Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mostanában egy kicsit szétszórt vagyok, elfelejtek dolgokat. Hogyan javíthatnám a memóriámat? fórum

Mostanában egy kicsit szétszórt vagyok, elfelejtek dolgokat. Hogyan javíthatnám a memóriámat? (beszélgetős fórum)

2010. dec. 27. 18:01
En a sportot ajànlom neked,még hozzà a futàst,igy sok friss oxigén jut az agyba,de kitartóan kell végezni,és persze amit még a többiek is irtak.
2010. dec. 27. 15:07
gingko tartalmú gyógynövény, tea vagy tabletta, ez tágítja az ereket, és keresztrejtvény.
2010. dec. 27. 14:50
Kitartó szorgalommal lehet tréningezni a memóriát.. Naponta "adj" feladatot az agynak,pl. rendszámokat jegyezz meg,vagy műsorok időpontjait. Egyszerű számolási:összeadás,kivonás-feladatokkal,-először kétjegyűeket adj össze,,majd három és így tovább. Ellenőrizd úgy,hogy leírod a fejben kijött értéket,aztán vesd össze a számológépen kijött értékkel.. Persze a memória függ attól,hogy adott pillanatban mi vonja el jobban a figyelmedet,de a kortól is.
2010. dec. 27. 14:49

Következetesen minden vissza a helyére!

Mindig legyen toll, papír a közelben.

Emlékeztető a telefonban.

Szorzótábla oda-vissza.

Keresztrejtvény fejtés, memoriterek.

Amennyire csak lehetséges, fölösleges információk kiszűrése (pl.: nincs reklámújság, hírek).

2010. dec. 27. 14:45

Először vezess naptárt feljegyzésekkel, bejegyzésekkel!:)

A keresztrejtvényt ajánlják karbantartás végett.

Van gyógyhatású készítmény, mely az agy vérellátását javítja.

Ha neveket felejtesz el, akkor két dolgot kapcsolj össze, s ha egyik eszedbe jut, akkor felidézi a másikat.Egy tanárom mondott rá példát : neki nem jutott eszébe Nabugodonozor, s azt társította mellé: Ne bolondozzon az úr! Működik, mert évtizedek óta sem felejtettem el:)

2010. dec. 27. 14:45

Sokban függ a körülményektől, kortól, terheléstől, általános testi és pszichés állapottól.

Esetleg konkrétabban?

2010. dec. 27. 14:38
Köszönöm a segítséget előre is!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook