Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tüdőrák- a hozzátartozók oldaláról fórum

Tüdőrák- a hozzátartozók oldaláról (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
123. Mellyssa (válaszként erre: 122. - Elemelné)
2016. aug. 4. 14:30

Szia! Apukámnál a sugár csak azért volt, hogy az állapota ne romoljon. Hetekkel, talán hónappal élt tovább köztünk.

De ebből kérlek ne általánosíts, ez az én tapasztalatom. Sok esetben maga a sugár a kezelés.

Apunál rögtön inoperábilis, IV.stádiumú, csont áttétes rákot diagnisztizáltak. Persze egyik orvos sem mondta ki, de onnantól a cél az állapot szintentartása és a szenvedés csökkentése volt.

2016. aug. 4. 10:32
Volt-e, van-e közöttünk olyan akit nem lehetett operálni tüdőrák miatt, nem kaphatott kemoterápiát, csak sugárkezelést kaphat. Milyen eredménnyel? Él-e még?
2015. febr. 6. 01:01
borzaszto latni ahogy a masikszenved es nem tudsz rajta segiteni.
2015. jan. 14. 13:42
Sziasztok! Tudtok jó onkológiai magánrendelést Miskolcon vagy Debrecenben? Köszönöm!
119. Agines
2014. szept. 25. 05:25
Sziasztok! Tudtok olyan módszert, ami tisztítja a tüdőt? ( pld cigi miatti kátránytól) KöSZönöm!
118. Tűzvirág74 (válaszként erre: 117. - Szisz80)
2014. szept. 1. 08:19
Sajnos külföldön élek és csak szept.22-én tudok leghamarabb haza jutni.Minden nap azon rimánkodom,hogy kibírja addig.
117. Szisz80 (válaszként erre: 116. - Tűzvirág74)
2014. aug. 31. 21:40
Szia. Ha azt mondtak IV fokozatu akkor sajnos a tapasztalat rossz . Az en Anyukamnak ugyan ez volt . 2013 januar 28- an kerult korhazba es Majus 1 en ment el . Amikor jottek a zavartsagok onnantol kezdve lejto ... Eloszor tolokocsi mert lebenult aztan mar tolokocsi sem mert aludt szinte egesz nap . Amikor ebren volt akkor felrebeszelt de voltak tiszta pillanatai tudta hol van mi kik vagyunk csak neha mar zavart volt elegge . Onnantol kezdve kb 1 honap :( Legyetek vele sokat beszelgessetek olyanokrol amik Ot felviditjak . Senkinek nem kivanom ezt vegig nezni vegig csinalni . De legy eros nagyon . Es nagyon sajnalom :( ha barmi kerdesed van megadom a szamom szivesen talan ugy egyszerubb a tapasztalat atadas .
2014. aug. 31. 17:42

Sziasztok.Anyukámnak tüdőrákja van agyi áttétekkel.

Gyulán van a József szanatóriunban.Már elég zavaros a beszéde,ha épp tud beszélni.Bármilyen tapasztalat érdekel.Kérem írjatok.

2014. júl. 2. 15:24
Sziasztok! Én írtam januárban. Apukám még velünk van, de nem sokáig... 2 hete mondta az orvos, hogy "készüljünk"... Ő most otthon van anyuval. Nagyon sokat alszik, sajnos sokszor nincsenek tiszta pillanatai. Én minden nap munka után futok haza, de nyugtató nélkül nem bírom már.
2014. máj. 25. 07:02
borzaszto,mint barmelyik masfele rak,vagy komoly betegseg.
113. hejdi
2014. máj. 3. 18:08
Látom rég nem írt senki a fórumba,de érdeklődök hátha....Van valakinek a crizotinib gyógyszerrel kapocsatosan tapasztalata?
112. JUL17
2014. ápr. 13. 10:17

Azt mondják engedjem el apukámat,de hogyan?

Az agyam felfogta ,hogy elment de szívem nem akarja elengedni .Már háromszor álmodtam vele.

111. Sunshine76 (válaszként erre: 110. - Szisz80)
2014. ápr. 10. 18:54
Sajnalom...sajnos erre nem lehet felkeszulni..en egyszeruen nem birom feldolgozni Anya halalat..
110. Szisz80
2014. ápr. 10. 18:20
Anyának is az utolsó 3 hétben elkezdett elég komolyan szétterjedni a testében. Emlékszem mikor még járokerettel ment a kórházban ,egy néni a férjét tologatta a tolókocsiban. El nem tudtam képzelni ,hogy rá 2 hétre én tologatom Anyát :((
2014. ápr. 10. 16:50
Azt nem mondtam,hogy tudorak volt,es az egesz testeben voltak attetek... :-(
2014. ápr. 10. 16:46
Edesanyam iden januar 29.en almaban halt meg..Decemberben gyenge volt,novemberben szinten,a nyaron sem volt teljesen rendben.Az orvos semmit sem talalt,a vervetelek semmit nem mutattak ki.December vegen Anya elajult otthon,korhaz,aztan hazaengedtek.Karacsony utan megint elajult..akkor mar bennt tartottak...Nem tudtak mi a gond.Aztan nekiallt kohogni es fogyni...januar kozepen rajottek hogy vegso stadiumu rakos..60rol 29kg-ra fogyott az egy honap alatt..felrebeszelt mar,sokat aludt,nem birt mar menni,felulni se...januar 29.en ejjel almaban erte a halal..megvaltas volt neki..de minden pokol elotte neki es nekunk,a harom gyerekenek is.Iszonyuan hianyzik..
107. Szisz80
2014. ápr. 10. 16:06
Igen ez igaz . Nekem is azt mondtak hogy csendben almaban ment el . De elozmenye biztos van ha percre pontosan tudtak mikor . 5.12 kor aludt el engem 5.14 kor hivtak . A mai napig remelem hogy valoban fajdalom nelkul ment el :(
106. globus
2014. ápr. 9. 19:09

Anyukám 2,5 éve halt meg. Otthon, saját ágyában, végigcsináltuk vele, az utolsó pillanatig.

Fel lehet dolgozni, de elfelejteni soha. Bizonyos szempontból talán könnyebb azoknak, kiknek hozzátartozója a kórházban huny el, mert ők az utolsó órákat nem látják maguk előtt egész életükben. De ami az előnye, éppen az a hátránya: csak találgatni tudnak, hogy miként történhetett.

105. JUL17
2014. ápr. 9. 18:48
Fel lehet ezt dolgozni?Azt mondják az idő mindent sebet begyógyít.Nem hiszem,a fájdalmat mindenki másképp éli meg.Nekem még most is olyan mintha csak elment volna valahova ....bár néha nagyon közel érzem magamhoz, érzem hogy itt van velem.
104. Szisz80 (válaszként erre: 102. - JUL17)
2014. ápr. 9. 18:24
Szia . Reszvetem . En Anyukamat tavaly majus elsejen veszitettem el szinten tudorakban . Januarban derult ki ugy hogy szeptember ota rohamosan fogyott es fajt a dereka . Az orvos pedig elkuldte reumara mert azt mondta a fajdalomtol nem eszik ezert fogy es csak reumas problemaja van . Ott vettek eszre a foltot a tudejen . Az utolso 3 hetben rohamosan romlott az allapota az utolso hetvegejen hazaengedtek bar akkor mar alig volt maganal . Vasarnap visszavittek a hospice osztalyra es szerdan mikor mentem volna be hozza hajnal 5 kor hivtak hogy elaludt . Egy nover nem hivott fel hetfo kedden hogy menjek hozza mert nincs sok hatra :( ezt nagyon sajnalom . Ha gondolod szivesen beszelgetek Veled errol mert meg en sem dolgoztam fel teljesen .
103. JUL17
2014. ápr. 8. 17:51
:(
102. JUL17
2014. ápr. 4. 16:29

Én az apukámat veszítettem el most márc.12-én .Decemberben derült ki a súlyos betegség:(Nagyon nehéz feldolgozni.Szívesen beszélgetek olyanokkal akik hasonló helyzetben vannak



......számunkra ő nem halt meg, csak előre ment...

2014. ápr. 1. 06:14
sajnos a tudodaganattal hamar meghalnak az emberek.az en egyik szerettem is 18 honap kuzdes utan meghalt es nagyon lefogyott.
100. Noricica1987 (válaszként erre: 99. - Mellyssa)
2014. febr. 26. 15:47
Szia!szívesen írnék neked jó dolgot de sajnos nem tudok,férjem január 18- án halt meg,here daganat,hasi nyirokcsomo,agy,tüdő áttéttel,nálunk az utolsó egy hét volt rossz,főleg az utolsó 2 nap,szó szerint,haldoklót,pénteken volt 31 éves szombat este a kezeim közt meghalt!
2014. jan. 30. 13:47
Sziasztok! Sajnos én is érintett vagyok (apukám rákos), jó lenne beszélgetni, kibeszélni, pozitív gondolatokat gyűjteni :-((((
98. TiffanyMary (válaszként erre: 97. - Bella1125)
2013. jan. 7. 17:38
Fogadjátok részvétemet :(
2013. jan. 7. 14:30

TiffanyMary!

Köszönöm érdeklődésed, el is felejtettem, hogy ide is írtam.

Sajnos a diagnózis után 2012 07 03-án elhunyt :(

96. TiffanyMary (válaszként erre: 95. - Enci28)
2013. jan. 5. 20:53
Lehet nem ártana pedig egy CT
95. Enci28 (válaszként erre: 93. - TiffanyMary)
2013. jan. 5. 11:25
A sugarat juliusban fejezte be, azota 2 havonta járunk ellenörzésre, de csak belenéznek a szájába, megtapogatják a nyaki nyirokcsomokat és ennyi.Azt mondják hogy minden rendben van....Azota ct-n nem volt csak nyaki ultrahangra jár rendszeresen
94. TiffanyMary (válaszként erre: 92. - Csibész25)
2013. jan. 4. 19:10
legalább ez jó volt a rosszban
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook