Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan készítsek sziklakertet? fórum

Hogyan készítsek sziklakertet? (tudásbázis kérdés)


2008. máj. 24. 23:14

Én hogy csináltam:

Van egy kutam,amit csak öntözésre használok.Zárt a teteje,oda volt kötve az eggyik kutyám,na ő rendesen kitaposta a füvet ahogy futkozott körbe-körbe.A kutyika elkerült a kúttól,és a helyére csináltam a sziklakertemet.

Először is tettem le 3 autó gumit(külsőt)amibe futós növényeket ültettem,amit a kútra szeretnék futtatni.

Ezek köré csináltam a sziklakertet,felástam a kijelölt részt,a földet felkupacoltam,beleültetgettem egy fórum tagjaitól kapott sziklakerti évelőkkel,meg nekem is volt amit tudtam ültetni,és a kisebb-nagyobb köveket csak eztán tettem a növények köré.nem közvetlen a növények mellé.mert ugye szaporodni fognak,kell a hely nekik a terjeszkedésre.Ha valaki segit hogyan kell feltenni képet,akkor szivesen megmutatom!

15. Krysty
2007. aug. 28. 14:21

Ha a kövek alját betemeted földdel, olyan hatása lesz mintha nagyobbak lennének.

Én megszórtam apró fehér kavicsokkal, nagyon mutatós lesz tőle.

14. rr00
2007. aug. 28. 09:54

nekünk van elég régóta sziklakert és fűszernövényeket termesztünk benne

:)

2007. máj. 10. 19:22
ugyanazt javaslm amit aebal uzen, plussz megfelelo viragokkal beultetni
12. moncus
2007. máj. 4. 13:17
De fontos az is, hogy a víz ne csorogjon le a növényekről. Legjobb egy-egy kis teraszt csinálni és az oldalát kővel jól kitömni, ami megtartja a vizet és nem csorog lefelé.
11. aebal
2007. máj. 4. 12:58
földbe 1 sor kő 1 sor szikla ezeket ismétled csak egyre kevesebb kővel
2007. ápr. 25. 00:37
én nagy termésköveket szedettem össze azt beöntöttem finom homokkal és földel a homok sokáig tartja a nedvességet nem szárad ki olyan hamar.
2007. ápr. 11. 18:49
Legjobb ősszel csináli a sziklakertet mert télen jobban le ülepszik,fólia és arra sódert rakni ,és utána a földet,majd a köveket és utána a kövek közé még földet szórni,tavasszal meg be ültetni
2007. márc. 4. 15:54
a leanyom nagyon szep szikla kertett csinalt hamarosan kuldok kepet csak meg nincs felrakva/toltve/
7. agikas (válaszként erre: 3. - Dóri)
2007. márc. 4. 15:40
a megfelelő növények gyorsan nőnek, tavasszal nemgyőzöm ritkítani. nemcsak szikla illetve nagy kövek kellenek, hanem KAVICS. amerre járunk, összeszedjük az utszélén nagyot-picit egyaránt.
6. agikas (válaszként erre: 4. - Cicamica)
2007. márc. 4. 15:38
igen a fólia nagyon praktikus. mi nemtettünk alá semmit és a vakond feljött.
2006. aug. 29. 07:52
Az a lényeg, hogy ne egy kőkupacot csinálj, hanem úgy kell elásni félig legalább a köveket, mintha a természetben látnád őket. Képeken látni szépeket. Ha nagy a kert, akkor nagy kőtömböket is használhatsz, ha csak kis helyed van, akkor kisebbeket, de ne legyen halom kinézete. Földdel kitöltöd a réseket, belocsolod, és vársz, had ülepedjen, pár nap múlva lehet a növényeket betelepíteni. Nekem van benne pl. kis tuja, sziklakertbe való kis növésű, kis télizöld meténg, varjúhájak, sziklakerti szegfűk, kakukkfű, hagymás növények tavaszra, nyuszifül, buxus - a többi nem jut eszembe. Minden évszakban virágozzon valami, télen is legyen zöld benne, úgy biztosan nagy örömödet leled benne.
2006. aug. 21. 17:15

Ahova a sziklakertet tervezted, teríts le erős fóliát olyan alakúra vágva, amilyet szeretnél.

Erre kell a földet szórni, majd rárakni a köveket, földdel beszórva. Utána a növények, amelyek évelőek legyenek, így nem kell utána ültetni. Én így csináltam és bevált. A fólia felfogja a földből növő gazt, így csak addig kell gyomtalanítani, amíg a sziklakerthez használt földből ki nem írtod a gyomokat.

2006. jún. 25. 21:56
Én annyit tudok a sziklakertről, hogy sok kő kell hozzá, több mint gondolnánk. Én tavaszal kialakítottam, de kevés kővel, sokat kínlódok a gyomtalanítással, mert a beültetett növények még fiatalok, nem terjedtek el.
2006. ápr. 13. 21:50
tipp: www.sziklakert.lap.hu
2006. ápr. 12. 18:34
Hogyan készítsek sziklakertet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook