Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet a régen történt dolgokat elfelejteni és előre nézni? fórum

Hogyan lehet a régen történt dolgokat elfelejteni és előre nézni? (beszélgetős fórum)


1 2
36. Muraja (válaszként erre: 33. - 706217a8a2)
2011. nov. 15. 23:47

Ez egyfele megtagadas es nem megoldas, igen is elö kell venni az okot miert törtent a bantalmazas stb.

Utana fel kell dolgozni , egyszeruen tövab menni a jövöbe es lezarni a multat.

Felejteni nem lehet olyan formaba ahogy irod egyszeruen muszaly felszamolni az erzelmekl es egy ertelme s megoldasal kezdeni a jövöt.

2011. nov. 15. 23:25
jah sok amerikai így kel:Szép vagyok, Okos vagyok Egészséges vagyok, gazdag vagyok, és szép napnak nézel elébe!!!!!!nah mostmár én is igy kezdem mikor nem felejtem el:) bevált!
2011. nov. 15. 23:23

Úgy hogy muszály vagy,mert az élet megy tovább még ha fáj is!


És mindenkinek meg van a maga múltja ,fájdalma.Ne próbáljunk a jókra tekinteni!

2011. nov. 15. 17:24
Csak a munkára koncentrálni és akkor nincs idő a multon gondolkodni.
2011. nov. 12. 10:30
el kell temetni az agyadban es nem gondolni ra,es vmi szinten nem art ha utazol,vagy uj hobby utan nezel,lenyeg emberek kozott lenni,hogy birj felejteni.nekem ebben egy uj orszag sikerult/nem au egy mas orszag/.s eletem legboldogabb evei kovettek valasomat.
2011. szept. 16. 20:33
Ha bárkinek van bármi a múltjában, amit szeretne elfelejteni vagy túllépni rajta, szeretném felajánlani a segítségemet. Egy komolytalannak tűnő, de nagyon is komoly és végleges eredményt biztosító módszert alkalmazok, az EFT-t. Skype-on keresztül elérhető vagyok, írjatok privátban, ha kipróbálnátok. Én két éve gyakorlom, és áldom a napot, amikor rátaláltam.
2011. márc. 21. 07:20
Ideiglenesen tehetsz úgy, mintha elfelejtenéd, de nem fogod! Sajnos:(
29. survivor3 (válaszként erre: 1. - Bianka3)
2010. jún. 11. 14:01

Nem vagy egyedül.

Szerintem sehogy.

28. af4c41efc6 (válaszként erre: 23. - Bianka3)
2009. nov. 18. 18:55
Ha úgy érzed, hogy előjönnek a régi gondolataid, akkor próbálj leülni nyugalomban. Gondolj át minden jelenetet, minden szót. Éld át, mit éreztél adott pillanatban. Ez a gondolat olyan, mint egy háborgó tenger. Le tudod csillapítani, ha megérteted magaddal, hogy semmi sem olyan fontos, hogy Te ezen rágódj. Mindenképpen a nyugalmi állapot elérése a cél. Ehhez bocsáss meg azoknak, akik megbántottak. Bármennyire is nehéz ez, de csak ez az út járható. Teljesen mindegy, hogy a másik kért-e bocsánatot. Itt Te vagy a lényeg. Te bocsáss meg magadban. Ha ezt sokszor gyakorolod azt fogod észrevenni, hogy már nem haragszol. És a hozzátartozó negatív érzelmek eltünnek.
2009. nov. 17. 22:06
Múlt és jövő nem létezik,csak a jelen...vannak emléktöredékek,amiken felesleges agyalni,maximum ha nagyon fájdalmas más szemszögből kell rátekinteni,így könnyebben elfogadható,de ezek összessége adja azt amilyenek most vagyunk.Ha rosszat csináltam?Ez van,abban a helyzetben azt tartottam megfelelőnek,tanultam belőle,tapasztaltabb lettem tőle,sokkal több mindent átlátok..
26. Bianka3 (válaszként erre: 25. - Szonja27)
2009. okt. 12. 13:52
Idő, az kell. Van, amin már 15 éve agyalok és még most sem tudtam túllépni. Néha sikerül, hogy ne gondoljak rá, de időnként előjön.
2009. okt. 12. 01:25
nagyon nehezen.de ha az ember igazán akarja akkor mindent meg lehet oldani.Sok idő kell hozzáaz biztos.
2009. okt. 11. 21:45
Néha fel tudnék robbanni. Hogy ezt vagy azt miért csináltam, vagy miért nem csináltam régen. És minden előjön. Most egy ideig nem jutottak eszembe a dolgok, de most újra. És nem tudom, hogy miért.
23. Bianka3 (válaszként erre: 21. - Af4c41efc6)
2009. okt. 11. 21:43

Mi az, hogy blokkoltam a lelkemben? Hogy tudom kihozni? És hogy találjam meg a megoldást?

Bocs, ha sok a kérdés.

2009. szept. 27. 19:44
Nekem is az a bajom, hogy ha valaki valami olyasmit mond, évekig eszem magam rajta, nem megy ki a fejemből. Csak egy mondat, de nagyon felzaklat. Pl amit 8 évvel ezelőtt mondott valaki, még mindig hatással van rám. Ha máshogy mondja, nem ilyen lennék.
2009. aug. 15. 19:06
Soha semmit nem kell a múltunkból elfelejteni. Arra kell vigyáznunk, hogy ne maradjon bennünk fájdalom, megalázó érzés stb. hanem csak egy rossz emlék. Ezek nem véletlenül történnek velünk. Azért vannak, hogy tanuljunk belőle. Van akinek ez nehezebb, mert még nem tudatosult benne. De higgyétek el, hogy semmi sem történik véletlenül. A negatív emlékeket ha blokkoltad a lelkedben ki kell hozni, fel kell oldani. Tényleg nagyon fontos, hogy a gyerekek önbizalmát ne vegyük el, mert könnyen sebezhető, kiszolgáltatott, és ha nem segítenek neki, egész életében szenved tőle. Keressük a megoldást, a kiutat, mert csak így tudunk egyenes gerinccel, tiszta lélekkel élni.Meditáljunk sokat, hogy megtisztítsuk a gondolatainkat, de mindenképpen koncentráljunk közben a negatív blokkok feloldására.
20. winny
2009. aug. 15. 17:07

Dobd le a stigmákat!

Bárki felhozza a multban történteket nyugodtan mosolyogva mond neki.

Igen a multban-DE MOST a most-on legyegyen a hangsúly!!!

Ha tovább is feszegeti akkor kérdezd meg tőle,hogy "MEGTUDOM VÁLTOZTATNI A MULTAT?"

NEM!!!

Tehát maradjunk a MOST-ban!

2009. júl. 14. 08:08
De ha az embernek állandóan felemlegetik a régi dolgait, nem könnyű tovább lépni. És nem is tudom, hogy ne agyaljak a régi dolgaimon, mikor folyton azt hallom, hogy fél éve, egy éve, vagy még régebben mit csináltam, meg miért csináltam. Akkor eszembe jut, hogy de béna voltam és elbőgöm magam. Mert oké volt, megváltoztatni sajna nem tudom, pedig szivesen megtenném, de ne ez legyen már egész életemben, hogy akkor mi volt.
2009. márc. 5. 14:55
Nem felejteni kell, hanem a helyukre tenni a dolgokat.
17. f11f5f9713 (válaszként erre: 16. - Bianka3)
2009. márc. 5. 07:51

Hát pedig a sarkadra kellene állnod és végre élni az életet úgy ahogy neked tetszik! Gondolok itt arra, ha neked nincs kedved éppen főzni akkor nem főzöl, ha épp sétálni van kedved akkor tedd meg!

Harcolj az életedért, mert akik elvárják ezt tőled azok is ezt teszik! És kik Ők, hogy megtehetik, te meg nem! Fel háborít! Régen nekem is számadást kellett csinálnom, hogy mit csináltam az nap és ekkor elmeséltem...,majd visszakérdeztem,és te? Sokan azt hiszik a nő cseléd és kötelező megtanulni mindent és 100 % -ot hozni minden helyen ,helyzetben!És persze te vagy a ...ha ez nem sikerül! Nem lehet ennyi helyen helytállni, hogy még te is élvezd ...képtelenség!

Nem tudsz mindenkinek megfelelni és ez egyszer ki boruláshoz fog vezetni!

Magadnak akarj megfelelni! Ha te úgy érzed, hogy aznap ügyes voltál, megtetted a tőled telhetőt, akkor NE FOGLALKOZZ MÁSSAL, HOGY KI MIT MOND!

A többiek, meg hadd nézzenek! Örüljenek, hogy eddig a rabszolgájuk voltál!

Egy példa: Tegnap lángost kértek este! Megcsináltam, mert volt kedvem hozzá,de előtte nap nem csináltam tejbegrízt, mert nem volt kedvem! Elfogadták és nem lázadtak! Ha a párom éhezik rá valamire akkor saját maga megcsinálja,ha nincs kedvem! Nincs már belőle probléma!

Csak meg kell tanulni nemet mondani!

16. Bianka3 (válaszként erre: 12. - F11f5f9713)
2009. márc. 4. 13:53
Egyszerűen elvárják, hogy azt csináljam, amit mondanak. Ha nemet mondanék, csak néznének, hogy hogyhogy nem, mikor ők ezt meg azt mondták. Akkor tessék ugrani. Meg lealázzák az embert, stb. Bezzeg ha én mondok valakinek valamit, süket fülekre találok.
2009. febr. 27. 08:59

Ja, és még valami eszembe jutott!

Képzeld el, ha mindig mindent tökéletesen csinálna mindenki, ha soha nem hibáznánk, ha minden tökéletes lenne. Szerinted milyen lenne az?

Mert szerintem UNALMAS!


Ahhoz, hogy értékelni tudjuk a jót, rossznak is kell történnie. Ahhoz, hogy tudd értékelni az egészséged, néha betegnek is kell lenni.

2009. febr. 27. 08:55

Sztem minden embernek néha eszébe jutnak régi dolgok, ez így természetes. De ami történt, megtörtént! Utólag változtatni ezen már nem lehet.


Én mindig arra gondolok, hogy emberek vagyunk, éppen ezért hibázhatunk is. És ezeket a hibákat meg kell, hogy bocsássuk magunknak, ill. ha velünk szembern követtek el valamit, akkor másoknak. Hiszen mások is csak emberek és nem gépek. Egy gép nem hibázik, mi viszont igen - ez így van jól.


Ahhoz, hogy tanuljunk, hibázni kell! Gondold csak el, amikor egy kisgyerek tanul járni. Hányszor elesik - és mégis mindig újra próbálkozik. A hibáink arra vannak, hogy tanuljunk belőlük!


Minél több hibát követsz el, annál jobb leszel, annál többet és többet tanulsz.


És igen, igazuk van az előttem szólóknak: ne akarj megfelelni másoknak! Ez örök szabály!

13. Bianka3 (válaszként erre: 12. - F11f5f9713)
2009. febr. 27. 08:46
Ez igaz. Másnak akartam megfelelni és rosszul éreztem magamat utána hónapokig. Sőt, még most is. Gondolkodtam már, hogy úgy éljek, ahogy nekem jó, de nem tudok.
2009. febr. 27. 08:23

Nem kell elfelejteni! Fel kell dolgozni,ami pedig nem igaz, nem kell vele törődni! Az a baj veletek, hogy másnak akartok megfelelni! Amíg így van, addig az életben nem lesztek boldogok! Nem tehettek mindenkit elégedetté!Nem lehet mindenkinek megfelelni És nem is kell!!!!!!!!!!!!!!!!!:)

Meg kell tanulni a lényeges dolgokra koncentrálni!

Én csak a számomra fontos emberek véleményére adok, de ott is az a vélemény fontos, aki emberségesen közli, nem pedig aki megbántani akar!

2009. febr. 27. 08:12
A megjegyzéseket sem tudom elfelejteni, amit hozzám közelállók tesznek rám. És évekig motoszkál a fejemben. Egyszer tanáromnak mondtam, ő úgy próbált segíteni, hogy nem tett megjegyzést.
2009. febr. 24. 19:26

Azon gondolkodtam, van-e ennek köze ahhoz, hogy pl. 12 évesen is azt hallgattam, hogy 5 évesen az asztal alá bújtam, ha jött valaki. De folyamatosan felhánytorgatják.

Vagy mentem haza vizsga után. A fele sikerült, a fele nem. Nem azt mondták, hogy jaj de jó, a másik meglesz később, hanem azt, hogy akkor minek jártam.

9. 580dbd446c (válaszként erre: 8. - Bianka3)
2009. febr. 24. 17:19

Az a baj, hogy én is mindig felszedegetem a "köveket".

De épp múltkor eszembe jutott az albérlet,és hogy az alattunk lévő nénike mennyit zaklatott minket. Teljesen felidegesítettemmagam, már majdnem sírtam, azon tépelődtem, hogy jól fel kellett volna képelni vagy párszor. Aztán lett egy világos pillanatom,elkezdtem mondogatni, hogy vége, vége, vége...

és bevált. Azóta ha eszembe jut valami megpróbálom magamnak mondogatni, hogy vége és keresek is valami elfoglaltságot, pl itt a Hoxán egy fórumot és elkezdek beszélgetni vkivel. (Gyógyít a Hoxa :D )

Persze van, amikor ez se segít. :S

Férjem olyan könnyedén vesz mindent: pl az anyós általi sebeket is mindig sikerül felszakítanom, minden sérelmemet sikerül előhoznom olyankor, erre a férjem csak viccesen ennyit mond:

jobb lenne odaköltöznöd, ha ennyire fontos anyám :S Hát erre mit mondjon az ember ?! De legtöbbször a férjem ilyen jellegű hozzászólásaival szokott kizökkenteni

8. Bianka3 (válaszként erre: 3. - 580dbd446c)
2009. febr. 24. 17:03
Én ledobni sem tudom. :(
2009. febr. 24. 16:30

Mindig ez a "mi lett volna, ha...". Ez kattog mindig a fejemben. Kár, hogy nem lehet visszamenni az időben.

Az ilyesmi magától alakul ki az emberben, vagy valami hatására?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook