Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehet biztonságosan elhagyni be nem vált SSRI hatóanyagú antidepresszánst (Escitil)? fórum

Hogyan lehet biztonságosan elhagyni be nem vált SSRI hatóanyagú antidepresszánst (Escitil)? (tudásbázis kérdés)


17. evelyn2 (válaszként erre: 16. - Kraljevna)
2019. febr. 27. 15:56
Szia! Hasonló helyzetben vagyok, tavaly júliusban kedztem Frontint + Escitalopram-ot, ami szintén antidepi. Nekem nem vált be, az orgazmusom teljesen megszűnt, viszont jobb kedvem nem lett semmivel. Ráadásul olvastam a betetájékoztatón, hogy izomgyengeséget okoz, mivel szeretek sportolni, hát ez aggasztott. Nyár vége elkezdett fájni az achillesem, majd durván a bordaközi izmom. Nem biztos h a gyógyszer volt az oka, de mivel irtak fel gyulladáscsökkentőt, ami nem fér össze az antidepivel, igy minden esetre elkezdtem felezgetni (októberben) és semmi elvonási tünetet nem észleltem, viszont az orgazmus készségem visszajött. Azóta csak a Frontint szedem, én is 2* 0.25 mg / nap. Egyszer megpróbáltam ezt is felezgetni, de háát ez jóval nehezebb lesz, egyből ingerült, görcsös letttem. A doki akihez jártam, nem javasolt semmit. Igazából csak a gyógyszereket irta fel 12.000 ft / alkallom, ott is hagytam. A Frontint a háziorvos is kiirhatja. Egyébként én sem érzem magam nagyon depisnek, inkább feszült vagyok folyamatosan. Lehet hogy Nálad pszichésen jelentkeznek az elvonási tünetek?
16. Kraljevna (válaszként erre: 15. - Mo-Ma)
2019. febr. 14. 15:49
Igen, együtt szedem a Frontint és az Escitilt. Jelenleg reggel egy egész 0.25 mg-os Frontint, este pedig egy fél Escitilt és egy egész Frontint veszek be. A Frontin pontosan egy benzodiazepin tartalmú készítmény és nem szeretném csökkenteni addig, ameddig teljesen le nem álltam az Escitillel.
15. Mo-Ma (válaszként erre: 1. - Kraljevna)
2019. febr. 13. 22:50

Tipikus szív-neurózis tünetek.

A Frontint és az Escitilt együtt szeded?

Szerintem a leállásodat valamilyen benzo készítmény nagyban segítené a leírt tünetek szerint.

2019. febr. 13. 11:34
Szep lassan kell csokkenteni az adagot. En altatot hagytam el masfel honapja,de hirtelen. Ket ejszaka olyan rosszul voltam majdnem kihivtam az ugyeletet...
13. Channa* (válaszként erre: 12. - Epervirág)
2019. febr. 12. 19:11
Remegés, légszomj, nehéz légzés, izzadás, feszültség.
12. epervirág (válaszként erre: 10. - Channa*)
2019. febr. 12. 17:58
Megkèrdezhetem,hogy a nènikèdnek milyen elvonasi tűnetei voltak?
11. epervirág (válaszként erre: 10. - Channa*)
2019. febr. 12. 17:56
Ezt nen tudtam.Nekem mikor csökkentettèk az antidepresszánst nem volt semmi bajom tőle.Viszont sajnos a frontin az már más legalabbis nekem.
10. Channa* (válaszként erre: 3. - Epervirág)
2019. febr. 12. 17:52

Dehogynem!

A nénikém egy erős fájdalomcsillapítót szedett 1 hónapig és olyan elvonási tünete lett, hogy a doki alig jött rá, hogy mi a baja, sőt! Én jöttem rá, hogy elvonási tünetei lettek. A nénikém kemény, így nem kezdte el újra szedni, hanem kibekkelte azt 2-3 hetet, amíg jelentkeztek az elvonási tünetek....

2019. febr. 12. 15:18
Én szedek ilyesmit. És az orvosom "agyoncsapna" , ha itt kérnék tanácsot, vagy osztogatnék másnak. Ezt csak a saját dokid tudhatja. Ahogy itt leírtad, pont úgy mondd el neki, mit érzel, mit javasol.
2019. febr. 12. 14:59
Kérdezd meg az orvost, az a biztos.
7. Bless the child (válaszként erre: 6. - Dd9dec5381)
2019. febr. 12. 14:57
Így van. Olvasgattam itt ezzel kapcsolatos fórumokat, sokszor a hajam égnek állt a laikus tanácsoktól
6. dd9dec5381 (válaszként erre: 5. - Bless the child)
2019. febr. 12. 14:55
Amúgy meg ennyi. 👍fantáziálhatunk mi itt össze mindenfélét, dokival kell egyeztetni.
5. Bless the child (válaszként erre: 1. - Kraljevna)
2019. febr. 12. 14:52
Minden ember másként reagál a gyógyszerekre. Ha panaszod van, akkor ezt a pszichiáterrel kell megbeszélned. Az SSRI gyógyszereket nagyon fokozatosan szabad abbahagyni, mert un. visszacsapást okoz. Furcsállom, hogy nem javasolt helyette másik hatóanyagot, mivel minimum 3 hónapig kellene szedni az antidepresszánsokat. Mindenképp beszélj az orvosoddal, itt senki nem tud helyette tanácsokkal ellátni
2019. febr. 12. 14:51
Nagyon csodálkoznék, ha ez elvonási tünet lenne. Két hónapja szeded, enyhe szorongásra, depresszióra (arra egyáltalán minek? Terápia, természetes cuccok enyhe esetben jól hatnak). Nem hirtelen álltál le, a dózis sem lehetett túl magas, más lesz a háttérben.
3. epervirág (válaszként erre: 1. - Kraljevna)
2019. febr. 12. 14:46
Szerintem ha 2 hónapig szedted ezt a gyógyszer nem szabadna ilyen elvonasi tüneteidnek lenni föleg ha antidepresszáns.Szetintem masik gyógyszer kène- e helyet.
2. Channa* (válaszként erre: 1. - Kraljevna)
2019. febr. 12. 14:22
Én nem szedek ilyet, de van ismerősöm, aki nyugtatóról akart lejönni, és az orvos az adag fokozatos csökkentését javasolta, ahogy te is írod.
2019. febr. 12. 13:52

Két hónapja szedtem az Escitilt enyhe szorongásos-depressziós zavarra, viszont, mivel nem vált be, (hosszú hetek után is inkább felerősítette az eredeti enyhe tüneteimet) az orvosommal egyetértésben fokozatosan csökkenteni, majd elhagyni szeretném a gyógyszert. Az orvos javaslata a következő:

Három hét alatt hagynám el a gyógyszert. Az első héten (ez már folyamatban van) egyik este fél, másik este pedig egész szemet veszek be az Escitilből. A második héten minden este fél szemet szednék, a harmadik héten pedig már csak minden második este felet. Ezt követően elhagynám a gyógyszert.

Most vagyok az első hétben, ami lassan a vége fele közeleg, de komolyan összezavarja a szervezetemet a naponkénti váltás, vagyis hogy egyik nap felet (5 mg), míg másik nap egészet (10 mg) veszek be. Nem bírom ezt az ingadozást a gyógyszer mennyiségében, és elvonásos tüneteket produkálok. Nagyjából úgy érzem magamat, mint a terápia legelején, vagyis hevesen dobog a szívem, szorítást, szúrást érzek a mellkasomban, ideges vagyok, feszült vagyok, nehéz egy helyben maradnom, és sokszor sírom el magamat ok nélkül. Napi 2 db 0.25 mg-os Frontint is szedek, bár elvileg a Frontint is heti fél szemmel csökkentenem kéne, de pont most, amikor jelentkeznek az Escitil csökkentés miatti elvonásos tünetek, nem igazán tudom csökkenteni, mivel kizárólag a Frontin enyhíti kis időre az Escitil által okozott heves szívdobogást.

Úgy döntöttem, hogy most már nem várom meg azt az egy napot, és ma estétől már csak feleket fogok szedni az Escitilből. Megvárom, amíg a fél szem már nem okoz nálam ilyen durva tüneteket, és csak aztán lépek tovább, oly módon, hogy vagy felezem a felet, azaz negyedelek (bár ezt a gyógyszert nehéz negyedelni), vagy pedig miden második nap veszek be felet.

Elsősorban azokhoz szólna a kérdésem, akik hozzám hasonlóan szintén SSRI antidepresszánst szedtek, és viszonylag rövid időn belül abba kellett hagyniuk a szedést. Ti hogy csökkentettétek a gyógyszeradagot? Voltak-e megvonásos tüneteitek? Amikor már egyáltalán nem szedtétek a gyógyszert, mennyi idő kellett ahhoz, hogy már ne produkáljatok gyógyszer által okozott kellemetlen tüneteket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook