Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet elengedni a haragot? fórum

Hogyan lehet elengedni a haragot? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. nov. 1. 15:45
szerintem ha úgyis mindig odajár ahol te vagy egyszer menj oda és mondd el neki a véleményedet róla és végül azt, hogy ha azért jár oda hogy veled esetleg újra összejöjjön felesleges mert neked már nem kell soha. ha ezeket elmondtad szerintem utána simán el tudod engedni a haragodat iránta mert nem magadba fojtottad hanem elmondtam az illetékesnek.
43. csikil4ny (válaszként erre: 42. - Berbécs)
2016. okt. 21. 17:51

Persze, mert a legtöbb esetben a bűnözés kapcsán vizsgálták, egyébként olvastam tanulmányokat, hogy a vezetők között nagy arányban vannak jelen, pont azokért a tulajdonságokért, amelyek a lelkiismeretlenségre utalnak. Ezért írtam, hogy ne sajnáld ezt az embert. Igazad van: inkább sajnálni valóak azok akik az útjába kerülnek, de az már megint nem a te problémád.


Sok szerencsét a következő párválasztásnál és ne feledd: ne hagyd magad megalázni egyetlen alkalommal sem!

2016. okt. 21. 08:48
Elolvastam a cikkeket, és bár némelyik eléggé szélsőséges volt, és a bűnözést vette alapul, azért nagyon durva összefüggéseket találtam a leírások és a volt párom viselkedése között. Valóban nárcisztikus, magát mindenki felett állónak gondoló, önző alak. Tényleg rombolta az önbecsülésemet, és ugyan nem valószínű, hogy szándékosan tette, de nem is ez a lényeg. Most már tisztábban látok. Sajnos nem nézem belőle ki, hogy valaha leesik neki a tantusz, ő meg van róla győződve, hogy remek párom volt, és nem kell változtatnia semmin. Sok lányt fog még megalázni, örülök, hogy engem többé már nem.
41. csikil4ny (válaszként erre: 40. - Messzi idegen)
2016. okt. 20. 18:42

Köszönöm, most beugrott, ezt olvastam:


[link]

2016. okt. 20. 18:37

[link]


Remélem jó a link.

A témában ezt tudnám ajánlani, egy jofej hölgyemény csinálja az oldalt.

39. csikil4ny (válaszként erre: 35. - Berbécs)
2016. okt. 20. 18:32

A klubban több linket megosztottak, de mivel nem voltam érdekelt a dologban így nem mentettem le. Ha szeretnél bővebben olvasni róla, akkor megkérem a lányokat írják meg még egyszer.


Itt egy leírás, mondjuk olvastam jobbat is:

[link]

38. messzi idegen (válaszként erre: 35. - Berbécs)
2016. okt. 20. 17:42

Önbecsülésed, önbizalmad leepitese volt a cél, megha ezt nem is biztos, hogy szándékosan csinálta.

Ilyen nincs, hogy mindig kizárólag csak az egyik fél a hibás.

Az ilyen arcokkal, akik mindig a másikat hibáztatjak, egyetlen dolgot lehet tenni!

Menekülni...

37. messzi idegen (válaszként erre: 34. - Berbécs)
2016. okt. 20. 17:38

A lelki bántalmazás is bántalmazás, sőt... mélyebb nyomokat hagyhat, mint egy pofon.

Mert fokozatosan zajlik, fokozatosan kezdesz leepulni mentálisan, és észre sem veszed.

Pont ez a lényege... és magadban kezdesz kételkedni.

Ha minden párkapcsolatod rossz véget ért, talán benned is lehet hiba.

Hasonlítsd össze az eddigi exeid,lehet ott lesz a válasz.


A Nők világa oldalán van egy érzelmi erőszak teszt, töltsd ki, utána okosabb leszel.

36. Berbécs (válaszként erre: 33. - Panna.33)
2016. okt. 20. 09:32
Ha visszagondolok, én már a két évvel ezelőtti párommal kapcsolatban sem érzek semmit. Nyilván nem ugranék a nyakába, ha meglátnám, de nem is vagyok már rá dühös. Egyszerűen hidegen hagy. Nyáron találkoztam vele egy fesztiválon, velünk is volt végig, mert sok a közös ismerős, de ránéztem, és annyi volt a gondolatom, hogy ez az ember, amióta szakítottunk, nemhogy nem fejlődött, de még visszamaradottabb lett. Persze két év távlatából már könnyű így tekinteni a dolgokra.
35. Berbécs (válaszként erre: 32. - Csikil4ny)
2016. okt. 20. 09:29

Rendben, várom. :)

A vicces az, hogy ő mondta nekem folyton, hogy 0 empátiával rendelkezem, mert nem értettem meg, hogy neki fontos sértegetnie. :D Jó, nyilván nem így fogalmazott, de én ismerem magamat, ő meg vádaskodott, ráadásul pont olyan dolgokat vetített rám, amik inkább rá jellemzőek. :D

34. Berbécs (válaszként erre: 29. - Messzi idegen)
2016. okt. 20. 09:27

Nem te vagy az első, aki azt írja, hogy valamilyen formában, de bántalmazott. A gond csak az, hogy fel sem tűnik neki, abban a hitben van, hogy nagyon is jól bánt velem, én pedig hálátlan vagyok.

Igen, egy újabb lecke. Csak leckéket kapok, miközben a normális párkapcsolat fogalma egyre távolabb került tőlem.

Jó lenne nem találkozni vele ennyiszer, de miatta nem fogok lemondani a szórakozásról a baráti körömmel, és otthon gubbasztani. Ő az, aki a szakításunk óta gyakrabban megfordul olyan helyeken, koncerteken, ahova azelőtt ritkán, vagy egyáltalán nem járt. Úgyhogy igyekszem elviselni, mert az mégsem járja, hogy én majd miatta otthon maradok. És nem, nem azért, mert szeretnék a közelében lenni, vagy látni őt. Arra vágyom a legkevésbé.

33. Panna.33 (válaszként erre: 28. - Berbécs)
2016. okt. 19. 22:15

Igen, ez érdekes kérdés. Nem hiszem, hogy lehet "semmit" érezni valaki iránt, aki az életünk része volt.

Igazából két és fél komolyabb kapcsolatom volt a férjem előtt, ebből a másfél iránt egy enyhe jóindulatot érzek, a bizonyos iránt meg enyhe rosszindulatot. Egyébként én is megállapítottam róla, hogy pszichopata, legalábbis az ismérvek zöme ráilleszthető.

32. csikil4ny (válaszként erre: 25. - Berbécs)
2016. okt. 19. 22:01
A pszichopata nem erez empatiat senki irant, kikapcsoltam a gepet, igy most nem tudok linket hozni neked, de holnap bemasolok par irast neked, hogy megertsd. Minden kapcsolat lezarasa faj, amelyben erzelmek vannak.
31. messzi idegen (válaszként erre: 26. - Berbécs)
2016. okt. 19. 21:53

Jól írod, ezzel kellene kezdened.

Onmagadnak bocsáss meg először.

Nézd az összképet.

A lényeg, hogy megszabadultal ettől a gyökértol. :)

30. messzi idegen (válaszként erre: 28. - Berbécs)
2016. okt. 19. 21:48

Azért nem szerencsés, ha állandóan osszefuttok, mert tudatalatt, nehezebben tudod elengedni a sztorit.

Minél kevesebb kontakt vele, ha lehet, amíg meg nem erosodsz lelkileg.

2016. okt. 19. 21:46

Ez az ember nem tisztelt téged, és nem is szeretett, ez nem kérdés.

Leirtak a pszichopata szót,hát lehet...

Örülhetsz, hogy megszabadultal tole, ez egy bantalmazo kapcsolatnak nézett ki... megha nem is fizikai bántalmazásrol van szó.

Először magadnak kell megbocsatanod,ez nagyon fontos :)

Mi történt?

Kaptál egy leckét az élettől, amiből tanulni kell.

Csak egy rossz párkapcsolat volt,semmi több.

Nem kevesebb, csak bölcsebb lettél tőle. :)

A harag idővel elmúlik.

Fel a fejjel :)

28. Berbécs (válaszként erre: 27. - Panna.33)
2016. okt. 19. 21:45
A negatív még mindig jobb, nem? Kivéve, ha csak álca, és valójában pozitív érzelmeket leplez. Nem is tudom, lehet-e semmit sem érezni olyasvalaki iránt, aki valaha az életed része volt. De ha nincs semmilyen kontakt, az biztos segít abban, hogy ne jusson állandóan az ember eszébe. Mi sajnos össze szoktunk véletlenszerűen futni, de legalább annyit elértem, hogy köszönni sem fog már hízelegve nekem többé. :D Meg sehogy. :D
27. Panna.33 (válaszként erre: 26. - Berbécs)
2016. okt. 19. 21:37

Na, az szerintem nagyon hosszú időbe telik, hogy "semmit" érezz.

Legalábbis én tizenkét év távlatában sem tudok "semmit" érezni, valami megfogalmazhatatlan negatív érzésem még mindig van. Nem erős, nem mély, de van. Pedig nem találkoztunk azóta.

26. Berbécs (válaszként erre: 24. - Panna.33)
2016. okt. 19. 21:27
Na igen, a vakságot, meg azt, hogy nem én tettem lapátra, én is eléggé nehezen tudom megbocsátani magamnak. Talán ezzel kéne kezdenem. Alig várom a percet, amikor az iránta érzett düh már nem kavar fel, és ha össze is futunk, nem a rossz szájíz lesz bennem, hanem az égadta világon semmi. :)
25. Berbécs (válaszként erre: 23. - Csikil4ny)
2016. okt. 19. 21:26
Nem állítom, hogy csak ő hibázott, de súlyosabb hibákat ő vétett, és sajnos nem igazán tudott/akart megbánást tanúsítani és bocsánatot kérni. Ha valakit megbántasz, és ennek tudatában vagy, de nem is sajnálod a dolgot, az dupla tüskét okoz a másiknak. A továbblépésen vagyok abszolút, ezért is könnyít a lelkemen, hogy kiírhattam magamból. Tisztában vagyok azzal, hogy vele boldogtalanabb lennék, mint nélküle, akár most is.
24. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Berbécs)
2016. okt. 19. 21:25

Volt hasonló, nehezen tudtam magamnak megbocsátani a vakságot. Pedig, hát na. Igazból nem én voltam a hülye. Hosszú időbe telt, de szerencsére nem kellett találkozni vele.

Nem is tudom, talán majd az idő hoz megnyugvást, és az, hogy lesznek sokkal fontosabb történések az életedben, amik elhalványítják a rossz emlékeket.

23. csikil4ny (válaszként erre: 22. - Berbécs)
2016. okt. 19. 21:21
Megadtad az esély(eke)t, mert meg akartad adni, beleláttál valami olyat is a kapcsolatba ami nem volt benne. Sajnos hajlamosak vagyunk erre. Tudod bármikor lehet hibáztatni a másikat, de szembe kell nézni a saját gyenge pontjainkkal is.
22. Berbécs (válaszként erre: 20. - Csikil4ny)
2016. okt. 19. 21:17
Persze, hogy feltűnt, már rögtön az első hónapban, amikor ez a "nem vagyok szerelmes" jelenet történt. Mondom, többször is olajra akartam lépni, de a sokadik esélyt is megadtam. Persze nem vitte túlzásba a teperést soha. Igyekeztem tisztázni vele a dolgokat, de azt mondta, ő ilyen, nem változik, és ha pl. azt kérem, az exével másképp viselkedjen, azzal a személye ellen cselekedne, és ő nem fogja megalázni a csajt, mert arra kérem, meg elküldeni a francba sem. Az mióta minősül annak, hogy normálisan mondjon egy sziát, és ennyi? Ebből kifolyólag nem csupán kompromisszumokra nem volt hajlandó, de magyarul sem tanult meg rendesen. :D
21. Berbécs (válaszként erre: 19. - Massalhangzo)
2016. okt. 19. 21:14

Mindebből legalább a megcsalás nem volt még meg, bár érzelmi megcsalásnak ez már minősülhet azért. Az exnővel 7 napból 7 napot együtt tölteni nem volt megterhelő, én, amikor kifejtettem, hogy heti 3 nap szerintem kevés, főleg, ha akkor is társaságban vagyunk mindig, azt kaptam, hogy neki kell a magánszféra. És állítása szerint szerelmes volt. Milyen, amikor nem az? :D

Nem lehet bánni tényleg, hogy ebből nem lett több, a 7 hónap rááldozott időt is sajnálom. Tényleg ez szüli a dühöt.

20. csikil4ny (válaszként erre: 13. - Berbécs)
2016. okt. 19. 21:08

Nem kell istenítse, az a másik véglet lenne, csak tisztelettel beszélnie róluk, ha már szóba kerülnek az exek.


Na látod, feltűnt neked is, hogy valami nem tiszta körülötte. Most egy kicsit fáj, de elmúlik.


Sokat tanultál ebben a kapcsolatban, pl. azt is, hogy ha valami elsőre nem tetszik azt rögtön tisztázni kell, én nem tűrtem volna el egy ilyen jelenetet se a kapcsolat elején, se később!

19. massalhangzo (válaszként erre: 16. - Berbécs)
2016. okt. 19. 21:04

azt gondolnam, azert vagy duhos, mert 7 honap alatt mar kialakul ragaszkodas, erzesek, jovotervezes, es ha rajon az ember, hogy a masik mekkora f..sz, megsem sirdogalhat nagy szerelmi banatban fajdalmasan, mert mit siratna? azt, hogy egy ilyen pasival nem lesz hazassag, egyutteles, holtomiglan? marad a harag, a csalodottsag miatt


nem hiszem, hogy az egy jo kapcsolat lenne, ahol kihasznaljak egymast, vagy egyik a masikat es folyamatosan csaljak, megbantanak mindenkit. az exevel valo kapcsolatara ertem :D

18. Berbécs (válaszként erre: 12. - L.luiselotte)
2016. okt. 19. 20:42
Nem egyszerű. De mi az? :)
17. Berbécs (válaszként erre: 10. - 4705d7a6b8)
2016. okt. 19. 20:41
Köszönöm, visszatekintve még jobban fogom értékelni, hogy így történt, és jobb, hogy ilyen emberrel nem fordult annyira komolyra, hogy összeköltözés, családalapítás lett volna belőle. Jobb ez így, valóban.
16. Berbécs (válaszként erre: 9. - Massalhangzo)
2016. okt. 19. 20:40
No igen, tényleg nincsen rá mentség. Korábban kérdeztem, hogy bírt ezzel a csajjal együtt lenni így, a válasz: fiatal volt és szerelmes. :D Az összes barátnője nem kapott annyit, amennyit ez a csaj, de ő csinálta jól, dróton rángatta, amikor kedve tartotta, nem tisztelte, az ilyen pasinak ez kell, nem több. Levontam a konzekvenciát, csak a mérgemtől akarok megszabadulni, mert alapvetően vidám a természetem és nem szeretek ellenségeskedni. Persze ettől még ha dühös vagyok, akkor az vagyok, emberként azt is megélem.
15. Berbécs (válaszként erre: 8. - Ina87)
2016. okt. 19. 20:37
Köszönöm a tanácsot, igyekszem. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook