Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet a citrusfélék héjáról eltávolítani a keserű ízt okozó védőanyagot? fórum

Hogyan lehet a citrusfélék héjáról eltávolítani a keserű ízt okozó védőanyagot? (tudásbázis kérdés)


8. Kata193 (válaszként erre: 2. - Drnéni)
2009. jan. 4. 13:30

A hálósakra rá van írva,hogy a héja nem fogyasztható.A gombaölő szerintem beleszívódik.

Én beszereztem egy termő citromfát,kb.30 citrom terem rajta minden évben.Karácsonyra érik,akkor leszedem,lereszelem a héját,jól záródó edényben lefagyasztom és egész évben van reszelt citromhéjam.Még egyszer se volt keserű.A lé meg megy a jégkockatartóba,az is kitart egy ideig.

2008. dec. 19. 14:53
A keserü ízt nem lehet lemosni.Áztatni a narancshéjat kandírozás előtt kell.A felvágott narancshéjat hideg vízben kell áztatni 4-5 napig,minden nap leönteni a vizet és friss vizzel feltölteni.Az ötödik napon friss vizzel felteszem 10 percig főni ,leöntöm a főzővizet,hideg vízzel leöblítem,leöntöm,majd narancsonként 2 evőkanák k.cukorral ismét felteszemfőni,addig főzöm ,míg a cukor kristályosodni kezd.A kész narancshéjat befőttes üvegbe teszem és porcukorral megszórom,összerázom. Nagyon finom és sokmindenre felhasználható /gyümölcskenyér,linzerek mézesütemények/.
2008. ápr. 2. 09:01
Jut eszembe, egy szakácskönyvben azt olvastam, a narancslekvár egyik fajtájú készítésénél, hogy néhány napig hideg vízben kell áztatni, naponta cserélni rajta a vizet, és akkor kiázik belőle a keserű anyag. Talán 3-4 napot írt. Ezt a módszert nem próbáltam ki. Én kimondottan szeretem a lekváron ezt a kissé kesernyés ízt.
5. 3dd0ff39ce (válaszként erre: 2. - Drnéni)
2008. ápr. 2. 08:57
Én úgy tudom, hogy nem a tartósítótól keserű a citrom és a narancs héja, hanem alapból ilyen. Az alapos mosással csak a tartósítót mosod le róla, bár én ebben nem vagyok olyan biztos. Úgy gondolom, hogy beszívódik, és kerül abból a gyümölcshúsba is. Nem tudom, hogy ezt más ezzel hogy van, de én így érzem.
2008. márc. 27. 12:52
Valakinek esetleg saját tapasztalat?
2008. márc. 25. 21:21
Azt olvastam valamikor, hogy be kell tenni a fagyasztóba egy kicsit, s akkor az semlegesíti, majd le kell mosni, megszárítani, s mehet a sütibe.
2008. márc. 25. 20:48
Imádom felhasználni fűszerként vagy dekorációként, de általában több perces öblítés -dörzsölés-törölgetés után is keserű marad a tartósítóanyagtól. Tud valaki jó módszert? Előre is köszi a tippeket.
2008. márc. 25. 20:46
Hogyan lehet a citrusfélék héjáról eltávolítani a keserű ízt okozó védőanyagot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook