Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan közölhető egy munkatársnak tapintatosan, hogy büdös? fórum

Hogyan közölhető egy munkatársnak tapintatosan, hogy büdös? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. júl. 23. 14:25

Viccelődj vele! Mond neki, hogy egyszer az történt veled, hogy büdös voltál, de csak más vette észre, te nem. És milyen kényelmetlen volt a szituáció. Azóta használsz mondjuk parfümöt.


Hátha kapcsol belőle!

11. inta
2012. júl. 23. 14:25

Hű, ez de kínos téme. Egyszer csoportvezetőként nekem is kellett ilyet mondanom az egyik csoporttagnak. Talán lehet, hogy legjobban teszed, ha a vezetőtökhöz fordulsz, hogy tapintatosan oldja meg, de ez csak akkor jó, ha olyan a főnök, aki nem döngöli földbe.

Nekem emlékszem, utána kellett néznem előbb, hogy jogilag egyáltalán mondhatok-e ilyet, de az ottani cégjogász szerint igen, sőt, haza is lehet küldeni az illetőt.

De nagyon kellemetlen beszélgetés volt, senkinek sem kívánom, hivatkoztam mindenre, egyénileg eltérő biológiai háztartásra, nem elég hatékony dezodorra stb, de komolyan jeleztem, hogy ezen változtatni kell, mert zavarja a többieket.

10. Arianne113 (válaszként erre: 7. - E2e3dd6eca)
2012. júl. 23. 14:24
szerintem ez a legrosszabb és legmegalázóbb dolog amit tehetsz...
2012. júl. 23. 14:24

Az a baj, hogy ezt tényleg nem lehet tapintatosan közölni. Nálunk az előző cégemnél olyan is volt, hogy a kolléga nem is akart róla tudomást venni. Majd jött a kevésbé kedves megoldás, szappant/tusfürdőt kapott a kollégáktól...

Utána érdekes mód javult némileg a helyzet...

2012. júl. 23. 14:24

Lehet finoman célozgatni, hogy kinek melyik higiéniai termék vált be, ki milyen deót használ meg tusfürdőt és a többi... Hátha kedvet kap és kipróbálja. Lehet esetleg mondani, ha ő megmondja melyiket használja/ha használ egyáltalán, hogy az nekem nem vált be, izzadtam tőle, büdös voltam, ezért választottam egy másikat....

Szerintem megmondani semmiképp sem illik, ha csak szimpla munkatárs.

2012. júl. 23. 14:24

Mi egyszer odaraktunk egy szappant az asztalára. :)

Leesett neki.

2012. júl. 23. 14:23

sehogy. De ha kerek perec megmondod, akkor sem értik meg ezek az emberek. Legalább is én így tapasztaltam. Max. még meg is sértődik.

Aki nem érzi magán hogy büdös (szája, teste, vagy ruhája) azzal nem fogod tudni tapintatosan közölni, mert nem veszi a lapot.

2012. júl. 23. 14:23
Szerintem sem, de nehezen bírja elviselni.
2012. júl. 23. 14:22
Ezt szerintem nem lehet tapintatosan mondani, szerintem az a legcélravezetőbb, ha félrehívom, és beszélgetünk, és én egyedül finoman célzok a dologra, egyrészt mert mások előtt nem akarom megalázni, másrészt pedig így azt szeretném éreztetni az illetővel hogy megbízhat bennem, és közben barátságos vagyok, nem pedig lenéző, mert a büdösség akármi miatt is előfordulhat.
2012. júl. 23. 14:22
Férjem csaknem elájul, mert olyan büdös a munkatársa. Kénytelen vele dolgozni nap mint nap és sűrűn kell vele szót váltania. Elkerülni nem tudja... Elég ciki lenne elmondani...
2012. júl. 23. 14:21
Hát szerintem ezt nem lehet tapintatosan közölni.
2012. júl. 23. 14:19
Hogyan mondja meg a munkatársának tapintatosan, hogy büdös?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook