Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 30 kilót mennyi idő alatt lehet lefogyni és hogyan? fórum

30 kilót mennyi idő alatt lehet lefogyni és hogyan? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. emagdi (válaszként erre: 26. - 4d316e5bd5)
2014. jan. 14. 19:00

ezért akartok/akarunk cukrot enni:

[link]


(sajnos csak angolul van meg, de remélem értitek)

30. 9892d65728 (válaszként erre: 1. - B37a83de63)
2014. jan. 14. 16:57

alsó hangon három év, de károsodás nélkül.


nézz be a" kalóriabázis" című lapra, nagy segítség. sőt..


nem lefogyni nehéz, tartani a versenysúlyt...megéri. életreszóló élmény.

29. b37a83de63 (válaszként erre: 26. - 4d316e5bd5)
2014. jan. 14. 16:47

Azt hiszem félreértettél, de nem csak Te! :) Vagy én írtam félreérthetően.

Nekem nincs ilyen problémám, hál' Isten, csak hétfőn elkezdtem a fogyit, szerdáig-csütörtökig bírtam, aztán hétvégén falásroham és vissza az összes leadott kiló. Vagy ezek szerint még több is.

Sok sikert Neked!! :)

28. b37a83de63 (válaszként erre: 22. - Emagdi)
2014. jan. 14. 16:40
Nem, nem miattad írtam, csak előre biztosítottam magam a "rosszindulatú" tagokkal szemben. :)
2014. jan. 14. 10:27

Sziasztok!

Én is leakarom adni a súlyfeleslegemet, csak mindig vacilálok, hogy most hogyan is fogjak hozzá.

Tudom ne egyek ezentúl fehér kenyeret, fehér lisztet, fehér cukrot, tésztát, fehér rizst, krumplit stb...Helyette egyek sok zölséget gondolom párolva, barna rizst, barna cukrot vagy nád cukrot melyik a jobb?, rozs kenyeret stb és sok salátát....

Ti mit ettetek az elején, mert azért biztos baromi nehéz megállni, hogy ne egyek a megszokott ételekből. Mit ettetek reggelire, ebédre és vacsira. Ja és tud valaki valami jó kis tornát ajánlani ami tényleg fogyaszt? Köszi a válaszokat!

26. 4d316e5bd5 (válaszként erre: 21. - B37a83de63)
2014. jan. 14. 08:13

Szia!

Tudod ezzel én is igy vagyok.))) Inkább az édesség.

S bizony nekem is le kellene adni 30 kilót.

Nekem pajzsmirigy betegségem van. Lehet, hogy neked is???

25. Zebra25 (válaszként erre: 24. - Emagdi)
2014. jan. 13. 21:40
dehogy, csak annyira édes, hogy össze ragad a szád 1 hétre tőle, és akkor tuti nem eszel:))))))))
24. emagdi (válaszként erre: 23. - SzánI.)
2014. jan. 13. 21:29
az annyira sz@r? :)
2014. jan. 13. 19:50
Ha nagyon édességre vágysz, egyél egy evőkanálnyi repcemézet. Egy ideig nem fogod kívánni az édeset. :D
22. emagdi (válaszként erre: 21. - B37a83de63)
2014. jan. 13. 19:07

ezt nem ítélkezésből írtam, hanem csak azért, mert tényleg az lenne hosszú távon a célravezető, ha utánaolvasnál a dolgoknak, mert akkor te magad is értenéd, hogy mit miért jó enni, és mit miért nem.


nem csak a fogyás szempontjából, de hosszú távon az egészséged is ettől függ (bár 18 évesen az embert ez lehet pont nem érdekli:)).


az azért nem egyedi, hogy mondjuk ha eléd raknak egy tál grillcsirkét meg egy tábla csokit, hogy az agyad a csokit választja első körben:)) de ez is szokás kérdése, aztán rájössz, hogy sokkal jobb stabilan tartani a vércukorszinted a normális ételekkel, mint állandóan felnyomni valami gyors szénhidráttal, aztán szenvedni mikor kimegy belőled. (ez amúgy teljesen olyan, mint bármilyen más enyhe drog)

21. b37a83de63 (válaszként erre: 20. - Emagdi)
2014. jan. 13. 18:36

Tudom, TV, és szívja az agyam, de ott volt egy műsor...Véznák kontra dagik, talán, és abban a hapsika marokszámra ette a csokikat, de szinte csak azt és fogyott.

Másik meg, hogy tapasztalat is. Most nem feltétlenül csoki, de mondjuk mákos tészta és paradicsomos káposzta. Mákos tésztából annyit eszek, mint a káposztából kalóriára, csak az egyik 400 gramm, a másik 100. És mégis fogyok a mákos tésztától. Ez képletes, több napig voltam így, tehát tényleg tapasztaltam.

Na ezért kérdeztem, mert teljesen abszurd, ésszerűtlen a dolog...


Meg azért, mert igazából én nem szeretek sokat enni, csak az a baj, hogy inkább az édességet szeretem. Tehát 200 g csirkemell, jó nagy adag saláta helyett sokkal inkább megennék egy fél tábla csokit még akkor is, ha azzal nem lakok jól.

De ne ítélkezzetek légyszi', mert ezeket azért írom, hogy megtudjam, hogy mi a franc bajom van. :)

20. emagdi (válaszként erre: 19. - B37a83de63)
2014. jan. 13. 18:28

persze. aztán a harmadik héten meg visszahízod a dupláját.

ez nem úgy működik, hogy amit egyik nap megeszel az másnap látszik a mérlegen :S


ha jót akarsz magadnak, akkor először utánaolvasol a dolgok mikéntjének, hogy működik a szervezet, mire jók a fehérjék, zsírok, szénhidrátok.


utána fogod a kis számológéped, kiszámolod a napi kalóriaigényed, azt, hogy mennyi fehérjét-zsírt-szénhidrátot kell(ene) enned, összeraktod a következő heti étrended, elmész a boltba, bevásárolsz, főzöl, dobozolsz. és azt eszed.

ha fél év után sincs eredmény, akkor vagy rossz volt a számológéped, vagy nem tartottad be amit kell. (most zárjuk ki azt a lehetőséget, hogy valamilyen súlyos pajzsmirigy v egyéb betegséged lenne).

2014. jan. 13. 17:54
Létezik az, hogy egy hétig megeszek 1500 kalóriát naponta, de az ételek mennyisége, tehát mondjuk 1.5 kg kaját, másik héten pedig minden nap fél kilót, de ez a fél kiló csoki, tehát kábé 2700 kalória és mégis a második héten fogyok többet??
18. Anda39
2014. jan. 12. 18:56

Fiam úgy fogyott le ennyit, hogy ebéd után már nem evett semmit.

Ja, és mozogni is elkezdett rendszeresen, mert az is fontos. Bár az tudvalevő, hogy a fogyásban 70 százalékban a kaja és csak 30-ban a mozgás a felelős.

2014. jan. 12. 18:50

Szó szerint úgy fogytam le közel 40 kilót mint mancs 97 tesója.

Szénhidrátszegény fehérjedús diéta, edzőterem, kettlebell. És türelem. 1,5 éve csinálom, már futok is (nagy túlsúllyal nem) és fogyok szépen tovább, csak már nagyon lassan. De nem sietek.

Nem hiszek más útban hosszú távon, csakis sport, és fehérliszt és cukormentes élet.

2014. jan. 12. 15:43

Miért nem próbálsz meg keresni valami sportot? Táplálkozz egészségesen és sportol, 1-2 év alatt leadod a súlyfeleslegedet.

Egyébként ha lenne más tüneted, mondjuk erős szőrösödés, erős hajhullás, akkor érdemes orvost is felkeresni, mert nálam is tini korban kezdődtek a tünetek és 22 évesen derült csak ki, hogy pcos-m van. Nem kell betojni tőle, de ha nem megy a fogyás, pedig sportolsz és diétázol is szépen(nem koplalsz), akkor utána kell menni.

15. 937a2a883a (válaszként erre: 13. - B37a83de63)
2014. jan. 12. 12:40
Esetleg menj el orvoshoz, ha úgy gondolod, hogy a komolyan vett fogyókúráktól is híztál. Én elmentem, mert amikor a sokadik után sem fogytam és valamelyiktől híztam, akkor már tudtam, hogy nem az akaraterőm a gond... és ki is derült, hogy hormongondjaim vannak, ami gátolja a fogyást. Aztán kaptam gyógyszert és utána már könnyebben ment fogyás, hogy nagyjából helyreálltak az értékek.
14. patapucs (válaszként erre: 13. - B37a83de63)
2014. jan. 12. 10:52

Hát igen, ennek az össze-vissza evésnek ez a hátulütője. :-(


Szerintem ha gyerek tányérból eszel, rendszeresen étkezel mondjuk 6-7ig vacsizol vmit, elhagyod azokat amiről amúgy is tudod, hogy rosszak (mert ahogy látom már utána olvastál ezeknek) és még mozogsz is, kizárt dolog, hogy ne fogyj.


Az elején csak az adagokat csökkentsd, majd fokozatosan hagyd el a fehér kenyeret, sima tésztát, fehér rizst, cukros dolgokat,, zsíros-olajban sült husokat, lehetőleg soványt válassz, stb.

Amiket ált. a neten a dietetikusok is szajkóznak.

2014. jan. 12. 10:20

Köszönöm szépen mindenkinek!


Igazából már 4 éve próbálkozom, most vagyok 18...

Mindig kalóriákat számolgattam, volt 200 de 1500 kalória is. A 4 évet konkrétan végig fogyóztam, mert minden hétfőn újra kezdtem a koplalást, és láss csodát, sikerült híznom 16 kilót, 64 kilóról 80 kilóra.

A mostani hét sem sikerült, ezért írtam ide.

Nincs jogom nem adni magamnak legalább egy évet, mivel 4-et már elcsesztem.

A lényeg nekem igazából az lenne, hogy természetes ételeket egyek, tehát valamilyen szinten bio legyen, szóval a csoki, ízesített joghurt, génkezelt zöldség, stb. lenne az, amit már jó lenne elhagyni. És ezúttal nem szeretnék kalóriát számolni, legalábbis az elején.


Ja, szóval most 167 centihez vagyok 80 kiló. Még mielőtt támadnátok, hogy az 50 kiló abszurd, el kell mondanom, hogy 64 kilósan sem voltam sovány, 10 kiló minimum volt rajtam pluszba úgy, hogy sportoltam. És ha végre csinálom és már 58 kilónál mondjuk azt látom, hogy elég akkor megállok. De most nem is ez a lényeg.


Próbálkoztam blogot is írni, de most abba hagyom, mert bár imádom, meg jó leírni, hogy mit ettem, senki sem olvassa és azért az, hogy valaki velem van, sokat segítene.


1 konkrét kérdés: Akkor azt mondjátok, hogy ha kicsit csökkentem az adagokat így az elején, az egyenlőre elég ahhoz, hogy fogyjak?


Előre is köszönöm!

12. dafke
2014. jan. 11. 19:55
30 ment le (ebből kb 5 jött vissza azóta) nekem fél év alatt. Ez eléggé gyors volt. Szerintem szánj rá egy évet. Sok? Az az egy év úgyis eltelik... :) Kezdetben teljesen kiküszöböltem a cukrot, fehér lisztet, az ételízesítők nagy részét. Az elején kenyeret sem ettem semmilyet, sem rizst, sem krumplit. Ezeket fokozatosan vezettem vissza. Akkor azt mondtam, hogy "low carb" az, amivel lement, ma már úgy látom, sikerült volna a mennyiségek csökkentésével, konkrétabban a nasik kiiktatásával is. És persze mozgás-mozgás-mozgás. Ha ilyen nagy a túlsúly, a legfontosabb szerintem az, hogy először csak kicsit csökkents a kaján, és ne terheld le magad. Ha nem fogysz, még egy nagyon kicsit... Ne légy türelmetlen, mert ha drasztikus módszert választasz (értem ezalatt pl az 1200 kcalt), kőkeményen visszaüt. Sok sikert neked!
11. 937a2a883a (válaszként erre: 10. - 937a2a883a)
2014. jan. 11. 18:10

Ja, kb 2 hétig ettem az ebédejeit is, de nem ízlett.


Szóval tényleg csak a kódokra figyeltem.

2014. jan. 11. 18:08
Én 8 hónap alatt fogytam le 30 kilót Norbi update-tel. Nem vettem nagyon a termékeit, csak néha 1-1 péksütit, hanem a kódokat tartottam be. Tehát semmit nem iktattam ki az étrendemből, nem éheztem soha. Ja és csak az első hónapban sportoltam. Sajnos utána már elmaradt a lelkesedés. Ez 2 éve volt és azóta se híztam vissza.
9. patapucs (válaszként erre: 8. - Patapucs)
2014. jan. 11. 11:48
Bocs, a szóismétlésekért, nem olvastam át. :-)
2014. jan. 11. 11:47

-30kg reálisan 1 - 1,5 év típustól függően.

Nekem 35 ment le egy év alatt, de másnak meg kevesebb.

Típus, életmód, stb. Több minden befolyásol.


Hogy hogyan?

Kitartással, akarással és türelemmel.

Amúgy meg a rossz, gyors felszívódású szénhidrátokat minimálisra kell csökkenteni, amúgy meg szükség van a lassúakra a szervezet normális működéséhez.

Fehér rizs, fehér liszt, cukkor és a méz sajnos hízlal és a méz kivételével nem is tesznek jót.

Sok fehérje, zöldségek, gyümölcs ésszel és módjával, rendszeres napi 5x étkezés és min. heti 3x1 óra sport, különben leépülnek az izmok és lötyik leszünk.

2014. jan. 11. 10:34
Egy ismerősöm 25-öt adott le 1 év alatt. Nem evett fehér lisztből készült dolgokat, cukrot, de rendszeresen étkezett, soha nem koplalt. De vacsorára megválogatta mit egyen. És ehhez mozogni is kell.:)
2014. jan. 11. 10:30

első hónapban ne fogyozz, csak írd fel mindig amit eszel iszol, és nézd meg emellett nem e indul el a fogyás, ciki beirni a 25.adag kaját egynapra még magad előtt is inkább azt már elhagyod ezzel simán lehet heti egy kilót fogyni átlagosan. semmisem tilos csak írni kell.


aztán amikor megvan pár heti ilyen iromány nézd át miből ettél túl sokat, mennyi kaja az amiről kényelmesen éhezés nélkül lemondhattál volna.


ha megáll a fogyás akkor egy kicsit mindig csökkents a bevitelen, vagy mozogj többet. 30kb ha sokból fogyod akkor szerintem 30hét, de szerintem ha 20 lemegy 30 hét alatt azt se bánnád:D

2014. jan. 11. 10:30
Leginkább kitartással. Tesóm fogyott kb. ennyit, egyrészt szénhidrátszegény, fehérjében gazdag diétával, másrészt elkezdett futni, kettlebellezni, edzeni. De állítása szerint már két éve éhes, viszont szinte kockahasa van, és nagyon jó kondiban.
4. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - B37a83de63)
2014. jan. 11. 10:26
mennyi vagy most?
2014. jan. 11. 10:25
Szerintem 1, 1,5 év! Gyorsabban nem érdemes!
2014. jan. 11. 10:24

Sziasztok!

Tudom, ez egyéntől függ, de esetleg ha ti lefogytatok, vagy az ismerősötök, vagy az ismerősötök ismerőse, akkor kíváncsi lennék a véleményekre. Előre is köszi!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook