Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan lehet kánikulában fogyni? fórum

Hogyan lehet kánikulában fogyni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
57. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 56. - Loch ness)
2015. aug. 12. 14:35
Nem melegebb, mint a hajdúsági dinnyeföld, vagy a békési kukoricaföld!
56. loch ness (válaszként erre: 54. - Kilimcs)
2015. aug. 12. 14:31
Nem azt mondtam, hogy nem hiszem, persze, hogy elhiszem, te voltál ott, nem én :) Csak furcsálltam, mert én Budapesten nőttem fel, és a beton meg az aszfalt mindig rátesz pár fokot a hőségre. Nem tudom, miért nem hallottunk arról, hogy ilyen meleg helyek is vannak az országban, lehet, hogy akkor is az volt, hogy Magyarország sokak számára egyenlő Budapesttel :(
2015. aug. 12. 14:17
Úgy, mint máskor.
54. Kilimcs (válaszként erre: 52. - Loch ness)
2015. aug. 12. 14:09

áh, idén leszek 39 :)


hidd el, dokumentáét méréseink vannak, stb... egyszerűen ahol gyerek voltam félig, ott az egy teknő-- így nyáron sivatag, szó szerint, télen meg elvágva a hóval a világtól. :)


a 28 fok az a kellemes.. júli aug meg mindig 35 felett. hajnalban mindent meglocsolni a kertben, stb, aztán 9-10 től ete hatig csak akkor mentél ki ha muszáj. a földekes is úgy dolgozott mindenki, hogy nappal nem nagyon, csak aratáskor ugye.

ott ilyen mikroklíma volt... most nyilván mégmelegebb van, de mát vagy 10 éve nem járok haza. meghaltak már a nagyszüleim, meg lett családom. emberekhez kötődünk, nem helyekhez :)


de az tény, hogy mindig mondták fiatalkoromban is, hogy nem is igaz, nicns ilyen meleg nálunk... pedig de volt:)

53. loch ness (válaszként erre: 51. - Kilimcs)
2015. aug. 12. 13:48
Igaz, az is valami :)
52. loch ness (válaszként erre: 50. - Kilimcs)
2015. aug. 12. 13:47
Lehet, hogy te jóval később voltál gyerek, mint én, mert én már a 40-es éveimet taposom. Vagy csak nem hallottam erről. Arra emlékszem, hogy gyerekkoromban szörnyülködtünk a hőségen, ha 28 fok volt. 30 fok nagyon ritkán volt, annál magasabb pedig szerintem nem is volt.
51. Kilimcs (válaszként erre: 47. - Loch ness)
2015. aug. 12. 13:47
egyébiránt örülni kell, hogy nem hízunk :D pozotiv gondolkodás ;) majd lez hüvösebb, és akkor hajrá
50. Kilimcs (válaszként erre: 44. - Loch ness)
2015. aug. 12. 13:45
én gyerekkoromban olyna helyenvoltam gyrek, hogy volt hogy 40 fokot mértünk árnyékban. bodrogköz, árterület, homok... vázi locsolt sivatag... van hgy hetekig nem esett, és nem emlékszem nyárra, hogy ne lettek volna hőséghullámok. most meg itt az ország közepén is ilyen lett az idő nyárra.. de lelkileg nosztalgia:) én bennmaradok a lakásban, ha menni kell vhová viszek vizet, csak vizes hajjal megyek ki, stb. és csinálok olyan dolgokat amiket melegben is lehet:) perze az egészhez az kell, hogy legen egy hűvösebb lakás...
49. loch ness (válaszként erre: 43. - Az új kezdet)
2015. aug. 12. 13:45
Az én tapasztalatom szerint is, csak pont arról volt szó, hogy így sem ment a fogyás.
48. loch ness (válaszként erre: 41. - Zsarnokság Úrnője)
2015. aug. 12. 13:44
Örülj neki, hogy sikerült fogynod. Viszont sokat mozogni, mint megállapítottuk, nem 35-40 fokban kell. Autóm pedig nincs :)
47. loch ness (válaszként erre: 40. - 0c7adf8ee7)
2015. aug. 12. 13:43

Többször végeztem hosszan tartó kerti munkát ezen a nyáron. Biztosan számított, de 35 fokban enyhe túlzás az, hogy friss levegő...


Pont az van nálam, amiről Kilimcs írt: közel van a munkahely, ülőmunka, sportolni meg nem akarok ebben a hőségben, hogy aztán a szívem kikészüljön. De végülis mindegy, meg kell várni, hogy elmúljon a kánikula, aztán mindent bele.

46. loch ness (válaszként erre: 38. - Nikice)
2015. aug. 12. 13:40

Megnéztem a könyökömet, nincs rajta lyuk :)


A kalóriabázisra gondolsz? Azt használom, tavaly tök jól működött - szeptemberben...


Már nagyon várom a hűvösebbet, hogy nekikezdjek a mozgásnak. Amikor időnként rászántam magam, éreztem azt, amit írsz, hogy egyre jobban kívánom a mozgást.


A gyümölcstől nem félek azért annyira, lehet, hogy cukor van benne, de akkor is tapasztaltam, hogy fogyaszt. És egészséges - én sem akarok a fogyás kedvéért lemondani az egészségről.

45. loch ness (válaszként erre: 36. - Miss Angel)
2015. aug. 12. 13:36
Köszi! :)
44. loch ness (válaszként erre: 35. - Kilimcs)
2015. aug. 12. 13:36
Élvezném, ha 10 fokkal kevesebb lenne... Vékonyka koromban sem bírtam a hőséget, hát még most! És még tíz évvel ezelőtt sem volt ekkora hőség, mint mostanában.
2015. aug. 12. 13:28

Tapasztalatom szerint ilyenkor étvágytalanabb az ember. Sok zöldség, gyümölcs kenyér és cukor helyett. Nekem ez nyáron mozgás hiányában is elég.


Ha tudsz ilyenkor mozogni, az még jobb. Aztán amikor elfogynak a szezonális zöldségek, gyümölcsök, nincs negyven fok, jön az étvágy, akkor muszáj is.

42. Kilimcs (válaszként erre: 41. - Zsarnokság Úrnője)
2015. aug. 12. 13:13
ennyi a mozgás a kulcs :) de azért ha vki ülőmunkát végez, plusz nem jár messze dlgozni, az kicsit meg van lőve.. mert akkor el kéne menni külön sportolni, azt meg ebben az időben??? (hjó nekem a sport a szabadtért jelenti.. nyilván edzőteremben lehet)
2015. aug. 12. 13:05
Én csak a nyár alatt 7 kilót fogytam pedig nem is fogyókúráztam. Mozogni kell sokat, és nem autóval menni a wcre is :)
2015. aug. 12. 13:03

Kapálj meg egy hektár paprikát, kukoricát, szôlôt!

Lesz színed, van mozgás, friss levegô!

2015. aug. 12. 12:56
Sehogy
38. Nikice
2015. aug. 12. 12:25

Gondolom, éppen most jön már ki a könyöködön, ha én is azt írom, a mozgás lesz a megoldás kulcsa, de ez csak részválasz, mert a kérdésedben az szerepelt, kánikulában. Nos, ha a rendszeres mozgás eddig nem volt az életed része, ne most kezd el. Van egy honlap, ahol a napi energiaszükségletedet ki tudod kalkulálni, innentől a képlet viszonylag egyszerű, vigyél be kevesebbet, mint amennyire szükséged lenne a "puszta létezéshez".

Hosszútávon viszont nekem a mozgás jött be. Így nem kell lemondanom bizonyos ételekről, nem kell kalóriákat számlálgatnom(nem is csináltam sosem, és ahhoz lennék lusta). Nem szeretem az effajta korlátokat, az örökös vágyódás nekem nem hiányzik... inkább cipőt húzok 2-3 naponta és futi-futi. Első sorban nem esztétikai, hanem egészségügyi megfontolásból kezdtem. A jó hír, hogy ha hozzászokik a szervezeted, akkor igényli a mozgást, ami pedig az életed számos területén hoz majd változást. Kiegyensúlyozottabb, elégedettebb, energikusabb, egészségesebb leszel. Rájössz, hogy nincs lehetetlen, amit kigondolsz, arra képes leszel, és ezt a munkád, vagy egyéb céljaid területén is hasznosítani tudod majd.

Kicsit elmennék holisztikus irányba is, szeresd a tested, és dolgozz komolyan azért, hogy megadj neki minden körülményt, hogy tökéletesen működhessen. Hálás lesz érte :)


Én időtlen idők óta nem fogytam, de az alakom észrevehetően változott, így elhiszem, hogy ez az ideális a szervezetemnek. Rugalmas a bőröm, néha már izmot is látok :) Olyan kiegyensúlyozott életet biztosít a mozgás, amit egy diéta sem tud tudni nyújtani neked. Sok sikert!


Bár hosszú leszek, még két dolog jutott eszembe, igen, ahogy írtad, a melegben "vizesedünk", én is észreveszem magamon, pedig aktívan élek (nekem kb +1kg), ill. a gyümölcsökben sok cukor van, a fruktóz pedig villám gyorsan képes zsírrá alakulni :S

37. 25800e2d09 (válaszként erre: 34. - Loch ness)
2015. aug. 12. 11:55
Hihi oké :)
36. Miss Angel (válaszként erre: 32. - Loch ness)
2015. aug. 12. 11:48
értelek,a lényeg hogy megtudtál egy s mást és tudod hogyan tovább,sok sikert ! :)
35. Kilimcs (válaszként erre: 19. - Loch ness)
2015. aug. 12. 11:44

hja, nekem tényleg a mozgással van x sulyom egyszerűen. Én enni alapból egészségesen, változatosan étkezem. Nyilván így hogy nem mozgok, ha lefeleztem volna az adagokat, akkor más lenne, de nem vagyok ilyen fittnesnáci tipus. Tényleg az egészségem érdekel, és pont. Dolgozom, családom van, nem vagyok elhizott, innentől nem fogom magam sanyargatni. mozogni szeretek, szóval azt se a kilókért csináltam sose, hanem a kondiért. a kilók csak mellékhatás. mert akkor se eszem többet, így akkor kevesebb kiló vagyok


szerintem ne görcsölj ezen, élvezd a nyarat!!!

34. loch ness (válaszként erre: 31. - 25800e2d09)
2015. aug. 12. 11:42
Na, majd megpróbálom így. Öt év múlva jelzem, sikerült-e súlyt tartanom :)
33. loch ness (válaszként erre: 29. - Bjudit55)
2015. aug. 12. 11:41
Köszönöm szépen, utánanézek!
32. loch ness (válaszként erre: 28. - Miss Angel)
2015. aug. 12. 11:41
De, pont ez van. Épp azért nem értettem, miért nem fogyok, amikor én is úgy tudtam, hogy ilyenkor könnyebb a sok gyümölccsel-zöldséggel. De most már kezdem érteni.
31. 25800e2d09 (válaszként erre: 25. - Loch ness)
2015. aug. 12. 11:40
Igen. pontosan. :) meg kellene tartani.
30. loch ness (válaszként erre: 27. - Jajjj)
2015. aug. 12. 11:39

Nem szoktam éhes lenni, amikor úgy eszem, ahogy kitapasztaltam, hogy jó. Pont azt élveztem, mikor az első fogyókúrámat csináltam (akkor találtam rá a hoxára is), hogy csak minimálisan kellett eltérnem attól, ahogyan hosszú távon is enni akartam. Minimálisan nyilván el kell térni, hogy fogyjak, de utána sem folytattam sokkal másképp. Pont ezt éreztem sikernek, hogy két évig sikerült tartani a súlyomat. Aztán jött a majonéz és a csipsz, és romba dőlt minden... A módszeremhez rendszeresség kell, és azt nagyon nehéz megvalósítanom, annyira kiszámíthatatlan a munkahelyem.


Akkor ezek szerint úgy tűnik, az lesz a megoldás, hogy megvárom, amíg lecsitul a meleg, és a bevált fogyásos módszerem mellett rendszeresítem a mozgást is.


Köszönöm mindenkinek a tanácsokat! Aki úgy gondolja, még lenne mondanivalója, írjon, köszönettel fogadom azt is.

29. bjudit55 (válaszként erre: 21. - Loch ness)
2015. aug. 12. 11:33

Á, dehogy! nem kell semmibe belekeveredni.

Amennyiben rászánsz egy kis időt arra hogy megismerd, csak nézd meg ezt a bemutató videót:

[link]

A "Fiatalság forrása" csak arra utal, hogy ez az 5 gyakorlat segít minden téren harmonizálni. A kövér fogy, a sovány hízik, és nem engedi hogy betegségek alakuljanak ki. Sőt, betegségek gyógyulnak is végzése mellett.


Bocs, nem papolok, ha tetszeni fog, úgyis ezerrel keresed majd az erről szóló irományokat. Itt a hoxán is van fóruma, én is csak nem rég találtam rá.

28. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Loch ness)
2015. aug. 12. 11:33
te nem úgy vagy vele,hogy ilyenkor étvágyad is kevésbé van?én nem fogyizok,de sokaktol hallom,h ilyenkor könnyebb :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook