Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet semlegesíteni szomszédtól a szellőzőn át beszivárgó dohányfüstöt? fórum

Hogyan lehet semlegesíteni szomszédtól a szellőzőn át beszivárgó dohányfüstöt? (tudásbázis kérdés)


28. ertlmatyi (válaszként erre: 27. - Lujza82)
2011. júl. 17. 01:15

Az alsószomszédom egy láncdohányos alkoholista büdös banya aki egy földszinti 8 m2-es sufniban rendezett be egy lakást. Folyamatosan dohányzik és évek óta nem tudom kinyitni miatta az ablakom, mert olyan rohadt büdös van. Próbáltam szép szóval, próbáltam durván... Próbáltam erőszakos módszerekkel. Igazán egyik se jött be. Eddig vesztésre álltam, de most kitaláltam valamit.

Ha valaki hasonló helyzetben van, akkor csak egy kis kreativitás kellő mértékű gonoszság kell hozzá. Egy ventillátorsorból fogok légfüggönyt csinálni közvetlenül az ablaka fölött. Nincs többé szellőztetés. Legalábbis a füst nem tud majd kiszállni az ablakán. Elkészítem a szerkezetet majd kilesem mikor megy el hazulról. Amikor tiszta a terep létrával felteszem.

Linken van egy kép a szerkezet 3D-s vázlatos modelljéről.


[link]

2011. febr. 27. 09:39

Sziasztok!


Mi 2és fél évig bosszankodtunk az alsó szomszédtól feljövő bűz miatt, ami a konyhából jött a csöveknél.(írdatlan gusztustalan trágya cigaretta szag a mindennapos pörkölt alapú kajáinak a főzésével együtt) Már esténként sírógörcsöt kaptam és legszivesebben lementem volna szétzúzni mindent olyan ideges voltam emiatt.

A csövek bútorlappal vannak eltakarva, mintha a konyhaszekrény része lenne. Szét kellett szerelni a konyhaszekrényt és jól befújtuk purhabbal a csöveknél mindenhol. Végre valahára tegnap este először amióta ott lakunk, tiszta illat volt nálunk....szóval nálunk a purhab egyelőre bevált.

26. Rebecca33 (válaszként erre: 24. - Badonyimariaeva)
2010. márc. 2. 13:35
Ez a módszer gondolom lépcsőházban nem kivitelezhető...
25. Rebecca33 (válaszként erre: 14. - Pitypang)
2010. márc. 2. 13:35

Szia.

Beleolvastam a témába, mert én is már az őrület határán vagyok cigi ügyben. Nálunk a fűtéscsőnél szivárog a cigiszag. Már minden lyukat betömtünk, a nagyszobánál még nem jártunk sikerre. Képzeld még a szomszédhoz is bemennt a párom hogy sziloplaszttal eltömitse alulról is a réseket, és felülről is. Sajnos körbe vagyunk véve kemény!!!! dohányosokkal. Nem is értem hogy még élnek egyáltalán ilyen igénytelen emberek:)))

2009. júl. 24. 23:03

Most írtam egy cikket az ecetről,csak még nem volt időm beküldeni,ezért ajánlom a figyelmedbe ezt!

Nagyon hatásos és kipróbált!



A füstszag megszüntetése!


Nemrég sikerült alaposan odaégetni a sült húst? A láncdohányos nagynéni váratlanul beugrott egy órára? Tüntessük el a kedvezőtlen szagot úgy, hogy egy ecettel háromnegyedig töltött sekély tálkát helyezünk a helyiségbe! Ha a bűz már az egész házat betöltötte, ne spóroljunk a tálkákkal. A szagot egy nap alatt már nem is fogjuk érezni. Gyorsan eltüntethetjük a friss cigarettafüst árulkodó jeleit azzal az a módszerrel, hogy egy ecettel átitatott ronggyal alaposan körbelegyezzük a szobát.

23. 99279bb06f (válaszként erre: 22. - Hoshi)
2009. júl. 24. 22:40

Rosszul írtam, most látom. Ne neked legyen büdös, hanem bármilyen más illat, ami nem dohányfüst, az NEKI büdös. Semmi extra, csak simán egy más illat, mint amit ő megszokott. Ennyi elég lesz biztos.

:)

22. Hoshi (válaszként erre: 21. - 99279bb06f)
2009. júl. 24. 22:38
Szia Zulu1 Köszi az ötletet ezt a büdös illatosító ötletet lehet, hogy kipróbálom :))))
21. 99279bb06f (válaszként erre: 20. - Hoshi)
2009. júl. 21. 10:12

Ha olyan az a szomszéd, akkor első lépésként beszélnék vele. Nem fogja érdekelni, mert egyetlen dohányost sem érdekel más véleménye.


Második lépés, hogy hajnalban te is felkelsz, és egy elég büdös illatosítóval befújod jó feltünően az erkélyedet úgy, hogy észrevegye a műveletet (és ne felejtsd el előtte becsukni az ajtódat!).

Neki ez annyira büdös lesz, hogy két-három alkalom után nem fog kijárni az erkélyre.

20. Hoshi
2009. júl. 21. 08:31

Sziasztok

Engem is nagyon zavar a füst. Mivel nem dohányzom, ezért "ezer kilométeres körzetből" kiszúrom a füstöt. Sajnos az alattam lévő lakó a teraszon dohányzik, ami télen nem is érdekelne, mert csukott ablaknál nem érezném, de nyáron reggel 5-kor az ágyba érzem a bűzt. Megoldás lenne ha becsuknám az ablakot, de nyáron éjszaka a melegtől csukott ablak mellett....hát tuti megfulladnék. Nincs ötletek mit lehetne tenni?

2009. márc. 26. 13:29
betömöd a szellőzőt
2009. márc. 24. 14:50

Nem tom jár-e még erre egyáltalán valaki, de azért beírok egy linket, ahol dohányfüstsemlegesítő ötleteket találhattok:

[link]

17. Dorka29 (válaszként erre: 8. - 0a6ce1d48d)
2008. ápr. 3. 09:07
A párom is ezt csinálta. Habár állítólag hivatalosan nem lehetne ventillátort felszerelni, de nekünk is szagolni kellett az előző lakhaelyünkön (Nem ezért költöztünk el.:) az alattunk lévő lakás(ok?)ból érkező cuccokat.. Bevált. Igaz az összes lehetséges helyen, ahol csak egy miliméternyi kis rést láttunk, mindent kinyomtunk asszem purhabbal. Ez aztán végleg megoldotta a gondot.
16. teltzsu (válaszként erre: 15. - 4020)
2008. febr. 18. 13:49

Igen, én is erre jutottam, hogy beszerzek egy ventillátort.

Köszi mindenkinek. :)

15. 4020
2008. febr. 3. 01:04

Mini ventillátor a szellőzőhöz, ami villany felkapcsolással egyszerre 'dolgozik'.

Na de most Te verd költsébe magad...?!

2008. jan. 29. 23:14

Engem is nagyon zavar ez a dolog, csak nálunk nem a szellőzőn jön, mert az alsó és a felső sem dohányzik, hanem a szomszédból. Nem ér nevetni, de komolyan mondom, a konnektoron át. Szerintem ezekben a lakásokban egy azon falban futó kábel eeténb ugyanoda tették a konnektort is. Na, és hol van ez a bűzlyuk? Talált! Az ágy mellett, a fejemnél majdnem. Nem tudom a szobát sehogy már átrendezni, így eltorlaszolom a konnektort. Nagyon szörnyű, de ez van.


Az elköltözésről meg annyit, hogy a dohányfüst elől másik társasházba nem érdemes költözni. Ki tudja, ott kik laknak vagy kik jönnek, ha cserélődnek a tulajok. Ha még a sorházat sem biztos, hogy vállalnám, pont ilyesmik miatt.

2008. jan. 20. 08:50
Engem nem zavar. Pedig én sem dohányzom. Sokkal jobban zavar, ha lemegyek az utcára sétálni a szmog.
2007. dec. 9. 20:50
Nálunk is a szellőzőn jön át a cigifüst a fűrdőszobába.Annyit tudok csinálni,hogy mindig csukva tartom az ajtót,ott meg illatosító ilatosító hátán..
11. Szamó
2007. nov. 2. 17:23
mi elköltöztünk.....
2007. nov. 2. 17:09
illatosító
2007. okt. 31. 16:06
A cigifüstöt az égő gyertya szaga semlegesiti.Szoktak vizes szivacsot is bent tartani valamiben,állitólag az is semlegesit.Nekem a gyertya jőtt be.
2007. okt. 31. 14:51
Tegyél elé (ford.)egy kis ventilátort. Pl. számítógépest, szinte nem is fogyaszt, és nem is hallani.
2007. okt. 31. 00:33
Egyszerű: a cigarettacsikket el kell nyomni. A szomszéd nyelvén.
6. teltzsu (válaszként erre: 3. - Emagdi)
2007. okt. 24. 16:38

Tudtommal nincs ventilátor a szellőző rendszerben...:(

Reggel dohányfüstre ébredek, és esténként is érezhető... :(

2007. okt. 24. 14:19
Szia! Nálunk is hasonlo a helyzet olyan vékonyak a falak,hogy minden szag,illat átjön. A kávé illattol a cigi szagig minden! Én már kezdem feladni nem lehet ellene tenni semmit!
2007. okt. 24. 13:25

Szia!Nálunk a teraszajtón áradt be a szobába a bűz.Kedves alkoholista szomszéd a teraszon cigarettázott,de a lakásuk elviselhetetlen bűze is folyamatosan a mi szobánkat árasztotta el.már tűrhetetlen volt ezért a teraszunkat leválasztottuk plexifallal.

Tudom ez a Te problémádra nem jó gyógyír,de nálunk ez volt a helyzet.

2007. okt. 24. 11:26

szerintem az ajtókat simán le lehet úgy szigetelni, hogy ne jöjjön be a füst.

a szellőző nehezebb eset, nem tudom van-e olyan filter, ami a levegőt beengedi, de a büdöset nem.

egyébként lehet, hogy valami gond van a szellőzővel, mert elvileg nem hozhatná be más lakásból a bűzt.... nincs eltömődve valahol, vagy elromolva a ventillátor rész?

2007. okt. 24. 09:21

Sziasztok!


Érdekelne, van-e valakinek valami bevált módszere, amivel a wc-, fürdőszoba-szellőzőn, ajtó réseken és egyéb helyeken beszivárgó cigaretta füstöt semlegesíteni lehet.


Köszi!

Zsuzsa

2007. okt. 24. 09:20
Hogyan lehet semlegesíteni szomszédtól a szellőzőn át beszivárgó dohányfüstöt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook