Ez nem igaz. A lányok sokkal lustábbak, mint a fiúk. Nekem ugyan nincs tapasztalatom a témában, de nem csak bioszból tanultuk, de a környezetemben is így tudták szabályozni, hogy kislányuk legyen: mivel a lányok lustábbak, de tovább élnek, ezért a méhben 3 napig élnek. Ha biztosra szeretnél menni, akkor peteérés előtt szeretkezzetek a pároddal. A fúk gyorsabban odaérnek, mint a lányok, de üres méhre lelnek. A lányok viszont szépen lassan, megfontoltan közelítik meg a célt, és amikor odaérnek, türelmesen várnak. Ha 3 napon belül van peteérésed, egyik pici leányzó előtt ott lesz az életet jelentő petesejt :) Sok sikert!
Egészen pontosan, a méhszájat kell naponta megtapintani. Ha kemény, mint az orrod, akkor nem fogsz megfoganni, zárva van a méhszáj.
De ha puha, mint az ajkad, akkor nyitva van a méhszáj, mehetnek az ondósejtek.
Lány bármikor lehet. Fiú akkor, ha az első menetből, már legalább 3 napja nem voltatok együtt, s a méhszáj nyitva van.
Tehát ha lányt szeretnél, akkor sűrűn gyakorolgassatok, de ha volt néhány nap kihagyásotok, akkor az első "adagot" hagyjátok kárba veszni. Állítólag a savas-lúgos közegtől függ és attól, hogy a fiúk nem olyan fürgék, mint a lányok...
Megjegyeztem, mert 3 lány után magyarázta el egy barátnőm. Neki amikor lányt akart lánya lett, amikor fiút akart, akkor fia lett.
A xx kromoszómát tartalmazó hímivarsejtek gyorsak, de rövid életűek, tehát ha az akció a peteérés végefelé van, akkor valszínűsíthető a lány. Az xy kromoszómát tartalmazó hímivarsejtek lassabbak, de tovább élnek, szóval, ha az akció a peteérés elején van, akkor az xy kromoszómák érnek oda a petesejthez, mert az messze van és addigra a xx kromoszómájúak kipurcannak. Asszem. De lehet, hogy tévedek:)
Ez nem a nőn múlik. Ha a papának xx kromoszómaszáma nagy, akkor csak kislánya lehet. Ha több az xy akkor fiú. Bár vannak kiszámoló időszakok, amikor meglehet állítólag szabni milyen nemű legyen a gyermek, de ez sem csak a számszerűségtől, hanem a ffi kromoszómáitól függhet!