Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Zajongás(gyermekek által) egy társasházban fórum

Zajongás(gyermekek által) egy társasházban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
107. elbb (válaszként erre: 105. - Andersen2)
2014. jan. 7. 12:21

Nem, félreértsz. Nem tojok én a többire sem. De ha én el tudom viselni, akkor a másik is lehet toleráns. Én azt gondolom, minden zajforrás szokható dolog. 2012-ben egész évben felújítások között éltem. Ráadásul vicces volt, mert júliusig laktam egy helyen, pont akkorra ért véget az ottani felújítás, máshova költöztem, ott meg akkor kezdődött. Ha nem éjjel kalapálnak, a nappali zajok nem zavarnak. Pedig nappal is itthon vagyok. :)


Tudom, én vagyok a furcsa. :)

106. elbb (válaszként erre: 104. - Andersen2)
2014. jan. 7. 12:17

Egyszerűen felemelem a kezem :) És működik :)


( tesóm viccesen megjegyezte egy ilyen alkalom után, hogy azért állnak meg az autósok ha engem meglátnak, mert nagyobb vagyok némelyik autónál. No, ez persze túlzás, de az én méreteimet hamar észre lehet venni. Hát még ha kapálózok is)

:)

105. andersen2 (válaszként erre: 101. - Elbb)
2014. jan. 7. 11:36
"Neked jó",ez a lényeg.Ez az én filozófia.Más már nem számít:)
104. andersen2 (válaszként erre: 102. - Elbb)
2014. jan. 7. 11:34

Hát,igen!Ez a baj!Láthatatlan vagy!Csak akkor vesznek észre,ha már azt hiszik öngyi akarsz lenni és megsajnálnak,na jó megáll az utolsó 3 méterben:)

Amúgy hogy jelzed?Ez így viccesen hangzik:)Milyen pózt veszel fel?

Lehet,hogy nekem meg kéne pörgetni a fejem felett a babakocsit és engem is átengednének egyből a zebrán.Ha nem teszem,akkor marad a tökölés:)))Úristen,most így előttem van mennyi szegény embert látok nap mint nap a zebra szélén tökölődni,akár csoportosan akik persze csak átmenni szeretnének.Itt milyen koreográfiát ajánlasz,hogy észbekapjon az autós,hogy nem csak tökölnek??:)

103. andersen2 (válaszként erre: 89. - 4c1a787e8f)
2014. jan. 7. 11:27
Lehet,hogy szabályokhoz kellene kötni a lakótelepen költözködők igényeit.Kötelezően meg kellene csináltatni a hangszigetelést,persze nem saját zsebből,fizesse az állam,hozza helyre a hibát.Egyenként azért csak kibírná az állam,hogy ennyit adjon a költözőnek.Utána nem lesz üres a lakás,ezt az alkalmat kéne megfogni,akár törvénybe foglalni,meg akinek nincs rá pénze,annak is meglegyen,ne ezen múljon másnak a nyugalma. Pénzes vagy nem pénzes ember is kerülhet egy szerencsétlen helyzetbe,hogy nem tudja rendeltetésszerűen használni a lakását a zajok miatt.
102. elbb (válaszként erre: 96. - Andersen2)
2014. jan. 7. 11:26
Nekem itthon is megáll az autós, ha határozottan jelzem az áthaladási szándékom. Ha csak tökölök a zebra szélén, akkor nyilván nem áll meg.:)
101. elbb (válaszként erre: 99. - Andersen2)
2014. jan. 7. 11:25

Mint mondtam, nem érdekel ki-mire költi a pénzét.

Egyébként én pont az az ember vagyok, akit a zajok maximum éjjel két órakor zavarnak. nappal, meg este mindenki éli az életét. van aki zajosabban.

100. andersen2 (válaszként erre: 99. - Andersen2)
2014. jan. 7. 11:18
"nemzeti"
99. andersen2 (válaszként erre: 97. - Elbb)
2014. jan. 7. 11:17
Így van,már egy helyen is be lehet szerezni A nem- zeti dohány boltban!!!Nálunk ilyenre mindíg lesz pénz.Még jó,hogy nem szigetelésre,mert legalább hallani lehet,ha a piás ember agyonveri épp a családját,és már lehet is hívni a rendőrséget.Másnap újra játszhat.Hogyhogy egy ilyen méretű átalakulás-,hogy minden sarkon és minden ház aljában létrejöhetett egy-egy dohánybolt- sikeres lehet de a hangszigetelés nem?Tudom más felfordulással jár,de ez mindig előrébb való.Azért ez szomorú,nem?
98. andersen2 (válaszként erre: 87. - 4c1a787e8f)
2014. jan. 7. 11:10

"Bele kell gondolni,hogy mi lehet a másikkal."

A felettünk lakók gyerekszobája a mi hálónk fölé került.Parkettáztak,laminált parketta,alá párafogó fólia 2-3 mm.A beton födém és a parketta közé ennyit tett a mester.Szerinted ha leesik egy játék,mi ezt hogy halljuk?Aki szakmabeli csak el tudja képzelni.Tudták előre,hogy szőnyeget nem tud lerakni,mert atka allergiás az egyik gyerek,nem kellett volna mégis egy kicsit a másik családra gondolni?Tudták,hogy alattuk háló van.A mester azt mondta nekik nem lesz gond az alsó lakóval.Hát ez a mester most a gyerekszoba alatt élne,amit megcsinált,sírva kérné,hogy hadd javítsa ki.Ugyanis,az én babám és én rendszeresen az ő zajukra ébredünk ez elég extrém eset.Nem úgy kell elképzelni,hogy körömkocogtatás féle halk zörejeket hallunk,hanem felettünk egy nagy hangszóró van,lebeg a parketta az egyenletlen beton miatt,mintha lakásfelújítás lenne.Biztos,hogy itt nekem kell belegondolni,hogy szegény felettünk lakók???Az én babám nem tud úgy aludni,ahogy az ő életritmusa kívánja,mindig idő előtt ébred.Biztos ez a normális?Én meg mint egy zombi kelhetek,éjszakázás után.Nem a gyerekek a hunyók,hanem a felnőtt emberek:ezt is jó olcsón megcsináltuk.

Eddig is felettem laktak,nem volt gond.Hallottam a sírást,sikítozást,viháncolást,rohangálást.De ez így már sok.Te ezt csak így kibírnád????????Ha el kéne adni a lakásom,hogy adom el ?Eltitkolom ,hogy ki lakik felettünk ha kérdezik?Ez még egy ingatlan értékét is lerombolja!

97. elbb (válaszként erre: 95. - Andersen2)
2014. jan. 7. 11:07
sosem turkálok más erszényébe, ami pénze van, arra osztja be amire akarja.:)
96. andersen2 (válaszként erre: 91. - 4c1a787e8f)
2014. jan. 7. 10:48
A nyugat nem csak a pénz mennyiségénél kezdődik,hanem emberileg fontos a másikra való odafigyelésnél,pl.:nálunk ha a zebránál állsz,lesheted mikor állnak meg neked,akár gyerekkel vagy akár egyedül.Ha az egyik sor megáll,még várhatsz míg a másik sorban észbe kapnak,hogy zebra van felfestve.Osztrákoknál még oda se értünk gyerekkel a zebrához már megállt az autó,valahol itt is kezdődik a nyugat,nem ott ,hogy majd ha sok pénzem lesz,akkor odafigyelek..Az empátia nem pénz kérdése!!!
95. andersen2 (válaszként erre: 90. - Elbb)
2014. jan. 7. 10:40

Sörre meg cigarettára mindig lesz pénz.

Sok ember már elszívott egy pár normál padló és kémény árát,az a lényeg ,hogy neki már jó.

94. andersen2 (válaszként erre: 89. - 4c1a787e8f)
2014. jan. 5. 22:23
Kérlek írj egy olyan céget,akik úgy csinálják a hangszigetelést,ahogy szerinted az megfelelő,akár privátban.Előre is köszi!
93. Regin_a (válaszként erre: 89. - 4c1a787e8f)
2014. jan. 4. 10:47

Foglalkoztam a témával országos szinten,"


Akkor bizonyára ismered a menyezet és oldalfal utólagos hangszigetelési technológiákat

pl. StopNoise

Jellemzően 9-10,000Ft/m2 menyezetre, oldalfalra olcsóbb kissé.

Egy elég tehetős kliensemet zavarta a felső lakó éjjeli gyereksírása és a fürdő reggeli zajai

Ő is sokalta ennyiért.

92. Regin_a (válaszként erre: 77. - 378cc1bf99)
2014. jan. 4. 10:38
Kívánjam neked hogy lakjon feletted 2 gyerekes család, ahol a gyerekek, néha a vendéggygerekek is, végrohannak az előszobán és elvetik magukat a földre visitva?
91. 4c1a787e8f (válaszként erre: 90. - Elbb)
2014. jan. 4. 10:26
Igen, a tömör válasz az, hogy akkor hasonlítgassanak "nyugattal" össze, ha majd ugyanazért a munkáért én is ugyanazt a fizetést kapom. És nem pont a tizenketted részét.
90. elbb (válaszként erre: 85. - Andersen2)
2014. jan. 4. 10:15
Ez szép is lenne, ha mindenki megcsináltatná a lakásában a hangszigetelést. De sajnos az is a magyar valóság, hogy az emberek a kötelező kéménybélelést is az utolsó percig húzzák, mert nincs pénzük.
89. 4c1a787e8f (válaszként erre: 85. - Andersen2)
2014. jan. 4. 09:20

Ezeknek úgy lenne értelme, hogyha egységesen, mérnök által megtervezetten minden lakásban megcsinálnák, figyelembe véve a ház működését, a kopogó hangokat, a léghangokat, gépészeti zajokat és minden egyebet..


Foglalkoztam a témával országos szinten, én voltam az első építész, aki Budapesten panelfelújítást csináltam. Hidd el, nagyon sok követ megmozgattam azért, hogy csak egyetlen egyszer csináljunk végig egy házat "rendesen", törődve ilyen dolgokkal is..


Leheteteln volt végigverni. Egyrészt ehhez legalábbis részlegesen ki kellett volna üríteni a házat, amit a lakók egy része nem vállalt, nem volt hova menni - annyi támogatást meg nem adtak volna, hogy el lehessen őket helyezni - másrészt meg egyszerűen nem tudták volna állni anyagilag a részleteket..


Szóval jórészt a jó magyar csóróságon, meg kicsinyességen múlik ez a dolog. Igen, ezen tőlünk nyugatabbra nem múlnak a dolgok..


Az egyéni szigetelgetések meg sokszor csak nagyobb bajt okoznak, mint hasznot, úgyhogy az ne terjedjen, ha nem muszáj.


Nem egy olyan padlót láttam szakértőként, ahol szegénykéim becsülettel megcsinálták az úszópadlót, csak éppen azt az apróságot nem tudták, hogy a szigetelést elválasztó fóliát fel kéne a széleken hajtani, és egy ps csíkkal el kéne választani. Ott a padló betonja hozzáért a fal betonjához, és ugyan a szoba közepén leejtett tárgy kisebbet szólt (bár nem annyival, mint várták) cserébe viszont eddig olyan szomszédok is hallották, akik eddig nem, mert sikerült a hangot a falra is kivezetni...


És még sorolhatnám a hibákat, és sikertelenségeket.. Szóval pont, hogy a kalákát kellene már elfelejteni...

88. 4c1a787e8f (válaszként erre: 85. - Andersen2)
2014. jan. 4. 09:02

A baráti köröm jó része külföldön él és babázik. Ők is tapasztalják az itthoni gyerek ellnes hangulatot, mert azért jönnek haza is. Az egyik bevásárolt egy olyan hasfájós babával, aki gyakorlatilag egész nap üvöltött. (Bécsben élnek) Mindenki hallotta, és fél év után csak annyit mondtak a ház lakói, jószerével idősek, hogy sajnálják, hogy ennyit kellett küzdenie.. Ott a normálisan gyereket nevelő családokat eszük ágában sincs megszólni. Felfogják, hogy a gyerek nem azért üvölt, mert az olyan rohadt jó a szülőknek, hanem mert ez van.


Meg az a helyzet, hogy ott legfeljebb a színesbőrű gettókban laknak olyan régi, műszakilag már alkalmatlan lakásokban, házakban, mint itt az emberek jó része... Építész vagyok, és nem egyszer voltam kint a város tanszékkel pont Bécsben az ottani lakhatási helyzetet vizsgálni. Ott egy panelfelújítás nem úgy nézett ki, hogy felragasztottak némi hőszigetelést, hanem élből csináltak padlócserét, falszigetelést, és egyéb komoly gépészeti felújításokat. Hidd el, a német gyerek is elmegy a lakás egyik végéből a másikba, ők se ülnek egy helyben, csak egy normális műszaki állapotú házban ezt észre se lehet venni. Nem folyamatos páros lábbal ugrálásról beszélünk. Meg ott egy olyan anyagi potenciájú család, mint mi vagyunk minimum egy sorházas családi övezetben lakik, és nem a gettóban kínlódik fél életét pont azzal töltve, hogy valami normális lakhatáshoz jusson.


Más ugyanis egy olyan zajos család, aki azért zajos, mert élnek, gyereket nevelnek, zenére oktatják (természetesen a házirendet betartva), stb.., és más egy olyan zajos család, mondjuk mint itt "lákátosék".


Más az élet zaja, és más a szándékos vagy jelentősen gondatlan zajongás..


Ezen két dolog között kellene különbséget tenni.


Én is hallom, ahogy a szomszédban beszélnek, néha veszekednek, netán évődnek a szerelmesek, elhúzzák a széket, megágyaznak, sőt reggel háromnegyed hatkor beágyaznak, mosogatnak, megengedik a vízcsapot, leejtik a lábost. Hallom, ahogy reggel a felettem lakó hatkor a magassarkújában visszaszalad még egy kávéért, vagy elzárni a konvektort.. Hallom ahogy takarít, ahogy nekiütődik a partvis az asztallábnak, vagy éppen pisil. Más meg tanítványokat fogad, és 100-szor többet csapódik nála az ajtó, mint másnál.. És sokszor pont akkor, amikor az én meg leteszem a gyerekt. No és? Tudomásul veszem, hogy másnak más az életritmusa, és nem az én alvó gyerekemmel fognak foglalkozni. Soha még a gondolatomban sem volt, hogy ezt valakitől is elvártam. A gyerek ezt szokta meg, alszik zajban is.


Ezt hívják úgy, hogy élet. És ez fáj sokaknak, hogy mások még élnek..

87. 4c1a787e8f (válaszként erre: 86. - Andersen2)
2014. jan. 4. 08:45

Felettem is parkettás lakásban laknak, mivel több emeletes a ház, hallom is a zajokat, és nekünk is van szőnyegünk. Itt nem egy egyszerű történet a padlócsere, mert ez egy régi feltöltéses rendszer, nem arról van szó, hogy betonra kell dolgozni.


Egyébként akkor is ott laktunk, amikor a felettünk lakóknak volt kicsi a gyerekük. Soha nem volt ez téma a szomszédok között, mert élni kell valahogy, és ezt régen tudták is az emberek.


Most például végig dolgoztak ünnepek alatt a felettünk lakók, mert leáztak. A gyerekek volt, hogy sírtak, az autista fiam örjöngött, hogy hagyják már abba. Én leültem, elmagyaráztam nekik, hogy miért kopognak, mit csinálnak és miért. Megértették. Eszem ágába se jutott szólni, hogy miért az ünnepek alatt kell, mert jól tudom, hogy azért, mert utána meg menniük kell dolgozni..


Szóval nem ördöngősség ez, csak bele kell gondolni, hogy mi lehet épp a másikkal.

86. andersen2 (válaszként erre: 69. - 4c1a787e8f)
2014. jan. 4. 00:36
Ha feletted laknának parkettás lakásban másról szólna az írásod.Régen szinte minden lakásban szőnyeg volt,kevésbé hallatszott át akármilyen zaj.
85. andersen2 (válaszként erre: 13. - Shanalyl)
2014. jan. 4. 00:27

Ha ilyen külföldön történik,hogy egy szomszéd zavarja a másikat,az nem megengedett,ha van gyerek,ha nincs.Egyes országokban az emberek tisztelik annyira egymást ,hogy nem téma odafigyelni a másik EMBERRE.Hamarabb lesz következménye és nem a gyereket büntetik meg hanem a felnőttet,és nem a panaszost büntetik meg,hanem a zajongót.Egyes kultúrákban a másik EMBER nyugalmának zavarása SZÉGYEN.Nálunk pont fordítva van,az a szégyen ha egy anyának szólni mer valaki,ha zajosak a gyerekek.Biztos vannak extrém érzékeny emberek.Nekem is van most már két gyerekem.Én rém kellemetlenül érezném magam,ha szólnának,hogy hangosak vagyunk.Próbálnék segíteni a másik EMBERNEK.Sajnos én és a kisebb gyermekem pont egy zajos családtól szenvedünk.Azért mert 3 gyerek van úgy gondolják,alattuk vastagabb lett a födém.Már a költözést tervezgetjük.Ők albérlők,mindent megengednek maguknak.Mi megvettük a lakást ,odafigyelünk másra.Egy másik zajos család miatt feladom az eddíg imádott éveken keresztül othonná varázsolt lakásom.Feljelenteni?Mi értelme?Hogy egy újabb zajongó családot megsajnáljon a hatóság?Hogy én fogjam be a pofám,mert zavar ha ők azt hiszik kertesben élnek?Hogy megmondja nekem egy értelmiségi,hogy ezek természetes velejárói a társasháznak?A családom és a magam lelki békéje fontosabb.Egy társas házban nem csak a gyerekes családok EMBEREK,hanem mindenki más.Ma már mindenhol parketta és kö van ,ami szép is könnyen takarítható,csak azt nem tudják az EMBEREK,hogy mit kell alátenni a burkolatok alá,hogy ne terjedjen a ZAJ,az esetlegesen a burkolaton landoló dolgok ne zavarják a szomszéd EMBERT.21 század=hangszigetelés.Nem kéne így élni egymás hegyén-hátán,csak tenni kéne ellene.Ma már vannak antiallergén szőnyegek,padlószőnyegek és hangszigetelő burkolatok-rendszerek.Ez a jövő,van választás,csak el kell kezdeni.Aki panelba költözik hangszigetelje le a födémet.Egy EMBER elkezdi,elmondja a másiknak,terjed a hír,egy idő után már nem terjedne a hang a társasházakban.Mindenki akkor pihenne,amikor akarna.Több zajt engedhetnénk meg mert a hangszigetelés működik.TERJESSZÜK A HANGSZIGETELÉST!!!TÁMOGASSA AZ ÁLLAM IS!!!A társasházakban van házirend kitéve,amit a kutya nem néz meg.Pedig ezeket pont a zajosan élők miatt alkották,és nem a zajosan élők érdekvédelmében,csak sajnos nincs aki betartattja az EMBEREKKEL.


Az utolsó mondatodra kitérve:HÁZIREND A NEVE.BENNE VAN ,HOGY TARTÓZKODNI KELL MINDEN OLYAN FELESLEGES ZAJJAL JÁRÓ TEVÉKENYSÉGTŐL,AMI MÁSOK NYUGALMÁT ZAVARHATJA "A NAP BÁRMELY SZAKÁBAN"!!!!


Már nincs csendrendelet,mert nem tudja mindenki a zajos emberekhez igazítani a pihenését.

84. Durciful (válaszként erre: 79. - Woroscsaj)
2013. nov. 26. 08:55
Nekem nincs hitelem, de ettől a nem banktól bérlő dumától most kiakadtam. Nem értem, hogy lehet valaki ilyen. Főleg, egy képviselő.
83. Durciful (válaszként erre: 79. - Woroscsaj)
2013. nov. 26. 08:53
Te meg írd rá, hogy "A banknak szóló közleményeket kérjük a bank ajtajára ragasztani, mi ezeket nem tudjuk figyelembe venni, mert nem nekünk szól!"
82. 4c1a787e8f (válaszként erre: 81. - Elbb)
2013. nov. 25. 09:14

Ezt nálunk is játszották.. Én takarítsak, meg én csináljam a kertet, mert én csak bérlő vagyok.. Felvilágosítottam őket, hogy azért ez nem így működik.. Illetve fel sem világosítottam, mert úgyse értenék..


A kertet amikor meg csináltam - mert kedvem volt hozzá - akkor meg azért jelentgettek, igaz csak a közös képviselőnek.. Azért, mert ültettem bele paradicsomot, meg répát is, hogy a pesti gyerekeim ilyet is lássanak.. Ezen ezerrel felháborodtak, hogy miért ültettem "zöldségeket".. Hát nem akartam leállni vitatkozni, hogy ma a belvárosban külön pénzre lehet pályázni, ha az emberek kis haszonkertecskéket alakítanak ki, sőt, van ahol az önkormányzat ajánl fel ilyeneket.. Szóval semmi sem volt jó.


Azóta nem csinálom a kertet.. Most meg persze ez is baj..

81. elbb (válaszként erre: 80. - Elbb)
2013. nov. 24. 18:39
Még a régi albérletemnél egyszer én is megkaptam egy fontoskodó akárkitől, hogy én csak bérlő vagyok.( nem is emlékszem már mire mondta) Annyit mondtam neki erre, hogy igen, és a lakás használatának jogait bérlem, azaz fizetek érte. Így bizony, neki bármennyire is fáj, ugyanannyi jogom van a házban, mint neki.
80. elbb (válaszként erre: 79. - Woroscsaj)
2013. nov. 24. 18:36
Én nem tennék a helyedben semmit. Hidd el, nagyobb bosszúság neki az, ha mindenen csak mosolyogtok.
2013. nov. 24. 14:00
Ma kaptuk az új pofont a közös képviselő akasztot ki valami papírt a házzal kapcsolatban és ráírta hogy tulajdonos kisokos, ma már rá volt írva hogy nem a banktól bérlő. Ezzel most már berakta azt a bizonyos nagykaput,most már ne várjon toleráns viselkedést,pedig épp ma 6kor keltek a gyerekek de játszani csak 7.40után engedtem őket,mondván hogy ne zavarjunk másokat,hát ezentúl kétszer is meggondolom lehet hogy inkább borsot török az orra alá.és akkor feljelenthet!!
78. 4c1a787e8f (válaszként erre: 76. - Woroscsaj)
2013. nov. 24. 11:03

Teljesen mintha a saját történetünket olvasnám.. Nálunk is már a lakásfelújításnál kezdődött, és ugyanilyen nüanszokon... És nálunk is volt jópofizós időszak.. És ugyanúgy azt nem értik, hogy nincs állatmód játszás, csak sima, és sajnos a ház régi és rossz.. És igen, a gyerekeimet mindenütt állandóan dicsérik, és pont azt írta múltkor a lányom ofője is, hogy anyuka kicsit vegyen vissza, és ne várjon el annyit a gyerektől otthon, mert maximumon teljesít.. és nehogy sok legyen..


Ezért is sajnálom a gyerekeket, mert nem érdemlik, hogy azt hallgassák egy vadidegentől, hogy ők milyenek, mert magukhoz képest igenis a legjobbak között vannak... De hát gyerekek, meg hát akkor is hatan lakunk viszonylag kis helyen..

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook