Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kell nevelni :) fórum

Hogyan kell nevelni :) (beszélgetős fórum)


7. mágnes74 (válaszként erre: 6. - Mágnes74)
2010. júl. 2. 06:43

Bocsi:

kell

:DDD

2010. júl. 2. 06:42

Ha a gyerek elér egy bizonyos kort, akkor meg kel vele beszélni.

A lányaimmal mindig átbeszéljük, vajon miért történt, mi lehet a tanulság?

Ha így áll hozzá, kisebb lesz a csalódás, könnyebben veszi majd az akadályokat.

De vigyázni kell, nehogy mindent túlanalizáljunk, én csak a valóban fontos dolgoknál járok el így.

5. mamcili (válaszként erre: 4. - 656f03db60)
2010. júl. 2. 00:03

;) Mozogni mozgunk eleget bicikli, görkori, jégkori :) (2 év, anyagi okok miatt befejezve), apa lustább, mint én :)


Én inkább szülői segítséget kérnék, tanárit kapok folyton.

Az viszont itthon egy agyonhajszolt :( , fáradt gyerekkel nem mindig kivitelezhető. SŐT!

Sajnos nem tehetem meg, hogy 6 órába dolgozzam kevesebb pénzért, ezért egyszerű, de használható ötletet szeretnék :)

4. 656f03db60 (válaszként erre: 3. - Mamcili)
2010. júl. 1. 23:40

Nincs gyerekem, még nem tudok konkrétumot mondani ez ügyben. Az interneten is utána nézhetsz, vagy az óvodai/iskolai tanítókkal is beszélgethetnél erről.


Esetleg apuka van, aki akár sportban is tudná fejleszteni a gyermeket?

3. mamcili (válaszként erre: 2. - 656f03db60)
2010. júl. 1. 23:31

Hogyan?,

Én most felnöttként élem meg nagyon nehezen a kudarcaimat, és nem szeretném, ha a gyermekem is így élné, meg...

Igyekszem tanulni és könyveket olvasni a témában, de....


Bocsi, de nekem mindig az volt, amit a szüleim és a testvéreim mondtak, ők voltak a "nagyok"


pl: Milyen játék?

2010. júl. 1. 23:21

Meg kell tanítani rá, hogy a kudarc nem azért van, hogy utána ne próbálja meg újra. A kudarc, ha képes tanulni belőle, már nem lesz kudarc többé. Szerintem ez a nagyon fontos dolog, fel kell ismernie, hogy akárhova is megy, az életben mindig érhetik leküzdendő problémák. Ezek elől nem szabad megfutamodni. Szavakkal nagyon sokat lehet erősíteni ilyen téren az embert. Kisebb korban kezdeném ezek mellett mindenféle akaraterőt igénylő (játékos) feladatok megoldására.


:)

2010. júl. 1. 23:15

Hogyan kell úgy nevelni egy gyereket, hogy alkalmas legyen az akadályok leküzdésére?


Ezt az egyik fórumban olvastam és elgondolkodtatott,

Kiskortól egészen a felnőtté válásig...

Felnőttként tanulható még?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook