Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy kutyánál hogyan lehet elérni hogy magától adja meg magát? fórum

Egy kutyánál hogyan lehet elérni hogy magától adja meg magát? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
73. Guruljka (válaszként erre: 72. - Törp!lla)
2012. júl. 28. 01:43

Mi az, hogy "még"???

Te vagy a Főnök, vagy a kölyök? Rá a pórázkát, és gyeregyere, hova megyünk? Na hova???

Sok szeretettel csalogasd, és vegye észre, hogy utánad kell mennie, mert otthagyod!!!

Mondjuk egyszerűbb a hónod alá csapni, mert tudod, hogy biztos pisilnie kell már...és kint az idegen helyen már jobban figyel rád... :D

2010. nov. 21. 14:08

Nagyon sok részt láttam már, és a könyvét is olvastam:)


Kölyökkutyákról nem nagyon hallottam hogy tanácsokat adna,inkább felnőtt kutyákról beszél, néha a kölyökkort is megemlítve.


Az én kutyum kölyök, sétálni se tudom még levinni és szerintem az ebből felgyülemlett energiáját vezeti le a rosszalkodásával.

2010. nov. 21. 12:52
Nézd a Csodálatos kutyadokit National Geo-n, most volt/vagy megy épp
2010. nov. 21. 12:48
szerintem ha elolvastad az előzményeket akkor értenéd hogy értem...:\
2010. nov. 19. 20:43
Miért kéne megadnia magát?
68. pemete (válaszként erre: 55. - Törp!lla)
2010. nov. 19. 20:05
Elolvasol pár a kutyk testbeszédéről, viselkedéséről, stb-ről szóló könyvet, vagy tudom ajánlani a yuotube-on is fent lévő magyar felirato Cesar Milan videókat, nagyon tanulságosak!
2010. nov. 19. 19:26

pár napja elkezdtem vele gyakorolni és nagyon ügyesen ment és még megy is neki játékkal meg másnál is használtam. szóval érti mi az hogy erezd csak mikor a személyes holmim, zokni, pulcsi vagy hasonló kerül a földre vagy csak éppen hogy lelóg valahonnan és eléri akkor már rángatja is le és játszik vele, majd nem akarja visszaadni


a nem szót is ugyan így használja csak akkor nem hallgat rá mikor a cuccaim kerülnek a szája ügyébe, vagy akár az én kezem,lábam

66. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 65. - 3f5c70e7b8)
2010. nov. 19. 19:08
hanghordozást, bocsi...
65. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 64. - Törp!lla)
2010. nov. 19. 19:07

Azért nem fogadja el, mert nem beszél magyarul (más nyelven sem, ezt nem is várhatod el töle, hiszen kutya), ezért nem érti. A kutya nem a szavakat érti, hanem a hangot, a hanghorodzást.

Elöször meg kell tanulnia, mit jelent az ereszd!, utána várhatod csak el töle, hogy engedelmeskedjen neki.

2010. nov. 19. 19:02
Mai nap úgy kezdtem, hogy nyugott, határozott voltam. Minden jól ment, csak a NEM szót nem mindig akarja elfogadni. Mikor a pulcsim lelógott kicsit és megragadta elkezd vele játszani. Rászóltam és se a, NEM-re, se az EREZD szóra, nem reagál. Muszáj kiszednem a szájából mert már annyira tépi, hogy félek szétszakítja, akkor ugyan úgy nyugodtan egyik kezemmel a száját kicsit szétfeszítve próbálom kiszedni a pulcsim ne hogy megbontsa. Erre elkezd rám morogni (gondolom fenyeget, hogy ne h elvegyem már tőle a kis szerzeményét...:\)
63. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 62. - Törp!lla)
2010. nov. 17. 15:19

A cuccot egy kölyök azért hozza vissza, mert vagy szeret utána futni (vadászni), és azt akarja, hogy eldobd, vagy azt akarja, hogy az eldobott dologgal együtt játsszatok (mert azt élvezni).


Egyelöre ne hajigálj neki labdát messzire, mert a labda után futásnak fékezés a vége, ami nem tesz jót, söt, kifejezettenn káros a vállának, izületeinek. (A szobában persze elguríthatsz neki bármit...)


A helyedben elkezdenék vele rongyhuzigálósat játszani, azt szeretik a kutyák nagyon. Küldök erröl is privit...

2010. nov. 17. 15:13
Tök jó amit küldtél. Amúgy hogy lehet megtanítani neki az apportírozós játékot? Tegnap próbálkoztam játszottam vele hogy amit eldobok hozza vissza,3* sikerült,nagyon megdicsértem,de szerintem nem nagyon érti a lényegét:\
61. Törp!lla (válaszként erre: 60. - 3f5c70e7b8)
2010. nov. 17. 08:01
Köszönöm a segítséget, most nincs rá időm, de el fogom olvasni amit küldtél:) remélem majd segít, biztosan fog
60. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 59. - Törp!lla)
2010. nov. 15. 20:16

Küldtem privit. :)

A lényeg, hogy manapság ugyan van, aki már cáfolja, vagy finomít azon az elméleten, hogy a kutyát a farkasfalkához hasonló falkában, falkaszabályok szerint kell nevelnie a gazdinak, de ma még ez az uralkodó nézet. Magyarul te vagy a falkavezér, a kutya rangban alattad kell, hogy legyen.

Ha néhány egyszerü dolgot bevezetsz és következetesen betartasz, akkor ez segít abban, hogy a kutyád vezetöként tekintsen rád, ergo engedelmeskedjen. Varázsszót ne várj, ez türelmet, idöt és idegeket kívánó "munka".

A legfontosabb, hogy a hangod, viselkedésed, testtartásod, döntéseid azt sugározzák a kutya felé, hogy Te vagy a góré.

Sok sikert!

2010. nov. 15. 20:01
hát hogy hogyan lehet elérni hatásosan és nem kinok között azt hogy a kutya engedelmes legyen és ne harcoljon a gazda ellen
58. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 57. - Törp!lla)
2010. nov. 15. 12:50

A kutyaovi szerintem rendszeres, és akkor van értelme, ha minidg el tudsz menni, de valóban ráérsz még, mert még nincs is meg minden oltása a kutyádnak.


Mire vagy pontosan kíváncsi?

2010. nov. 15. 12:29

Hát kutyaiskolába szívesen vinném csak még kicsi, úgyhogy a kutyaoviba látogatnék el szívesen vele, csak nem tudom hogy ez rendszeri vagy akkor megyek el rá mikor van időm?


Sok oldalt végig bújtam már és mindenki igazából csak felszínesen érintette a témát és nem tért rá arra hogy hogyan is lehet elérni mit kell tenni.

Találtam 1helyet ahol leírták pontról pontra mit hogy,mit kell tenni,de az se volt igazán mindent mondó.

56. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 55. - Törp!lla)
2010. nov. 14. 13:04

Ásd bele magad a neten levö szakirodalomba, vagy, ha tudsz, menj kutyaiskolába. :D

Így tudsz idövel megtanulni kutyául. :)

Ha beszélsz angolul, akkor iszoanyat mennyiségü jó videót is találsz a neten, amik segíthetnek. :)

2010. nov. 14. 09:08
hogy lehet megtanulni kutyául?:D
54. pemete
2010. nov. 14. 09:07
Hogyne, kinyílik az értelme, ilyenkor kezdi el igazából megismerni a világot, felfedez mindent, és egyre jobban megért mindent, főleg, ha megtanulsz kutyául, és úgy próbálod megértetni vele a dolgokat.
2010. nov. 14. 09:04
Már nemsokára 8hetes és egyre nagyobb és okosabb a tekintete:) A kornak lehet köze ahhoz hogy gyorsabban és jobban különbséget tudjon levonni a dolgok között?
52. Felhoo (válaszként erre: 51. - 3f5c70e7b8)
2010. nov. 11. 15:01

Nagyon jól megcsináltátok:)


Az én kutyámnak időnként ki kell tépni a szőrt a füléből. Az első két alkalommal doki tépte ki neki, de az első alkalommal a doki a csipesszel, belecsípett a fülébe, úgy hogy sebes lett neki, és a második alkalommal annyira nyüszögött, meg ugatott, meg alig bírtuk le fogni. A 3 alkalommal kozmetikus csinálta, ő jól csinálta de akkoris hárman kellettünk egy 4 kilós kutyához:(

Következő alkalommal meg úgy voltam, h lesz ami lesz megpróbálom én... ÉS simán hagyta nekem:) Ez tök jó érzés volt:)

51. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 50. - Felhoo)
2010. nov. 11. 14:53

:D


Mindkét kutyám rettegett az asztaltól. (Idönként felteszem öket - kint, persze -, egy asztalra, ott megtaperolom öket, fület, fogakat, tappancsokat "vizsgálok". Mint az orvosnál. Egyrészt kutyaiskolai feladat, másrészt szokják, harmadrészt épül a bizalom, vagy mi...)

Szóval mindketten rettegtek, a nagyobbik rúgott, kapálódzott, alig tudtam megtartani, a kicsi meg csak egyszerüen félt, de annyira, hogy remegett, mint a nyárfalevél. Kellett hozzá néhány hét, türelem, gyakorlás és bátorítás, most itt tartunk (pár napja már a kicsivel is): 20 méterröl meglátom az asztalt, közlöm az ebzetekkel, hogy megyünk a dokihoz, és mint a villám, rohannak asz asztalhoz, ugranak fel rá, és szépen ülve, csóválva várják, hogy Anya "vizsgáljon". Tudva, hogy milyen félemet gyöztek/gyöztünk le ehhez az eredményhez, hát, én büszke vagyok rájuk nagyon. :) (A síkhülye ettöl még fennállhat, abban a kérdésben még nem döntöttem végérvényesen... :D)

50. Felhoo (válaszként erre: 49. - 3f5c70e7b8)
2010. nov. 11. 14:17
Én a büszkeség szó helyett inkább a megkönnyebbülést írnám, mikor rájössz h sem Te, sem a kutya nem sík hülye:D
49. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 48. - Felhoo)
2010. nov. 11. 11:47
Na jó, de milyen jó emlék az is, amikor valamit, amiröl azt hitted, hogy soha nem fogsz tudni a kutya "fejébe verni", egyszercsak olyan magától értetödöen megcsinál, hogy könnyek szöknek a szemedbe a büszkeségtöl? :)
48. Felhoo
2010. nov. 10. 21:44
Amúgy a kutyatartás még sok-sok hasonlóan szép dolgot tartogat:) Pl: az első hajnali 3-as kutyasétáltatás, hányás/ kaki feltakarítás, amikor nem fogad szót és nem akar visszajönni... :) micsoda szép emlékek lesznek:D Csak jó sokat kell várni addig:D:D:D
2010. nov. 10. 21:36
:D rendben, csak ne nézzenek hülyének hogy a tükörképemmel vitázok:D azon röhögnék ha vissza is szólna:D
46. Felhoo
2010. nov. 10. 21:32
Kitartás! Elég sok időnek kell ahhoz eltelnie:D Amúgy tapasztalatból tudom, h nagyon nehéz ilyenkor nyugodtnak és határozottnak lenni:) Nézz bele a tükörbe és mondogasd, hogy NEM:) HA már magadnak el fogod hinni, akkor a kutya is:)
2010. nov. 10. 21:28
valahogy megpróbálok határozottabb lenni és nyugodtabb, remélem amikor majd visszagondolok sok idő múlva hogy ezeken rágódtam csak röhögni fogok egy jót:)
44. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 42. - Törp!lla)
2010. nov. 10. 18:07
Ilyenkor lehetsz egy fokkal keményebb: told el magadtól, és utána hagyd ott! Szerintem van benned egy csomó bizonytalanság, hogy mit, hogyan csinálj, meg kétségeid is vannak, hogy vajon jól csinálod e. (Ez érthetö is... :D) Ezt a hezitálást a kutya tökéletesen megérzi és ki is használja. Próbálj vele nagyon határozott lenni, ha nem-et mondasz valamire, az hangozzon is úgy, mint egy NEM!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook