Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen rovar lehet? Molylepke? fórum

Milyen rovar lehet? Molylepke? (tudásbázis kérdés)


6. Anthico (válaszként erre: 5. - Pné Veronika)
2010. júl. 13. 19:57
Idő közben vettünk ilyen molycsapdát és ahogy bontottuk ki a kis tasakot, amiben a feromon volt, egyből megbolondult minden moly. Szóval akkor mégis azok voltak. Szépen lassan gyűjti őket a 2 csapda. :)
5. Pné Veronika (válaszként erre: 2. - Anthico)
2010. júl. 8. 23:26

Vegyél molycsapdát. A nevét pontosan nem tudom, de nekem bevált, bármelyik belemegy, mindegy, hogy milyen fajta...

Lepke feromon van benne, az odacsalja és beleragad. Nem csúnya az irtó, kulturált még a kinézete is.

4. Anthico (válaszként erre: 3. - Katinkaboszi)
2010. júl. 8. 23:17

Ételmolyt láttam már, az ennél sokkal nagyobb. Ez viszont pici. Kajában sehol sincs a lakásban...se kamrában, se szekrényben, se fűszerben, se lisztben, se darában, se semmi ilyen poros készítményben. Szerintem ételmoly így nem lehet. Fura, h szinte csak a szobákban és a fürdőben van (főleg a falakon) és még sincs kirágva a ruha.

A ruhamoly mindenképp rágná a ruhákat? Bár az sem lehet, mert a levendula is hatástalan. :/

3. Katinkaboszi (válaszként erre: 2. - Anthico)
2010. júl. 8. 23:13

ez bizony ételmoly és a boltokból, nagy áruházakból hozod haza :(

és mindent eszik, lisztet, kakaót, paprikát, fűszert :(


egyedüli ellenszere a kimondottan ételmolynak való molyírtó, így árulják a DM-ben többek között.

2010. júl. 8. 22:59

Milyen rovar lehet az, ami lakásban elszaporodik, olyan, mint a molylepke, csak kicsiben és teljesen szürke?

Nincs kirágva egy ruha sem, csak szaporodnak, egyre több van belőlük. Láttam már olyan molyt,ami lisztből, búzadarából evett, de az ennél nagyobb.

Vettünk ilyen molyírtó, levendulás kis csomagokat, de ugyanúgy ott vannak mindenhol..hibába lett elhelyezve a lakásban 3 ilyen kis csomag. Falon csoportosan láthatók, fürdőben, ruhákon, edénybe beleragadtak (ezek szerint vonzza őket az édes, mert valami cukros massza volt a tálban előtte).

Fogalmam sincs, mik lehetnek ezek, de nagyon szeretném megtudni és h hogyan lehet megszabadulni tőlük.

2010. júl. 8. 22:55
Milyen rovar lehet? Molylepke?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook