Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan lehet kánikulában fogyni? fórum

Hogyan lehet kánikulában fogyni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
27. jajjj
2015. aug. 12. 11:30

Szerintem rendszeres mozgás. Úszás, biciklizés és az otthoni torna is lehet elég. Én amúgy ülőmunkát végzek, és ha nem figyelek oda, akkor van h. még tornával együtt is napi 6-7000 lépésem van, ezt próbálom minimum 10000-ig felvinni, de inkább 16000-re. Érdemes odafigyelni olyanokra, hogy minél többet gyalogolni, mert az a kis plusz aktivitás is sokat számíthat.

Az evésnél, meg arra kell figyelni, hogy senki nem tud hosszútávon keveset enni, és senki nem akar egész nap éhesen mászkálni. Nem is lehet, szerintem garantált a kudarc. Tehát ha Te életmódot váltottál, de sokszor éhes vagy pl., akkor nem jó az életmódváltásod, mert az életmódváltás lényege, hogy egy olyan életmódot alakítasz ki magadnak, amit akár egész életedben tudsz követni. Mellesleg ezért is mondjuk a mozgást, mert ugye aki mozog, az többet ehet.

És amúgy szerintem a jojó az 2 év után is jojó.

26. loch ness (válaszként erre: 24. - Főnix01)
2015. aug. 12. 11:11
Na ez az, nekem viszont bőven lenne miből, mégsem megy...
25. loch ness (válaszként erre: 22. - 25800e2d09)
2015. aug. 12. 11:10
Akkor hogy lehet megtartani hosszú távon az elnyert súlyt? Ha tartom magam az életmódváltáshoz, és közben minden nap mozgok valamit? Nálam kb. az úszás és a biciklizés jöhet szóba, vagy az otthoni torna, másra nincs lehetőségem.
2015. aug. 12. 11:08
Nekem ùgy megy a fogyàz, hogy zero èdessèg, chips ès fehèr lisztes cuccok. Lassan, de megy. Kevesebb kilòbòl nehezebben megy le.
2015. aug. 12. 11:07
jó meleg szobában izzadással
22. 25800e2d09 (válaszként erre: 20. - Loch ness)
2015. aug. 12. 11:06
A jojó az évekig tarthat. Lehet egy jó időszak is hosszú. Mindenkinél más
21. loch ness (válaszként erre: 17. - Bjudit55)
2015. aug. 12. 11:03
Ez egyszerűen valamilyen tornagyakorlat, vagy valamilyen ezoterikus dolog? Mert jó tornát szívesen csinálok, de az utóbbiba nem szeretnék belekeveredni...
20. loch ness (válaszként erre: 15. - 25800e2d09)
2015. aug. 12. 11:01
Na jó, de úgy is jojó, ha évekig vagy hónapokig működött, és konkrétan hirtelen megnövekedett zsírbevitelre kezdett növekedni a súlyom? Pontosan hozzá tudom kötni ehhez mindkét alkalommal. Mondjuk az is igaz, hogy ha eleget mozogtam volna, a több zsír se ragasztotta volna vissza rám azt a 10 kilót.
19. loch ness (válaszként erre: 14. - Kilimcs)
2015. aug. 12. 10:59
Hát igen, csak pont azt gondoltam, hogy a szervezet kímélése, ha sok gyümölcsöt, zöldséget eszem, sokat iszom, és még fogyok is ettől. Ezért lepett meg, hogy nem megy le ettől a súlyom. Amúgy pont azért hanyagolom a mozgást, hogy ne terheljem magam, pedig hiányzik, már alig várom, hogy visszatérhessek a normális életstílusomhoz.
2015. aug. 12. 10:45
Ja, és a tibetit reggel érdemes csinálni, még nincs hőség, és ha már jól megy, a teljes gyakorlatsort megcsinálod 15 perc alatt. Ennyit szerintem megér mindenkinek a saját egészsége. Még nekem is. :)
17. bjudit55 (válaszként erre: 2. - Loch ness)
2015. aug. 12. 10:42

csak mert kérted, adok neked tanácsot. Olyat, ami nálam műkszik, pedig így 60 év körül egyre lassúbb az anyagcsere, egyre nehezebben mennek le a kilók.


Próbálok kisebb adagokat enni, bár többnyire csak az sikerül, hogy ne egyek mégtöbbet a megszokottnál. :) De már ez is haladás.

Ezen kívül 4. hete csinálom a tibeti 5 rítust. Azóta 1 kg ment le, de vékonyabbnak érzem magam. karom, hasam, lábam erősödik, mintha vékonyabb lenne a derekam, és energikusabb vagyok. ha ez így folytatódik, rendkívül boldog leszek. A pussz kilók nem varázsvessző csapásra csusszannak le, de ha sokáig hiábavaló volt a próbálkozásod, próbáld ki ezt. Szerintem nálad is beválik.

16. jajjj
2015. aug. 12. 10:42

Amúgy az eredeti kérdésre a válasz, hogy én még nem jártam így. Én tényleg étvágytalanabb vagyok a melegben, még ha munkából éhesen is indulok haza, mire hazaérek úgy leizzadok, hogy otthon simán elvagyok vacsoráig, pedig máskor ilyenkor szokott az jönni, hogy keresztbe akarom lenyelni a hűtőt.

Néha amúgy minden diétának/életmódváltásnak/fogyásnak vannak ilyen megállói. Ilyenkor 1-1 csaló nap, amikor kicsit lazábbra ereszti az ember a gyeplőt, jót szokott tenni. Ha tényleg jó a "fogyási módszered" tuti nem árt neki 1 nap pihenő.

15. 25800e2d09 (válaszként erre: 10. - Loch ness)
2015. aug. 12. 10:33
Nem nem. Nem a tartós fogyáshoz nem kell a mozgás az időleges jojó az amit csinálsz.. Ugyanazt erőlteted mint én. Én is azzal hitegetem magam hogy emiatt meg amiatt. De nem. Szóval ja. Ha tartós eredményt akarunk (nem 1-2 évest) akkor bizony folyamatosan mozogni kell. :)
14. Kilimcs (válaszként erre: 10. - Loch ness)
2015. aug. 12. 10:28

En.


Mondjuk nem is fogyozom. Magamhoz kepest van plusszom. De. Itt a de. Ahogy elottem irtak meleg van. En amugy mozgok kocogok ugralok stb... most semmi. Nappal nem aludhatok mert gyerekek plusz melo. A mozgasokat meg... hat nem megyek ki napon 38 fokban 8-10 kmet kocogni egy heten tobbszor.

En amugy a mozgasmennyisegtol fuggoen vagyok x kilo. Szoval voltam mar ennyi is. Aktivabb korszakomban kevesebb is. Ami az erdekes hogy ugylatszik maximuma is van a tunyasagomnak mint minimuma a sportossagnak.szoval a tobbet hizom vissza ha leeresztek az ram nem igaz.


En amugy kanikulara at mondom ha csak nem tenyleg komolyabban tulsulyos valaki akkor hagyni kell a fogyit. Nem szabad evvel is terhelni a szervezetet ilyenkor. A legfobb az egeszseg. Minden csak utana jon.

13. loch ness (válaszként erre: 12. - Leoborta)
2015. aug. 12. 10:27
Mármint? Hogy érted?
2015. aug. 12. 10:22
hasonlóan, mint hidegben...esetleg
11. loch ness (válaszként erre: 9. - Jajjj)
2015. aug. 12. 10:19
Kösz a linket, de szerencsére a gyors fogyást soha nem akartam kipróbálni. Az életmódváltásra hajtottam mindig, és amikor sikerült belerázódni, nem csak fogytam, hanem sokkal jobban is éreztem magam. De ez a dögmeleg olyan, amit nem tudok megszokni, és minden törekvésemet meghiúsítja. Akinek egészen huszonéves koráig a 30 fok volt a kánikula csúcsa, az nem nagyon bír mit kezdeni magával folyamatos 35-40 fokban.
2015. aug. 12. 10:15

Meggondolandó, amiket írtok.


Ez nem is jutott eszembe, hogy a szokásosnál is kevesebbet mozgok, és az is lehet a baj. Elég pörgős vagyok, de ebben a melegben csak vonszolom magam.


Amikor először lefogytam, két évig tartottam a súlyomat, és csak azért híztam vissza, mert megint elkezdtem majonézt enni nagykanállal. Pár éve betegség miatt fogytam le, akkor is tartottam a súlyomat. Aztán üzemi konyhára kényszerültem, puff, megint visszajött minden. Szóval nálam nem annyira feltétlenül szükséges a fogyáshoz a mozgás, csak úgy egészségesebb lenne, tudom.


Járt már így egyébként valaki, hogy nagy melegben nem ment a fogyás?

2015. aug. 12. 09:52

Ezt esetleg érdemes elolvasni.


[link]


Soha nem használtam mást a fenti honlapról, mint a cikkeket. Szerintem hasznos lehet elolvasni.

Az én tapasztalatom, hogy akármennyit, és akárhogyan fogysz, akármilyen tuti módszerrel, torna nélkül vissza fogod hízni. Nem biztos, hogy azonnal, nem biztos h. 1 éven belül, de ha csak a diétád van, akkor kb. 2 év múlva jó esetben ugyanott leszel, ahonnan indultál, rosszabb esetben még annál is több leszel, és ezt a saját bőrömön tapasztaltam meg, többször is.

A meleg miatt amúgy egyszerűen kevesebbet jön-megy az ember, saját magamon is látom, hogy máskor simán megvan a 10e fölötti lépés egy nap, most sehogy sem akar összejönni.

2015. aug. 12. 09:48
Én mozgás nélkül is fogytam anno 40 kilót (nagyon rossz mogoldás!), szóval nem biztos, hogy ez a válasz.
7. 25800e2d09 (válaszként erre: 5. - Loch ness)
2015. aug. 12. 09:47
Ha ez igaz volna most nem lenne plusz 10 kilós felesleged ;)
6. 25800e2d09 (válaszként erre: 4. - Loch ness)
2015. aug. 12. 09:46

Akkor meg is van a válasz hogy miért nem fogysz...


Egyébként nem szuperjó diéta kell hanem életmód váltás. Nekem is ez a bajom. Nem vagyok hajlandó megmozdulni. Amíg mozogtam voltam 64 kiló. Amióta nem azóta 71... Nincs ebben semmi varázslat. Edző teremben nincs olyan meleg. Cak a lustaság nagyobb úr :D (már ezt a magam névében mondom) a szervezet azért tartalékol mert te is takarékra vetted magad. Ennyire egyszerű

2015. aug. 12. 09:43
Egyébként torna nélkül is fogytam mindig, bár tudom, hogy tornával lenne az ideális. Ha emberibb hőmérséklet lesz, fogok is.
4. loch ness (válaszként erre: 3. - Jajjj)
2015. aug. 12. 09:42
Nem. Örülök, hogy élek ebben az afrikai melegben. De időnként elmegyek úszni.
2015. aug. 12. 09:37
Tornázol?
2015. aug. 12. 09:27

Ötleteket és tapasztalatokat várok arra, hogyan lehet fogyni kánikulában. Azt hittem, nagyon könnyen fog menni, az ember úgyis alig bír enni, akkor is főleg zöldséget, gyümölcsöt, mást meg kisebb adagokban. Erre nem létezik, hogy megmozdulna a súlyom, pedig van rajtam 10-12 kiló. Nem értem: vizet tart vissza a szervezet a kánikula miatt? Vagy mi a csoda van? Egy barátnőm azt mondta, lehet, hogy ilyenkor a szervezet túlélésért küzd, és nem égeti annyira a zsírt, pláne, ha alig eszem olyat… Lehet egyáltalán kánikulában fogyni? És ha igen, akkor miért nem? :)


Szóval, van valakinek ötlete, tapasztalata? Mert elkeserítő, hogy télen ezért nem, nyáron azért nem… Miközben van olyan fogyási módszerem, ami normális hőmérsékletnél eddig szuperül működött. Mit kell csinálni ebben a melegben, hogy fogyjak? Vagy várjam meg most már a kánikula végét?

2015. aug. 12. 09:27
Hogyan lehet kánikulában fogyni?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook