Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akik társasházban laknak és zenészek fórum

Akik társasházban laknak és zenészek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
93. 3aa914ed63 (válaszként erre: 91. - 4c1a787e8f)
2017. nov. 19. 21:58

A jogállam kifejezés nem azt jelenti, hogy csak az van, ami le van írva egy szabályban valahol.


Mint az köztudott ...

92. Mezei Virág (válaszként erre: 91. - 4c1a787e8f)
2017. nov. 15. 11:10

Jogállamban élnénk..


Elméletileg...

91. 4c1a787e8f (válaszként erre: 87. - 3aa914ed63)
2017. nov. 14. 08:31

Ha a házirend engedi, akkor lehet neki. Ha nem, akkor valóban nem. Nem a szomszédtól függ, hanem a szabályoktól.

Jogállamban élnénk..

90. 4c1a787e8f (válaszként erre: 88. - 3aa914ed63)
2017. nov. 14. 08:30

Figyelj, ez a házirendben le van írva, ezen nincs mit vitatkozni.


Én azt írtam, hogy a házirendben leírtak szerint van joga, és egy perccel sem tovább.


A házirendet pedig a lakók közössége a törvényben leírt többség szerint módosíthatja, ha akarja.

A lépés vége pont ott van, ameddig az a bizonyos kifüggesztett passzus engedi.


Nálunk fogalmazva is úgy van, hogy "ének és hangszer gyakorlása/oktatása". Egyébként hétközben reggel 7-este 8-ig engedi hétköznap.

89. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 87. - 3aa914ed63)
2017. nov. 13. 18:36
Akkor sem, ha a tanulmanya, munkaja resze?
88. 3aa914ed63 (válaszként erre: 86. - 4c1a787e8f)
2017. nov. 13. 13:14

Igen, joga van a pihenéshez.


Polcot fúrni a házirendben megszabott kereteken belül lehet, egyéb zajongást is végezni. A csecsemő születése más kérdés, mint a zenélés meg a lakásfelújítás, az nem szorul gondolom magyarázatra.


Mindenki joga pontosan addig terjed, ameddig azzal másokat nem zavar, és egy lépéssel sem tovább.

87. 3aa914ed63 (válaszként erre: 77. - Ticu98)
2017. nov. 13. 13:11
Azért, mert a szomszédod őrült, neked nem lehet zenélgetni ilyen módon otthon, délelőtt sem, ez nem időbeliségről szól.
86. 4c1a787e8f (válaszként erre: 77. - Ticu98)
2017. nov. 8. 08:36

Bocs, annyira nem olvastam vissza. A házirendi időponton belül gyakorolsz? Mert ha igen, akkor ne is foglalkozz senkivel. Hagy jelentsen ő fel, nem fognak ezzel foglalkozni, vagy ha igen, meg tudod magad védeni. De nem fog ő feljelentgetni, az ilyennek csak a szája jár.

Ha viszont abból az időből kicsúszol, az viszont azért gond lehet, mert normális szomszédoknál, ha tényleg belemennek, akkor nem gond, de ilyen esetben meg azért baj lehet, és ebben nem a közös képviselő szava a döntő, hanem az írott, elfogadott szabály.


Ha azt vennénk alapul, hogy "joga van a pihenéshez", akkor soha senki sehol sem zenélhetne, nem fúrhatna fel egy polcot, nem születhetne csecsemő társasházba, nem vihetnék el a szemetet, és bolt se lehetne sehol, mert az nagyon hangos, amikor reggel fél6-kor húzzák a ládákat, vagy a belvárosban csenget a villamos, szirénázik a mentő... Persze, joga van, éjszaka, meg sátoros ünnepnapokon.

85. 4c1a787e8f (válaszként erre: 82. - Massalhangzo)
2017. nov. 8. 08:32
A megbeszélés valóban kevés, de ha az írott házirendet betartja, akkor már sokat nem tehetnek..
2017. nov. 8. 08:32

Mi olyasmik vagyunk, és társasházban élünk.


Soha semmi gondunk nem volt.


Gyerekként 4 évig tangóharmónikáztam, ami nem halk, soha semmi gond nem volt. Igaz, a lakótelepen volt a Weiner Leó zeneiskola kihelyezett tagozata, nagyon sokan zenéltek, teljesen általános volt a hangzó nyikorgó hegedűszó, meg a furulya. Komoly konfliktust ebből nem hallottam mástól se, nekünk egy szót se szóltak soha. Igaz, túlnyomó többségében 1-3 ig gyakoroltam, ahogy hazamentem a suliból. Ott szinte mindenki dolgozó család volt, a 90% otthon sem volt..


Később lakott felettünk egy zongorista lány, aki szintén ezt csinálta. Amikor otthon voltam a gyerekkel hallottam, de mivel szépen játszott, ingyenkoncert volt nekem. A lányom is erre aludt, erre ébredt.. Ki tudja, lehet ezért jutott már el a Müpá-ba is??


Amikor 5 évig albérletben voltunk, akkor volt egy szörnyű néni a házban, aki elsősorban a fiúk lábdobogására volt kiakadva, alattunk lakott. Ő meglátta, amikor a lányom kezdett nagybőgőzni, hogy visszük haza a nagybőgőt, és akkor elkezdett velünk üvölteni, hogy ő majd, stb.. A házirend természetesen ott is engedte, és evidens, hogy azt betartjuk... De a nagybőgő basszushangszer, és ugye azt sokkal kevésbé hallani, még én se hallottam, ha a konyhába voltam, hogy gyakorol-e vagy sem.. (Az emberi fül számára a hangosságérzet és a tényleges hangerősség között logaritmikus összefüggés van, tehát egy furulyát sokkal hangosabbnak fogsz hallani...) Mivel aztán a néni sohase szólt ezért többet - talált mást - ezért arra gondolok, hogy nem is hallotta..


Aztán direkt olyan helyre költöztünk, ami földszint és széle a háztömbnek. Itt se szólt soha senki, sőt csomó szomszéd "szintén zenész", van akinek a családjával egy zenekarban zenél a lányom. Itt Zuglóban is híres zeneiskola van, sokan zenélnek, és a legtöbben nem családiházban laknak, bár egyébként onnan ugyanúgy kihallatszik a szomszédok számára egy hangosabb zene..


Ez az élet része, nyilván egyéni helyzetekben meg kell egyezni a környezettel, de egy kezdő zeneiskolás az első 5-6 évben sehol nem fog semmit bérelni, szint minden társasház szabályzata megszabott kereteken belül engedi a gyakorlást.


Evvan.

2017. nov. 8. 08:17

Csak a fovarost es kornyeket veve alapul, ahol tobb tizezer hivatasos zenesz el. Ketlem, hogy mindegyik hiper-szuper szigetelt lakasban el es gyakorol.

Sokkal kellemetlenebb zajforrasok kozott elunk.

Ahhoz kepest az otthoni gyakorlas eteri zene.

82. massalhangzo (válaszként erre: 81. - Ticu98)
2017. nov. 7. 20:55

sajnos ilyen esetben semmit nem er az, hogy te megbeszeled a kozos kepviselovel. ha valakit zavar, mert nala hangosan hallatszik, amikor te gyakorolsz, esetleg napi tobb orat, siman feljelenthet, es igazat is fognak adni neki


nalunk tobb gyerek van a hazban, akik zenelnek, gyakorolnak, nem volt panasz sosem, szerintem senkit nem zavar, engem sem


ettol fuggetlenul a te szomszedod siman intezkedhetne ellened, de valoszinuleg egyszeruen csak egy bunko, amilyen sok van mindenhol, es ha ket percet nyomnad, akkor is bunkoskodna


latszik ez abbol, hogy tojast meg egyebet dobal mas ajtajara. de a legbunkobb, sunyi seggfej is, ha szemtol szembe normalisan beszelsz vele, megpuhithato. ezek ellen sosem fog az hatni, hogy balhezol es kozos kepviselore hivatkozol

81. ticu98 (válaszként erre: 79. - Massalhangzo)
2017. nov. 7. 20:51

De nem érted,hogy van házirend és meg van beszélve

a közös képviselővel???? Meg van oldva,mindenki,aki zenél,adott időpontban gyakorolhat.

80. ticu98 (válaszként erre: 78. - Ticu98)
2017. nov. 7. 20:49

Sajnos nem lehet javítani utólag a választ,azért írok még egyszer ide.

*mindenki védi z őrült szomszédot - akinek nem inge,ne vegye magára :)

79. massalhangzo (válaszként erre: 77. - Ticu98)
2017. nov. 7. 20:48

de az teged nem ment fel, hogy mas is helytelenul vagy szabalysertoen viselkedik


ha neked gyakorolnod kell, meg kell oldanod azt, hogy ez ne zavarja korulotted eloket. ha ez csak egy embert zavar a hazban, meg lehetett volna vele beszelni, hogy te x oratol y oraig gyakorolnal, egyeztetni vele. szemtol szembe ritkan mondjak, hogy de ne csinald, mert ugye ok tunnenek extra seggfejnek


az, hogy a szomszed mindenfeleket dobal, rongal, az pedig elintezheto egy feljelentessel

78. ticu98
2017. nov. 7. 20:43

Ó,és mellékesen annyit,hogy szigeteltettünk is.

Persze ezt az őrült szomszédot "védi" mindenki,aki tul.képpen magántulajdon rongálását és zaklatást követ el. Ehhez nincs joga.

Amúgy a zongora probléma megoldódott. :)

77. ticu98 (válaszként erre: 76. - 3aa914ed63)
2017. nov. 7. 20:39

Ha följebb lapoznál,akkor látnád,hogy őrült.

Most ismét belemehetnénk egy értelmetlen vitába,hogy nekem jogom van gyakorolni,neki pedig a nyugalomhoz van joga. Emberi időben gyakorlok délután,az senkit sem zavar.

Az nem őrült,aki hipót,földet,és faleveleket,tojást dob az egyik lakó ajtajára? Csak úgy mellékesen kérdezem...

76. 3aa914ed63 (válaszként erre: 1. - Ticu98)
2017. nov. 7. 13:34

Nem őrült a szomszéd. Neked jogod van gyakorolni, neki pedig joga van a nyugalomhoz. Mivel te akarsz gyakorolni, a zajok terjedését neked kell megakadályozni.


Üdv,

egy komolyzenész

2017. nov. 4. 21:54

Nekem van zenész szomszédom, és nem zavar. Nem szokott éjszaka zenélni, hanem a házirendben megszabott időkeretben gyakorol. Nincs ezzel semmi baj.

Ez van, együtt élünk vele.

Ugyanúgy áthallatszik a gyereksírás a házban, lehallatszik a kisautózás, ugrabugrálás, ilyesmi. Mi valahogy úgy vagyunk vele, hogy ami a mások természetes életvitelével együtt jár, azért nem szólunk, cserében mások is elviselnek minket.

Ami minálunk nem elfogadható, az a másik szándékos zavarása. Kultúra, tolerancia és nem utolsósorban önismeret kell a társasházban éléshez. Én pl tudom magamról, hogy sokmindent elviselek, de mondjuk hogy fölöttem járkáljanak, azt nem. Ennek megfelelően választottam otthont.

74. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 70. - Dd9dec5381)
2017. nov. 4. 16:07

Na igen...

arrol viszont nem szabad elfeledkezni, hogy a zenesz nem a proban jatszik be, hanem mr ugy kell a prbara erkeznie - tehat otthon azt a fel - egy orat be kell melegitenie a kezet, a hangszeret egyarant.

73. Mezei Virág (válaszként erre: 66. - Dd9dec5381)
2017. nov. 4. 15:54

Sajna ilyen emberek szinte minden házban vannak. Amúgy szombat délelőtt lehet kopácsolni. Orra alá lehet dugni a házirendet.

Nálunk vasárnap reggel 6-tól szoktak húst klopfolni...

Ez több emeleten át hallatszik.

72. dd9dec5381 (válaszként erre: 71. - 1c2bf7d42c)
2017. nov. 4. 15:02
Nalunk siman megszavazta a lakokozosseg hogy ovoda legyen a foldszinten. Pedig a parkolohelyeink es hazmegtakaritasunk banja (onkormanyzat fel eve nem fizeti az ovi kozos ktsg-et igy a kozosbol megy). Ebbol is latszik, mennyire eltero kozossegek vannak.
71. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 70. - Dd9dec5381)
2017. nov. 4. 14:43
Tudok olyan tarsashazrol, ahol nem engedtek meg a lakok az ugyvednek, hogy irodat nyisson a sajat lakasaban, ahol meghatarozott idoben tartozkodott csak volna.
70. dd9dec5381 (válaszként erre: 69. - 1c2bf7d42c)
2017. nov. 4. 14:41
Esetleg egy proba a 100 tagu c.zenekarral? :)) Najo, jojjen el csak az egyharmada.
69. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 68. - Dd9dec5381)
2017. nov. 4. 14:36
Vajon akkor mi lenne, ha a Marton Eva vagy a Miklosa Erika lenne a szomszed?
68. dd9dec5381 (válaszként erre: 67. - 1c2bf7d42c)
2017. nov. 4. 14:32
Ezert mondom hogy en nem megyek obegatni. :)
67. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 66. - Dd9dec5381)
2017. nov. 4. 14:08
Ha otvos-ekszeresz, netan varrono lenne, az se lenne jobb.
66. dd9dec5381 (válaszként erre: 64. - Mezei Virág)
2017. nov. 4. 14:03
Ugy altalanossagban irtam. A mi also szomszedunl pl. hangosan beszel, es csapkodja a talpat a foldhoz, igy minden szavat ertem es minden lepesenel megrezzen a nyulkezrec, pedig folotte lakunk. Es nem szolok neki, pedig meglehetosen irritalo, pont azert mert egy normalisan szigetelt es/vagy felepitett hazban nem kene tudnom sem hogy letezik. Zarojelben jegyzem meg, hogy o ketto kopacsolasra szombat delelott dultan rohangal a lakasok kozt hogy ki zajong??
2017. nov. 4. 14:02
Egyetemista koromban négyen béreltünk egy 2 szobás lakást. Ebből hárman a Zeneművészetire jártak: 2 hegedű és 1 zongora állt a lakásban és bizony gyakoroltak is otthon, főleg a délelőtti órákban, de vizsgaidőszakban bármikor. Igaz, jó pár évvel ezelőtt volt, de senki nem szólt soha semmit. Az egyik eladó, amásik orvos, a harmadik zenész, mindenki tette a dolgát. Most a gyerekem éppen alszik a nappaliban. Mellettünk a szomszéd fél órája üvölt a gyerekeivel, mert kupit csináltak. Bárcsak hegedülne..... :-(
64. Mezei Virág (válaszként erre: 61. - Dd9dec5381)
2017. nov. 4. 13:31

A társasházak csak akkor élhetetlenek, ha a lakók nincsenek tekintettel egymásra!

Zenélésre valóban nem alkalmas, mert van, akit zavar.

Az én gyerekem is zenélt, de nem itthon gyakorolt, vagy ha mégis, fejhallgatóval.

A hangos hangszerek nem valók ide, lehet bérelni stúdiót, vagy ott a suli. Nem érdemes ezen összeveszni. Ahol sokan élnek, ott alkalmazkodni kell. Ha békét akarnak...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook