Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan adjuk be a kúpot a csecsemőnek? Hogy tartsuk bent? fórum

Hogyan adjuk be a kúpot a csecsemőnek? Hogy tartsuk bent? (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 3. 20:04
szia csak meleg legyen a kezed és lehet hason fektetve vagy háton felemeled a két lábát ugy hogy egykébe veszed mindkét lábát és fenékbe csusztatod a kupot .ugy tarthatod benn hogy össze szoritod a két fenékpofát és tartod egy picit nem kell sokáig nemt ezek a kupok testhőmérsékleten hamar olvadnak. igy gyors a felszivódási képessége. szia Erzsi
2007. szept. 14. 10:11

Egyszerű. Felemeled a lábát, mint amikor szárazba teszed, bedugod a kúpot, majd leszorítod mindkét lábát egy pillanatra.

Én csak a nagynál használtam, de a két kicsinél hónaljban a hőmérőt, és kanalas gyógyszert.

20. Inken (válaszként erre: 19. - D6864fdaa2)
2007. szept. 13. 15:27
Ha bekened előtte az jó, bár a kúpot is krémmel kicsit formázhatod, mivel nem mindíg "hibátlanok" teljesen. Az meg úgy felsértheti. A pózt meg csak fekve felhúzott lábakkal lehet... máshogy nem igazán. (Viszont a kúpra is rá lehet szokni....)
2007. aug. 28. 17:46

Hát én is valahos igy csinálom,de állandóan kapálózik szegényke :-(


A ma esti valahogyan könnyen becsusszant.Elég nyugott volt,mert nézte a kedvenc műsorát a TV-ben.

Én úgy szoktem neki csinálni hogy ilyen hátrabukfenc helyzetben van és a lábai föl vannak emelve,akkor bekenem neki az aranyeres j kenőccsel,akkor el kezd kapálóni,széttárom a popsiát és feltolom a kúpot,és gyorsan összeszorititom.A legelső alkalommal már akkor sirt is...

Hát nem könnyű az ilyen,egy 11 éves gyereknél :-(

18. 3a0842d373 (válaszként erre: 17. - D6864fdaa2)
2007. aug. 28. 16:22

Feküdjön a lánykád féloldalt, húzza fel a térdét, amennyire tudja. Így a popsit csak egy kicsit kell széttolni az ujjaddal. Sóhajtson egyet - orron be szájon ki - és amikor jön ki a levegő, mehet a kúp. Csak kicsit nyálazd be a csúcsát, hogy jobban csússzon.

És referálj, hogy sikerult.

Kitartást a leányzónak.

2007. aug. 28. 15:37

Sziasztok!

11 éves múlt a lányom,szegénykének aranyere volt,és az orvos kúpot irt fel neki. További részletek itt:::


[link]

Az lenne a kérdésem hogy hogyan adjam be neki ilyen idős korban,mert tudom hogy utálja,de azt nem akarom hogy magának adja be,mert tudom hogy csalni fog... VAn valakinek ötlete hogy adjam be neki fájdalommentesen???

Évakató

16. win (válaszként erre: 13. - LoLiNa)
2007. aug. 5. 13:10
Simán megoldható krém nélkül is! Én kicsit meg szoktam melegíteni a kezemben, így a felülete picit megolvad, és pont olyan jól csúszik, mintha kenőcsöt tennél rá.
15. LoLiNa (válaszként erre: 14. - Krysty)
2007. aug. 5. 09:06
A nemnormális... jóhogy nem dobozostul...
14. Krysty
2007. aug. 1. 07:26

Mindenképpen krémezz egy kicsit, én miután beadtam a kúpot egy kis ideik összeszorítottam a popsiját, így nem jött ki (vagy legalábbis ritkán)

A védőnőnél hallottam egyszer hogy anyuka csomagolással együtt dugta fel a kúpot!!!

13. LoLiNa (válaszként erre: 10. - Birogaby)
2007. aug. 1. 07:11
hogy tudod krém nélkül beadni neki?! szerintem beléd se dugnak csak úgy nature semmit, sehova. gondolom sejted mire értem.. evidens, hogy síkosítani kell!!
12. dobos (válaszként erre: 11. - Elviracska)
2007. júl. 30. 08:49
Nálam is ez vált be amikor kicsik voltak a gyermekeim.
2007. ápr. 18. 20:20
Nálunk is ez vállt be,hogy mindig mikor fölteszem a kuppot,egy kis idöt összeszoritom a popsiját ,és ha csak nem lesz rögtön széklete megmarad a kupp.
10. birogaby (válaszként erre: 9. - Csibe78)
2007. ápr. 18. 17:55
Nekunk is ez a módszer vált be,szintén az elsô oltáskor mutatták meg,hogyan kell feltenni.Igaz,nekünk a bekrémezést nem említették,de anélkül is könnyen bemegy.
2007. ápr. 17. 14:46
Nekem az első oltásunk alkalmával a védőnő mutatta meg, hogy hogyan célszerű beadni a kúpot. Mielőtt felhelyeznéd, kis popsikrémmel kend be, hogy könnyebben becsússzon, és miután bent van 10-15 másodpercig szorítsd össze a baba fenekét, hogy ne tudja kinyomni. Nekünk bevált!
2007. ápr. 4. 22:40
Az én fiam 16 hónapos,de már nem kúpozunk,mert hiába minden,mindig kijön az a fránya kúp.Lehet,hogy nem nyomom fel eléggé.
2007. márc. 30. 11:49
Nagyon óvatosan kell bedugni akúpot,én utána kis ideig összeszorítom a kis popóját és nem jön ki így a kúp
2007. márc. 15. 09:09
Amikor beadod neki a kisfenekét szorítsd össze. A lábát emeld meg egy kicsit.
5. ipi
2007. márc. 14. 20:56
Hát mi bizony végig nevetjük az egészet, elmondom mi fog történni és miért kell ez neki, aztán kitalálok valami feladatot, pl. mi fújni szoktuk a papírangyalokat a csilláron... észre sem veszi és kész is. Vagy fújkálod, csikized a talpacskáit, hülye pofikat vágsz, amin nevet, ilyesmi. :-)
4. 5350f09a2e (válaszként erre: 3. - 363d535da9)
2007. febr. 22. 10:22
Tökéletesen van megfogalmazva, ettől jobban én se tudnám leírni.Én a fenekét csak 10-15msp-ig szoktam összefogni. hogy ne tolja ki a kúpot.A popsikenőcs fontos, hogy ne okoz fájdalmat.
2006. jún. 30. 23:24
Egyik kezeddel összefogod (villásfogás?) a két lábát, felemeled (feneke nem emelkedik) és behajlítod térdnél a lábát. Ettől lazább lesz a két farpofa, és könnyebben átjárható a végbél Pár percel korábban kell a kúpot előkészíteni, hogy ne legyen olyan kemény. Pici popsikenőcsöt is kenhetsz rá, hogy könnyebben csússzon. Ezek után másik kezeddel betolod a popsijába, majd pár percre (1-2) összeszorítod a kezeddel a a két farpofát, hogy reflexszerűen nehogy kitolja. (Valóban elég mókás így leírva!)
2006. máj. 17. 11:29
Ha nem bánod priviben válaszolok, mert utólag elolvasva az irományomat kicsit mókásra sikeredett. :)
1. Hoxa
2006. máj. 17. 09:07
Hogyan adjuk be a kúpot a csecsemőnek? Hogy tartsuk bent?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook