Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan lehet leküzdeni az édesség utáni vágyat? fórum

Hogyan lehet leküzdeni az édesség utáni vágyat? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. ápr. 27. 11:07

Árva Galamb!

Hidd el. Egyépként is. Ki lenne az az agybajos, aki egy ilyen kövér embert(lányt)játszana el.

=)))))

A lényeg, hogy ha én tényleg létezem márpedig szerintem létezek, akkor nyugodtan elmélkedhetsz azon hogy hogyan létezhet ekkora gyerek!

=)))

19. Icus (válaszként erre: 15. - FatFanni)
2007. ápr. 27. 08:08
Kaptam, néhány levelet, "Fejben fogyni" "cégtől". Fogalmam sincs kik ők, de 3000 forintért havonta, minden nap küldenek egy levelet neked, amiben arról beszél neked valaki, miért kell fogyni. Nos, az egyik levelbén ez volt( Nem szó szerint idézem, csak a lényeget) Mindenből, ugye "normális " adagot kell enni. Amikor már te is úgy itéled meg, hogy ez már nem normális, akkor kezdj el számolni. Ha minden nap megeszek egy tábla csokit, akkor hetente 7 havonta 30 évente 365 ... 20 év alatt pedig.. xdb tábla csokit ehetek még meg. Akkor mi a fenének enném, meg most még ezt az egyet amikor 20 év alatt ugyis megehetek még 7300 tábla csokit!!
2007. ápr. 27. 07:51
Én simán el tudom képzelni hogy valakinek ilyen étvágya van. Ha egyszer kitágul a gyomrom, én se nyugszom amíg meg nem töltöm.Ezért kegyetlenül nehéz számomra a fogyókúra első pár napja, mert össze kell szűkülnie a gyomornak, hogy az ember ne tudjon a normál mennyiségnél többet enni egyszerre (végül is ilyen módon hat a gyomorgyűrű is, csak az ugye extrém mértékben beszűkíti a gyomrot).De sokszor nem is az éhség miatt eszek, hanem mert annyira de annyira kívánom azt a bizonyos finomságot. Most megettem minden csokit és eldöntöttem hogy nem is veszek többet, majd csak jövő hét végén. Na és még kipróbálom azt, hogy ha a csokira csak gondolni is merek, 50 felülést kell csinálnom.Kíváncsi vagyok mi lesz.
17. 9778ca1817 (válaszként erre: 15. - FatFanni)
2007. ápr. 26. 19:06

olvastam a bejegyzéseidet (a naplót is)nem tudom elhinni, hogy ez amiket leírtál tényleg komoly...:((

nem valami beugratás ez???

2007. ápr. 26. 15:22
Aztán majd jön a süti, meg a többi =)
2007. ápr. 26. 15:21

Megpróbálok ellenállni a csokinak.De egyenlőre csak a csokinak, mer többet egyszerre nem lennék képes és még ezt is csak holnaptól. Úgyis már csak 4 tábla és 6 szelet van. Azt még bedobom. Ha már így belejöttem.



Igen ez a legnagyobb hibám. Amikor azt mondom már úgyis mindegy. Mért ne egyek még. =( =)

14. Icus
2007. ápr. 26. 14:30
Sehogy! A vágyat nem tudod leküzdeni, az jőn sajna magától. Legfeljebb ellen állsz neki, ha van elég akaraterőd. Aki egyszer a csokoládé rabja volt már, az az is marad, csak most éppen "tünetmentes":))) Tudjátok mint, az alkoholistáknál: "alkoholista vagyok, de 3 hónapja nem iszom"
13. Icus
2007. ápr. 26. 14:30
Sehogy! A vágyat nem tudod leküzdeni, az jőn sajna magától. Legfeljebb ellen állsz neki, ha van elég akaraterőd. Aki egyszer a csokoládé rabja volt már, az az is marad, csak most éppen "tünetmentes":))) Tudjátok mint, az alkoholistáknál: "alkoholista vagyok, de 3 hónapja nem iszom"
12. Eve20 (válaszként erre: 9. - FatFanni)
2007. ápr. 26. 11:45
Ismerős...én is mindig addig ettem, amíg el nem fogyott az összes. Aztán nagy kínlódással felhagytam ezzel, és egy idő után nem zavartak már a csokik a szekrényben. Próbáld meg megállni néhány napig, hogy nem eszed meg mindet, aztán csökkentsd fokozatosan az adagot. A végére nem fog érdekelni mik vannak még tartalékban:)) Sok sikert hozzá, és kitartás!
2007. ápr. 26. 11:43

Én azt vettem észre magamon, hogy minnél több magas ch-s kaját eszek annál jobban kivánom az édeséget, kenyeret,tésztát...

Most elkezdtem úgy enni,hogy a ch-t zöldségkből és gyümiből viszem be, lassan 5 napja csak igy eszek, az édesség utáni vágyam teljesen elmúlt, nem sóvárgok magas ch tartalmú kajákért sem....

Van egy pont amin át kell esni, és utána már gyerekjáték. Előtte napi szinten faltam a csokikat, mindenféle sütit...nem tudtam megállni...ez egy örgödi kör,és csak akarattal lehet belőle kitötni!De kilehet!!!

Ügyeskdjetek!

Ezért is van, hogy az Atkins-ben,SBD-ben is elmúlik a ch utáni vágy,mert nagy részt zöldségeket eszel ezeknek alacsony a Glikémiás Indexe, igy nem esik le a cukorszinted hirtelen és nem akarod felfalni a fél konyhát. (se kenyér, se tészta,se risz)...Fel kell cserélni ezeket, sok sok zöldségre!!! Gyümire...és pár nap múlva azt veszed magadon észre, hogy már nem is sóvárogsz sütikért...stb!;)

2007. ápr. 26. 11:41

Elmész egy édességgyárba dolgozni 2 hónapra.

Garantálom, hogy megútálod.

2007. ápr. 26. 11:28

ÉN még mindig imádom az édességeket és tonnaszámra zabálom!!

(éppen most fejeztem be a 4. táblával, a nagyobbik fajtából) =(((((

Nme tudom abbahagyni, és álltalában a nap végére elfogyik az összes csoki itthonról mert addig eszem, amíg van =====(((((((!

2007. ápr. 26. 10:06
Az édességek nekem is a gyengéim voltak, addig ettem, amig rosszul nem lettem, és azt hittem, hogy sose fogok erről leszokni, aztán mégis sikerült. Elkezdtem vitaminokat szedni, de nem ilyen patikai vackokat, hanem Lenkei könyve alapján összeállított normális adagokat, ezt kiegészítettem C vitaminnal, így napi 2000mg lett belőle, és sztem ez a leglényegesebb pont: a C vitamin segít leküzdeni az édesség utáni vágyat. Most Atkins diétázok és egyáltalán nem is vágyok már édességre, sőt kenyérre se, pedig ezt ezelőtt remélni se mertem.
2007. ápr. 26. 10:02
Menzez előtt egy héttel kattanok rá az édességre. Ilyenkor elborult aggyal kutatok a lakásban és megeszek mindent aminek köze van a csokihoz. Érdekes a többi 3 hétben egyáltalán nem érdekel az édesség, de ebben az egy hétben rosszullétig tömöm magam vele. Többen ajánlották, próbáljak meg ilyenkor édes illatú (pl.vanília illat) gyertyát gyújtani, így az illattól eltelve csökken az édesség iránti vágy. Na Én a gyertyát már megvettem, de meg még nem gyújtottam...
6. freshlinda (válaszként erre: 5. - 09d65bf33d)
2007. ápr. 26. 09:32
Joghurt meg turmix ide vagy oda, sajnálatos tény, hogy a süti meg a csoki nekem is valahogy jobban esik! Sokszor hattttttalmas erőfeszítés a gyümölcsöt választani. Miért van ez?
2007. ápr. 26. 09:26
Nagyon durva, de a mai kiadós reggeli után is 2 jó vaskos szelet lúdlábtortát is befaltam (mennyei élvezet volt).Tegnap is 4 szelet csokitortát és két xxl-es Sport szeletet ettem, meg egy Magnumot is.Mi lesz velem? Meg kellene állni, vagy legalábbie egy értelmes határt szabni, de NEM MEGY! Az a fura, hogy régebben hónapokig kibírtam egyetlen kocka csoki nélkül, és nem is szenvedtem.
2007. ápr. 26. 09:21
Soha életemben nem voltam csokifüggő, az utóbbi 3 hónapban viszont legalább napi 200g (legalább!!, de van hogy 2x ennyi) csokit vagy csokis sütit kell megennem, mert különben szenvedek. Mást nem is kívánok ezen kívül. Egyszerűen nem tudom vissszafogni magam, pedig terhes nem vagyok, és vitaminokat is szedek. Mielőtt kitört rajtam a csokiéhség fogytam 10 kilót (diétával és sok mozgással, azóta sem szedtem vissza).De még mindig van rajtam felesleg és sürgősen le kell adnom.Van pedig akaraterőm, de ehhez nem elég.
2007. ápr. 26. 09:13
Ha már sehogy sem tudom magam meggyőzni arról, hogy "nem szabad", meg, hogy "hizlal", és hogy "utána úgyis lelkiismeret furdalásod lesz", akkor mostanában eszem egy gyümölcsjoghurtot korpás keksszel vagy iszom egy vaníliás vagy csokis turmixot (persze diétásat!). És ne feledkezzünk meg a gyümölcsökről sem:))) Itt a nyár! Egyetek sok gyümölcsöt:)!
2007. ápr. 26. 09:12
En ebben sajna nem tudok segiteni mert meg nem talaltam ra a titokra :o))
2007. ápr. 26. 09:09
Hogyan lehet leküzdeni az édesség utáni vágyat?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook