Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell diót csíráztatni és fát nevelni belőle? fórum

Hogyan kell diót csíráztatni és fát nevelni belőle? (tudásbázis kérdés)


dec. 12. 09:16
Sikerült?
dec. 12. 09:16
Sikerül ugyan neki?
15. Rozália (válaszként erre: 14. - Fiore)
2015. nov. 10. 07:26
Akkor ki fogom próbálni:)
14. fiore (válaszként erre: 12. - Rozália)
2015. nov. 7. 14:50
Két éve találtam egy kis magoncot,azon rajta volt még a dió,elültettem szépen növekszik.
2015. nov. 7. 14:30
Tavaly öt elültetett magból négy kikelt. Tesóm talált egy nagyszemű fajtát, azzal kísérletezett és bejött dolog.
12. Rozália (válaszként erre: 9. - Matyi78)
2015. nov. 7. 14:22
Én viszont azt tapasztaltam, miután több, általam magról kelt fácskának itélt apróságot ki akartam ásni, hogy gyökérről nőttek ki:( Egyetlen egy sem volt, ami dióból nőtt volna ki.
2011. júl. 3. 07:39

sziasztok!


ezt a tevékenységet nálunk mindig átveszi a mókus. bárhová megyek, a kertem költözik velem. mindig van diófa is a közelben. akkor pedig mókuska is van. a mókus szereti elrejteni a diót a dézsákban. én pedig adhatom el a diófákat minden tavasszal. dézsánként 3-4 diót ás el:)

most egy nagyon öreg, kb. 200 éves diófa áll a kertemben. nagyon kíváncsi vagyok... a mókust már láttam;)

10. survivor3 (válaszként erre: 3. - Mamma2)
2010. nov. 11. 14:47

Sok nemesített fajta létezik.

A jó fajtákat alanyokra oltják.

Érdemesebb kertészetben keresni nagyszemű fajtát.

2010. nov. 11. 14:17
...ezen a kérdésen soha nem gondolkoztam eddig. Én csak azt tudom, hogy a lepotyogott faleveleket összegyűjtve mi szétterítjük a mellettünk levő árok szélére. Belekerül a halomba valszleg jónéhány dió is...mert tavasztól őszig hajtanak ezerrel a kis fácskák.
8. survivor3 (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2010. nov. 11. 14:13

Szép mondás, de már nem teljesen igaz.

Ugyanis hihetetlen ütemben növekedő új fajták léteznek.

7. mamma2 (válaszként erre: 6. - Cupacek)
2010. nov. 11. 11:30
Köszi!-ezt is kipróbálom....dióm még van:DD
2010. nov. 11. 11:23
Szia!Nekem azt mondták az öregek,hogy a diót egy 20cm gödörbe kell tenni és egy darab követ kell rátenni!Hogy igy kell-e és miért azt nem tudom!
5. bnedora (válaszként erre: 3. - Mamma2)
2010. okt. 21. 11:06
Pontosan így gondoltam, ahogyan leírtad. Lehet kertbe v. cserépbe is elültetni. Esetleg érdemes többet darabbal is kísérletezni, ha az egyik mégsem maradna meg. Ezzel kapcsolatban ezt találtam, nézz bele: [link]
4. mamma2 (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2010. okt. 21. 10:56
Én is az unokákra gondolok, mert ugye FÁT az unokáknak ültet az ember...de ilyen gyönyörű diót én még életemben nem láttam, és azért gondoltam, hogy ezt a fajtát szeretném tovább vinni...ha kisfát veszek nem biztos, hogy azt kapom amit várok! Az árust sajnos nem ismerjük, pedig tőle szívesen vennék facsemetét.
2010. okt. 21. 10:48
Az újpesti piacon a férjem gyönyörű, /közel tyúktojás nagyságú,vékony héjjú/ diót vett. Szeretnék néhányat szaporítani belőle, de nem tudom, hogyan is kezdjek hozzá...elültessem a kerti földbe, és lesz ami lesz,-vagy ültessem cserépbe,és ha kibújik a földből nevelgessem tovább majd ha megerősödött ültessem ki??? Kérem segítsetek...
2010. okt. 21. 10:41
Ugyanúgy, mintha egy sima magot elültetnél, de nem ajánlom. Érdemesebb egy fácskát venni, mert igaz a mondás: diófát az unokának ültetünk.
2010. okt. 21. 10:39
Hogyan kell diót csíráztatni és fát nevelni belőle?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook