Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan közölhető egy munkatársnak tapintatosan, hogy büdös? fórum

Hogyan közölhető egy munkatársnak tapintatosan, hogy büdös? (tudásbázis kérdés)


1 2
42. 298b15dfdd (válaszként erre: 41. - Nikeri)
2012. szept. 1. 05:17
Akkor valószínű,hogy nem parlagfű allergiája van.
41. nikeri (válaszként erre: 40. - 298b15dfdd)
2012. aug. 31. 19:18

Mondjuk ha igazán allergiás valaki bele is halhat egy allergiás reakcióba.....

Lehet kísérletezni, de egy fulladásos halál benne van a pakliba

40. 298b15dfdd (válaszként erre: 39. - Nikeri)
2012. aug. 31. 18:45
Mi baja lesz annak aki esz a parlagfüvet?A férjem már egy hónapja ropogtatja.Nincs különösen semmi baja tőle.
39. nikeri
2012. aug. 31. 18:33

Nálunk van 1-kolléga akinek olyan szájszaga van, hogy ha bejön az irodába kb.2-perc alatt az egész bűzlik. Komolyan mondom a könnyeim folynak, már a hányingertől mire kimegy. Persze ő megállapította, allergiás vagyok... /tudná, hogy rá/. Egyszer kétszer bepróbálkoztam fogorvos, fogkrém és egyéb témákkal. Na erre lehet mondani, hogy reménytelen eset...

Kapaszkodjatok meg a válaszán és az életfelfogásán...

- Szigorúan tilos fogat mosni,leoktatott nekem kéne volt eü. dolgozónak legjobban tudni, mert tönkre teszi a fogzománcot, folyamatosan mérgezed a szervezeted, íny rák,.... EHELYETT: az ősi magyarok diófa levelet rágtak, szebbek voltak a fogaik a sorvadt ínyt is regenerálja.... ennyi hülyeséget életembe nem hallottam /már csak az kellett volna, hogy a hiányzó maradandó fog kinő tőle/

- Ja egyébként aki nem tudná én is tőle tudom, ha parlagfű allergiás valaki, akkor azt kell ennie, és el fog tőle múlani. Neki már 2-éve mióta eszi nincs tünete, meggyógyult!:) :) KI NE PRÓBÁLJA SENKI!


Szóval tudnék mesélni róla bőven... na ezzel mit lehet kezdeni? Tűröm és kűzdök a hányingerrel, és imátkozom ne kerüljön abba a műszakba amibe én :)

2012. aug. 31. 15:26

Én már 'okosabb' fejjel ezt mondanám Neki:


(((-Ne haragudj, de engem nagyon zavar a közeledésed,... hiszen csakis férjem az, aki engem elvarázsolhat...- és proszit-! )))

37. titzi (válaszként erre: 36. - Purple1972)
2012. aug. 8. 16:15
ez borzasztó
36. Purple1972 (válaszként erre: 20. - Nívea)
2012. júl. 24. 16:00

Ezt mi is bedobtuk, az irodában a volt munkahelyemen egy nő nagyon büdi volt. Feltűnően elkezdtünk mi, a többiek beszélni arról, hogy milyen deót használunk. Egyikünk mondta, hogy neki el is fogyott, kajaszünetben kimegy, és vesz. Aztán rákérdezett, hogy kinek kell még, mert nagyon jó deó, és konkrétan rákérdezett a kolleganőre is,hogy "neked is hozzak, nagyon jó fajta".

Az pedig mondta, hogy igen. Hát, valamivel jobb lett utána a helyzet.

35. poly13
2012. júl. 24. 15:00

Nekem is volt ilyen kollegám, először nagyon nehezen fogadtam el, borzalmas szaga volt, és muszály volt vele dolgozni, a többiek mondták, hogy nem tehet róla. Egy harmincon túli hölgy volt, én még akkor pályakezdő voltam. Valami betegségből kifolyólag, aztán leszázalékolták, ő tudta, hogy baj van vele, igyekezett mindig távolabb húzódni tőlünk, ha át kellett jönnie hozzánk.

Aztán a következő munkahelyemen egy srác, egy programot vezettünk be és teszteltük, egymás mellett kellett ülni, borzalmas volt. Ő is úgy viselkedett, mint a férjed kollegája, nem vett róla tudomást. Kerek-perec megmondtam neki, hogy próbáljon változtatni, válasz, ha nem tetszik el lehet menni. Csúnya dolog, de tettem róla, hogy elkerüljön, mert nem igaz, hogy nem tudott volna megmosakodni, és sajnos ruhát cserélni is. Mikor elment megkönnyebültünk mindannyian. Ez a srác egyébként nagyon tudott, ha kedve volt hozzá, ja és a fodrászt, de a fésűt sem ismerte, gumiba fűzve lógott hátul a haja, néha spicces is volt, nem kívánok senkinek ennyire "jó" kollegát.


Nekem az a véleményem, lesz ami lesz, nem szabad kertelni, kerek-perec meg kell mondani, ha a jelekből nem ért,


egyébként jogilag nem ütközik semmibe. A véleményem korrekt módon megmondhatom. Inkább a kolléga sérti meg a munkavégzés szabályait, mivel a munkába álláskor, azaz munkakezdéskor a dolgozónak megfelelő állapotban kell lennie.


Inkább

34. dd4fac34d4 (válaszként erre: 11. - Inta)
2012. júl. 24. 10:11

Igen, nekem is ez jutott eszembe a felvetés kapcsán: talán a közvetlen főnök vagy a humánpolitikáról valaki beszélhetne a kellemetlenül szagló kollégával.

De valamit tenni kell, mert tudom, annyira zavarhatja a többieket, hogy akár a munkavégzést is hátrányosan befolyásolhatja, mert érzik a szagot és ezt tárgyalják, ezzel foglalkoznak a kolléga háta mögött.

Kínos egy ilyen beszélgetés, de a munkahely közösségi közeg, ott bizonyos elvárásoknak mindenki meg kell feleljen. Például az adott közegben elvárt higiéniai normáknak!

2012. júl. 23. 17:49
vegyél magadnak egy pólót amire hátulra ne fürgyé le helyett fürgyé le van írva ÉS SOKAT FORDÍCCS NEKI HÁTAT:)
32. e2e3dd6eca (válaszként erre: 10. - Arianne113)
2012. júl. 23. 16:36

Többször szóltunk a főnöknek, hogy hívja ki és beszélgessen el vele. Sokszor megtette, de nem hatotta meg(amúgy férfi volt, hatalmas darab, hosszú hajjal, és eszméletlen büdös, koszos munkaruhában, amiben otthon is volt)

Mintha a falnak beszéltek volna. A szappan elérte a célt. Másnap illatozott, de utána ugyanolyan büdös volt. Esküszöm, külön rakták a csapattól, elszeparálva, mert kegyetlen volt. :(

2012. júl. 23. 14:58

ha jogilag nem ütközik az h szóljon neki a fárjed ne tapintatosdkodjon.


könyörgöm..az ő egyéni igénytelensége miatt mások ne szenvedjenek..ez ugyanolyan mintha valaki minden nap mata részegen járna be dolgozni, és azzal zavarná a többieket...


sztem ki ennyire nem figyel magára sem embertársaira, az megérdemli , hogy a szemébe mondják.


én azt valahogy ugy képzelném el, félrehívja, figyeéj józsi, szóltak a többiek ésén i észrevettem h elég erős a testszagod, változtass kérlek, mert gy nehéz együtt dolgozni, közöésség vagyunk tekintettel kell lenni másokra is bla bla.


kerek perec :)

2012. júl. 23. 14:51
Vegyél neki egy tusfürdőt! :)
29. 5e0c262058 (válaszként erre: 1. - Haj.Katus)
2012. júl. 23. 14:51

Mi a büdös? A teste vagy a lehelete?


Nem biztos, hogy javulás várható, van, aki egyszerűen igénytelen.


Nincs felesége? Lehet, hogy két nő hamarabb meg tudja beszélni, és odahatni.

28. inta (válaszként erre: 26. - 1f54aa1f71)
2012. júl. 23. 14:43

Hát, csak nagyjából. Ugyanis ő egyszerűen nem hitte el amit mondok, és azt állította, hogy ez rágalom, és a többiek utálják, azért mondanak ilyet. Mondtam neki, hogy sajnos ez a helyzet tényleg, én is tanusíthatom, és sürgősen változtasson, mert ha továbbra sem lesz fejlődés, haza fogom küldeni.

Volt egy kis hiszti, hogy ő nem akar kemikáliákat (értsd: dezodort, stiftet, parfümöt) használni, mert ő 'természetes', de végül az, hogy komolyan hazaküldöm, meggyőzte.

Utána kicsit jobb lett, de voltak visszaesések, végül felmondott, bár nem (csak) emiatt, amit boldogan, közös megegyezéssel vettünk.

27. 1f54aa1f71 (válaszként erre: 22. - Vaczila)
2012. júl. 23. 14:41
De parfümmel elnyomható a szag...
26. 1f54aa1f71 (válaszként erre: 11. - Inta)
2012. júl. 23. 14:39

És megoldódott a dolog?


Nálunk is volt ilyen kollég, de soha senki nem szólt neki....


Amúgy szerintem szemébe kell mondani, nem igaz, hogy nem veszi észre magát az ilyen.

25. Molyka
2012. júl. 23. 14:37
Beszélgetni, lehetőleg négyszemközt. Megmondani, hogy neked is volt, hogy nagyon izzadtál, és látod, hogy nagyon sokszor foltos az ő hóna alja is, javaslod próbálja ki a gyógyszertárban kapható készítményt, ami pár száz Ft és megszűnik az izzadás tőle.
24. vevri (válaszként erre: 23. - Mr.President)
2012. júl. 23. 14:36
Fúúúúú, odab*sz! Ezen perpill könnyesre röhögtem magam :D:D:D
2012. júl. 23. 14:35

Szerintem tegyetek egy cetlit az asztalára névtelenül,amiben közlitek,hogy "donganak a legyek körülötte.

Ha ezt eddig nem vette észre,nézzen balra,ott fonnyadozik az ablakában a fokföldi ibolya ,jobbra pedig felpöndörödött a tapéta a szagtól."

2012. júl. 23. 14:34
Kérdés hogy mitől büdös. Mert ha attól hogy nem tisztálkodik rendszeresen, akkor segít a fürdés bár megmondani tényleg nagyon ciki, szerintem sértődés lenne a vége. De találkoztam én már olyan emberrel is aki naponta fürdött, mégis büdös volt. Egyszerűen olyan volt a kipárlása vagy nem tudom mi. Szóval alapból volt olyan büdös. Az ilyen nem nagyon tud mit csinálni és ilyennek szólni még nagyobb ciki. Na persze elviselni sem könnyű.
21. virus2008 (válaszként erre: 1. - Haj.Katus)
2012. júl. 23. 14:33

Hát igen én is azt mondom személyesen négyszemközt mondja meg neki.


Amúgy nem irigylem szegényt, hogy vele kell dolgoznia :(


Amúgy soha nem értettem az ilyen embereket, hogy ennyire igénytelenek.Otthon senki nem szól rá...


Most is hétvégén annyian büdösek voltak a piacon, hogy majdnem kidobtam a taccsot..De azért szépen kiöltözik az illető...

20. Nívea (válaszként erre: 15. - Arianne113)
2012. júl. 23. 14:32
Örülök, hogy tetszik az ötlet! :) Sok sikert :)
2012. júl. 23. 14:31
Köszi a válaszokat! Páromnak is megmutatom majd aztán eldönti mit lép...
18. inta (válaszként erre: 7. - E2e3dd6eca)
2012. júl. 23. 14:28
Én ettől akartam megmenteni az illetőt, mert a csoport is már majdnem itt járt :)
2012. júl. 23. 14:28
vigyél neki egy fülre akasztós illatosítót
16. Haj.Katus (válaszként erre: 7. - E2e3dd6eca)
2012. júl. 23. 14:26
:)
15. Arianne113 (válaszként erre: 8. - Nívea)
2012. júl. 23. 14:26
látod ez tényleg jó ötlet, nekem is van egy ismerősöm akinél alkalmazom majd ezt a finomabb célzást.
14. macs77
2012. júl. 23. 14:26

Tesóm egyik gimis fiú-osztálytársra volt nagyon büdös. Egy osztálykiránduláson a többi srác nem bírt vele egy szobában lenni (pláne aludni), így a kezébe nyomtak egy tusfürdőt + egy törülközőt, h most azonnal fürödjön le! (meg is tette).


Sajna ezt tényleg nem lehet tapintatosan megmondani. Bár attól függ, mennyire vannak jóban.

13. inta (válaszként erre: 6. - Zsanci79)
2012. júl. 23. 14:25
Jogos.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook