Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet eltüntetni a zsíroldó szagát? Káros? fórum

Hogyan lehet eltüntetni a zsíroldó szagát? Káros? (beszélgetős fórum)


nov. 27. 01:44
szodabikarbona
10. fokhagyma (válaszként erre: 8. - Bichi)
2023. jún. 26. 22:12

Mivel én nem igazán sütök fröccsenős dolgokat (húsokat), legfeljebb minden szökőévben egyszer rakott krumplit, nem olyan nagy gond. A sütik meg a pogácsák nem fröcskölnek. Azok is egyre ritkábban készülnek. Különben mindenféle tisztításnál kerülöm a vegyszeres dolgokat.

Egyébként nem tudom, milyen "minőségtelen" a miénk. Gorenje. Biztosan vannak jobb minőségűek is.

9. dfc04c70e4 (válaszként erre: 7. - Fokhagyma)
2023. jún. 26. 20:14

Köszönöm, hogy válaszoltál.


Én viszont gyakran sütök húst (a nyári időszakot kivéve, mert akkor a nagy hőség miatt ritkítom). A sütés elején alufóliával és is lefedem a húst. De a vége felé leveszem a fóliát, és úgy sütöm tovább. Így aztán nálam bizony van fröccsenés. Ezért kell a zsíroldó. Próbáltam már én is szolidabb megoldást, nem működött.

Azért köszi.

8. Bichi (válaszként erre: 5. - Fokhagyma)
2023. jún. 26. 18:59

Elég zakkant volt az az eladó. Elég minőségtelennek kell lennie annak a sütőnek, amit a zsíroldó szétmar.

Persze könnyű úgy tisztán tartani, ha az ember lefedi, amit süt, de ha az ember valóban használja, akár csak a grill funkciót, vagy pirít, akkor elkerülhetetlen, hogy beleégjen a kifröccsenő zsíradék.

Én is használok zsíroldót, semmi baja a sütőmnek, bár a fórumindítót sem értem, mert nekem sosem büdös utána sütésnél, simán kipucolható...

7. fokhagyma (válaszként erre: 6. - Dfc04c70e4)
2023. jún. 26. 18:46

Elég ritkán használom a sütőt, akkor is inkább sütemény sütésére. Ha húsfélére, azt lefedem, így nem fröccsen ki semmi, tehát nem igazán koszolódik a sütő.

Sima mosogatószeres vízzel áttörlöm, utána tiszta vizessel, majd száraz ruhával.

6. dfc04c70e4 (válaszként erre: 5. - Fokhagyma)
2023. jún. 26. 18:39

Nekem ugyanilyen tűzhelyem van. Mármint felül gáz, alul villany. Én használok zsíroldót. Te hogyan tisztítod? Hiszen nálam teljességgel kizárt, hogy ne rakódjon rá zsiradék. Bármennyire figyelek, nem tudom kiküszöbölni.


Ha még visszatérsz ide, kérlek, írd meg, hogyan óvod a sütőt, és mivel tisztítod? Érdekelne.

2023. jún. 26. 14:40
Mikor a legutóbbi tűzhelyet vettük, az eladó a lelkünkre kötötte, hogy eszünkbe ne jusson zsíroldót használni. Azt mondta, szét fogja marni a sütőt. Ez egy felül gáztűzhely, a sütője elektromos.
2023. jún. 26. 09:09
Mivel sütőben nem sütök húst, nem tudom,de egyébként használok hideg zsíroldót,én nekem nincs szaga ha használom.
3. libikóka (válaszként erre: 1. - F.fanni29)
2023. jún. 26. 08:53
Szintén a szódab. ,citrom kombóra szavazok,,talán tegyél be egy tál vizben,,kapcsold be,,hadd gőzölje át
2. Alnisa (válaszként erre: 1. - F.fanni29)
2023. jún. 26. 08:30

Én is kiszoktam zsíroldózni, de nem szokott szag maradni utána. Inkább többször kellett volna kitörölni, mert így most lehet beleégettétek a zsíroldót a résekbe.

Esetleg szódabikarbónás citromos vízzel átmosni. Az kiszed mindent illetve szagokra is jó. Talán segít.

2023. jún. 26. 08:23

Kizsiroldoztuk a sutot, kilett torolve is de meg mindig vegyszer szaga van ha bekapcsoljuk, kiegettuk tobbszor mult a szag de erzodik meg

Lesz baja a kajanak ha igy sutok benne?

Illetve mivel szagtalanitsam ki teljesen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook