Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan érjem el hogy magától (időben) menjen wc-re? fórum

Hogyan érjem el hogy magától (időben) menjen wc-re? (tudásbázis kérdés)


19. pethoevi (válaszként erre: 18. - Jooeva)
2011. febr. 17. 20:45
Ha valami trauma lenne,akkor este bepisilne az ágyba,talán ez kizárható,ha nincs ilyen.
18. jooeva
2011. febr. 17. 11:32

Doki vagy védőnő mit mondott a problémára?

Lelkileg kiegyensúlyozott?

Nem történt semmi vele, ami kibillenthette az egyensúlyból (haláleset, válás, bármi változás)?

A nevelési tanácsadóban is tudnak talán segíteni még ötletekkel.

17. jooeva
2011. febr. 17. 10:34

Ha otthon vagytok, vigyetek rendszert a wc-re járásba.

Pl. Felkelés után, reggeli előtt, után, óránként felhúzni egy órát és ha csörög ki kell menni wc-re.

Örülni a produktumnak, elköszönni tőle.

Jutalmazásnak nem kell feltétlenül játéknak lenni, lehet az valami kiváltság, amit nagyon szeret csinálni, de ritkán engeditek: viráglocsolás, játék a sz.gépen, valami progi amit csak ketten csináltok stb.


Kistesója van? Mert az is lehet visszahúzó erő....

16. pöpike (válaszként erre: 15. - Bánatka)
2011. febr. 16. 18:35
Mindenképpen azt tanácsolom, ha nem múlik el egy pár héten belül keress fel orvost, majd gyerekpszichológust, mert lehet valami lelki baj áll mögötte.
15. bánatka (válaszként erre: 13. - Pöpike)
2011. febr. 16. 17:14
Mindig is sajnálta rá az időt, van 1-1 időszak amikor jobban elmegy, aztán megint "nem volt kedvem, nem volt idő, olyan jól játszottam..."
2011. febr. 16. 17:02
Próbálj meg tanácsot kérni esetleg óvónéniktől, ha olyan a viszonyod velük.
13. pöpike (válaszként erre: 12. - Bánatka)
2011. febr. 16. 17:01
Jó csak lassan sulis lesz és addigra ennek rendeződnie kellene. Mióta van ez a probléma?
12. bánatka (válaszként erre: 9. - Pöpike)
2011. febr. 16. 17:00
Van hogy elmegy persze, vagy elküldik ha látják hogy mocorog, de sokszor van hogy mondjuk udvaron vannak, visszatartja, olyan lesz a gatyó. (amit ők esetleg nem vesznek észre)
11. pethoevi (válaszként erre: 5. - Dominós)
2011. febr. 16. 16:59

:-)

én a mai napig így gondolom!Totál időpazarlás,dehát muszáj elmenni.:-)))

Barátnőm is mindig eljátszotta az időt,ki is kapott érte rendesen.Most már ő is anyuka...:-)

10. pethoevi (válaszként erre: 3. - Giga455)
2011. febr. 16. 16:58

Ez szerintem is jó ötlet!Ha bepisil,kakil,akkor visszavenni egyet.De igyekezz úgy csinálni,főleg az elején,h sikerélménye legyen!Ezt talán úgy érheted el,ha fél óránként rákérdezel,h kell-e neki.

Egyébként ez már nagyon pszichológia,de nincs a wc-zéssel kapcsolatos rossz élménye?Nem fél valamitől?A lehúzás hangjától,stb?Mert valami rossz élmény is kiválthatja.

2011. febr. 16. 16:57
Akkor, ha tartósan fen áll a probléma. Oviban mit mondanak az óvónők?
2011. febr. 16. 16:56
Gyógypedagógiát tanulok, ha nem megy semmilyen eszközzel egy kivizsgálás nem ártana pszichológiai.
7. bánatka (válaszként erre: 5. - Dominós)
2011. febr. 16. 16:56

Csak ha ezt a suliban játsza el, és kinevetik, megbélyegzik érte, azt esetleg évekig nem tudja lemosni magáról. Örülnék ha erre nem kerülne sor.

Van amire azt mondom, majd kinövi -pl. a másik gyerek 4 éves ujjszopása- de ezt nem akarnám húzni.

6. bánatka (válaszként erre: 3. - Giga455)
2011. febr. 16. 16:54
Próbáltuk már a zseton gyűjtést is, pl. 10 zsetont kellett volna összegyűjteni a iválasztott kis játékért. Először még bejött, utána, áááá úgyse jön össze, sok az a 10 nap... mondja. 2-3 naponta meg nem tudok ajándékot venni.
5. dominós (válaszként erre: 2. - Bánatka)
2011. febr. 16. 16:54
Nem tudom miért, de én is tartogattam gyerekkoromban...talán nem volt rá időm, kedvem...fene tudja. Időpocsékolás, mert addig annyi mindent lehet játszani, még valamiről lemarad. Majd kinövi.
2011. febr. 16. 16:49
Nem lehet hogy neki a vizelet visszatartása jó érzést okoz? Az én fiam is toporog táncol mondom menj már el pisilni...
2011. febr. 16. 16:44

Mindenképpen jutalmazásra szavaznék, de nem cukorka, meg pénz, hanem egy kitűzött cél :S pl. nem tudom merre laktok, de kiscsillagokat (bármi mást, pl. matrica, pirospont) gyűjteni egész héten, és ha sokat gyűjt, együtt elmenni cukrászdába, vagy kirándulni (csak jön már a jóidő), állatkert, játszóház, uszi ilyesmi :S Ha mégis bemegy, akkor nincs csillag, és mondjuk x számút kéne gyűjteni belőle. Ez csak ötlet, nem biztos hogy beválik :S

Egyébként gyerekorvossal beszéltél erről? Én lehet hogy felkeresnék nevelési tanácsadót, vagy gyerekpszihológust, nem-e valami lelki dolog is áll a háttérben, mert a többi csak kifogás :S

2011. febr. 16. 16:35

6 évesem utál wc-re járni, addig húzza-halasztja amíg sokszor kisdolog-nagydolog bemegy.

ÖTLETEKET (nem bírálatot) kérnék, hogy lehetne elérni hogy magától időben menjen el?

(nem csak idegen helyen, itthon is gond)

Magyarázata mindig van:

- éppen játszottam

- éppen udvaron voltunk az oviban

- nem volt kedvem menni (ettől tud főként eldurranni az agyam)

és ezer már kifogás.

Már úgy érzem mindent megpróbáltam:

- ezeregy beszélgetés, elemzés, lelkizés miért kell menni stb.

- jutalom ha időben ment (pénz vagy cukor)

- bünti ha nem ment (sarokba állás, fenékre csapás sbt)

Kifogytam az ötletekből. Nemsokára suliba megy, ott már nem akarom hogy gond legyen ezzel.

2011. febr. 16. 16:28
Hogyan érjem el hogy magától (időben) menjen wc-re?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook