még tőle az este folyamán, hát nagyon csúnya dolgokat írt nekem. Mert a szemembe mondani nem meri. Nem regaáltam rá.

Ma reggel kaptam egy smst, hogy "Ha kérdezni vagy beszélni akarsz, hajlandó vagyok, de a mai az utolsó nap"

Szóval,hogy az előzmények után ő ad nekem esélyt?

Válaszom: ma elpakolok, beszélnünk a gyerekről kell.

Erre ő: "jó, értette, de ő adott nekem esélyt, és időt, én döntöttem."

Következő sms: "Ja, gyerektartást fizetni fogok míg élek, de nem számíts sok alkalomra. Utána úgyis minden a gyereké lesz" (29 éves).

rá fél órájára: Anna kérdezett tőlem dolgokat, meg kellene beszélnünk, mit mondjak neki.

Mivel ma hozom el amaradék cuccomat, írtam neki, hogy úgyis odamegyek.

Fél óra múlva: előbb gyere oda! Kérlek!

Sírás a köbön, hogy ő hogy ki van, nagyon szar volt, de nem hagytam magam.

Azt mondja, azt mondta neki Anna: mikor költözünk haza, hiányzol apa!

Nekem legnagyobb megdöbbenésemre kedden azt mondta, mikor megkéredezt miért sír apa: mondtam, hogy apa és anya kicsit összevesztek, ezért alszunk most a mamánál. És anya nem tudja, visszamenjünk-e. Erre a Manó: Szerintem maradjunk a mamánál, jó anya? paff

Mindjárt megyek pakolni, tegnap azt mondta, úgy csinálja, hogy ne legyen otthon, ehhez képest most az ágyban döglik, és sajnálja magát.

25. Merci234 (válaszként erre: 24. - Panka1980)
2008. nov. 26. 19:37
Te szegény.én tudom mit érzel.Kitartás....nagyon erősnek kell lenned.Van valaki aki melletted van?,Szűlők barát.Nálad sokkal rosszabb a helyzet annyiból,hogy kicsi gyereked van.Engem héha a gyerekeim vigasztalnak..vagy én őket.Az attól függ kinek van épp jobb napja.
2008. nov. 26. 19:33

Sziasztok!

Én is ilyen cipőben járok, holnap hozom el a maradék cuccomat. A kislány 4 éves, nem tudom hogyan lesz.Most úgy tűnik nálunk sem lesz szép válás. Sőt...

De én is csak túl akarok lenni rajta, mert ez iszonyú.

23. Merci234 (válaszként erre: 21. - Ilicica)
2008. nov. 26. 19:32

Hát gratulálok!!!!

Akkor te most rendben vagy!Örülök!szerintem ennyi rossz után megérdemelted!

az a baj,hogy pasi majd mindig akad,de sajnos asszem nekem majd több kell annál.De olyat aki elfogad engem is meg a 2 gyerkemet is...Hát :)! azzal valami bibi van:)

22. Ilicica (válaszként erre: 20. - Merci234)
2008. nov. 26. 19:31
Bocsi, de most megyek megfürdetem a picurt. Kitartás neked!
21. Ilicica (válaszként erre: 20. - Merci234)
2008. nov. 26. 19:27
Hát igen. Én hamar találtam egy lelkitársat és szerelmet egyben. Ami nekem nagyon jót tett és már van egy közös gyerekünk is már 16 hónapos. De 2 gyerekkel biztosan nehezebb. Házasság viszont nem valószínű, hogy lesz. A pozitív hozzáállás sokat segít. A lányom is elfogadta és imádja a kisöccsét.
20. Merci234 (válaszként erre: 19. - Ilicica)
2008. nov. 26. 19:20
Hu.Hát nem lesz könnyű.És te??Kilábaltál már belőle?Most minden rendben nálad?Én attól is félek ,hogy mit kezdek az új életemmel.Most még gondolni sem merek arra,mi lesz akkor ha új kapcsolatot kell keresnem.Pedig lehet rám férne.Túl régóta vagyok magányos.
19. Ilicica (válaszként erre: 18. - Merci234)
2008. nov. 26. 19:14
Hát a válás előtt az ígéretekből volt nálunk is bőven. Aztán ez utána szépen leült, mert nem volt róla papír. Ha így fenyegetőzik akkor sem megy sokra, ha a bíróság megítéli akkor behajtják rajta. És amit így fizet az biztos, az ígéretekből nem fogsz tudni iskolát fizetni, ettől ne ijedj meg.
18. Merci234 (válaszként erre: 17. - Ilicica)
2008. nov. 26. 19:08

Én is ettől félek.a fix gyerektartástól.Bár ő most azt mondja ,gondoskodik majd a gyrerkeiről.De meddig???

és ha meggondolja magát?a másik az ügyvédem mondott egy nagy számot gyerektartásnak.erre ő azt mondta ha ezt itli meg a biróság akkor elfelejthetm hogy ő valaha is segiteni fogja a gyerekeit.És tőle ki is tellik.Még a beiskoláztatásnál se segit azt mondta.

17. Ilicica (válaszként erre: 16. - Merci234)
2008. nov. 26. 19:05

Látod velem is volt a gond. A gyerek ne sérüljön és minél előbb legyek rajt túl. Most meg már tudom mit, hogy kellett volna. De ha azt mondja lehet, hogy megegyeztek akkor ha olyan pillanata van ragadd meg az alkalmat. Én előre összeírtam mindent ami az övé, ami az enyém, de nem sokat ért. Hátha nálad bejön, de a megfelelő pillanatban írasd vele alá és akkor már nincs visszaút. Ezt majd a bíróságon leadod és onnantól már minden oké.

Ja és a gyerektartás én beleegyeztem egy fix összegbe amit azóta nem emelt meg, mert ez van a papírban. Hagyd, hogy a bíróság állapítsa meg ha nem olyan összeget ajánl.

16. Merci234 (válaszként erre: 15. - Ilicica)
2008. nov. 26. 18:53
Hát azt mondja talán megegyezün.Fél hogy mindennek a felét kell adnia,azt meg sajnnálja.Pedig 20 év után megjárna.Mindegy.Néha ugy vagyok vele ,mondenbe belemegyek,csak legyen vége.Néha meg ugy vagyok mindent leszedek róla amit lehet a gyerekeknek.De persze ezt nem tudnám megtenni nem vagyok olyan.
15. Ilicica (válaszként erre: 14. - Merci234)
2008. nov. 26. 18:41
Hát nem lesz könnyű. Akkor a közös megegyezésnek sincs esélye?
14. Merci234 (válaszként erre: 13. - Ilicica)
2008. nov. 26. 17:28

Hát igen,neked se lehet könnyű az életed.De te legalább talán a "nehezén"túl vagy.

Mondták többen is hogy irassak le vele mindent,de ő nem hajlandó rá.Szerintem csúnya válás lesz.Csak szegény gyerekek.De talán ők is feldolgozzák valahogy.Az meg hogy beszéljem meg vele..teljesen lehetetlen nem hajlandó beszélni velem semmiről.

2008. nov. 26. 12:37
Ahogy olvasgatom amiket írsz a saját életem játszódik le előttem. Az a szörnyű még ebben az egész procedúrában ( nem a válás részre gondolok ) az utána következő dolgokra, hogy a lányom például egyre többször zsarol, mert apa is jól menő vállalkozó én pedig fizetésből élek hitellel, hogy elköltözik, mert ott több mindent megkap mint nálam. Tudja, hogy nehezebb lenne neki, de anyagi gondjai nem lennének. Ez nagyon fáj és az apja sem könnyíti meg, mert azt mondja ha hozzá költözik a lány akkor én fizessek több gyerektartást mint most ő nekem ami nem sok, de folyton zsarol mindennel. Én pedig nem szeretek veszekedni. Még egy jó tanács, semmi ne legyen amiben csak szóban állapodtok meg, a bíróságon minden megállapodás legyen leírva, mert én ezzel nagyon megjártam. Amiben megegyeztünk és nem lett leírva azt mindent letagad és nem tudok vele mit kezdeni. Sőt a vállalkozást mi is együtt indítottuk, de kikötötte, hogy abból én soha nem kaphatok részesedést és én hülye belementem. Nagyon legyél erős és tényleg ne lássák a gyerekek, hogy gyenge vagy, mert ők is el fognak bizonytalanodni. Sok kitartást és ha tényleg válás lesz az mielőbb legyen, mert addig a gyerekek csak szenvednek. A közös megegyezés a leggyorsabb megoldás, de ez eltart 1-2 hónapig.
12. c0c88e77c0 (válaszként erre: 10. - Merci234)
2008. nov. 26. 10:26
beszéld meg az apával,hogy ezen tisztázásra váró problémákat ,akkor próbáljátok megbeszélni amikor ketten vagytok! a gyerekeknek erre aztán végképp nincs szükségük,hogy ezt hallják! az a legrosszabb,hogy bizonytalanságban tartja a gyerekeket, és így nem is szabad csodálkozni,hogy a kicsi sokszor kap sírógörcsöt a nagy pedig bukásra áll! próbálj meg vele kettesben beszélni,hogy szeretnéd a gyerekek érdekében ha rövidre lenne zárva ez az időszak! és próbáld meg vele megérteteni azt,hogy te maradsz a két gyermekkel, te fogod ápolni őket ha betegek,te hozod meg az áldozatot értük a mindennapokban,ami azzal is járhat,hogy nem tudsz olyan munkát találni,mellyel biztosítani tudod az anyagi hátteret,neki pedig ugye könnyebb lesz anyagilag mindenképpen,és sajnos ez szomorú,hogy a férfiak ilyenkor sajnos élhetik szabadon az életüket, a nők pedig annyi terhet kapnak a vállukra,hogy 10 embernek is elég lenne.... szerintem beszéljétek meg kettesben,hogy hogyan tovább,és ahhoz is kellene tudni tartani magatokat, hogy te is tisztánláthass és a szerint próbáld meg felépíteni a jövőt a gyerekekkel!
11. sariya
2008. nov. 26. 10:22
A szülők legtöbbször itt hibáznak..A gyerekeknek Semmi közük ahhoz,hogy mi zajlik a szülők között.Ők csak gyerekek,és eszerint is kell kezelni őket.Amennyiben nem ez történik a gyerekek esetlegesen magukat kezdik hibáztatni,megpróbálják vmelyik szülőt pótolni,hogy a másik szülőnek könnyebb legyen,de ez nem egy gyerek dolga.Azt szeretnéd,hogy a gyerek ne sérüljön??Akkor ne beszéljetek nekik a kapcsolatotokról,problémáitokról,hanem tudassátok azt a gyerekekkel,hogy ha ti külön is mentek,akkoris mindeketten a szüleik maradtok és ezen semmi sem változtathat.Ők mindig a ti gyerekeitek maradnak,és nem kell,hogy válasszanak köztetek.És tiszteljétek egymásban a szülőt..Csak így lehet..
10. Merci234 (válaszként erre: 9. - C0c88e77c0)
2008. nov. 26. 10:13

Nagyon köszönöm!!!4

Jól esett ,hogy ezt irtad.Pedig nem is ismerjük egymást.Hát igen már 3 hónapja igy élünk.Egyik nap azt mondja a gyerekeknek megondolom mi lesz,másnap kiabál,hogy beadja a válópert.Most csak azért nem adja be mert nem tud kifizetni,Ugynis 20 éve élünk együtt lett neki 2 jól menő cége,amibe én is dolgoztam 10 évig.ráment mindenem.Nagy családi házunk lett szépen felújítva,,,stb,,,Autók..

Most meg meg kell magyarrézzam a gyererkenek,hohy el kell emnnünk az 50nm-be.De ez is nem is baj,Ott is van élet,Sőt.Csak hát 40 évesen érettségi nélkül esélyem sincs munkát találni.Apuka meg a jól menő cégbe 300nm-en.

de legalább ne terrorizálna.

9. c0c88e77c0 (válaszként erre: 5. - Merci234)
2008. nov. 26. 10:06
nagyon sajnálom, biztos nem lehetsz könnyű helyzetben! ez szomorú! az apuka ha ezt mondogatja,az egyáltalán nem jó,hisz a gyermek biztonságra vágyik,nem pedig arra,hogy ő erős legyen,és elviselje azt,hogy széthullik a család körülötte! az biztos,hogy nagyon nagy szeretet kell kimutatnod feléjük és valahogy önmagad kell tudni megerősíteni ,hogy érezzék azt,hogy te mellettük vagy,és igyekszel mindent megtenni értük!rossz ez a helyzet,még abból a szempontból is,hogy a nagy lassan a lázadó korszakba lép,vagy már esetleg benne van ,és így mindenkéép nehezebb megatlálni az utat! jajj nem tudom mit tanácsolhatnék, de arra mindenképpen figyelni kell,hogy ne érezzék rajtad,hogy te is kivagy,bár ez biztos nem könnyű,sőt nehéz, de ha rajtad is látják,érzik akkor nagyobb lehet a lelkileg sérülés és nagyon magukba fordulnak majd,vagy pedig lázadókká válnak és egyik gond jönni fog a másik után.... és az nehezítheti meg nagyon ezt a helyzetet ha régóta húzódik köztetek ez a válási procedúra,illetve veszekedés , vita van! fontos,hogy hamar történjen meg a válás, és az elköltözés,ne legyen sokáig elhúzva és főként az apuka lelkileg ne terrorizálja a gyerekeket,különböző mondatokkal,mint,hogy legyenek erősek.... mintha meghalna vagy ilyesmi!erre egyáltalán nincs szükség,tudniuk kell a gyerekeknek,hogy az élet megy tovább,és attól mert nem laktok együtt lehet egy kiegyensúlyozott apa-gyermek kapcsolat köztük! de ahhoz,hogy a válás a legkevesebb sérüléssel járjon,fontos,hogy az előtte lévő rossz időszak ami váláshoz vezetett ne legyen elhúzva! jajj kicsit hosszú lett, ne haragudj, sajnálom nagyon nem lehet könnyű, de kitartást kívánok a mindennapokhoz!!! és ami még eszembe jutott, próbáld megerősíteni magad, ne ess kétségbe,hogy egyedül mit fogsz csinálni! erős nő vagy, és a legfontosabb ilyenkor a szeretet a gyerekek felé ! próbálj sokat beszélgetni velük,és hagyd,hogy ők is kifejtsék,hogy, hogy látják a helyzetet,annak érdekében,hogy oldódjon bennük a feszültség! és mégegyszer bocsánat,hogy hosszan írtam :)
8. Merci234 (válaszként erre: 7. - Ilicica)
2008. nov. 26. 10:05
Mindenképpen velem jönnek,mind a ketten,csak az a borzasztó nagy baj,hogy mind a keeten ragaszkodnak nagyon hozzánk,mindkettőnkhöz.
7. Ilicica (válaszként erre: 5. - Merci234)
2008. nov. 26. 10:03
Hát ez egyáltalán nem könnyű. Az én lányom most 16, de tudom milyen nehéz vele. Most sokkal nehezebben menne a válás mint mikor 10 éves volt. Sajnálom így sokkal nehezebb lesz. De ha tanácsot adhatok, ne válasszátok el egymástól a gyerekeket, mert az még sokkal rosszabb lenne.
2008. nov. 26. 09:49

Gyorsan, és csendben.


:-)

5. Merci234 (válaszként erre: 3. - C0c88e77c0)
2008. nov. 26. 09:47
A kicsi 10 éves a nagy 16 .Legrosszabb.A nagy már 2 tantárgyból bukásra áll, a kicsi időnként síróörcsöt kap.Apuka meg modogatja nekik/mintha érne valamit/ne légy szomorú légy erős.Kész téboly.Nem tudom egyedül mit csináljak.
2008. nov. 26. 09:45
Szia! Én 5 éve váltam el akkor volt 10 éves a lányom. Mi mindent megbeszéltünk vele és ő igen komoly és értett kislány volt, de szerintem úgy válni, hogy a gyerek ne sérüljön nem lehet. Abban az esetben főleg nem ha a gyerek egyformán ragaszkodik mindkét szülőhöz. Mi a közös láthatás mellett döntöttünk vagyis a lányom. Ami nálunk 2 hetes váltásban zajlott. Ez a lányomnak bejött, de egy idő után ezt nem lehetett már elviselni, mert kezdett nagyon szabad lenni és soha nem tudtam hol van. Akkor ha kicsi a gyerek talán könnyebb a dolog, mert kevesebbre emlékszik.
2008. nov. 26. 09:45
szerintem a legfontosabb a kommunikáció,hogy a gyermek tisztán láthasson és az egyik legfontosabb dolog tudatni vele, akár többször is,hogy ő kicsit sem hibás,nem miatta váltok el! és ami fontos,hogy ilyen helyzetben mindenképpen fontos lenne,hogy az apuka ne tünjön el hirtelen hanem próbáljatok meg valami köztes megoldást kitalálni,hogy akár többször is tudjon mégha kicsiny időt is a gyermekkel lenni! egyébként mennyi idős a kicsi?
2008. nov. 26. 09:40

Ahhoz 2 ember kell:-)) egyébként sehogy...

De ez persze 1 vélemény és az enyém.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook